SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czasami tak jest, ale nie ze cena rosnie, a to ze drogie w drogich cenach, mozna zauwazyc czesto ze niektore sklepy dostaja nowy towar w cenie nizszej, ale stary towar mieli w cenie wyzszej i nie moga obnizyc, wtenczas tak sie dzieje, wiem ze to smieszne ale prawdziwe, przyklad nam znany Sony, bylem w salonie jak przyjechala pierwsza sztuka nowej kamery i co, a no stara byla w tej samej cenie prawie.
Wiec ja bym na to uwagi nie zwracal, wiekszosc sklepow sie pozbyla ci co mogli i zostaly te sklepy najdrozsze, dlatego masz wskaznik do gory.

Nie we wszystkich przypadkach sie tak dzieje, ale czesto.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
Porobilem dzis troche ujęć i sie pocieszylem :)

Cala rodzinka ogladalismy nagrania na tv - wszyscy byli ah, oh ;)

Jedyne co mi sie nie podobalo to max zoom podczas krecenia z reki.
Owszem, nic nie drga ale cos za cos- efekt galaretki oraz niewyrazne brzegi :(
Zrobilem troche testow na podworku , gdzie kamerke kladlem na trawie/tarasie(bez moich drgajacych rak)
Szczena mi opadla gdy zobaczylem nagrania "ze statywu", miod malina , pelna zyleta !
- w kazdym kącie idealna ostrosc -mozna robic tapety na pulpit ze stop klatki ;)

Aberencja chromatyczna jest na kontrastowych przedmiotach(budynki, ludzie w bialych ciuchach, itd, oczywiscie na max zoom)

Teraz juz wiem ,ze robiac ujecia na pelnym zoomie to tylko statyw albo jakies oparcie, a z reki tylko w naglych wypadkach !

aha, dzien byl sloneczny i nie unikalem slonca ;)
Jakos nikt z ogladajacych nie zauwazyl blue dota, nawet ja! -nie chcialem go na sile wypatrywac ,zeby nie popasc w psychoze ;)

Tak sie ulozylo szczesliwie, ze krecilem w godzinach najmniejszej aktywnosci blue dota - z tego co pisza na forach.
Dzien bez blue dota to udany dzien !
 
Ostatnia edycja:

michu__22

New member
a ja dziś na godzinnym spacerze po parku w słoneczny dzień o 14 miałem 1 tylko sytuacje ze pojawił się punkcik :) i bez unikania... i spokojnie można wyczuć kiedy możne się pojawić i wtedy zapobiegawczo zoomik do przodu i nie ma problemu :)

Phuong...normalni ludzi nie widzą takich rzeczy jak jakieś kroopeczki :) ze mnie w domu zaczęli się już smiac :p
 

michu__22

New member
nie macie opcji w niej pod slonce, w starszym modelu to bylo, moze to rozwiaze czesciowo problem


szukałem niczego takiego nie ma...przelecialem przez wszystkie możliwe ustawienia kamery stojąc w słońcu i nic nie pomogło ten tulipan by pomógł w pewnym stopniu ale nie zawsze, zresztą będzie go widać :/
...napisałem dziś do sony i czekam na odpowiedz.. we wtorek dzwonie do sprzedawcy niby autoryzowany zobaczymy co powiedza
 

Shinzon

New member
Teraz juz wiem ,ze robiac ujecia na pelnym zoomie to tylko statyw albo jakies oparcie, a z reki tylko w naglych wypadkach !

Czyli stabilizacja i pełny zoom w CX550 to jednak lipa. A w reklamach piszą, że jest super stabilizacja w pełnym zakresie zoomu. Kolejny niedopracowany element w CX550. Dużo reklamowego krzyku po czym i tak kończymy ze statywem. Ja mam statyw do swojej XR500 i mam zoom 12x. Na pełnym zoomie ze statywu mam cudowny obraz, a do tego większe zbliżenie niż w CX550.

