Sony Bdp-s500

mobor

Banned
no wiec poza tym nieszczesnym wyswietlaczem brakuje też wyjscia audio 5.1 obecnego w modelu "300". Uproszczono też zasilacz. Cała elektronika miesci sie teraz na jednej płytce wielkosci "paczki ćmików" :)
Innymi słowy- taka manta z logo SONY na obudowie
Odtwarzacze z poprzedniej generacji były o wiele lepiej zbudowane - nie tylko w kwestii technicznej ale i wizualnej. Sam ostrzyłem sobie ząbki na 550 ale jak zobaczyłem ten sprzet na targach oraz zdjecia wnętrza ... zrezygnowałem
Mam na razie zwykłą "300" która słuzy jako sprzęt dojazdowy... Przeczekam trochę i raczej kupię transport Denona bo widzę że w cenie do 2 tys nic dobrego sie nie kupi /mam na mysli całokształt tzn dobra elektronika i w miarę rozsądne wykonanie bez tandetniej, połyskującej i przyciągającej kurz i odciski palców plexy/
Model 350 powinien kosztować wg mnie nie wiecej niż z 600-650zł. Tyle jest wart i za takie pieniądze warto go wziąść jako odtwarzacz entry-level
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Na początku ery DVD odtwarzacze były często wyposażane w dekodery 5.1, później nastała era odtwarzaczy budżetowych. W BD dzieje się podobnie.

ArtS :)
 

mobor

Banned
ale zważ że wiekszosc osób ma jednak w domu starsze modele amplitunerów BEZ dekoderów HD
Dla nich analog-out 5.1 to błogosławienstwo
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Co w praktyce oznacza brak wyjścia audio 5.1? Czy mam rozumieć, że nie będę mógł podłączyć głośników 5.1 tylko będę potrzebował 7.1?
 

DZ_R

New member
Skoro w tym odtwarzaczu (SONY S350) obraz i dźwięk z założenia mają iść po HDMI, a nie ma praktycznie żadnych przydatnych wyjść analogowych, to po co jakiś specjalny zasilacz(e) czy rozbijanie elektroniki na oddzielne płytki? Z inżynierskiego punktu widzenia to chyba nie ma żadnego sensu...
 

mobor

Banned
widzisz - mam stare dvd denona 2930 gdzie siedzi swietny skaler...
Wielu juz twierdzilo ze to bezsens skoro w TV siedzi inny skaler i to wszystko knoci. Okazuje sie jednak ze cyfrowy tor w odtwarzaczu ma rowniez ogromne znaczenie - nawet jesli podaje sygnał via HDMI
Na wlasnym przykladzie doswiadczylem ze warto jednak zwracac uwage takze na to co cyfrowe...
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
1. Hej, Mobor - mi tam chodziło tylko o ten twój zarzut, że cała elektronika jest na jednej płytce - przy cyfrowym przetwarzaniu raczej nie ma sensu rozdzielać na oddzielne płytki czy oddzielne zasilacze, bo to nic nie daje - cyfrowy sygnał trudno zakłócić / zniekształcić...
2. A już co do samego cyfrowego przetwarzania obrazu i np. skalowania to ja się nie wypowiadam, bo nie wiem jak tu wypada S350 w porównaniu z konkurencją.
3. W tym S350 niby jest jakiś lepszy (w porównaniu z poprzednim modelem) skaler - ale ja nie widziałem jakiś testów czy porównań działania tego skalera.
4. A poprzednio to mówiłeś o tym, że chcez kupiś Denona Transporta - chodziło ci o model 2500BT, czy czekasz na jakiś nowszy, bo tamten jakby nie wyglądał, żeby miał prędko spaść do 2000zł...
 

wujo1

New member
Dzisiaj byłem w Saturnie . Więc wziąłem parę filmów że by zobaczyć jak blu-ray daje sobie rade z nagrywanymi DVD i było pare odtwarzaczy
1 Sony BDP-300
2 Panasonic 10
3 Sony BDP-S1
5 Sharp 20
I powiem jedno MASAKRA i tyle taki paskudny oraz że szok i nie mogły w ogóle
3 płyt odtworzyć . I teraz ogłupiałem napaliłem się na blu-ray a kiepsko radzą sobie z DVD . Żeby mieć pewność że płyty nie są kopnięte sprawdziłem na zwykłych DVD i spokojnie otworzyły nawet tamte i obraz też ładny :eek:k:
I co wy na to a tak odrazu nie będe kupował orginalnych filmów :(
a 500 wogóle nie mieli
Teraz troche zaczełem rozmyślać nad zwykłym DVD (DENON)
Może się wstrzymać narazie bo specjalnie wziełem płytki troche słabsze i te lepsze (większość filmów jest w tych lepszych płytach)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
DZ-R

Myślę o transporcie Denona dlatego że podoba mi się wykonanie tego odtwarzacza. Wiem ze w srodku siedzi zwykly Panasonic ale szczegolnie mi to nie przeszkadza. Kupujac Panasonica za prawie 2 tys zl dostaje tandetnie wykonany sprzet /plexa/ z bylejakim zasilaniem, lichym napędem...
Dokładajac 1k zł do Denona dostaje już zupełnie inny sprzęt. Szczotkowany aluminiowy front, porządna tacka, lepszy napęd, lepszy zasilacz, lepsze wykonanie...wzrotnictwo
Na wbudowanych dekoderach mi nie zależy... Nawet posiadany Denon DVD-2930 robi u mnie za transport :)
3800 mnie nie interesuje dlatego że to nic innego jak transport 2500 + DVD 2930 +wbudowane dekodery HD
Nie chcę dublować tego co już mam = dlatego wystarczy mi sam transport

wujo1

A to ciekawe co napisałeś dlatego ze mój s300 bez problemu czyta nagrywane DVD i to zarówno DVD-R jak i DVD-RW /na nich robiłem test z AVCHD/ Korzystam tylko z Verbatim
Podpowiem ze odtwarzacz nalezy zaktualizowac po zakupie - dopiero wtedy zaczyna czytać płyty z którymi sobie wcześniej nie radził
S500 i s300 to dokladnie to samo - roznią się tylko torem cyfrowym.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
mobor napisał:
ale zważ że wiekszosc osób ma jednak w domu starsze modele amplitunerów BEZ dekoderów HD
Dla nich analog-out 5.1 to błogosławienstwo
Zważam. Podałem analogię do czasów, gdy już pojawiały się amplitunery z DD i DTS. Teraz jest podobnie.

ArtS :)
 

wujo1

New member
to teraz tak ale troche się obawiam już nie chodzi o 300 czy 500 . bo obawiam się tego że kupie za np 300 za 1200 i będzie obraz do dupy a zwykłego np pioneera dv 600 za np 500 będzie lepiej sobie radził :hmm:
 

mobor

Banned
Nie bedzie obraz do dupy ale na pewno tez jakosc obrazu nie powali na kolana jak z denona 2930
Ale to samo dotyczy Pioneera za 600zł.... Na pewno duzej roznicy nie bedzie pomiedzy tymi odtwarzaczami w odtwarzaniu SD - jesli wogole jakas bedzie. To ta sama klasa...ale nie do SD kupuje się przecież S300. SD to dodatkowa funkcjonalność w tym wypadku- podobnie jak mozliwosc słuchania CD-Audio
 

DZ_R

New member
Do Mobora:
1. Ja na ceneo widzę 3600zł dla denona 2500bt - skąd u ciebie 3000zł - masz możliwość zakupu za taką cenę?
2. Jeszcze mam takie pytanie: czy skaler z denona 2930 (DVD na 1080p) jest lepszy / gorszy od skalerów w amplitunerach (np. denona)? Z tego co widziałem w ofercie denona, to w wielu amplitunerach daje skaler 'faroudja', ale w niektórych wzmacniaczach a/v daje 'realta / hqv' - który jest lepszy?
 

mobor

Banned
1) mam namiary na firmę z Łodzi która targa sprzet z Niemiec w dobrych cenach :) Dobre ceny masz też u Blackninja z tego forum- wystarczy zapytać. Od niego mam właśnie 2930 Na Allegro i w Ceneo dostaniesz sprzet niemal wyłącznie w cenach "sugerowanych"

