Sony Bdp-s500

wujo1

New member
mówiąc sobie jasno każda rzecz co jest droga ale rok i jest tania o połowe ceny co była bo wchodzą nowsze . Taksamo jest z filmami jak wchodziło blu-ray to ani polskich napisów a lektor marzenie w filmach a teraz na allegro kupisz za 50 zł film z lektorem lub napisami :grin:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeszcze jeden kruczek a propos gęstych formatów dźwięku na BD.

Pogoń za nowoczesnością i najlepszym transferem dźwięku jest chwalebna, ale mi nasuwa się pytanie. Jak dobry trzeba mieć sprzęt audio (amplituner/wzmacniacz i zestaw kolumn), aby rzeczywiście usłyszeć różnicę pomiędzy DD lub DTS z bitrate'm 1,5...3 Mbit/s (to co BD oferuje standardowo) a formatami bezstratnymi? Ile trzeba wydać na dźwięk? 8 000? 10 000? A może 20 000 PLN? I to w wersji 7.1!

I jeszcze jeden maly kruczek. Skoro zapuszczamy się w audiofilską ezoterię, to co ze znacznie większym jitterem, będącym dobrodziejstwem inwentarza obecnych aplikacji HDMI? Czy wzrost jakości z DTS MA nie zostanie zniwelowany przez jitter na HDMI?
 

mobor

Banned
już odpowiadam

Różnica w jakosci dzwieku wcale nie jest na tyle porazajaca by była warta tych pieniędzy- zapewniam. Mam oto filmy z Nieskompresowanym PCM ze zwykłym DD, TruHD oraz DTS HD MAster
W kazdym razie mi się nie spieszy do wymiany amplitunera ani nie widzę potrzeby by oglądać filmy z PS3 która- jak wiadomo - gryzie wszytskie formaty audio w trymiga...Trzeba mieć na prawdę porządny sprzet i doskonałe warunki odsłuchowe
 

wujo1

New member
Może to głupie pytanie ale wytłumaczta mi co to tureHD a DTS HD co to daje bo czytałem wiele ale o tym nie bo nie mam kina to minie to nie interesowało :(
 

wujo1

New member
widziałem dzisiaj sonego 500 już za 1500 zł i jestem z tego zadowolony po nowym roku stane się jego posiadaczem lub pioneera lx 71 ( ale chyba w to wątpie ):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewajcie się, ale Sony się nie odmienia, a już na pewno nie osobowo. Czyli: to jest Sony, mam Sony, kupiłem Sony, widziałem Sony itd...

ArtS :)
 

wujo1

New member
a h......... wie teraz trzeba kupować sprzęt taki na ile się kasy ma a nie na jakość bo i tak każdy ma jakąś wade :roll:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
... ... powiem ktrótko ... ...
:confused:

Mam w sypialni 2 letniego Samsunga BDP-1000 a teraz w czerwcu kupiłem Sony S500.

Jestem z niego bardzo zadowolony. Oglądałem w sklepie 500 i 300, przyszedłem z filmami na DVD, na Blu-Ray i płytkami AVCHD z kamery.

Wybrałem 500-tkę bo 300 miał kłopoty z odtworzeniem płyt z kamery.

Z tych co widziałem osobiscie Sony S500 jest najlepszy niestety droższy o 600zł. Ale co to za pieniądze, pamietam że nie tak dawno za odtwarzacz DVD Panasonic Ra80 trzeba było we Wrocławiu zapłacić 2000zł :eek:


Czy ma wady, tak. Dla mnie wadą jest dłuuuuuuugi start po naciśnieciu POWER. Przyzwyczaiłem się już do tego że na PIERWSZE wysunięcie tacki trzeba czekać z minutę.
 
Do góry