SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

posejdon82

New member
Straszny zawód, nie sadze aby obraz kolosalnie roznil sie od xr 500, moze to dobry moment aby kupic jeszcze ten poprzedni model i poczekac az Sony pokaze skruche w nastepnych latach.Jesli to jest wada ktora bedzie wystepowala w kazdym modelu to Sony straci duzo fanów...sam teraz mam dylemat.Poczekajmy na testy i troche wiecej opini uzytkownikow.
 

Phuong

New member
Jezeli to sie potwierdzi to bede zalowac ,ze nie wybralem Panasa TM700 :(
Tam dali 35mm, wiedzieli czym grozi 29mm ;) a SONY jak to sony, tylko marketing sie liczy, na testy nie ma kaski.
ehh
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
XR500 mozna juz w rozsadnych cenach kupic, mi sie podobaja nagrania TW700, niestety Panasonic nie odpisal mi gdzie moge zrobic test tej kamery.
Trzeba czekac az sie wiecej osob wypowie i moze ktos napisze do sony.
Poczekamy zobaczymy, szkoda bo kamerka mi sie podoba.
 

Phuong

New member
XR500 mozna juz w rozsadnych cenach kupic, mi sie podobaja nagrania TW700, niestety Panasonic nie odpisal mi gdzie moge zrobic test tej kamery.
Trzeba czekac az sie wiecej osob wypowie i moze ktos napisze do sony.
Poczekamy zobaczymy, szkoda bo kamerka mi sie podoba.

Juz kilka razy widzialem jak piszesz "TW700" ;) ,chyba o TM700 Ci chodzi?
Sprawa do SONY zostala zgloszona (w US nie u nas), poczekam co odpisza z US i wtedy bede wiedzial na co sie moge powolac w naszym kochanym serwisie, ktory jak to u nas, bedzie sciemniac, ze nic nie wie i sie nie zna ;)
Sloneczko dzis daje mocno :), wiec po pracy zrobie test.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
masz racje TM700, TW700 to epson projektor ktorym sie bawilem
a nagrania z TM700 sa dobre, no ale kamery w reku nie mialem, a tutaj malo kto o niej pisze, zreszta wszedzie malo pisza, najwiecej o sony.
To dzisiaj zobaczysz jak to wypada, zobacz tez z mniejsza stablizacja i bez niej czy jest to samo.
 

pafnucy80

New member
Wiem ze temat dotyczy cx550ve, ale modele sa podobne wiec zastanawia mnie czy ktos moze wyczytal jak sprawa ma sie odnosnie xr550ve, poniewaz 8 bede ja mial i zastanawiam sie czy bedzie ten sam problem. miejmy nadzieje ze nie i dzisiaj napisze cos phoung jak mu testy wyszly. jak szwagier przywiezie kamerke zobaczymy co wyjdzie z ta flara. pozdro
 

Phuong

New member
Wiem ze temat dotyczy cx550ve, ale modele sa podobne wiec zastanawia mnie czy ktos moze wyczytal jak sprawa ma sie odnosnie xr550ve, poniewaz 8 bede ja mial i zastanawiam sie czy bedzie ten sam problem. miejmy nadzieje ze nie i dzisiaj napisze cos phoung jak mu testy wyszly. jak szwagier przywiezie kamerke zobaczymy co wyjdzie z ta flara. pozdro

cx550 od xr550 rozni tylko nosnik pamieci, optyka jest w 100% ta sama.
Zrobilem test , kadrujac pod slonce i niebieska plamka jest.
Na TV wydaje sie mniejsza wzgledem reszty obrazu niz widac to na youtube/vimeo.
Tak jak pisali na avs forum - podczas zoomowania plamka znika, wygla na to ,ze SONY przesadzilo z szerokim kątem :(
Jutro rano zapodam linka do youtube.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Wiem ze temat dotyczy cx550ve, ale modele sa podobne wiec zastanawia mnie czy ktos moze wyczytal jak sprawa ma sie odnosnie xr550ve, poniewaz 8 bede ja mial i zastanawiam sie czy bedzie ten sam problem. miejmy nadzieje ze nie i dzisiaj napisze cos phoung jak mu testy wyszly. jak szwagier przywiezie kamerke zobaczymy co wyjdzie z ta flara. pozdro

hm jeden problem wlasnie z zakupami w duzej oddali jak USA, jak cos nie halo to problem, dlatego tu jest dla mnie najwiekszy problem, jak bym kupil nie mam jak zwrocic tylko paczka do sklepu, albo serwis w USA, co jest dosc problematyczy

jak wczesniej gdzies pisalem, mialem cos podobne (widzialem) rok temu na aparacie panasonica, tylko prostokat nie kolko i mimo ze byl sprzet zgloszony do naprawy (wymiany) to samo, dla mnie w tym przypadko chyba nic nie zrobia.

