Sony Bdp-s500

mobor

Banned
...ale taki denon daje mase radochy - wierz mi.
Nawet po 2 latach odkad mam 2930 ciągle potrafi mnie zaskoczyć jakością brzmienia i obrazu. Nie żałuję ani jednego wydanego centa
 

mobor

Banned
taki mały cytacik dla tych co nie wierzą że nowsze może być gorsze

Facet chciał zmienić 500 na 350 /to to samo co 550 tylko z uboższą płytką audio/

cytat z: http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=40476&page=19

"In all the excitement over the Sony BDP s350's features and prices,
I went and bought one recently.

Upon first viewing of a familiar Blu-Ray movie, I packed it up and sent it back within a few days.

I am a professional photographer and work a lot with advanced Photoshop tecchniques, so perhaps I am more sensitive to visual quality that the average viewer. Maybe not.
A month ago, I bought a Sony BDP s500 friom my local Best Buy along with a PS3 Playstation for comparison, planning to return the one that lost the shootout within 30 days.

Despite an avalanche of reviews and forum comments that touted the
Playstation as the technical visual equal of the s500 with the added bonus of playing games and costing 33 percent less, I found the Playstation 3 was far inferior visually. Slightly less sharp, colors less saturated, no deep true rich colors, no perfectly black colors, etc., on my 46-imch Sony Bravia XBR2. As a photographer, I could not justify putting up with a significantly inferior visual quality in trade for saving money, having the thing boot up more quickly, etc.

While enjoying the beauty of the s500, the $600-plus tax price was more than I wanted to pay. Then I saw internet stories on the coming s350 and
s550 models which promised significant upgrades at significantly less cost
($350 and $500).

Looking at every review available on the net on both models, I found no information whatsoever about the video cards used in each model. Salesmen at local stores could only mumble something about the Blue-Ray engines are all the same - the only difference is the sound quality, they said. On all forums, people were fiercely talking about the convenience/inconvenience of waiting for the units to boot up, downloading capabiliy of various software upgrades, and the capability of various supersonically advanced sound systems that don't interest me.

Nothing whatsoever about the image and technical matters that made one better or worse than the competition. Nothing.

Based upon this critically incomplete information, I returned the Sony BDP
s500 to Best Buy and went ahead and ordered a Sony BDP s350 online, happy that I was cutting my price from $600 plus tax, to $365 door to door. Every source I had encountered claimed that there was no difference whatsoever in the visual output.

I got the Sony BDP s350 two days ago, quickly set it up, got a copy of Fools Gold which had been a good example of the best 20 Blu Ray movies I'd tried on the Sony BDP S500 and was ready to enjoy my thrifty, best-value choice.

From the first minute, the s350 visuals on the movie I had seen and loved were sadly inferior. Compared to the Sony BDP s500, the Sony s350 was:

Noticeably less sharp.
Colors were murkier, almost cloudy by comparison.
Colors were less saturated.
Blacks were not black but greyer.
Brightest colors were muted by comparison.

I thought I had suddenly developed glaucoma.

Not trusting my impressions, I took the my rented copy of Fools Gold to Best Buy and had a salesman put it in a Sony BDP s500 Blu-Ray player on a similarly high end TV and suspicions were confirmed.

Then I had him put it in a Sony BDP s350 display and suspicions were
doubly confirmed.

"Look at the colors," he said. "They were murky by comparision. You were right."

I know all about showroom setups on Vivid Color and all of that. But even if the s350 were on Vivid and set up to pop as usual, the colors were markedly different -- and markedly inferior on the Sony BDP s350.

Now I might wait for the Sony BDP s550 with its presumably upgraded features and $100 lesser price.

But having walked me through the comparision, the salesman offered this observation. "They all talk about the Blu-Ray engine and how it is the same," he said. "But there is very little available in the literature about the quality of video card in each unit. While you can be sure that the s550 will be improved on many fronts, they say nothing about the video card. It is possible that the s550 may downgrade the video card while offering all these new improved specs to pay for the new lower price on the s550."

While Best Buy can't offer a deal on the soon-to-be-outdated s500, I looked on the Internet and found Circuit City offering a Sony BDP s500 for $500.

I suspect that is the current way to go for persons who value the visual quality above all in their Blu Ray players. The Sony BDP s500 may be big and relatively unwieldy and you may have to wait a minute or two longer for the movies to boot up, but from what I've seen, the wait is more than worth it.
"

i jeszcze jeden cytat- z zupełnie innej strony: http://www.engadgethd.com/2008/08/14/sony-bdp-s350-review/

"But as much as we enjoyed Sony's latest player, unless you have to have the new codec support, we wouldn't recommend throwing out your BDP-S300"
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
na pudełku może sobie pisać... :) Niedawno okazało się że model 550 odtwarza przez analog out tylko 5.1 /a wiec strumień HR lub co gorsza CORE/

Wieść gminna niesie że w tym czytniku /5000/ HD:MA owszem jest dostępne...ale tylko jako bitstream
Na analogi trafia w najlepszym razie DTS HD High Resolution /a najpewniej nawet zwykłe Core/...


