SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

Phuong

New member
Witam
Phuong i jak wyglada sprawa u ciebie blue dot czy robiles jakies inne testy, bawiles sie kamerka, kontaktowales z sony poland w sprawie kamerki, ja nadal czekam na xr550ve izobaczymy czy bedzie ten problem ale znajac zycie to pewnie tak.
pozdro i Wesolych Swiat

No u mnie jak u wszystkich, blue dot jest, ehh.
Obecnie czekam na rozwoj wydarzen w US,- juz kilka osob czeka na odpowiedz od SONY.
Poki co , unikam slonca ( z kamera za 4,5tys ) :(
 

Shinzon

New member
Ja miałem wątpliwości co do tego bardzo szerokiego kąta w nowych SONY jak tylko się pojawiły ...

Generalnie zupełnie nowa optyka w SONY XR550/CX550 musi zostać poddana testom. Dopiero testy potwierdzą, czy tak agresywne zmiany z szerokim kątem rzeczywiście sprawdzą się w praktyce. Czy zachowana zostanie dobra ostrość, czy nie pojawią się nadmierne zniekształcenia, winietowanie etc.

http://www.hdtv.com.pl/forum/463377-post6.html
 

Phuong

New member
Z innych "wad" mozna podac "efekt galaretki" na dlugim zoomie :)
W extremalnych przypadkach wyglada to tak:
YouTube - 20100225?CX550V?????????????
Na codzien tylko brzegi kadru tak sie zachowuja (podczas zoomu) - wszystko zalezy od tego, jak bardzo drgaja nam rece i jak pracuje nasza przepona ;)

Tak naprawde to ta kamerka nie ma wad, tylko podczas filmowania w sytuacjach low light :) (lata temu , marzeniem bylo miec kamerke , ktora radzi sobie w "ciemnosciach", no i mamy :-D)
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Ja się cieszę ze swojej XR500 + konwerter szerokokątny VCL-HGA07. Obraz jest super rewelacyjny i nic mi lepszego nie jest potrzebne. Do tego jak potrzeba to mam zoom 12x + statyw. Nie ma to jak sprawdzone rozwiązania. Ja nigdy nie kupuję kamer jak się tylko pojawią. Swoją XR500 kupiłem pod koniec czerwca 2009 kiedy przeszła już testy na większości portali. Nie ma to jak sprzęt sprawdzony w praktyce.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
+1

dlatego ja sie nigdy nie spiesze, moze raz zrobilem wyjatek, kupilem samochod jako prawie nowosc na rynku.

Sony musi to poprawic, nie ma opcji, w USA moga miec duze problemy, w PL to ludzie beda sie bujac, no ale trzeba czekac na rozwiazanie tej sprawy.


Statyw Sony - bylem na wyjezdzie i stwierdzielem ze jednak za ciezki jest do noszenia, jesli sie idzie w dluga droge pieszo, chyba zastanowie sie nad czyms lekkim.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
Nie dobijajcie mnie :(
Tyle dobrego naczytalem sie o modelach 09r, ze postanowilem brac w ciemno model 2010.
Ostatni raz zaufalem firmie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bo tak powinno byc, a jak widac raz na jakis czas wychodza dziwne modele, wal do Sony nie czekaj, im dluzej tym gorzej dla Ciebie.
Wcale nie musi byc zle, moze jakis talizman i problem bedzie rozwiazany, moze wystarczy opluc obiektyw wtenczas nie bedzie tego ( nie stosowac)
Popatrz z innej strony, jak plyne sobie to mi w wodzie okulary paruja i dupa nic nie widze, producent nic z tym nie zrobil, a jak napluje jest git :)
 

posejdon82

New member
Mialem w kwietniu kupic sony cx 550 i teraz juz nic nie wiem...juz nie mam wizji...ten nowy panasonic sie ladnie zapowiadaja hmm ale jesli czlowiek sledzi tak dlugo temat sony od wszystkich zalet i wad..,decyzja juz zapadla i nagle zonk!!!! zmieniac nagle wizje na canon lub panasonic??milion pytan i nowych testow ufff. Podobnie jak przed slubem dwojga ludzi caly czas sie kochaja (ladnie pieknie)data slubu bummmm i jedno nagle po angielsku sie wycofuje, decyzja nagle nie oplacalna i zmiana obiektu na inny.Co za rozczarowanie???Problem sony polega na tym iz nie wierza w konsumentow...amatorzy czesto sa bardziej dociekliwi niz super mega hiper wielcy filmowcy ktorym sie wydaje iz posiadanie kamery za 25 tys pln przeobraza ich w znawcow tematu.Sony wypuscilo kiszke w tym roku myslac ze przejdzie na zasadzie (mądry sie kapnie natomiast glupi pomysli ze tak msui byc:) super ze jest tak sporo spostrzegawczych ludzi.Jesli jzu ktos kupil lub zamowil sprzet z tego roku warto ze startu sprawdzic i udac sie do sony.Placimy tyle pln krwawica przypieczetowanych za sprzet i co???
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
buble sie trafiaja we wszystkim i na calym swiecie, nie palmy mostow jeszcze, poczekajmy na oficjalne pismo od Sony, wtenczas mozna dopiero cos powiedziec
 

Shinzon

New member
Moim zdaniem to efekt kryzysu. Tną koszty. Spieszą się z nowymi pomysłami. Nie robią wystarczająco dużo testów i taki efekt. Zupełnie jak Toyota.
 

michu__22

New member
wasnie dzis wyczytałem o tym niebieskim dziadostwie i u mnie tez to jest ale zauważyłem dopiero przy lampie w kuchni :/ taka zaplata za szeroki kont i wydaje mi sie ze to bedzie we wszystkich nowych kamerach...pocieszam się tym ze w sumie wiekszosc moich filmow to raczej nie pod swiatło pozatym zawsze mozna zrobic delikatnie zoomika i po problemie jutro dzwonie do sony co maja zamiar z tym zrobic,...grrrr :(
 

michu__22

New member
hahaha spróbujcie skierowac kam na zarowke (zwykla) i delikatnie zuma robobic to nie wyskakuje blue dot tylko blue węzyk!! :) cholera ..taki urok kamery jak sie bedzie wychodzic w teren pod swiatło wystarczy minimalnie naprawde minimalnie zrobic zooma i po problemie moze to nie taka tragedia co?:)
 

Shinzon

New member
Hello
Pociesze was na avs koles wrzucil na youtube tescik z tm700 i niestety blue dot jest rowniez, wiec sony nie jest tylko przypadkiem wiec chyba problem tkwi w wide angle.

Nie ma to jak sprawdzone rozwiązanie. Normalny obiektyw w kamerze i do tego nakładany obiektyw szerokokątny. Obraz super i nie ma takiego dziwactwa jak jakieś flary czy celowniki laserowe. Nakładany obiektyw jest dużo większy niż ten w kamerze i pewnie dlatego łatwiej jest dopracować w nim szeroki kąt i wyeliminować niepożądane efekty.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mozesz linka podac jeszcze raz

to by bylo ciekawe, moze Sony i Panasonic robia te same szklo, mozna tez sprawdzic model 300 panasonica czy mial to same wide
 

Shinzon

New member
Nie pamiętam czy to tak zawsze jest, że cena modelu, który schodzi z rynku tak rośnie ...

Cena XR500 na skąpiec.pl

xr500.jpg
 
Do góry