2) Farudja to skaler przecietny. Jest o wiele lepszy niz to co wrzucają do telewizorów czy innych rozwiązan powiedzmy "no name". ReonVX jest obecnie najlepszym chipem skalującym /pomijajac specjalizowane urządzenia typu VP50/ - Numerem jeden jest Realta której przewaga nad Reonem polega na tym że może być reprogramowana. Technicznie - pomijając fakt możliwości flashowania - są to te same układy.... Przewaga ReonaVX w odtwarzaczu zamiast w amplitunerze polega na tym że skaluje on sygnał "świerzo" odczytany z płyty. SKaler w amplitunerze /Onkyo 875 i wyżej/ dostaje natomiast materiał który już sostał poddany processingowi i tutaj tak spektakularnych efektów jak w 2930 niestety już nie będzie. Z drugiej strony - na plus jest możliwość skalowania Reonem materiałów z takich zrodeł jak kamery analogowe/cyfrowe /pal/, magnetowidy VHS, tunery sat SD itp... Najlepszym wyjsciem jest rozwiązanie gdzie Reon siedzi zarówno w odtwarzaczu jak i w amplitunerze. Podczas odtwarzania DVD nalezy wtedy wyłączyć skalowanie w amplitunerze. Dla mnie obecność skalera w amplitunerze ma trzeciorzędne znaczenie gdyż jedynym urządzeniem PAL podpiętym via-component do amplitunera jest u mnie...konsola Wii :)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
dla mnie kazdy sprzęt "na wysoki połysk" odpada w przedbiegach
Dyskwalifikacja z urzędu :)

Z tego względu nie interesowałem się nowymi odtwarzaczami Pionka na tyle by cos o nich npisać. Jedno jest natomiast pewne- będą nielogicznie drogie. Pioneerowi się najwyraźniej zdaje że nikt inny nie produkuje odtwarzaczy Bluray.
Sprawdzałem natomiast parametry amplitunerów z nowej serii i wyglądały mizernie. Pioneer idzie śladami Technicsa
Juz teraz mało kto rozwaza zakup sprzętu tej marki - nawet na forach internetowych.
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
mobor ty nie obrażaj technicsa pionek przy nim to nic ja ma 10 lat technola i nigdy nie widział śrubokręta http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=238217#post238217 zobacz sobie 32 strona to mój sprzęcik tyle lat a sylwetkę ma do tej pory że nie wygląda na przestarzałą
Gdyby wkroczył na rynek ze swoją nową opracowaną technologią to odrazu by rozłożył na łopatki denona maranza i hk . nigdy mnie nie zawiódł nawet takie styrane płyty co komp miał lekkie kłopoty a cd bez problemu :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
... ... ty nie obrażaj technicsa pionek przy nim to nic ja ma 10 lat technola i nigdy nie widział śrubokręta ... ...

1. Niedawno sprzedałem ten zestaw za 200zł(całość+głośniki sorroundowe), nie spodziewałem się że ktoś go jeszcze ma, zwłaszcza kaseciak. :D

wujo1 napisał:
... ... gdyby wkroczył na rynek ze swoją nową opracowaną technologią to odrazu by rozłożył na łopatki denona maranza i hk ... ...

2, Wkroczył, jako Panasonic (właścicielem obu jest koncern Matsushita, który skoncentrował działy technologii :krol: i rozłożył HK, Maranza , denona no ustępuje chyba jedynie Sony a w ampliunerach Onkyo.
 

wujo1

New member
nie wiadomo co może być za 5 lat lub więcej może znów będzie w europie technol :p:p:p ten sprzęcik jeszcze przeżyje mnie :grin: i będzie grał a inne kaput marki :D:D żeby się pozbywać takiego sprzętu to grzech ale koniec z tym ten dział jet o blu ray a nie o sprzęcie Hi-Fi (ale prosze was żebyście nie obrażali Technicsa bo mam do tej marki szacunek )
 
Ostatnia edycja:
Do góry