Sony Bdp-s500

mobor

Banned
Ja dostałem po 2 tygodniach - poleconym, wiec nie ma szans ze na poczcie ci zwinęli
Pisało jednak ze "ilość ograniczona" wiec może się nie załapałeś :D
 

wujo1

New member
racer jakie było pierwsze wrażenie gdy odpaliłeś sonacza i ile tak na oko odpala film 2 minyty czy mniej lub więcej:grin:
 

Racer

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Film odpala nawet dość szybko. Nie mierzyłem, ale myślę, że poniżej minuty.
Osobną kwestią jest czas w jakim się ten player uruchamia. Gdy naciśniesz power to minie pewnie ponad minutka zanim można coś zdziałać, np. wysunąć szufladkę :)
Moje pierwsze wrażenie po jego zakupie było bardzo pozytywne. Po ustawieniu w Setupie wszystkich parametrów obejrzałem film blu-ray i byłem wniebowzięty ;)
Jedyna rzecz, która wydaje mi się bardzo nieprzemyślana to to, że po wybraniu w setupie trybu 24p od razu się on nie aktywuje, tylko później trzeba jeszcze nacisnąć video format na pilocie aż pojawi się 1080/24p i dopiero zaczyna działać.
Ponadto do samego wyposażenia - nie znalazłem polskiej ani Angielskiej instrukcji w pudełku:confused:. Dodam, że sprzęt kupiłem w Polsce, z polskiej dystrybucji, ale to może tylko w przypadku mojego playera :mrgreen:

Wieczorkiem może dziś wezmę stoperek i sprawdzę ile dokładnie trwa uruchomienie i wczytanie filmu i napiszę dokładnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wujo1

New member
Wielkie dzięki za te cenne informacje jestem ci bardzo wdzięczny . Pozdrawiam 8)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli coś dają za darmo, to znaczy że i tak za to się płaci w cenie sprzętu. Już lepiej kupić sam sprzęt w dobrej cenie, a po filmy pójść do wypożyczalni.

ArtS :)
 

mobor

Banned
No wiesz Arts..nie zgodzę się

Nie po to kupuje sie player by ogladac filmy tylko z wypozyczalni. Osobiscie mam spora kolekcję filmów DVD /zbieraną przez 10 lat/ do których lubię wracać przeto muszą być pod ręką w każdej chwili. Podobnie z BR Powoli zaczynam budować swoją własną płytotekę ale nie będę dupliował sobie pozycji które mam na DVD. Taniej mi wyjdzie zatrzymać Denona 2930 jako swietny czytnik tego rodzaju materiałów Kupujac odtwarzacz za 1000zł dostałem także 4 filmy których koszt w sklepie wynosi 400zł
Wychodzi mi zatem odtwarzacz za 600zł :)
To jak za darmo wziąwszy pod uwagę technologię w nim zastosowaną

Oczywiscie, mozna napisać ze filmy są takie czy inne ale jakby nie patrzeć - mają swoją realną wartość a to się przecież liczy :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja też mam pokaźną kolekcję DVD. Jednak miałem na myśli to, że rzadko się trafi w promocji na pozycje, które mogą się nabywcy podobać. Na pocieszenie powiem, że pewnie cena za jeden film była sporo mniejsza. Z pewnością były dołączone po kosztach. Pamiętam, jak do odtwarzaczy DVD też dorzucano płytki. Obecnie tej klasy odtwarzacze można kupić za sporo mniejsze pieniądze. Ja w każdym razie nie spieszę się do BD. Wprawdzie nie mam odtwarzacza tej klasy, co Denon 2930, ale i tak uważam, że dobrze wydana płyta DVD prezentuje się na tyle dobrze, że nie ma sensu się spieszyć.

ArtS :)
 

mobor

Banned
W kompelcie dostałem 4 filmy z czego dwa oceniam bardzo wysoko (szklana pułapka i w pogoni za szczęsciem) - są to normalne wydawnictwa które mozna kupic w sklepie a nie jakieś tam "orżnięte" ;)
"Na fali" - film animowany - mógłby być lepiej wydany (szumy na obrazie)
"Bliskie Spotkania" to przykłąd filmu którego przenoszenie na BD pzobawione jest całkowicie sensu. Na filmie odcisnął się już ząb czasu. Nawet najlepszy mastering nie jest w stanie tego zatuszować. Na poicieszenie - film wydany jest wzorowo. Wydanie dwupłytowe, zawiera aż trzy różne wersje filmu
Coś dla konesera. Mi soobiscie ten film nieszczególnie przypadł do gustu. Wolę pierwsze części Obcego :)

Jeśli chodzi o DVD. Rzeczywiscie, dużo dobrze wydanych na DVD filmó może z powodzeniem zastąpić BluRay'a Szczerze powiedziawszy, tylko najnowsze filmy, zarejestrowane najnowocześniejszym sprzetem, mastering na nośniku BD50 w AVCHD w odpowiednio wysokim bitracie są w stanie pokazać wyrażną przewagę tej technologii nad DVD. Kupowanie filmów w stylu Predatora na BluRay'u tylko dlatego że to BluRay jest wg finansowym masochizmem :)

Nie mniej, kierunek został wytyczony. Na razie nie chciałem inwestować za dużo w sprzęt gdyż w moim przekonaniu na rynku nie ma obecnie dobrego odtwarzacza (parametry, dobry design i wysoka jakosć wykonania) który spełniałby moje oczekiwania. Dlatego wybrałem Sony 300 któremu brakuje nieco w kwestii mozliwosci przesyłu gęstego audio ale moim zdaniem dla 95% uzytkownikó jest to tak na prawdę bez znaczenia wziawszy pod uwagę fakt że wiekszosc filmów i tak ma MultikanałowyPCM :) A za te pieniadze sprzet prezentuje się, działa, "świeci" - wyśmienicie
 

wujo1

New member
ok ja też zamierzam zbierać filmy blu-ray bo dvd juz powoli przestaje byc takie zaje.... więc dlatego decyduje się na zakup bd . Będą tylko chodzić filmy dvd i bd bo do audio mam technics(sa) . I właśnie poczekam do września i kupie sobie 500 i jestem ciekaw kiedy będzie w sklepach 550 żeby 500 kupić troche taniej :grin: . Może wejdzie jakaś znów promocje z filmami kto wie ? A ciekaw jestem jak się sprawuje 300 (chodzi mi o odczyt nagrywanych filmów bd) a jak 500 berdziej mi zależy o ten drugi bd .
Pozdrawiam :cool:
 

mobor

Banned
500 to utopiony w błoto pieniądz
Po pierwsze dlatego ze różni się od 300 tylko jednym dodatkowym scalakiem- jest to deinterlacer Pioneera który podobno sprawuje się lepiej od SIGMY ...
Pozostałe elementy budowy są IDENTYCZNE
Wszystkie roznice pomiedyz obydowma modelami to kwestia firmwaru który już odblokował w 300 TruHD ... Tak wiec jedyną róznicą w stosunku do 300 pozostaje tak na prawdę mozliwosci przesłąnia bitstreamu DTS HD ale tylko CORE do amplitunera... I to wszystko
Jesli uważasz ze za to (+elektryczne drzwiczki) warto dopłacić blisko 100% - twoja sprawa...

Ja wyszedłem z załozenia ze nie bedę kupował tego samego w innej obudowie 100% drozej tylko kupię 300 na przeczekanie i za jakiś czas kupie wypasiony odtwarzacz w cenie poniżej 1500zł z pełną funkcjonalnością standardu BluRay..
 

wujo1

New member
W sumie masz racje ale np. pioneer kosztuje około 5,500 tyś zł a sony wypatrzyłem za 1,800 zł i nie dlatego się zdecydowałem że ma elektryczne drzwiczki ale że chce go na minimum 6 lat a potem się zobaczy a co do 300 podobno nie czyta nagrywanych bd jeżeli czyta to wezme ją a nie 500 . A długo będą drogie płyty bd chyba nie . Pozdrawiam
 

mobor

Banned
hehe

no i widzisz jakie bzdury ci naopowiadali...
300 nie czytało nagrywanych BD- owszem ale TYLKO do firmware 3.5.... Teraz mamy firmware 3.95... Sciagnij se manuala do 300 jak mi nie wierzysz albo poczytaj co wnosiło kolejne firmware do tego playera
Czyta wszystko co 500

a ha - ten deinterlacer liczy się TYLKO do płyt DVD...jeśli wogóle
 

wujo1

New member
jeżeli dobrze zrozumialem to czyta nagrywane dvd i bd bo w saturnie facet mówił że czyta wszystkie dvd od orginalnych po piraty . Wielkie dzięki przed marnotractwem kasy :D . Pozdrawiam
 

Redundantor

New member
mobor napisał:
Kupowanie filmów w stylu Predatora na BluRay'u tylko dlatego że to BluRay jest wg finansowym masochizmem :)

100 punktów za to zdanie :) - bardzo mi się spodobało.