Phuong
to lipa by byla, w takim razie kamera do zwrotu, nie moze byc cos takiego bo przy ogladaniu bedzie Ci wzrok jechal na ten celownik, ja mialem tak z pixel na TV normalnie szlak mnie tafila, bo nie moglem sie skupic na filmie, tylko wzrok mi jechal i szukal tego gown... pixela, na szczescie Sony przywiozlo mi kolejny TV i jeszcze bardziej szlak mnie trafial bo bylo wiecej, bo skardzie itd przywiezli kolejny uff ostatnio, ale inny calkowicie model, 3 miechy bylem bez TV.
Niestety firmy odstawiaja sztuke teraz, typowe dla Chin.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
@Seba
To na dole w rogu to zwykla flara, ktora nie budzi zastrzezen

Ehh, no i mam linka do youtube ale nie widze tam swojej kropki niebieskiej !
Sa widoczne normalne flary od slonca, wiec kamera pod odpowiednim kątem byla...
YouTube - cx550ve test

blue_dot_phuong.MTS - ten sam plik (bez kompresji), na TV widze tam krope.

Blad zrobielm ,ze bawilem sie zoomem a i slonce powoli zachodzilo (w ciagu dnia praca)
Na domiar zlego zalozylem nowy filtr UV MC marumi z 8 powlokami antyodblaskowymi...

Na youtube nie widac tego co widzialem na 40" TV FullHD. (pod koniec filmu na zielonej trawie/parkingu byla widoczna niebieska kropa "laserowa" przez 2-3 sec, tyle ,ze mala, nie taka wielka jak na filmach z US)

Z tego co pisali za granica slonce musi byc poludniowe a nie "wieczorne",czy "poranne", dlatego kropa nie jest widoczna (za wyjatkiem mojego TV, gdzie jest ale mala), o filtrach UV pisali, ze nic nie zmieniaja jezeli chodzi o blue dot,wiec testy bede nadal robic z filtrem (chroni obiektyw mechanicznie).

To, ze u mnie nie widac kropy (w tej chwili) o niczym nie swiadczy, w US ludzie zaczynaja odsylac swoje kamerki do serwisow (czesc probowala robic hard reseta kamerce, ale i to nie pomoglo).

Nawet zrobili ankiete w tej sprawie :)
Do You Own A Sony HDR-CX550V and does it have the "Blue Dot" Issue? - AVS Forum

Teraz ida swieta i ma byc slonecznie :)
Jezeli kropa ma sie pojawic to w swieta na pewno ja zobaczymy.

ps.
na camcorderinfo wlasnie wyszedl test TM700..., ehh gdybym wiedzial o problemie SONY :(
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
O czym Wy mówicie jaki problem, kupcie sobie tulipana i po sprawie. Coś za coś, chcesz mieć szeroki kąt to będziesz miał inne problemy... tulipan za 20zł załatwi sprawę.
 

Phuong

New member
O czym Wy mówicie jaki problem, kupcie sobie tulipana i po sprawie. Coś za coś, chcesz mieć szeroki kąt to będziesz miał inne problemy... tulipan za 20zł załatwi sprawę.
Juz kombinowali koledzy z avsforum na ebay i okazywalo sie ,ze szeroki kąt jest zbyt szeroki (widac krawędzie tulipana w kadrze)

Do Pansa TM700 producent doklada oslonke na obiektyw w standardzie,- jak widac mozna byc zapobiegliwym.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to duzo tego strasznie jest, nie wiem czy to obiektyw czy jak, albo mocne te slonce u amerykancow strasznie, ogladalem tydzien temu pare z Japoni i tam nie ma tego, moze maja inne slonce, ale wydaje sie ze nagrania maja znacznie lepsze.
 

Shinzon

New member
Japońce z SONY pewnie robili testy w zimę i słońca mało mieli to przegapili ten defekt z flarą. Trudno im teraz będzie to poprawić. Pewnie nic na to nie poradzą i rozczarują wielu klientów co się na reputacji firmy pewnie odbije.
 

pafnucy80

New member
Witam
Phuong i jak wyglada sprawa u ciebie blue dot czy robiles jakies inne testy, bawiles sie kamerka, kontaktowales z sony poland w sprawie kamerki, ja nadal czekam na xr550ve izobaczymy czy bedzie ten problem ale znajac zycie to pewnie tak.
pozdro i Wesolych Swiat
 
Do góry