Sony Kdf 50 E 2010 Aep

robixon

New member
Na dole kdf-a jest srebrna ramka ta z diodami i tam są zatrzaski .To ona trzyma matówke. Mniemam że z tyłu odkręciłeś śrubki wszystkie .Proponuje postawić telewizor na podłodze bo tej ramki nie da sie zdjąć całkowicie .Pozdrawiam
 

spietras

New member
Mam pytanie. Zauważyłem na ekranie niebiesko blade odbarwienia od dołu pasek jakieś 5 cm i w rogach u góry plamki wielkości 2 cm. Pod nimi normalnie widać obraz lecz jest lekko zabarwiony na niebiesko. Czy to zabrudzenie luster czy ewentualnie inne uszkodzenie ?
 

rzaba

New member
czy udalo sie komus usunac ten pasek? u mnie wlasnie dzisiaj zauwazylem takie cos u gory ekranu...widoczne tylko na jasnych tlach ale jak raz to zobaczylem to teraz caly czas to widze...licznik pokazuje 8200 godzin - cholera zaczyna wychodzic sporo problemow z tymi KDFami ;(
 

czaki

New member
9,980 godzin i pracy i lekka korekta jasnosci i jest nadal ok, a stracił katy co widac tylko po wlaczeniu menu na ekranie, ja widze zoan ich nie widzi czyli źle nie jest, w każdym badz razie nastpeny tv za 2 lata i bedzie to lcd ale tez 50" mniejszego niechce :) KDF nadal ładnie pracuje
 

adamclio

New member
Witam wszystkich Forumowiczów, mam tv juz 3 lata i ponad 8000h świecenia. Obraz jest juz widoczny tylko w zaciemnionym pomieszczeniu. W ciagu dnia to tragedia. Na niz zdaja sie regulacje jasnosci, kontrastu. Chyba czas na lampe. Prosze o pomoc i podpowiedz jak szybko i bezproblemowo wymienic lampe?
Na YouTubie znalazlem juz filmik, teraz tylko czy lampa xl-2400 to wlasciwa i czy lepiej sama lampe czy tez w obudowie zamowic?

Z gory dzieki za zainteresowanie moim problemem. Raz jeszcze pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Mój dobija do 8 tysięcy godzin ale obraz jest dalej brzytwa z czego się ogromnie cieszę. Filmy i koncerty z płyt to bajka.
Adamclio - sama lampa XL-2400 (to jest ta) jest znacznie tańsza widziałem na necie już za niecałe 95 dolarów plus koszty przesyłki. W obudowie z oczywistych powodów droższa o kilkadziesiąt baksów. Wymiana to kilka minut roboty. Co zrobić? Musisz sam zadecydować. Jesli masz obawy, że coś skopiesz przy wymianie starej lampy, lepiej kupić w komplecie z obudową.
Mam drugiego LCD-ka full HD ale i tak wolę ogladać na KdF-ie. :cool: Żałuję, że nie kupiłem większego tylnoprojektowca 70 cali. A mogłem mieć nowego za niecałe 10 tysiaków...:-?
 
Ostatnia edycja:

mok

New member
Witam. Dobiliśmy na kdfku 15280 godzin i wszystko by było ok. gdyby nie zielona poświata na łączu pc . Może ktoś wie co to za franca może być przyczyną.Sprawdziłem już na 2 kompach i 3 kabelkach. Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję. Pozdrawiam
 

Monkin

New member
Bez reklam
Mok- może coś na stykach nie kontaktuje? Sprawdź gniazdo w TV. Mnie się kiedyś podobnie robiło(obluzowane gniazdo) przy częstym podłączaniu kompa. Poczyściłem styki, dokręciłem i było po kłopocie. A swoją drogą pogratulować lampki. ;)
 

mok

New member
Dzięki Monkin za podpowiedz lecz dopiero pomogło przestawienie w serwisówce TV wartości 10 na 11 o czym pisał Arsenal. Wszystkie artefakty znikły :D
Cytat:
instrukcja jak pozbyć się podwójnego obrazu w serii tv KDF-EXXA11E:

wejście do menu serwisowego to chyba każdy zna :wink: , klikamy w kolejności:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

jeżeli macie duże zielone litery wystarczy wcisnąć "menu" i wszystko nabierze sensu :) .

po menu poruszamy się używając strzałek, by wybrać daną opcję wciskamy PRAWĄ strzałkę w bok .
w podmenu LCD Drivers
wyszukujemy parametry:
S H Pos Reg R
S H Pos Reg G
S H Pos Reg B
powinny mieć wartości 10 -> zmieniamy te parametry na 11. I to wszystko, możemy się już cieszyć normalnym obrazem przy 60Hz :D.
Podobno jest to oficjalny sposób Sony naprawy tego błędu.
 

markosik1

New member
Witam odswieze troche temat, jakis czas temu pojawil mi sie pasek na gorze ekranu, ktos pisal tez o tym pasku, moze jakies sugestie jak sie tego pozbyc?Wszedlem do menu i tam znalazlem liste bledow i widze, ze przy lampie sa 2 bledy.
Lampa ma 9500h obraz jest generalnie dobry tylko ten pasek mnie wkurza.
 

