SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

michu__22

New member
Phuong no to kropa to już prawie w zapomnienie idzie :) ..jutro szukam odpowiedniego tulipanka ;), ale zastanawia mnie jedna rzecz ze jeżeli przełacza się na trym 35 czy to w trybie stabilizacji czy gdy włączymy "iauto" dlaczego kropa jest taka sama ?
 

Phuong

New member
Dzieki za odpowiedzi, ale teraz jezeli podejrzewaja ze blue dot, powstal przez 29,8mm to jeeli kamerka bedzie miala wlaczona aktywna stab., lub zalaczony jest tryb iAUTO, to efekt blue dota nie powinien sie pojawic? Dobrze to wszystko zrozumialem?

Sprawdze w tygodniu i dam znac.

Phuong no to kropa to już prawie w zapomnienie idzie :) ..jutro szukam odpowiedniego tulipanka ;), ale zastanawia mnie jedna rzecz ze jeżeli przełacza się na trym 35 czy to w trybie stabilizacji czy gdy włączymy "iauto" dlaczego kropa jest taka sama ?

-Lepiej ,zeby ta kropa nie poszla w zapomnienie bo SONY oleje problem i bedziemy sie z tym bujac...
-Jezeli tak jest to znaczy ,ze 35mm kamera robi cyfrowo a nie optycznie i to by sie zgadzalo, bo niby skad mamy nagle ~12x zoom w trybie iAUTO, gdy optycznie jest max x10 ;)
A co tulipanka to ten z poprzedniej strony powinien byc OK.

edit.
jutro rano zapodam pliki z zastosowaniem aktywnej stabilizacji oraz dzialanie AF w kuchni oswietlonej 20W zarowka od okapu ;)
 
Ostatnia edycja:

pafnucy80

New member
Jutro napisze do sklepu w ktorym kupilem kamerke i opisze problem zobacze co odpowiedze, w gre wchodzi wymiana na TM700, poniewaz zalezy mi i zonie na 29,8mm. Zobacze jak bedzie wygladala zabawa z kamerka i jakosc obrazu. Ciekawe w ilu % tulipanek wyeliminuje blue dota. Czekamy niestety na odp. SONY duzo by to wyjasnilo, moze update FW by pomoglo w co szczerze nie wierze... ale miejmy nadzieje ... Zakupu dokonalem w szwajcarii wiec mam nadzieje ze za ich solidnoscia pojdzie takze bezproblemowa wymiana sprzetu, cena w ciagu 3 tyg poleciala tam o 200 zl wiec niezle, TM700 jest o 300 zl drozsza ale zobaczymy jutro.
 

Zibi W

Member
Nie wiem jak w Szwajcarii ale u nas można sprzęt zwrócić do sklepu w ciągu dwóch lat jeśli ujawniły się w nim wady obniżające jego funkcjonalność, korzystając z ustawy a nie gwarancji jeśli nawet technicznie jest sprawny.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"jeśli ujawniły się w nim wady obniżające jego funkcjonalność"
wlasnie a kto Ci o tym powie, bo Sony nie musi tego klasyfikowac jako wade
 

Zibi W

Member
W ostateczności rzecznik praw konsumenta do którego trzeba się zgłosić. Sony może mówić , że wszystko jest ok a sprzęt będzie zobowiązany wymienić sklep.Na odpowiedź mają 14 dni roboczych. Ja np zwróciłem tak po 4 miesiącach blu-ray Panasonica DB60 i nawet nie musiałem prosić o pomoc rzecznika. Oczywiście trzeba to uargumentować (np. w jaki sposób wada ogranicza funkcjonalność choćby w porównaniu z innymi tego typu sprzętami).Piszę oczywiście ogólnie bo nie wiem jak jest z tą kamerą.
 

Phuong

New member
Nowe sample !

Nowe sample :)

dzialanie AF.MTS (70.96 MB)- dzialanie autofokusa w bardzo slabym swietle, kuchnia oswietlona 20W zaroweczka od okapu.

stabilizacja aktywna.MTS (58.30 MB)- dzialanie trybu aktywnej stabilizacji podczas chodzenia, SONY bezkonkurencyjne pod tym wzgledem :)

zdjecia.zip (21.44 MB)- paczka kilku zdjec robionych w formacie 16:9, bez rewelacji.


Panasonic ma cały czas 35mm. W Sony przy włączonej aktywnej stabilizacji szerokość widzenia zmienia się z 29,8mm na 35mm.

Ja wiem o tym, dlatego pytalem pafnucy80 dlaczego napisal :
"...w gre wchodzi wymiana na TM700, poniewaz zalezy mi i zonie na 29,8mm..."
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
Sorki moj blad z 29,8mm. Wyslalem meila do sklepu w swiss czekam na odpowiedz jak bedzie dam znac.

Ja opisalem problem w @ do SONY POLSKA, tez czekam :)
Najlepiej gdyby kazdy zainteresowany napisal @ do SONY Strona główna  |  Portal wsparcia klientów firmy Sony Europe , nawet z pytaniem o ich stanowisko w tej sprawie, niech wiedza , ze problem istnieje!
Podejrzewam ,ze pojedynczymi zgloszeniami nikt glowy sobie nie zawraca, ale gdyby tak kilkanascie osob zapytalo ich o blue dot, mogloby przykuc ich uwage.
 
Ostatnia edycja:

pafnucy80

New member
No i sklep mi odpisal:

Please contact Sony directly by phone: 0848 80 84 80

Maybe they have a solution.

Wiec lipa... Napisze na @ jw. zobaczymy moze ktos nas uslyszy, Phuong nie wiem czy czytales na avs, tam ktos poruszyl to ze blue dot pokazuje sie w pierwszych sek filmowania a pozniej znika, jak to u ciebie bylo? Mi szwagier mowil ze pojawil sie blue dot w pierwszych 10 sek i potem nie bylo. Ale testowac bede we czwartek jak bedzie slonce wiec zobaczymy.
 

Phuong

New member
No i sklep mi odpisal:

Please contact Sony directly by phone: 0848 80 84 80

Maybe they have a solution.

Wiec lipa... Napisze na @ jw. zobaczymy moze ktos nas uslyszy, Phuong nie wiem czy czytales na avs, tam ktos poruszyl to ze blue dot pokazuje sie w pierwszych sek filmowania a pozniej znika, jak to u ciebie bylo? Mi szwagier mowil ze pojawil sie blue dot w pierwszych 10 sek i potem nie bylo. Ale testowac bede we czwartek jak bedzie slonce wiec zobaczymy.

Blue dot zalezy od kąta padania promieni slonecznych.
Jezeli zostawisz kamere na statywie to blue dot bedzie widoczny dopoki slonce nie zejdzie nizej, jednak nie nastepuje to tak szybko ;)
Ci co mowia ,ze znika po jakims czasie , po prostu trzymaja kamere z reki i zmieniaja jej polozenie.
 

michu__22

New member
Napisałem do pomocy sony czekam na odpowiedz...
Dzwoniłem do mojego sprzedawcy (autoryzowany przedstawiciel SONY), nie zgłaszał mu jeszcze nikt tego problemu ale kazał opisać o co chodzi, i że jutro mają spotkanie z SONY, przedstawią problem i będą do mnie dzwonić co z tym ....wiec jak coś bedę wiedział odrazu pisze ;)
 

michu__22

New member
No i sklep mi odpisal:

Please contact Sony directly by phone: 0848 80 84 80

Maybe they have a solution.

Wiec lipa... Napisze na @ jw. zobaczymy moze ktos nas uslyszy, Phuong nie wiem czy czytales na avs, tam ktos poruszyl to ze blue dot pokazuje sie w pierwszych sek filmowania a pozniej znika, jak to u ciebie bylo? Mi szwagier mowil ze pojawil sie blue dot w pierwszych 10 sek i potem nie bylo. Ale testowac bede we czwartek jak bedzie slonce wiec zobaczymy.



kropa nie nie jest taka fajna i nie znika sama :)
 

Phuong

New member
SONY przegina !

co sie potwierdzilo, to, ze nawet glupi kabel hdmi, SONY musialo "opatentowac" i gdy kupisz inny niz SONY, bedziesz miec problem z podlaczeniem kamery do TV !
Myslalem ,ze mam cos z kablem (PROLINK) ale widze ,ze inni maja podobnie i dopiero po zakupie kabla HDMI za 150zl od SONY problem znika... PORAZKA !

Niedlugo bedzie tak ,ze ekran LCD bedzie mozna czyscic tylko sciereczkami z LOGO sony ;) bo inne beda go rysowac !

Nie byloby w tym nic zlego gdyby nie ceny SONY :(

Zamiast kombinowac jak skroic swoich klientow na kazdej dupereli, powinni pilnowac swojej lini produkcyjnej , ktora wypuszcza buble z blue dot!
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
To efekt kryzysu. Nie mogą się pogodzić ze spadającymi zyskami. Oni chcą mieć wieczne wzrosty. Więc tną koszty i nie testują sprzętu jak należy. Wszystkie dodatki są u nich bardzo drogie. Nawet baterie w nowej linii musieli zmienić tak, że jak ktoś się przesiada ze starszego modelu to musi nowe kupić. Nie mówiąc o tym, że do modeli najwyższej klasy to powinni dawać lepsze baterie, a nie taki badziew najgorszy, gdzie wiadomo że będzie trzeba dodatkowe baterie dokupić. SONY polityki przyjaznej klientowi nie ma. Nie wiem jak u nich to przeszło, że do CX550 dali slot na karty SD. Pewnie przez pomyłkę.
 

pafnucy80

New member
Witam
Mam juz kamerke zaraz jade na testy do miedzyzdrojow, jest piekna sloneczna pogoda wiec zobaczymy co wyjdzie. Dobrze wiedziec o tym kablku bo chcialem juz kupic jakis normalny, czym sie objawia zla wspolpraca kabla sony z tv? Czy ktos testowal jak idzie po komponencie? Wczoraj chwilke testowalem ale pojawil sie blue dot al slonce bylo zachodzace ok 18 i tylko wtedy pojawil sie punkcik. Dzisiaj dalej testuje zobaczymy co wyjdzie. Pozdro
 

Phuong

New member
Witam
Mam juz kamerke zaraz jade na testy do miedzyzdrojow, jest piekna sloneczna pogoda wiec zobaczymy co wyjdzie. Dobrze wiedziec o tym kablku bo chcialem juz kupic jakis normalny, czym sie objawia zla wspolpraca kabla sony z tv? Czy ktos testowal jak idzie po komponencie? Wczoraj chwilke testowalem ale pojawil sie blue dot al slonce bylo zachodzace ok 18 i tylko wtedy pojawil sie punkcik. Dzisiaj dalej testuje zobaczymy co wyjdzie. Pozdro

Kabel nie od SONY objawia sie tym ,ze gdy go podlaczysz do kamerki to nie ma obrazu na TV, trzeba wtedy zmusic kabelek ,zeby zwisal ponizej kamery i sila grawitacji dociskal swoje piny do pinow w kamerce..
Widocznie oryginalne kable SONY maja wyzej/nizej te piny ulozone-sprawdzalem w SONY center inny model kamery cx550 i mial to samo.
Komponent, testowalem, roznica niewielka w obrazie powyzej 50cm odleglosci od TV, dzwiek lepszy na HDMI + sterowanie kamera, pilotem od TV na HDMI :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry