AVCHD na PS3 odtwarzanie - problem

zgredu72

New member
Witam,

Wiem, że wielu z was ma PS3 do odtwarzania filmów z kamerki.Mam problem z odtwarzaniem plików AVCHD zgranych z kamery SONY HDR-550VE.
Odtwarzane filmy z kamery odtwarzają się bezproblemowo, bez żadnych zakłóceń. Natomiast po przerzuceniu do PS3(lub podłączeniu kamery do PS3 i odtwarzaniu z dysku zewnętrznego) odtwarzane pliki tracą płynność. Widać cyfrowe przetwarzanie przy ruchu. Obraz się zawiesza co jakąś 1 ms i widać jakby procesor nie wyrabiał.
Czy macie podobne doświadczenia? Ja mam taki komplet od niedawna i myślałem, że to będzie dobre połączenie (SONY->SONY) na kopię i archiwum filmów. Inne odtwarzanie materiały w rozdzielczości 1920 też nie „wyrabiają”.
Czy można coś pogrzebać w ustawieniach PS3?
Mam najnowszy upgrade 3.21 i PS3 SLIM. Pliki AVCHD bez przeróbek 17MB/s (24 nie używam) FullHD. DolbyD 5.1.
Nie mam zamiaru również konwertować filmów do żadnego innego formatu. Szybciej sprzedam PS3 i kupię inny odtwarzacz.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Odtwarzane filmy z kamery odtwarzają się bezproblemowo, bez żadnych zakłóceń. Natomiast po przerzuceniu do PS3(lub podłączeniu kamery do PS3 i odtwarzaniu z dysku zewnętrznego) odtwarzane pliki tracą płynność. Widać cyfrowe przetwarzanie przy ruchu. Obraz się zawiesza co jakąś 1 ms i widać jakby procesor nie wyrabiał.


Mam taie obserwacje.
1. Tylko kamera Sony, potrafi "bez skakania" odtwarzać filmy złożone z więcej niz jednego klipu. Jest skonstruowana do zapisywania i odtwarzania w sposób komfortowy dla widza. Każdorazowo, odtwarzając serię klipów generuje na nowo impulsy synchronizacji. I pokazuje film złozony z kilkunastu klipów, z własnego nosnika(dysk w kamerze, miniDVD w kamerze czy karta pamięci w kamerze) OK.
Nikt by nie kupił kamery, która nie umie porządnie pokazać swojego filmu. :grin::p

2. Pliki/klipy filmu przegrane na: CD, Dysk Twardy komputera lub PS3 albo na płytę DVD, odtwarzane z kamery jako zewnetrznego dysku, USB itp itd. odtwarzane są "ze skokami".

3. Rozwiazaniem jest połączenie klipów w jeden klip np programem Nero,Sony Vegas, PinnacleStudio 14 lub innym edytorem filmów. Wtedy to skakanie, wynikłe z natury plików AVCHD nie wystepuje. Podczas zapisu "jednego pliku", wytwarzane są na nowo impulsy synchronizacyjne i nie ma tego "hycania na ekranie"

Oczywiście to wg IMHO ( in my home opinion), ale takie mam obserwacje.
Od czasu do czasu na tym, lub innym forum zdarzaja się wypowiedi " a mnie tam nic nie skacze", ale wg mnie to nieprawda. Przynajmniej jeżeli chodzi o pliki AVCHD .m2ts.


Aby nie uzywać kamery do odtwarzania filmów znajomym, wytwarzam za pomocą Pinnacle'a film z menu, ktory odtwarzam za pomocą Blu-Ray Playera *(Sony BDP-S550), a także na telewizorze z DL:NA (Sony KDL-52V5610) z PS3 Media Server z komputera w sieci domowej. Wiecej na wątku o tytule "DLNA & Sony Bravia" w sekcji Video->Kamery 8)
 
Ostatnia edycja:

zgredu72

New member
Dzięki Gucio za odpowiedź ale ja właśnie mówię o jednym klipie.
Nie chodzi mi o przeskakiwanie pomiędzy scenami a o jednym ciągłym nagraniu z kamery. Mam scenę z kolumnami i oknami, na których widać "cyfrowe" przetwarzanie obrazu. Bezpośrednio odtwarzając z kamery nie ma takiego przetwarzania.
 

zgredu72

New member
Co ciekawe taki mankament mam tylko na PS3. Odtwarzając na TV LED Samsunga z zewnętrznego dyski nie mam takich objawów. Kolumny i okna nie "mrygają". Materiał ten sam. Tyle, że na TV Samsungu nie mam dźwięku :-(.

Jak pech to pech.

Apropos. Na PS3 pliki z jednego katalogu wyświetla w ciągu nie niema przerw pomiędzy ładowaniem poszczególnych plików avchd.
 

bluray

Banned
Czy macie włączoną opcję 50 Hz ?
Bo kamera PAL ma 25 fps i wyświetlanie akiego materiału w trybie 60 Hz powoduje brak płynności.
 

Phuong

New member
To drganie i mruganie moze zalezec od ustawien "p" / "i", sprobuj zmienic wyjscie/wejscie sygnalu z 1080p na 1080i i na odwrot.
U mnie lepiej sobie radzi z 1080i na tv PHILIPS, wszak kamera taki material nagrywa.
Na ustawieniu 1080p mam delikatne drgania i mruganie obrazu , byc moze zalezy to od danego TV?
-widac to jedynie na statycznych obrazach -bez ruchu.
 
Ostatnia edycja:

zgredu72

New member
TAK!!!! Dzięki wielkie BLURAY

Już po problemie.
W ustawieniach wyświetlania jest opcja:
Ustawienia Wideo: Wyjście wideo 50Hz

Miałem automatycznie i przestawiłem na 50Hz.

Myślałem, że jak jest automatycznie to jak materiał będzie 50hz to się samo przestawi. Mój materiał jest żyletka teraz i już nie sprzedaję PS3 :)
Pliki się dłużej ładują ale działa!!!!

Problem ROZWIĄZANY.
Dziękuję za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzięki Gucio za odpowiedź ale ja właśnie mówię o jednym klipie.
Nie chodzi mi o przeskakiwanie pomiędzy scenami a o jednym ciągłym nagraniu z kamery. Mam scenę z kolumnami i oknami, na których widać "cyfrowe" przetwarzanie obrazu. Bezpośrednio odtwarzając z kamery nie ma takiego przetwarzania.

No to masz cos źle ustawione w PS3, związane jak sądzę z synchronizacją.
Zobacz ustawienia 24p lub 50Hz. W ostateczności dzwoń do Sony Serwis w Warszawie
 

BelYaal

New member
Ja sie podepne pod temat i jeszcze raz zapytam o PS3 i pliczki AVCHD.
Jak robicie, ze PS3 odtwarza jes bez problemu?
Dokladnie chodzi mi i PINNACLA 12, ktorego posiadam, bo jak zrobie plyte z menu przez program dolaczony przez SONY, to nie ma problemu, natomiast, gdy robie to przez P12 to wypisuje mi, ze mam niewlasciwy format.
I za cholere nie moge dojsc co go boli i zostaje mi robienie materialu na zasadzie, ze sam juz pliczek wynikowy AVCHD przegrywam na plyte i taka wkladam do PS3, cos pomieli, daje, "pokaz wszystko", oczywiscie na pliczku jest, ze nie obslugiwany format , ale jak na nim klikne to wtedy idzie.... pierdolka niby, ale tez chcialbym cos zrobic z menu raz.
 
Do góry