Sony Bdp-s500

DZ_R

New member
Do mzr84:
"Ktory model wydaje sie byc najkorzystniejsza oferta patrzac na cene i mozliwosci odtwarzacza???" - to zależy, które elementy w odtwarzaczu mają dla ciebie większą, a które mniejszą wagę!
Ja wybrałem S350, bo jest tani, obudowa nie jest dla mnie ważna (nie musi być żeliwna), odtwarza Blu-Raya oraz ma skalowanie DVD do 1080p, wyjście analogowe dźwięku (czy video) jest dla mnie zupełnie zbędne.
 

BoDeX

New member
Modele 350 i 550 są zbudowane na nowszej - podobno lepszej platformie NEC-a . Starsze modele 300 i 500 to urządzenia na starszej SIGMIE .

Nie porównywałem, więc się nie wypowiadam .
 

mzr84

New member
na pewno cos co ma rozdzielczosc 1920x1080 czyli full hd 1080p lub 1360x768 czyli 720p... lepiej kupic 32 cale HD ready lub full HD niz 42 z rozdzielczoscia 1024...

proponowalbym jakiegos sharpa, sony albo samsunga. W tej kwocie spokojnie mozna kupi cos z tych marek do 40 cali oraz full HD
 

Koriolan

New member
mobor napisał:
może się i "opyla" ale ja w taką badziewną rozdzielczosć bym już za chiny nie wchodził
Hm..
moi przyjaciele kupowali miesiąc temu plazmę.
Ona chciała koniecznie "full hade" On - niekoniecznie.
Minimum 46"-pomieszczenie spore.
Pojechali do sklepu dla idiotów.
Podłączyli 46PY85 do Cyfry, zdaje sie do DVD po komponencie. Szału nie było.

Po podłaczeniu Pionka Kuro (50") "opadły im kopary". Sprzedawcy też.
Dorzucili bez wahania 1,5 koła i stoi u nich Pionek 720p.

Już kilka razy na forum pojawiał sie link do wykresu ilośc dostrzeganych szczegółów na tle przekatnej ekranu i odległości od niego.
Na 50" te 1080p będzie widać z jakichs 3m.
Z wiekszej odległości- nie.

dla mnie wniosek jest taki: jesli ma byc to "dedykowany" ekran do oglądania filmów BR- to faktycznie nie warto.
Ale jeżeli do oglądania TV SD/HD czy DVD- jak najbardziej wystarczy. Za 3 koła...
 

mzr84

New member
a propo sony bdp-s500 czym podlaczyc do amplitunera HK AVR147 zeby osiagnac dzwiek dolby true hd oraz dts hd ? jaki odtwarzacz dvd polecacie do tego amplitunera? przymierzalem sie do dvd 37 zeby bylo do kompletu ale ponoc sa duze problemy z odtwarzaniem plyt nagrywanych to juz sam nie wiem...
 

mobor

Banned
Dla mnie przeskok z 720p/1080i na 1080p był odkryciem nowego wymiaru HD
Wszystko zalezy kto czego oczekuje

Moj teść ogląda TV z 3 m na 29" TV 4:3 /już mu wzrok siada od ciagłego rozszyfrowywania kolejnych cyfr totolotka na tak "dużym" TV/ i nadal twierdzi ze 46" to głupota. Też tak można :)
 
Ostatnia edycja:

mzr84

New member
czy podlaczajac odtwarzacz blu-ray np sony bdp-s500 kablem hdmi do amplitunera harman kardon avr 147 otrzymam dzwiek Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD ? czy moj amp nie przyjmuje sygnalu hdmi w wersji 1.3 ?
 

valnek

New member
nie chcialem zakladac nowego tematu - chcialem wziasc 350 ale mam pytanie czy podlacze ją bez problemów póżniej do ampli RXV361 i czy wogole nie lepiej PSP 3 kupic od razu choć czy ja bym gral w cos :D?
 

valnek

New member
dzieki ;) chciałem sie zapytać tylko czy jednak jak skusilbym sie na PSP to nie bedzie roznicy? mam samsunga hd rdy wiec skalowanie tylko do 720p :(
 

wiespaw

New member
Witam,pytałem w innym wątku ale nie ma odpowiedzi,mam amplituner SONY STR 1200 ES.Po podłączeniu dekodera Multimedii po HDMI obraz i dźwięk przesyła do tv ale ampli go nie odtwarza,musi być połączenie optykiem albo coaxem-czyli jest tak jak pisze w instrukcji,mimo to SONY POLAND twierdzi że powinien po HDMI odtwarzać dźwięk a zatem zostają pozostałe połączenia ,pytanie jest takie-wyjścia analog 5.1 ma BDP-S500 i ma najleszy tor audio po analogu,czy to będzie lepsze wyjście niż kupienie BDP-S350 i połączenie optykiem lub coaxem.
 

wujo1

New member
szczerze to nie wiem nigdy nie bawiłam się w takie podłanczanie musisz chyba z bd do amplitunera (HDMI OUT) i potem do tv i będzie git chyba :rolleyes:
 
Do góry