Ferdek

New member
Mi też jakiś miesiąc temu pojawił się ten cholerny blado-różowy pasek na górze ma szerokość ok 3-5 cm, widać go na jasnych kolorach (biały, żółty i podobne odcienie, nie widać na niebieskim, czarnym. Szukałem po necie i widzę że nie jestem odosobniony wygląda to na wadę fabryczną. Żeby po 2-3 latach coś takiego się pojawiło to skandal !!!. Spróbuję pogadać serwisem, ciekawy jestem ile kasy zaśpiewają.
 

drake_

New member
Ferdek, kontaktowales sie z serwisem sony w sprawie tego blado-różowego paska, da rade go usunac? mam ten sam problem.
 

hydro

New member
witam , wieki mnie tu nie było :)

telewizorek przepracował już 6800 godzin

ogólnie nie mam do niego zastrzeżeń

jednak ( już dość dawno temu ) zauważyłem pewien feler

dotyczy jasnych obrazów
jak się wpatrzę to na jasnym tle widzę takie pionowe , szare , wąskie paski

porównałbym to do widoku deszczu pod chmurą oglądanego z dużej odległości

ktoś też coś takiego zaobserwował na swoim tv ?

te typy tak mają , czy u mnie jest coś nie tak ?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Mój dobija już do 9600 h i obraz dalej jest brzytewka, co mnie bardzo cieszy, bo już nastawiam się na mistrzostwa w piłce kopanej:-D.
Hydro- nic takiego nie zauważyłem z tymi paskami na moim soniaku. Obraz na całym ekranie jest czysty.
 

wtal

New member
wtal

Jak widze aktywnosc na forum tylnej projekcji coraz mniejsz ,ale pomimo to mam pytanko ,niewiem ile godzin pochodzil moj KDF-50 E 2010 ale napewno okolo 11000godzin jak strzelila lampa ,zamowilem nowa zalozylem obraz piekny ja nowy,ale ppo zalozeniu nowej lampy wyszly paski u gory jasno rozowy ,a na dole taki niebieskawy okolo 3 cetymetrow,lampa OSRAM LX2400,Przed wymiana tego niebylo ,moze byc ze jest poprostu dalej ,albo blizej od luster,mam tylko nadzieje ze nie jest to ten Optical block:neutral:
 

Ultro

New member
Witam, mi też pojawiła się w górnych rogach na górze ekranu niebieskawa poświata ( na razie tylko w rogach) nie jest to uciążliwe i rzadko to widać, kontaktowałem się z SONY Polska i oczywiście zupełna zlewka, nawet wysłałem im linka z odniesieniem do SONY USA gdzie wymieniają ten blok optyczny za darmo bo jest to wada fabryczna, ale pani z sony miała to w dupie bo stwierdziła że USA to nie Europa i w ogóle to są inne modele ( sranie w banie ) Pewnie dam sobie z tym spokój, jak padnie żarówka to wyjebie go do śmieci, a szkoda bo fajny TV i chciałem już lampę kupić w USA żeby mieć na podmiankę. Nigdy do sony nie miałem zaufania a to zdarzenie tylko mnie w tym utwierdziło. TV 3 lata i do kosza LOL. Nigdy więcej SONY. Zresztą to chyba jedyna firma która jeszcze do niedawna dawał tylko 12 miesięcy gwarancji na swoje wyroby, teraz wiem dlaczego :)
 

wtal

New member
Pruboje wejsc w menu serwisowe w KDF-50 E2010 ,naciskam I potem + (tzn na duzym kolku male koleczko) .5 ,Vol+ i nastepnie Analog i wlacza mi sie kanal 5 pomozcie bo wymienilem lampe i chcialbym wiedziec jak tamta dlugo chodzila:oops:
 

wtal

New member
Pruboje wejsc w menu serwisowe w KDF-50 E2010 ,naciskam I potem + (tzn na duzym kolku male koleczko) .5 ,Vol+ i nastepnie Analog i wlacza mi sie kanal 5 pomozcie bo wymienilem lampe i chcialbym wiedziec jak tamta dlugo chodzila:oops:
Wszystko jasne moj przechodzil 15500 godzin do wymiany lampy ,po wymianie jak nowy,
 
Do góry