Sony Kdf 50 E 2010 Aep

maniek750

New member
Mam pytanie odnosnie tego modelu TV. Mam mozliwosc kupienia tego cacka (model wystawowy) za cene 3999zł, i moje pytania sa nastepujace:

1. Czy za ta cene sie oplaca?
2. Jak sprawdzic ile godzin pracy ma lampa.

Z gory dziekuje za pomoc znawcow tematu ;).
 

remigiusz

Member
czy go brać, zależy od ilości godzin, jeśli sporo to lepiej dołożyc 300- 400 zł. do nieużywanego. Wejście do menu : tv wyłączony( na czuwaniu) w miarę szybko naciskać i+ , 5 , vol - , analog i na samym dole masz ilość przepracowanych godz. i min.
 

mok

New member
Witam. Dawno nie zaglądałem tu ale jak już jestem to mój kdf dobił do 8500 tysiąca godzin i dalej śmiga bez żadnych zmian w ustawieniach a przy okazji jedno pytanko. Może już ktoś przetestował odbiór w DVB-T MPEG 4 przy użyciu modułu CI Nation.Wielkie dzięki z góry za pomoc i uwagi ale w tym temacie jestem zielony jak trawa na wiosnę. Pozdrowienia dla KDFowców
 

martinezku

New member
Probelm z Sony KDF50E2010

Witam od dłuższego czasu przeglądałem posty dot. tego wątku. Dzięki niemu także kupiłem prawie 2 lata temu telewizor Sony KDF 50E2010. Niestety, pomimo tego, że w ostatnich dniach przejrzałem chyba wszystkie posty, nie mogę znaleźć informacji dot. mojego problemu. Przy wyświetlaniu wyraźnego konturu (postać, napis, itd.) na jaśniejszym lub białym tle, z lewej strony tego konturu znajduje się cień. Wygląda to jakby wyświetlane były na sobie dwa obrazy, jeden przesunięty w lewo o pół centymetra.
[FONT=&quot]Do tej pory wydawało mi się, że mogą to być pierwsze symptomy zużycia lampy, ale w tej chwili zdałem sobie sprawę , że ta sytuacja występuję wyłącznie w momencie wyświetlania obrazu (filmu, gier w HD) z konsoli PlayStation 3, która jest podłączona do telewizora poprzez drugie gniazdo HDMI. Po podłączeniu do tego samego gniazda cyfrowych tunerów TV (telewizja ‘n’ oraz UPC), podczas oglądania obrazu w HD te objawy nie występują, a obraz jest czysty bez cienia.
Sprawdziłem także samą konsolę PS3 podłączając ją tym samym przewodem HDMI do telewizora LCD Samsung i zarówno w przypadku wyświetlania obrazu z gier jak i filmów ten problem nie występuje.
Proszę informację, co może powodować takie objawy oraz co powinienem zrobić żeby poprawić obraz i pozbyć się tego efektu cienia.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wskazanie rozwiązania w przypadku, gdy opis tego błędu już się gdzieś przewinął.

[/FONT]
 

arsenal

Moderator
VIP
Martinezku. To stary i znany problem wyświetlania obrazu w 60Hz w KDF'ach. Poniżej proste rozwiązanie przetłumaczone przez kolegę AnD. Wprawdzie do wcześniejszego modelu ale w 2010 też powinno zadziałać. Oczywiście nie daję ci 100% gwarancji, ze zadziała. U mnie zadziałało. Wyłączasz tv do Stand-by i :
instrukcja jak pozbyć się podwójnego obrazu w serii tv KDF-EXXA11E:

wejście do menu serwisowego to chyba każdy zna :wink: , klikamy w kolejności:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

jeżeli macie duże zielone litery wystarczy wcisnąć "menu" i wszystko nabierze sensu :) .

po menu poruszamy się używając strzałek, by wybrać daną opcję wciskamy PRAWĄ strzałkę w bok .
w podmenu LCD Drivers
wyszukujemy parametry:
S H Pos Reg R
S H Pos Reg G
S H Pos Reg B
powinny mieć wartości 10 -> zmieniamy te parametry na 11. I to wszystko, możemy się już cieszyć normalnym obrazem przy 60Hz :grin:.
Podobno jest to oficjalny sposób Sony naprawy tego błędu.
Oczywiście do Service menu wchodzisz na własną odpowiedzialność. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

martinezku

New member
Arsenal
Bardzo dziękuję za pomoc, to był strzał w dziesiątkę! Szybko i sprawnie (acz drżącą ręką) wprowadziłem zmiany w menu servicowym i działa.
Teraz muszę jeszcze raz poszukać na tym wątku kliku informacji o regulowaniu obrazu, koloru, kontrastu, itd., żeby uzyskać optymalne ustawienia tego tv. Wiem, że gdzieś widziałem posty odnośnie tego tematu.
Pozdrawiam
 

hatson

New member
martinezku napisał:
Arsenal
Bardzo dziękuję za pomoc, to był strzał w dziesiątkę! Szybko i sprawnie (acz drżącą ręką) wprowadziłem zmiany w menu servicowym i działa.
Teraz muszę jeszcze raz poszukać na tym wątku kliku informacji o regulowaniu obrazu, koloru, kontrastu, itd., żeby uzyskać optymalne ustawienia tego tv. Wiem, że gdzieś widziałem posty odnośnie tego tematu.
Pozdrawiam

Mam identyczny problem. Jakos wczesniej nie zwrocilem na to uwagi, chociaz juz od dawna podpinalem starego xboxa przec componeta na 60Hz. To sie samo przestawia , czy jak ? Pare dni temu przytargalem X360 i mnie to wkurza. No i pytanie, czy wejsce do serwisowego menu, odbiera mi gwarancje ? Wiem, ze juz pewnie walkowane ale jakos nie znalazlem konkretnej odpowiedzi, co do tego modelu. Mam jeszcze prawie rok gwarancji i nie wiem, czy bawic sie w wzywanie kogos od Sony, czy samemu to poprawiac. Zrobia to w ramach gwarancji ?

