SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

andrzej-br

New member
ładowarka

witam
Dokupiłem ładowarkę do akumulatorów z kamery ale coś mnie zastanawia i trochę się boję bo:
na akumulatorze jest 6,8V NP-PV natomiast na ładowarce jest NP-FP no i 8,4V+/- 0,1 550mA i mam pytanie czy mogę taką ładowarką ładować te akumulatory , sprzedawca powiedział że one są do wszystkich tego tupu akumulatorów ale w instrukcji kamery jest aby nie używać innych niż V czyli coś tu nie pasuje bo wyszło by że inne akumulatory też by pasowały a czy tak jest ??? czy ktoś może mi pomóc bo boję się że naładuję akumulator do tych 8,4V i kamerę szlag trafi chociaż pewnie ma jakiś wewnętrzny stabilizator ale wolę się upewnić. za odpowiedzi dziękuję . chodzi oczywiście o kamerę sony HDR-CX 550
 

andrzej-br

New member
konwenter

Witam
Czy ktoś ma konwenter VCL-HG1737C i na nim filmuje? Jak wygląda obraz na minimalnym zoomie kamery? Coś mi nie pasuje dlatego pytam . U mnie widać koło czyli obrys konwentera dopiero przy powiekszeniu to znika.Czy tez tak macie?
pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam
Czy ktoś ma konwenter VCL-HG1737C i na nim filmuje? Jak wygląda obraz na minimalnym zoomie kamery? Coś mi nie pasuje dlatego pytam . U mnie widać koło czyli obrys konwentera dopiero przy powiekszeniu to znika.Czy tez tak macie?
pozdrawiam
Mogę się mylic ale konwerter ten może nie jest dedykowany do nowych kamer (obiektyw szerkokątny) ja tak mialem jak kupiłem filtr polaryzacyjny (nie Sony) i była podobna historia, mam też filtr szary (nie Sony) i z nim nie ma żadnych problemów. Filtry do nowych kamer Sony musi być typu Slim.
 

andrzej-br

New member
Mogę się mylic ale konwerter ten może nie jest dedykowany do nowych kamer (obiektyw szerkokątny) ja tak mialem jak kupiłem filtr polaryzacyjny (nie Sony) i była podobna historia, mam też filtr szary (nie Sony) i z nim nie ma żadnych problemów. Filtry do nowych kamer Sony musi być typu Slim.
może i tak być ale to już wina sony bo w akcesoriach do tej kamery jest wymieniony ten konwenter to co mam teraz zrobić? przecież nie wyrzucę ileś stów .. napisałem do nich ciekawe co odpowiedzą ?
 

Arek

Member
Witam,
przymierzam się do CX550. Wg mnie, po obejrzeniu sampli w necie i opinii jest bezkonkurencyjna (szeroki kąt, stabilizacja, low-light)

Teraz tylko myślę nad ceną. Jak wchodziła do sprzedaży realnie kosztowała ok 5 tys, teraz można dostać za ok 4 tys. Nowe kamery 2011 wejdą na przełomie czerwca i lipca, co pewnie spowoduje spadek cen modeli 2010 , ale właśnie, o ile? Pamięta ktoś jak spadły ceny modeli 2009 gdy weszła CX550?

W sumie mi się nie śpieszy, mam leciwą DCR-HC90E i daje radę do rodzinnych ujęć, ale nie wiem czy wytrzymam .... :twisted:


ps. gość z salonu SONY w Gdańsku Matarnii powiedział mi, że w kamerze można ustawić tryb filmowania 720p , aby więcej nagrania zmieściło się na karcie, teraz patrze w specyfikację i tego nie widzę... możecie potwierdzić/zaprzeczyć

thx
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pamietam, ceny nie spadly a wresz rosly model XR520 to bardzo dobry model i ciezko bylo go dostac, jak sie nie spieszysz to poczekaj XR550 nie jest jakas rozwojowa, ja stawiam na nowa w marcu sam pewnie kupie.

nie ma 720p, nie wie co za gosc tak powiedziel jest 1440x1080i
 
Ostatnia edycja:

Arek

Member
Dzięki za odpowiedź,
wydawało mi się że CX550 to właśnie rewolucja, ponieważ: nowa matryca, nowa optyczna stabilizacja i nowy szeroki kąt...

rozumiem że masz na myśli model na 2011, czyli w moim przypadku (kamera z pamięcią flash) to będzie HDR-CX560VEB , widzę takie zmiany:

- mniejszy rozmiar 62 x 67 x 126 (mm) w stosunku do 66 x 74 x 143 (mm)
- lżejsza - 385 g / 440 g
- Tryb nagrywania progresywnego 25p
- brak Auto Slow Shutter
- brak nagrywania w zwolnionym tempie (albo informacji na stronie sony)
- szerszy obiektyw 26,3 — 263 (dla 35 mm)
- mniejszy pobór mocy: LCD (W) - 1,8 /3,2
- brak wizjera (będzie w wyższych modelach np CX690E, ale ten z kolei bez
GPSu )

w sumie niby kosmetyczne zmiany, choć ciekawie zapowiada się tryb kinowy 25p, oraz obiektyw od 26 mm, no i kusi ten mniejszy pobór prądu przez LCD

z drugiej strony, nie wiem czy te różnice będą warte 2 tys, bo zapewne na wejściu cena referencyjna HDR-CX560VEB będzie w okolicach 6 tys... No chyba że wyższe modele zaniżą jej cenę...

(...) edit
ps. będzie też model HDR-CX700VEB , właściwie to on odpowiadać będzie obecnej CX550 , cena sugerowana w US 1400$, czyli jak dobrze wyczytałem gdzieś tutaj na forum ok 200$ drożej od CX550 gdy wchodziła na rynek... może z tymi cenami nie będzie tak źle ;-)
 
Ostatnia edycja:

azet

New member
Bez reklam
mogę się zapytać ? a czym różni się CX 560 VE ?
rozumiem że teraz to normalne w takich kamerkach kręcę i równocześnie robię zdjęcie.
Jak wygląda kręcenie i robienie zdjęć w ruchu, dajmy na to np. ...... pokazy lotnicze ?
Odtwarzanie/nagrywanie by odczytał PS3 , telwizor HD ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry