SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

michu__22

New member
kupiłem niedawno aparacik z nowej serii sony z szerokim obiektywem. I wiecie ze tam tez jest podobny efekt do blue dot-a. Podczas krecenia filmu w takich samych warunkach jak kamerą pojawia się niebieska kreska przez cały kadr w środku. Ten sam odcien i kolor co blue dot i tez znika bo z zoomowaniu. Jest ona widoczna na wizjerze i nagrywana na filmie ale na zdjeciach widoczna nie jest pewnie tak samo z kam będzie nie próbowałem jeszcze robić zjęc kiedy blu-dot jest widoczny na wizjerze...
..wiec wydaje mi się ze jak sony uzna to za wade to delikatnie mowiąc bedzie miał przeje....ne i posypie sie na niego fala zwrotów nie tylko kamer ale jak widac i aparatow z szerokim kontem :/
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak mocne swiatlo sie pusci nawet z lampki to na innej kamerze tez to bedzie, ale to juz trzeba blisko trzymac kamere zarowki zeby to zobaczyc, w nowym modelu jest to bardzo wyrazne
 

pafnucy80

New member
Phuong, a czy testowales z jakims tulipankiem cx-a? No i na jakich ustawieniach krecisz HD FH, czy zaleznie od sytuacji? Jak masz/macie podlaczona kam do tv? Ja jak narazie jestem zadowolony z kamerki a z blue dotem chyba trzeba nauczyc sie zyc niestety. A Phuong dostales odp. od Sony Polska?
 

Phuong

New member
Phuong, a czy testowales z jakims tulipankiem cx-a? No i na jakich ustawieniach krecisz HD FH, czy zaleznie od sytuacji? Jak masz/macie podlaczona kam do tv? Ja jak narazie jestem zadowolony z kamerki a z blue dotem chyba trzeba nauczyc sie zyc niestety. A Phuong dostales odp. od Sony Polska?

Nie , tulipanka nie mam , jest tylko filtr UV Marumi MC z 8 powlokami.
Krece zawsze na HX, czyli 24Mbps.
Do tv podlaczam sie kablem HDMI (Prolink), pisalem o tym wczesniej ,ze kamera nie lubi tego i innych kabelkow bez logo SONY :(, jednak wole sie pomeczyc, niz placic 150zl za kawalek kabla od SONY !

Odpowiedzi od SONY brak :cry:
 
Ostatnia edycja:

michu__22

New member
Phuong, a czy testowales z jakims tulipankiem cx-a? No i na jakich ustawieniach krecisz HD FH, czy zaleznie od sytuacji? Jak masz/macie podlaczona kam do tv? Ja jak narazie jestem zadowolony z kamerki a z blue dotem chyba trzeba nauczyc sie zyc niestety. A Phuong dostales odp. od Sony Polska?



osobiście rzadko ogladam materiał z kamery wszystko na kompa, kataloguje... potem leci na dysk przenośny a dysk podłączam do PS3 a PS3 przez hdmi do TV moim zdaniem najwygodniejsza metoda. Wszystko w kupie i pod ręką. I wygodnie się ogląda ;)
 

Phuong

New member
osobiście rzadko ogladam materiał z kamery wszystko na kompa, kataloguje... potem leci na dysk przenośny a dysk podłączam do PS3 a PS3 przez hdmi do TV moim zdaniem najwygodniejsza metoda. Wszystko w kupie i pod ręką. I wygodnie się ogląda ;)
Tez bede musial kupic ps3 do tego celu ;)
Tylko nie wiem jak to dziala z ps3?
Ma ona jakies ograniczenia do wielkosci dysku zew 3,5"?, da rade 2TB?
Nie bedzie problemu z duzymi plikami ?
Trzeba cos zrobic z plikami wyjetymi prosto z kamerki (.MTS), czy mozna je odrazu dac na zew dysk do ps3?
Rozumiem ,ze ps3 nie bedzie odtwarzac wielu plikow w sposob ciagly, bez sec. przerw miedzy nimi?
 

michu__22

New member
Tez bede musial kupic ps3 do tego celu ;)
Tylko nie wiem jak to dziala z ps3?
Ma ona jakies ograniczenia do wielkosci dysku zew 3,5"?, da rade 2TB?
Nie bedzie problemu z duzymi plikami ?
Trzeba cos zrobic z plikami wyjetymi prosto z kamerki (.MTS), czy mozna je odrazu dac na zew dysk do ps3?
Rozumiem ,ze ps3 nie bedzie odtwarzac wielu plikow w sposob ciagly, bez sec. przerw miedzy nimi?

Nie wiem jak z ograniczeniami ale chyba z 2 tera to możne mieć problem zresztą nawet sama 550 możne mieć jak się do niej taki wielgachny dysk podłączy :) pyzatym ja bym nie pakował wszystkiego na jeden taki wielki dysk

- do ps3 mam teraz 500 giga 2,5" musi byc w fat bo inaczej go ps nie widzi, podłączam przez usb
- pliki normalnie kopiuje z kamery do z katalogowanych folderów z poziomu lapka i w takiej formie widzi je ps z wszystkimi nazwami it i normalnie przeglądasz...
- wchodząc do jednego folderu klikasz pierwszy czy który chcesz i ps sam przeskakuje do kolejnego w danym folderze, ale z folderu na folder już nie :)moim zdaniem łatwiej tego to już nie można było zrobić ;)
- jak dotąd nie miałem najmniejszych problemów z taka forma archiwizowania materiałów a samo odtwarzanie przez ps3 to igła i suuper wygoda! ;)
- w lapku mam nagywarke blue raya ale przyznam się że tylko raz dla sprawdzenie czy działa nagrałem materiał z kamery ;) ...dysk zew jest tańszy szybszy i wygodniejszy

a jak wspomniałem z tym dyskiem 2 tera to bym sobie odpuścił dla mnie 500 giga wspomnień w jednym pudelku to już za dużo ;)
 

zgredu72

New member
No widzisz a AUTOMATYCZNIE miało być.

Jeden problem mam z głowy. Drugi to Blue Dot.

Póki nie przeczytałem o tym to go nie widziałem. Miałem flary (celowo) i dopiero jak przeglądałem materiał to zobaczyłem o co biega. Nie jest to na każdym filmie a właśnie przy wieczornym świetle. Moje nagrania obejrzało już kilkanaście osób i nikt tego nie zauważył. Całość materiału kręciłem z filtrem UV, szarym. Zdejmowałem go tylko wieczorem i tam mam blue dot. Muszę zobaczyć czy to coś pomaga. Wiem, że piszą o tym, że pomaga w 50%, ale ja jakoś nie robię z tego afery.
Może będę chodził z parasolką na głowie.
 

andrzej-br

New member
witam
mam zamiar kupić tę kamerę ale ..no właśnie.
bo chcę kręcić filmy przyrodnicze i potrzebuję duży zoom a tu czytam że przy pełnym zoomie wychodzą jakieś szopki i sam teraz nie wiem co myśleć.. dlatego mam pytanie czy jest możliwe dołożenie /dokręcenie konwentera np x1,5 x2 nie wiem czy takie w ogóle istnieją i czy idzie w jakiś sposób ten zoom zwiększyć
oraz pisze że zoom jest x10 ale nie pisze gdzie jest ,,zero" a mianowicie jeżeli zoom jest szerokokątny to jego przybliżenie może nie być x10 tylko np x7 bo te x3 idzie w ,,szeroki kąt" nie wiem czy zostałem zrozumiany . ale może ktoś odpowie jak posiada taką kamerę .
 

Phuong

New member
NOWE sample !

@andrzej-br
Jezeli potrzebujesz kamerki z zoomem to cx550 bedzie jednym z gorszych wyborow :)
Ta kamerke kupuje sie dla szerokiego kąta, zoom odstaje od standardow.
Liczylem sie z tym, wiec nie jestem zawiedziony.
Kamerka jest do filmowania w sytuacjach low-light(pomieszczenia, itp) oraz panoramy i macro(jak widac ponizej), dla tele sobie odpusc.
____________

Nowe sample !

Na prosbe, udostepniam "kwiatki w macro" :)

za 35min bedzie link (341MB) - drganie listków/kwiatków jest wynikiem wiatru a nie kamerki !, probowalem uchwycic uciekajaca mrowke i czasem zamiast korpusem kamery- celowalem LCD (ostrosc nie tam gdzie trzeba) - moj blad :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

zgredu72

New member
Phuong. Czy znasz jakąś kamerkę amatorską HD, która ma lepsze parametry, że odrzucasz akurat cx550? Wg mnie wszystkie amatorskie kamerki HD mają podobny zoom (10x-12x optycznego).

Myślę, że cx550 jest lepszym wyborem przy zastosowaniu statywu niż wszystkie poprzednie modele. Wykorzystanie telekonwerterów jest takie samo. ALE. Stabilizacja obrazu jest na dużo wyższym poziomie niż niższych modeli i konkurencji. Przy zoom optycznym świetnie sonie radzi. Przy cyfrowym tylko statyw i wyłączona stabilizacja.
 

Phuong

New member
Phuong. Czy znasz jakąś kamerkę amatorską HD, która ma lepsze parametry, że odrzucasz akurat cx550? Wg mnie wszystkie amatorskie kamerki HD mają podobny zoom (10x-12x optycznego).

Myślę, że cx550 jest lepszym wyborem przy zastosowaniu statywu niż wszystkie poprzednie modele. Wykorzystanie telekonwerterów jest takie samo. ALE. Stabilizacja obrazu jest na dużo wyższym poziomie niż niższych modeli i konkurencji. Przy zoom optycznym świetnie sonie radzi. Przy cyfrowym tylko statyw i wyłączona stabilizacja.

Widze co sie dzieje na mojej CX550VE i wiem, ze ten model tak ma.
Odradzam go dla zastosowan tele i juz :)
Jak kupi i bedzie marudzic to juz nie moja sprawa.
Ze statywem mozna jeszcze sie pobawic i jest OK, ale bez statywu szkoda czasu.
 
Do góry