Pozdrawiam
Pawel
 

CooLBaRT

New member
testowałem moduł np4 i ...

mok napisał:
Witam. Dawno nie zaglądałem tu ale jak już jestem to mój kdf dobił do 8500 tysiąca godzin i dalej śmiga bez żadnych zmian w ustawieniach a przy okazji jedno pytanko. Może już ktoś przetestował odbiór w DVB-T MPEG 4 przy użyciu modułu CI Nation.Wielkie dzięki z góry za pomoc i uwagi ale w tym temacie jestem zielony jak trawa na wiosnę. Pozdrowienia dla KDFowców

ja testowałem taki moduł jak w tej aukcji i niestety d. tzn. moduł jest wykrywany, ale obrazu i dzwieku na kanałach w mpeg4 brak :( testowałem dwa egzemplarze, moze coś trzeba dodatkowo zrobić, ale ponoć po włożeniu powinno samo zacząć działać.

allegro*pl/item546698534_modul_viaccess_extra_np4_dvb_t_mpeg_4_poznan.html
 

mok

New member
Coolbart dzięki za info i nie powiem żeby mi było do śmiechu tak jak i Tobie, ale może ktoś odpalił ten moduł na kdfie bo na lsd działają . Może nowszy soft by ten problem rozwiązał.:(
 

arsenal

Moderator
VIP
Na KDF'ach moduły NP4 nie działają. Działają tylko w Czechach bo tam Sony wpuściło do nadajników DVB-T soft do obsługi NP4 w KDF( i starszych LCD) dla testowych transmisji MPEG4 HD. W innych krajach soft jest nieosiągalny bo jest brak DVB-T w MPEG4 lub nie ma cyfrówki wcale(Poland Style ;)). No i samo Sony ma już projekcyjne HD i ich posiadaczy głeboko w d...poważaniu. Wolą dawać tuner MPEG4 do swych za drogich LCD.
 

mok

New member
Dzięki Arsenal za informacje, a tak w ogóle to w serwisach nie mają nowego softa tak tylko pytam z nadzieją z ciętej głowy.
 

weronisia123

New member
Mam KDF od dwóch lat.Zauważyłem pare dni temu u góry ekranu czerwony przezroczysty pasek ciągnący sie przez całą szerokosć.Ma jakies 5cm wysokości z prawej i ok.2cm z lewej(pod nim widac normalny obraz).
Obraz na ekranie jest OK.Czy ktos miał taki przypadek?Czy mozna go naprawić w trybie serwisowym?
 

4701

New member
weronisia123 napisał:
Mam KDF od dwóch lat.Zauważyłem pare dni temu u góry ekranu czerwony przezroczysty pasek ciągnący sie przez całą szerokosć.Ma jakies 5cm wysokości z prawej i ok.2cm z lewej(pod nim widac normalny obraz).
Obraz na ekranie jest OK.Czy ktos miał taki przypadek?Czy mozna go naprawić w trybie serwisowym?
Witam.Mam ten sam problem 2lata,6000 godzin ,pasek+lekkie plamy do połowy ekranu.Co zrobić? Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
 

Cronox

New member
Zła wiadomosc

Te pasy oznaczają, że trzeba wymienić optical block numer części A1123069A
niestety cena tego to 650 USD.
 

4701

New member
Cronox napisał:
Te pasy oznaczają, że trzeba wymienić optical block numer części A1123069A
niestety cena tego to 650 USD.
Dzięki.Poniedziałek rano,a już się wnerwiłem.Może jest coś tańszego?Pozdrawiam....
 

4701

New member
ekran

Jak zdjąć ramke z ekranem/matówką czy jak to się nazywa/ wczoraj wykręciłem ponad 30 wkrętów zdjąłem tylny plastik, przy okazji odkurzyłem środek,a ramkę coś trzyma na samym dole.Może Ktoś to przerabiał?
 

4701

New member
robixon napisał:
Na srebrnej ramce na dole są zatrzaski .Delikatnie podważ np. kartą telefoniczną i już . Pozdrawiam
Ok.Dziękuję,ale to chyba nie ten telewizorek mój ma ramke czarno srebrną i tak szczelną, że nie da się nic wsunąć,Jak odkręciłem wszystkie wkręty od tyłu i jeszcze 4 które byłypod plastikiem to cały ekran razem z ramką odchyliłem o jakieś 3-4 centymetry i wyraznie coś trzyma na dole.Nawet widać wkręty,ale nie ma jak się do nich dostać. Musiałbym demontować całą elektronikę, a tego się boję.Uf,ale się rozpisałem...Pozdrwiam
 
Do góry