EDIT

No to na ten moment mogę podsumować XR550/CX550

Główne zmiany w XR550 w stosunku do XR520 to:

1) Ulepszona stabilizacja w trzech kierunkach (optyczno-elektroniczna) oraz lepsza stabilizacja w całym zakresie ogniskowych;

ad.1 jak widać z tą lepszą stabilizacją w całym zakresie ogniskowych to lipa


2) Czas otwarczia migawki 1/6 - 1/10000 z ręczną regulacją wobec 1/2 - 1/800 w XR520 bez regulacji ręcznej z uwzględnieniem trybów tematycznych;

ad.2 można bez tego żyć


3) Obiektyw szerokokątny;

ad.3 problem flary / celownika laserowego, ja wolę już obiektyw szerokokątny bo nie ma z nim takich problemów

4) Odtwarzanie progresywne nagrań Full-HD;

ad.4 nowe telewizory i tak konwertują obraz na progresywny

5) Niższy pobór mocy LCD (3,5W wobec 4,3W) co przekłada się na dłuższy czas działania baterii;

ad.5 mam dwie baterie, które mi w 100% starczają, zmiana na XR550/CX550 to konieczność kupienia nowych baterii bo z XR500 nie pasują (kolejny raz SONY nas naciąga)


6) Większy ekran LCD 3,5" wobec 3,2";

ad.6 kosmetyka, można bez tego żyć

7) Możliwość stosowania kart pamięci SD/SDHC obok Memory Stick Pro Duo;

ad.7 dla mnie gadget bo mam masę jednych i drugich kart

8. Nowy tryb nagrywania HD FX 1920x1080i 24Mb/s (pozostałe tryby identyczne jak w XR520);

ad.8 nowy tryb przydatny w ograniczonej liczbie przypadków (np. nagrywanie wody). I tak bym go nie stosował na codzień bo generuje większe pliki. Mam już 500GB nagrań przy 16k/bit. Przy 24Mb/s miałbym dużo więcej. I jak to później archiwizować.

9) Tryb inteligentnej automatyki (iAuto)

ad.9 nie wiem co to daje, wiem że łapanie ostrości szybciej działa, ale można bez tego żyć


10) Zoom optyczny 10x wobec zoomu 12x w XR520

ad.10 tutaj XR500 jest lepsza

Podsumowując jak dla mnie to zmiana z XR500 na CX550/XR550 nie ma najmniejszego sensu. Zmiany są absolutnie nie warte różnicy w cenie tych kamer. Coś mi się wydaje, że SONY w tym roku bezapelacyjnie przegra z Panasonic po tych wszystkich niedociągnięciach. Poczekam na modele z 2011.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
a ja dziś na godzinnym spacerze po parku w słoneczny dzień o 14 miałem 1 tylko sytuacje ze pojawił się punkcik :) i bez unikania... i spokojnie można wyczuć kiedy możne się pojawić i wtedy zapobiegawczo zoomik do przodu i nie ma problemu :)

Phuong...normalni ludzi nie widzą takich rzeczy jak jakieś kroopeczki :) ze mnie w domu zaczęli się już smiac :p

Gdyby tylko tak bylo....ehh :)
Czasem ten maly punkcik jest tak wielki, ze na wyswietlaczu kamery go widac ;0
Nie ma co ukrywac,- problem jest a SONY odwalilo lipe.

Kamery juz nie zwroce a w SONY nie wierze, cos mi sie wydaje ,ze trzeba polubic co sie ma :hihi:
 

Shinzon

New member
Gdyby tylko tak bylo....ehh :)
Czasem ten maly punkcik jest tak wielki, ze na wyswietlaczu kamery go widac ;0
Nie ma co ukrywac,- problem jest a SONY odwalilo lipe.

Kamery juz nie zwroce a w SONY nie wierze, cos mi sie wydaje ,ze trzeba polubic co sie ma :hihi:

Może spróbuj filtr polaryzacyjny. Zmniejsza odblaski słońca i refleksy.

80564.jpg


VF-37CPKB (VF37CPKB) : Akcesoria : Sony
 

pafnucy80

New member
Hello
Dzisiaj szwagier przetestowal przez chwilke kamerke xr550ve i niestety w ok 2 minutach krecenia pojawil sie BLUE DOT.... bede mial kamerk w czwartek potestuje i zobaczymy czy da sie z tym zyc :(
 

michu__22

New member
z kropą da się zyc :) ale faktycznie jak jestem maniakiem tej firmy tak ten zakup troszke osłabił moją wiare w jej mozliwosci do tego stopnia ze nawet przeszła mi mysl ze moglem zaczekac i kupic nowego panasa TM700. Myślicie ze mógłby to być lepszy wybór? ;)
 

pafnucy80

New member
Phuongczy, michu__22 testowaliscie przez ostatnie dni kamerke? Jak tak to jak wyszlo czy pojawily sie blue doty, no i gdyby nie ta przypadlosc jak ocenilbyscie kamerke? Jestescie zadowoleni czy nie? Ile dalibyscie pkt. w skali 1-10. Co wam sie nie podoba a co przypadlo do gustu? Pozdro
 

michu__22

New member
Phuongczy, michu__22 testowaliscie przez ostatnie dni kamerke? Jak tak to jak wyszlo czy pojawily sie blue doty, no i gdyby nie ta przypadlosc jak ocenilbyscie kamerke? Jestescie zadowoleni czy nie? Ile dalibyscie pkt. w skali 1-10. Co wam sie nie podoba a co przypadlo do gustu? Pozdro


kropka jest i będzie jak pisałem wyżej jak dla mnie są dwa sposobu: albo odpowiednie ujecie i nie filmowanie pod słońce (nawet na pierwszych stronach instrukcji pisze żeby nie filmować słońca! ;)) a jak już to lekki zoom i po sprawie i to jest do wyczucia.

jak mam kamerę od 2 tygodni kropka nie była jakimś wielkim utrapieniem, latem się zobaczy :)
A co do samej 550-tki przesiadłem się z cx6 wiec ja daje 10 a nawet 11. W końcu "chodzone" ujęcia można normalnie oglądać (stabilizacja wymiata) no i wieczorem, nocy ujęcia jak dla mnie super w bez szumów szybko ostrzone...szeroki kąt mimo kropki tez bomba.
Ale tak jak mowie przesiadka z cx 6 wiec może niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni użytkownicy :)
 

Phuong

New member
Phuongczy, michu__22 testowaliscie przez ostatnie dni kamerke? Jak tak to jak wyszlo czy pojawily sie blue doty, no i gdyby nie ta przypadlosc jak ocenilbyscie kamerke? Jestescie zadowoleni czy nie? Ile dalibyscie pkt. w skali 1-10. Co wam sie nie podoba a co przypadlo do gustu? Pozdro

Blue dota mialem dzisiaj dwa razy (na LCD kamery a pozniej na tv go widzialem )

Tak jak pisalem - na max zoomie trzeba miec pewna reke, zeby nie bylo efektu kołysania obrazu ;) Przy czym drgania sa calkowicie wyeliminowane!

Tryb aktywny stabilizacji dziala rewelacyjnie, gdy ide filmujac to jakbym mial kamere na szynach ! Obraz plynny jak w filmie :)
Efekt jest duzo lepszy niz ten co widzialem na youtube w modelach cx520/505
Swietnie to wyglada gdy ruszam intensywnie kamera gora dol (jakies 5cm) a obraz pozostaje w jednym miejscu ;)

Jedyne co mnie zniecheca do trybu aktywnego to ,ze z obrazu 29,8mm robi sie 35mm :(
Dlatego trybu tego uzywam tylko gdy ide.
To samo dotyczy trybu iAUTO, w tym trybie kamera przelacza sie na 35mm.

Kolory dobrze ustawia !
Czasem trwa to kilkanascie sec, chyba ,ze ustawimy recznie balanas wew/zew - w tym przypadku natychmiast jest OK.

AF dziala dobrze, czasem dluzej mu zajmuje przejscie ze sceny macro do wide, za to wieczorem radzi sobie szybciutko.

Ekran LCD robi wrazenie, porownujac go obok z 230tys widac duza roznice !
Korzystajac z Viewfindera mozna obslugiwac kamere jedna reka, poslugujac sie kciukiem (wlaczenie/filmowanie/ wylaczanie) -przydatne gdy musimy miec druga reke wolna.

Gdyby nie blue dot dalbym jej 9/10 a tak dostaje 7/10.

o filtrach tez pomyślałem od razu ale ponoć nie pomagają, a z tym tulipanem to nie trafione ...wole kropę raz na ruski rok niż czarne brzegi kadru w całym ujęciu :/

aa to juz jego wina ,ze dobral takiego tulipanka, trzeba poszukac odpowiedniego!
Prosze: Hama osłona przeciwsłoneczna szerokokątna 37 mm (093137) - Osłona przeznaczona do obiektywów szerokokątnych od ogniskowej 24 mm, czyli dla naszego 29,8 jak znalazl !

Gdybym mial ponownie wybierac kamere to wybralbym chyba cx520 zamiast cx550 ,czy TM700 i zaoszczedzil.
 
Ostatnia edycja:

pafnucy80

New member
Dzieki za odpowiedzi, ale teraz jezeli podejrzewaja ze blue dot, powstal przez 29,8mm to jeeli kamerka bedzie miala wlaczona aktywna stab., lub zalaczony jest tryb iAUTO, to efekt blue dota nie powinien sie pojawic? Dobrze to wszystko zrozumialem?
 
Do góry