Sony znane jest z tego że lubi swój sprzęt "podciągać" do góry na folderach reklamowych. Cała prawda o 5k wyjdzie na jaw gdy Gmeru ściągnie jeża z SoC'a ... Jeśli będzie NEC -nie dość że już zakup 550 jest całkowicie pozbawiony sensu - to model 5000 będzie najmniej opłacalną inwestycją z możliwych w tym segmencie cenowym.

Znajac życie i politykę SONY - podejrzewam że wszystkie 3 nowe playery stoją na tym samym rozwiązaniu. Tak jak było w poprzedniej generacji odtwarzaczy... Jedyne różnice dotyczą sekcji analogowego audio a w wypadku 5000 także lepszej konstrukcji zasilacza i samego chassis...ale za 300-400% ceny modelu 550


mały update


już teraz można z 99% pewnością stwierdzic że wszystkie odtwarzacze SONY stoją na tym samym układzie /a wiec mają TE SAME mozliwosci/ - oczywiscie model 5000 ma o niebo lepszą sekcje analogową /istotne tylko dla tych którzy nie mają amplitunera z dekoderami/.

Popatrzcie sami na to co się znajduje wokół radiatora - same podobieństwa. Nawet napęd optyczny wygląda na ten sam

model 350 -> http://formatwarcentral.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc04075sm.jpg
model 5000 -> http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4dbc0e41abc4105f
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Są 2 specyfikacje

1) - producenta - SONY - i Ty w to Guciu wierzysz
2) - producenta elektroniki /układu SoC/ od którego zależy absolutnie WSZYSTKO co odtwarzacz może a czego nie. A specyfikacja mówi że nie dekoduje pełnego strumienia DTS HD MASTER !! Dekodowany jest DTS Master Audio ale tylko HIGH RESOLUTION i to w w najlepszej sytuacji /do pełnego Master Audio droga daleka, na dzień dzisiejszy pełną obsługę HD MA ma tylko chip UniPhier Panasonic'a/

Testy użytkowników 550 potwierdzają że płyty z audio DTS MA z dzwiekiem 7.1 odtwarzacz wypuszcza przez analog-out w standardzie 5.1 /co odpowiada HighRes lub Core/. Pełna obsluga standardu 7.1 przez wyjścia analogowe mozliwa jest tylko dla ścieżek LPCM i formatów DOLBY


Ja podaję fakty. Można ślepo patrzeć na stronę www producenta i wierzyć we wszystko co jest tam nabazgrane ale można też dokonać bardziej przemyślanego zakupu tj z uwzględnieniem PRAWDZIWYCH specyfikacji i doświadczeń innych użytkowników

A jeżeli ktoś ma nadal jakieś watpliwości to ponizej zamieszczam link do oficjalnego devkita /referencyjnej płyty głównej na bazie której można budować odtwarzacze BluRay. Płytę można oczywiście przemodelować wg indywidualnych zamówień np z firmy SONY czy Samsung pod konkretny model playera/
W danych technicznych /specifications/ jest informacja o dekodowanych codeckach audio. Tych osbługiwanych rzecz jasna.

http://www.sigmadesigns.com/public/Products/SMP8630/pdf_files/bluray8634_br.pdf

dekodowane sa:

- DOLBY - wszystkie
- DTS High RESOLUTION /obniżony bitrate w stosunku do pełnego MA/
- DTS LBR /od LowBitRate/ - zwykły DTS

I TYLE


a tu informacja o chipsecie jaki siedzi w SONY BDP-S550 żeby nie było że piszę bzdury : http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=91&show=specs
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
DTS HD Master

Witam.
Weruje to forum i dużo już sie dowiedziałem w różnych dziedzinach. Ale nadal kuleją u mnie pewne niewyjaśnione pojecia. Mianowicie:
1. Różnica między PCM a Bitstream?
2. Co to znaczy, że jest hdmi z sygnałem PCM?
3. PCM a LPCM - jaka różnica? (chodzi o tłumaczenia łopatologiczne)
4.Denon 1908 z wejściem hdmi 1.3a ma być gotowy na przyjęcie po hdmi sygnału PCM i nie bardzo wiem w co ma być zaopatrzony BD żeby uzyskać dts hd master audio. Wiem że oczywiście dekoder dts hd master. I co jeszcze? Przez co BD ma to puszczać i w jakiej formie żeby ten denon to przechwycił???
Czy lepiej kupić droższy model Denona 1909 z dekoderami dts hd master i zwykły BD i puszczać bitstreamem? Czy tak nie będzie prościej???????

