SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

Seba_Fan

New member
Bez reklam
limes_infr
napisal 100% tak jak powinno byc i jak amator podchodzi co mu potrzebne

Nermand
wolny rynek kup co chcesz, mowisz ogladales inne kamery i nie mam bubla, hm zakladam sie ze w sony bys nawet tego nie zauwazyl, jak wiesz do tego lasera sa potrzebne odpowiednie warunki, malo dla mnie prawdopodobne ze mialem wszystkie kamery przez miesiac do testow, pewnie tylko widziales w sklepie, wiec nie oceniaj, o tym punkcje bys pewnie nigdy nie wiedzial jak bys nie przeczytal.
Wszystkie firmy cos tam wypuszczaja co ma jaies wady, rownie dobrze mozesz powiedziec ze od canona rzadasz zeby dzialala poprawnie stabilizacja bo jak nie to bubel.
Tak wiec nie kupuj Sony bo pozniej bedziesz stekal tutaj.
Dlatego na rynku jest pare firm, skoro ma cos niebieskiego co cie gryzie zostaw to.


andrzej-br
temat jest o CX550

masz inny watek o CX520 i XR520
 

scorpi

New member
czy może mi ktoś doradzić który filtr kupić aby w jak największym stopniu wyeliminować efekt "blue-dot"
zamierzam kupić tą kamerę w przyszłym tygodniu i chce dokompletować już sobie wszystkie akcesoria
 

Phuong

New member
he, Low light sensitivity ocenili na "0", nic z tego nie rozumiem? (TM700 dostalo za to 6pkt)
U nich na testach SONY ma jedne z gorszych wynikow (Low light) ze wszystkich kamer ;)

A to wlasnie za LOW LIGHT kamera jest ceniona i polecana.
No coz, camcorderinfo nigdy nie lubilo SONY :)

ps. juz sie wyjasnilo
camcorderinfo robilo testy na zoomie( z przymknieta przeslona na 2.8 ) jako ,ze tylko sony ma tak szeroki obiektyw i , zeby im sie wyniki zgadzaly to nie uzywali szerokiego kata, przez co przeslona obiektywu nie byla max(1.8 ) otwarta ;)
Co za bzdura !
 
Ostatnia edycja:

limes_infr

New member
Hmmm..., no TEORETYCZNIE dzięki temu można porównać czułość samego układu. Przy F2.8 do sensora dociera 1/3 światła w porównaniu do F1.8, wiec jeśli przy F2.8 uzyskali 50 IRE przy 41 luxach, to przy przesłonie F1.8 50 IRE powinni uzyskać przy 13,5 luxach. To w zasadzie pokrywa się z wartością deklarowaną przez producenta.

A dlaczego "teoretycznie"? Cóż - w zasadzie stawia to pod znakiem zapytania wszystkie porównania, które robią, no bo skąd ja mam wiedzieć jaką przysłonę w momencie robienia testu ustawiła sobie kamera. Dotychczas zakładałem (jak się okazuje błędnie), że po prostu ustawiają maksymalną przysłonę w każdym teście kamery (po to, aby pokazać jak kamera poradzi sobie w najsłabszych warunkach) - i tyle. W teście Sony napisali jaka była przysłona w czasie testu. Przy testach innych kamer tego nie piszą, więc może to być dowolna wartość - jak sami podają np. F2 lub poniżej.
I w tym momencie taki test mówi mi dokładnie o niczym - bo porównują klatkę wideo wprawdzie przy takim samym oświetleniu, ale zupełnie różnych ustawieniach kamer (przysłony) - a więc nadal nie wiem jak kamera zachowa się w rzeczywistych warunkach.

Moim zdaniem sensowne byłoby albo porównanie wszystkich kamer przy tej samej przysłonie (wtedy mamy porównawczą informację o czułości układu i możemy sobie wyliczyć czułość przy najszerszej przysłonie) lub robienie testów przy najszerszej przysłonie (jaki to problem zbliżyć kamerę do obiektu testowego?) - wtedy od razu mamy informację jak kamera spisuje się w porównaniu do konkurencji.

3,5 krotnie gorszy wynik niż TM700 nijak nie przekłada się na rzeczywistość - w KAŻDYM samplu dostępnym na necie gdzie CX550 i TM700 są bezpośrednio porównywane Sony spisuje się lepiej przy słabym oświetleniu.

Moim zdaniem błędna metodyka testu LowLight całkowicie wypacza wyniki i uniemożliwia porównanie pomiędzy kamerami.

PS. Tak na marginesie - poprawna forma to przYsłona a nie przEsłona - jeśli rozmawiamy o urządzeniu w aparacie/kamerze, które służy do ograniczania światła.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
...
PS. Tak na marginesie - poprawna forma to przYsłona a nie przEsłona
:grin: sorry

My sobie mozemy wyliczyc ale w ich testach zostalo po staremu co bardzo zanizylo wynik koncowy i pozycje SONY w ich rankingach- to tak ,zeby nikt sie nie zastanawial nad alternatywa dla TM700 , jakby co :grin:
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Ja od dawna obserwuję camcorder.info i moim zdaniem są sponsorowani przez Panasonica. Ustawiają testy tak, aby najsłabszą stronę Panasonica czyli obraz w słabym świetle jak najlepiej przedstawić w porównaniu do SONY. Widziałem już trochę sampli porównujących Panasonica i SONY w słabym świetle. Nie mam żadnych wątpliwości, że SONY jest lepsze. Oczywiście można za pomocą odpowiednio ustawionych testów kompletnie zamieszać i zniekształcić porównanie kamer tak jak to robi camcorder.info gdzie zanim jeszcze porównają kamery to już mają założone, że Panasonic ma być lepszy. Mówię tutaj wyłącznie o nagrywaniu w słabym świetle i nie odnoszę się do porównania Panasonica i SONY w innych aspektach.
 

Ablarda

New member
Witajcie.

Powiedziano już i poparto dowodami, że CX550 i XR550 chorują na ''BLUE DOT'', który stanowi niechciany gratis z okazji zaimpletowania obiektywów szerokokątnych. Ciekaw jednak jestem, czy feler ten dotyczy również CX350 i XR350, które - tak samo jak drożsi bracia - posiadają obiektyw 28,9 mm, ale inny przetwornik obrazu (Exmor R CMOS 4,5 mm typ 1/4, a nie - jak CX550 i XR550 - Exmor™ R CMOS 6,3 mm typ 1/2,9).
 

eugeniuszg

New member
Witajcie.

Powiedziano już i poparto dowodami, że CX550 i XR550 chorują na ''BLUE DOT'', który stanowi niechciany gratis z okazji zaimpletowania obiektywów szerokokątnych. Ciekaw jednak jestem, czy feler ten dotyczy również CX350 i XR350, które - tak samo jak drożsi bracia - posiadają obiektyw 28,9 mm, ale inny przetwornik obrazu (Exmor R CMOS 4,5 mm typ 1/4, a nie - jak CX550 i XR550 - Exmor™ R CMOS 6,3 mm typ 1/2,9).
Posiadam od tygodnia XR350 i filmowałem w słoneczny dzień pod słońce około trzech minut co nie należy robić,a także z boku słońca po lewej i prawej stronie.W sumie kręciłem 45 minut i na 46W5500 nie zauważyłem żadnej niebieskiej kropeczki.W tym modelu raczej ta wada nie występuje.Może wypowiedzą sie w tym temacie następni użytkownicy HDR-XR350
Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych wyższych modeli.
 

Ablarda

New member
Właśnie, przetrzepałem cały internet i nie spotkałem się z ''Syndromem Niebieskiego Lasera'' w XR350 i CX350. I tu pytanie do Eugeniuszag: jak ogólnie sprawuje się Twoja ''trzystapiędziesiątka''? Czy mniejsza matryca daje satysfakcjonujący obraz? Czy jesteś zadowolony z zakupu?

Poważnie rozważam zakup XR350. Jest to na chwilą obecną jedyna opcja, aby w normalnych pieniądzach mieć kamerę z pojemnym HDD, szerokokątnym obiektywem i doskonałą stabilizacją. Przez pewien czas brałem pod uwagę CX550, ale prawda jest taka, że jej cena zwyczajnie pogwałca moje możliwości finansowe. Natomiast poczciwe CX520 i XR500 - co ciekawe - w jednej chwili po prostu zniknęły z rynku: jeszcze tydzień temu na Alledrogo były zawsze z dwie, trzy sztuki, a teraz nic, ani śladu. Ten sam stan rzeczy utrzymuje się w niezależnych sklepach internetowych - wysłałem trochę maili do cenionych sprzedawców sprzętu RTV z pytaniem czy mają CX520 lub XR500 i za każdym razem odpowiedź brzmiała: ''Nie ma i nie będzie. Przykro nam''.
 

Galczych

New member
"Ja od dawna obserwuję camcorder.info i moim zdaniem są sponsorowani przez Panasonica".

Tez tak uwazam i juz pisalem w watku o panasie ze sony xr500 za stabilizacje dostalo 12,15. Potem byl panas 700 i dostal 11,47 a potem cx550 z wynikiem 11,96 gdzie kazdy kto uzywal obydwoch sonowek pisal ze w cx550 jest lepsza stabilizacja.

A wogole to pojawil sie gosc co sprzedaje cx550 po 4200 na allegro, czyzby obnizka od sony, w USA w tamtym tygodniu sony zeszlo z ceny 150usd.
Zobaczymy czy opuszcza inni(czytaj 100% pewni) sprzedawcy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
USA a PL to sa inne rynki nie ma co porownywac

skoro jest na alllecos tam to sie dowiedz jaka daja gwarancje, moze to indywidualne sprowadzenie
jeden juz kupil okazalo sie ze NTSC zamiast PAL
 

eugeniuszg

New member
Właśnie, przetrzepałem cały internet i nie spotkałem się z ''Syndromem Niebieskiego Lasera'' w XR350 i CX350. I tu pytanie do Eugeniuszag: jak ogólnie sprawuje się Twoja ''trzystapiędziesiątka''? Czy mniejsza matryca daje satysfakcjonujący obraz? Czy jesteś zadowolony z zakupu?

Poważnie rozważam zakup XR350. Jest to na chwilą obecną jedyna opcja, aby w normalnych pieniądzach mieć kamerę z pojemnym HDD, szerokokątnym obiektywem i doskonałą stabilizacją. Przez pewien czas brałem pod uwagę CX550, ale prawda jest taka, że jej cena zwyczajnie pogwałca moje możliwości finansowe. Natomiast poczciwe CX520 i XR500 - co ciekawe - w jednej chwili po prostu zniknęły z rynku: jeszcze tydzień temu na Alledrogo były zawsze z dwie, trzy sztuki, a teraz nic, ani śladu. Ten sam stan rzeczy utrzymuje się w niezależnych sklepach internetowych - wysłałem trochę maili do cenionych sprzedawców sprzętu RTV z pytaniem czy mają CX520 lub XR500 i za każdym razem odpowiedź brzmiała: ''Nie ma i nie będzie. Przykro nam''.
Witam-Ablarda.Jestem bardzo zadowolony z tej kamerki.Nawet nie przypuszczałem że będzie miała taki ostry obraz wraz z pięknymi kolorami.Satysfakcjonujący obraz to trochę za mało powiedziane.Wszystkie funkcje działają jak w książce pisze.Mam teraz ustawione:xv.colour wł,aktywny tryb wł,iauto wł,low light wł,wraz z szerokokątnym.Nie ma się do czego przyczepić,tylko kręcić.Kupiłem ją niby w promocji w RtvEuroAgd za 3389zł.Ale z tymi ratami to już żonie głowa pęka.Teraz widzę że jest o pięć stówek droższa.Mam już piątą kamerę i wszystkie Sony i nie te najtańsze i mam jakieś doświadczenie i porównanie.Posiadam wszelki sprzęt Sony i jak do tej pory nie zawiodłem się na żadnym i nie wiem co to jest serwis.Może dzisiejsze SONY nie jest takie jak trzydzieści lat temu,obym sie mylił.
Pozdrwaiam i życzę Ci trafionego i udanego zakupu,myslę że będzie to 350.-Eugeniuszg.
 

eugeniuszg

New member
Nie wiem skąd się w miejsce"xv colour"znalazł czerwony emotikonek.Niechcąco musiałem go kliknąć przed wysłaniem.Przepraszam!
 

Ablarda

New member
Witam - Ablarda. Jestem bardzo zadowolony z tej kamerki.Nawet nie przypuszczałem że będzie miała taki ostry obraz wraz z pięknymi kolorami.Satysfakcjonujący obraz to trochę za mało powiedziane.Wszystkie funkcje działają jak w książce pisze.Mam teraz ustawione v.colour wł,aktywny tryb wł,iauto wł,low light wł,wraz z szerokokątnym.Nie ma się do czego przyczepić,tylko kręcić.Kupiłem ją niby w promocji w RtvEuroAgd za 3389zł.Ale z tymi ratami to już żonie głowa pęka.Teraz widzę że jest o pięć stówek droższa.Mam już piątą kamerę i wszystkie Sony i nie te najtańsze i mam jakieś doświadczenie i porównanie.Posiadam wszelki sprzęt Sony i jak do tej pory nie zawiodłem się na żadnym i nie wiem co to jest serwis.Może dzisiejsze SONY nie jest takie jak trzydzieści lat temu, obym sie mylił. Pozdrawiam i życzę Ci trafionego i udanego zakupu, myślę że będzie to 350 - Eugeniuszg.

Dziękuję, Eugeniuszg. Słabsze kamery Sony są na tego typu forach często ''dyskryminowane'' przez flagowe modele marki, przez co ciężko jest uzyskać rzetelne informacje na ich temat - zauważ, że jesteś tu pierwszą osobą, która przyznała się do posiadania XR350 i podzieliła się opinią na jej temat. Twoje słowa przeważyły szalę i jutro pędzę zamawiać XR350 :) Raz jeszcze dzięki za podzielenie się wrażeniami.

PS. Dwa krótkie pytania: czy XR350 ma funkcję nagrywania w slow-motion? I czy można założyć do niej filtr polaryzacyjny?
 

Galczych

New member
To moze by kolega zamiescil gdzies jakies filmiki w oryginalnej rozdzielczosci, co by kazdy mogl porownac do 550 - tki i strszych modeli serii 500.
proponopwał bym
- slabe oswietlenie w domu
- slabe oswitlenie na zewnatrz
- sloneczny dzien
- pochmurno
- jakies makro
- no i stabilizcja statyczna i chód
Oczywiscie dla miarodajnych wynikow proponuje najwiekszy mozliwy bitrate.
 

eugeniuszg

New member
Dziękuję, Eugeniuszg. Słabsze kamery Sony są na tego typu forach często ''dyskryminowane'' przez flagowe modele marki, przez co ciężko jest uzyskać rzetelne informacje na ich temat - zauważ, że jesteś tu pierwszą osobą, która przyznała się do posiadania XR350 i podzieliła się opinią na jej temat. Twoje słowa przeważyły szalę i jutro pędzę zamawiać XR350 :) Raz jeszcze dzięki za podzielenie się wrażeniami.

PS. Dwa krótkie pytania: czy XR350 ma funkcję nagrywania w slow-motion? I czy można założyć do niej filtr polaryzacyjny?
Tej funkcji nagrywania nie ma.Pięć lat temu gdy kupowałem DCR-HC94 to kupiłem do niej filtr polaryzacyjny 30 mm i także pasuje do XR-350.Były wtedy w komplecie dwa kołowe jeden biały drugi szary.Niedawno byłem w Sony Centre i widziałem takie filtry bodajże po 250 złotych również dwa w komplecie.Dlaczego nie miałbym się przyznać że posiadam niższy model.Okazuje się że flagowy nie zawsze musi być lepszy.Napewno z tej kamery będziesz także zadowolony.
 

eugeniuszg

New member
Ablarda,przepraszam że wprowadziłem Cię w błąd.Jak pytałeś,to ja poprostu przeoczyłem że jest taka funkcja.Otóż jest płynne nagrywanie w zwolnionym tempie,także ku mojemu zadowoleniu.Kupiłeś HR350,czy jeszcze jesteś niepewny.-Eugeniuszg.
 

Ablarda

New member
Ablarda,przepraszam że wprowadziłem Cię w błąd.Jak pytałeś,to ja poprostu przeoczyłem że jest taka funkcja.Otóż jest płynne nagrywanie w zwolnionym tempie,także ku mojemu zadowoleniu.Kupiłeś HR350,czy jeszcze jesteś niepewny.-Eugeniuszg.

Tak coś właśnie czułem, drogi Eugeniuszug, bo na YouTube jest parę filmów z CX350 w slow-motion, więc XR350 także powinno mieć tę funkcję, ale wolałem się upewnić :) A czy kupiłem XR350? Hmm... Oczywiście, że tak! :-D Jutro będę ją odbierał. Dam znać jak pierwsze wrażenie. I dzięki za pamięć :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Tak coś właśnie czułem, drogi Eugeniuszug, bo na YouTube jest parę filmów z CX350 w slow-motion, więc XR350 także powinno mieć tę funkcję, ale wolałem się upewnić :) A czy kupiłem XR350? Hmm... Oczywiście, że tak! :-D Jutro będę ją odbierał. Dam znać jak pierwsze wrażenie. I dzięki za pamięć :)
Witam.To i ja sie dołącze w oczekiwaniu na pierwsze wrażenia z tej kamerki, bo na taką sie również zdecydowałem. Zakup w czerwcu.
 
Do góry