W kwestii filmów, to zauważcie, że wydawane są często tytuły "z du..". Pytanie kto im to g.... kupi? Odpowiedź jest chyba taka, że chodzi tu po prostu o wydawanie jakichkolwiek tytułów, żeby coś się działo. Niestety prawdą objawioną jest, że filmy wydawane na Blu -Ray napędzają sprzedaż napędów, a nie odwrotnie. No imamy błędne koło - wydaje się filmy, ale takie, których nikt nie chce na Blu Ray oglądać, bo wydawcy boją się, że inne wydane filmy (drogie, lepsze, popularniejsze) się nie sprzedadzą. Brak filmów (oczekiwanych) powoduje, że Blu Ray kiepsko się sprzedają, co powoduje, że nikt nie kupuje tych gównienych tytułów wydawanych na bieząco, czakając na hity. Więc wydawcy boją się, że wydane filmy się nie sprzedadzą...

Lepsze filmy stosunkowo niedawno wyszły na dvd w wersjach kolekcjonerskich, bardzo dobrej jakości i ich wielbiciele raczej nie wyłożą po raz drugi kasy na to samo (chyba, że cytując za przedmówca "finansowi masochości").

W kwestii Soniaków - ślędzę ciągle temat uważnie i widzę, że sklepy pokazujace oferty na portalach typu, ceneo, skapiec prowadzą ostrożną, ale sukcesywną wojnę cenową. Najniższe cena BDP-S300 w tej chwili wynosi ok. 908 zł. Jeszcze dwa tygodnie temu cena zaczynała się od ok. 950 zł.
W tym tempie wychodzi ponad 3 złote na dzień. :)
Z kolei ilość filmów na Blue Ray na przykładzie dvd.co.uk rośnie jeszcze szybciej - teraz to już prawie 30 stron tytułów (ok. 18 stron było miesiąc temu). Ceny też o wiele lepsze niż w Polsce.

No bo przyznajcie sami, gdyby jutro pojawił się nagle Lord of the rings, Matrix, Szeregowiec Ryan i kilka innych tytułów jestem pewien, że wielu z Was pobiegłoby po BD bez namysłu. A dzisiaj kupowac BD po to, żeby obejrzeć "U Pana Boga za piecem" to chyba lekka przesada.
 

mobor

Banned
można jeszcze wyrwać kilka fajnych filmików - choćby szklana pułapka, w pogoni za szczęsciem ...jakieś tam koncerty widziałem
Ale jesli zatrzymujemy się przy filmach, warto zwrócić uwagę na wydawnictwo które zostało MOCNO okrojone na BluRay'u wzgledem swojej wersji DVD - mam na myśli AlienVSPredator 2
Mam obie wersje (DVD i BD) i naocznie przekonałem się że wersja na BluRayu jest zwyczajnie w świecię porżnięta aż miło....a szkoda
Film oczywiscie nie jest jakiś rewelacyjny. Kupiłem go z sentymentu do wielkiej sagi Aliens ale się zawiodłem (bardziej na wydawnictwie niż na samym filmie)
W mysl tego co napisałem wcześniej- nie zamierzam oczywiscie inwestować w Obcego tylko dlatego że ukaże się w błekitnym pudełeczku. Mam wspaniały, 5-o płytowy BOX wydany na DVD i to mi wystarcza. Obserwując dotychczasowe efekty transferu rozmaitych staoci na błekitne krążki - nie widzę sensu kupowania filmów po raz kolejny. Chyba ze ktoś wpadłby na cudowny pomysł "odkupu" filmów DVD przy zakupie BluRay - czyli realnie, przy zdawaniu wydawnictw DVD, klient otrzymuje rabat w wysokosci np 30-40% za BluRay... Marzenia :)
 
Do góry