Z góry dzięki za odpowiedź!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Jestem osobiscie zdania że najlepiej i najrozsadniej kupić SONY 350 i do tego amplituner ze wszystkimi dekoderami i mieć święty spokój. 550 to wyrzucony w błoto pieniądz /o wiele lepszą inwestycją jest już panasonic 50-55/
Chyba że ktoś musi iść przez las zamiast drogą na skróty. Wtedy można sobie samemu sztucznie wygenerować problem i szukac sprzetu wyposarzonego w 8 dekoderów i 4 zasilacze których i tak się nie wykorzysta praktycznie /nie dotyczy osób z koncówkami za 20-30 tyś zł które chcą kupić player klasy Denon 3800 czy Pioneer 91. Chodzi mi w tej chwili o tradycyjne rozwiązania kina domowego czyli za rozsądne pieniądze/
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
@Mobor - widzę, że siedzisz głęboko w temacie i miałem Cię właśnie zapytać o poradę w wyborze playera BD. Ubiegłeś mnie Twą odpowiedzią :).
Wciąż jestem na etapie kompletowania sprzętu KD. Mam już ampli onkyo 606 (z kompletem dekoderów) i szukam jakiegoś odtwarzacza BD. Zastanawiam się jeszcze nad samsungiem BD2500. Ma ponoć lepszy chip (bodajże Reon - się "toto" nazywa). Czy - Twoim zdaniem - rożnica w obrazie zrekompensuje ~100% różnicę ceny? W tym przypadku odtwarzacz BD będzie podłączony bezpośrenio do tv z pominięciem ampli.
W przypadku sony 350 - via onkyo.
Aha, design generalnie mi wisi, bo sprzęt i tak jest zamknięty w szafce.
Ma tylko szybko działać - otwieranie klapki, start płyty itp., dobrze odtwarzać filmy BR oraz dobrze (lub lepiej od onkyo) skalować filmy z płyt DVD.
TV będzie FullHD.
 

wujo1

New member
ja od powiem ci na te ostatnie pytanie kupuj bd np 350 lub 550 to to samo ale bd ma format blu ray i spokojnie uzyskasz dzwięk HD jeżeli masz odpowiedni ampituner
Różnica między PCM a Bitstream chyba to samo tylko różni się któryś parametrami tak mi się wydaje :eek:k:


Ale żebyś ty miał takie problemy ja nie mam kiedy kupic BD i na dodatek nie wiem który wziąść 300 czy 500 i tak zmieniam co chwila zdanie :( i robie z siebie durnia na forum :( coś tam tata się zainteresował u mu 500 się podoba
i by chciał mi dołożyć ale teraz tyle się dzieje
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
wujo1 napisał:
Ale żebyś ty miał takie problemy ja nie mam kiedy kupic BD i na dodatek nie wiem który wziąść 300 czy 500 i tak zmieniam co chwila zdanie :( i robie z siebie durnia na forum :( coś tam tata się zainteresował u mu 500 się podoba
i by chciał mi dołożyć ale teraz tyle się dzieje

(Ja zaczynałem rozmyślania od denona 1306 i jakiś tam prostych głośników. Jak byłem na odsłuchu to zwaliło mnie z nóg jaka może byc różnica dokładając jeszcze 50% więcej kasy.(jest oczywiście granica rozsądku). 80% udziału w mojej decyzji to były porady "Kolegów" z tego forum. Jasne że można kupić sprzęt za wielka kasę i miec spokój. Ja w 90% procentach sprecyzowałem swoje potrzeby.)
Nie kupuje dla szpanu przed kumplami ale dla siebie bo to mój "konik".

Mój rachunek jest prosty(tak mi się wydaje). Kupić raz a DOBRZE i przyszłościowo! Chcę trafić dobrze bo nie mam absolutnie zamiaru zmieniać sprzęt i dlatego chcę z "bajerami". Zmiana nastąpi tylko jeśli sprzęt ukradną, spłonie lub chata się zawali!
Albo tańszy ampli z odpowiednimi wejściami na przyszłość i za rok, 2, 3 BD z dekoderami.
Albo ampli z full dekoderami i w przyszłości BD proste i tanie.
(mam nadzieje że sie nie myle!!!)
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
masz racje ja też chce kupić dobrze co kupić mante chyba w snach jeżeli mam wydać 1000zł na dvd to wole kupić bd w tej samej cenie i będzie lepszy
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
a tu informacja o chipsecie jaki siedzi w SONY BDP-S550 żeby nie było że piszę bzdury : http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=91&show=specs

No dobra mobor, zagladamy tam i ... .... :confused:

Playback audio


Dolby Digital
checkbox_yes.gif
Yes

Dolby Digital+
checkbox_yes.gif
Yes

Dolby TrueHD
checkbox_yes.gif
Yes

Dolby TrueHD (bitstream)
checkbox_yes.gif
Yes

DTS
checkbox_yes.gif
Yes

DTS-HD
checkbox_yes.gif
Yes

DTS-HD MA
checkbox_yes.gif
Yes

DTS-HD MA (bitstream)
checkbox_yes.gif
Yes

PCM
checkbox_yes.gif
Ye

Jakby Ci tu powiedzieć :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry