Sony 50W755C

marekjw2523

New member
to że jest dostępny nie znaczy że masz :) ja w mojej plazmie też mam opcję 3D co nie znaczy że tv w magiczny sposób zacznie mi obsługiwać ten gadżet
 

cris6

New member
I do mnie trafil Sony 55W75c i mam na początek pytania. Posiadam neta z play Lte zasięg full bo nadajnik z okna widze. Jak wyglądaa u was jakosc materialu hd na youtube bo u mnie wyglada jak sd ? Jak to mozliwe ze tv odtwarza materialy uhd z youtube? Oraz kolejne pytanie jak ustawic recznie dany kanal na satelicie ?.
 
Ostatnia edycja:

monsoon

New member
Hej, zastanawiam się nad zakupem 50w755c. Naczytałem się negatywnych opinii nt. Androida (ze wolny, że się wiesza, że restartuje itp). Jak to jest w rzeczywistości?
 

Razahell

New member
I do mnie trafil Sony 55W75c i mam na początek pytania. Posiadam neta z play Lte zasięg full bo nadajnik z okna widze. Jak wyglądaa u was jakosc materialu hd na youtube bo u mnie wyglada jak sd ? Jak to mozliwe ze tv odtwarza materialy uhd z youtube? Oraz kolejne pytanie jak ustawic recznie dany kanal na satelicie ?.

Materiały HD na Youtube wyglądają dobrze, wszystko zależy od danego filmu... Aplikacja domyslnie odtwarza materiał w najlepszej dla danego filmu jakosci...

sprawdź ten kanal i zobacz jak wyglądają filmy --> LoungeV studio : Relaxing Nature Videos (oczywiście należy ustawić sobie obraz pod dana aplikacje, wejście i źródło) i ustawic ekran na wszystkie piksele.
 

cris6

New member
Juz chyba wiem co jest grane jeszcze mi sie to nie przytrafilo ale chyba mnie play przyblokowal do 2 mega widocznie przekroczylem 100 giga w tym miesiacu. Duzo plikow sciagałm nowe kino nowy sprzet to i testy sa: ) a ktos wie jak to jest z tym uhd z youtube i jak wklepac daną czestotliwosc na satelicie
 

cris6

New member
Dobra sam sobie odpowiedziałem po przeczytaniu testu. Model ten odbiera sygnał 4K i skaluje go do HD stąd te pliki chodzą na Youtube swoją drogą jakość mega w porównaniu z HD jeśli chodzi o Youtube.
Czy to samo tyczy się odbiorów kanałów z satelity ?. Znalazłem jeden kanał na Hotbird ' HODBIRD 4K TEST" ale jest tylko głos. Na Astre nie mam niestety podglądu a gdzieś czytałem że modele wyższe dostały aktualizację do odbioru 4K z astry. Dla tych co pytają o androida to 3 dzień go torturuje ani jednej zwiechy wszystko działa płynnie a tv wart przemyślenie bo w tej cenie (55W75C aktualna 3799) nic lepszego chyba nie znajdziecie
 

efdee

New member
Cześć,


Chciałem zapytać, jak u Was wygląda clouding na 50W755C? Jak Wam się trafiło? U mnie jest lekko widoczny w dolnych rogach ekranu, niezbyt intensywny. Nie zamierzam nic z tym robić (odkręcać śrubek, masować itp.:)) Mam tylko pytanie, o Wasze doświadczenia. Czy każdy clouding to podstawa do wymiany? Zawsze można trafić na gorszą matrycę...
 

wiktor08

New member
Osłabiacie mnie z tymi tv:( U mnie sprawa wygląda tak, że na początku (jakieś 2 tygodnie temu) kupiłem UE43J5600 - jak się okazało banding (bardzo widoczny przy meczach) i koszmarna matryca, która przy podłączeniu do konsoli okazała się największą porażką. Ok zakupu z premedytacją dokonałem w Saturnie bo podobno bezproblemowy zwrot i okazało się, że faktycznie tak jest. TV oddany po pięciu dniach, a w domu zawitał wychwalany wszędzie UE48H6400. Co się okazało to, że jak w poprzednim tv banding był widoczny, tak w tym jest jeszcze bardziej widoczny. Smugi są koszmarne zwłaszcza na szarym niebie, ale również na innych ruchomych obrazach. Zresztą jak raz zauważyłem to już mój wzrok jest utkwiony w tym punkcie i gdy tylko obraz się poruszy widzę te koszmarne szare pasy. Ale co tam, po świętach kolejna próba. Tv na wózek z Carrefura i do Saturna.
Mam nadzieję, że i tym razem nie będzie problemu ze zwrotem, tylko tu pojawia się pytanie wymieniać na inny egzemplarz, czy może 50W755C?? Choć jak kolega wyżej napisał o cloudingu w tym tv to już zwątpiłem. Najgorzej, że coś muszę mieć bo stary B650 po prawie 8 latach wziął (tak sam z siebie) i się przewrócił - matrycą o kant stolika kawowego.
 

cris6

New member
Może ktoś podzieli się ustawieniami obrazu do tego modelu ? Oraz mam pierwszy problem Zainstalowałem Kodi i mam problem z dzwiękiem.
Po zainstalowaniu wszystko pieknie śmiga czy dolby digital czy dts ale wystarczy wyjść z programu wejść do niego jeszcze raz i po dźwięku. Brak audio na DD 5.1 czy też DTS a zamiast dźwięku mam trzaski. Odinstalowanie programu , przywracanie tv do stanu początkowego nic nie daje niestety. Wystarczy że zainstaluję Kodi pierwsze uruchomienie filmu jest ok ale jak już wyjdę z programu i do niego znowu wejdę brak dźwięku tylko trzaski. tv podpięty jest do HK AVR 171 hdmi Arc oraz dodatkowo optycznym. Wszelkie zmiany wypinanie kabli itd dalej brak audio. Po przełączeniu na głośnik tv też brak audio tylko trzaski. Czy jest jakaś różnica w USB bo mam podpięty kabel pod ten z boku a tv wisi i nie mam obecnie jak sam podpiąć o tyłu aby sprawdzić / Czy miał ktoś taki problem ? Dodam też że w ustawieniach Kodi mam zaznaczone DD I DTS dźwięk oraz głośniki 5.1 ale każda zmiana nic nie daje
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Hej, swego czasu zakupiłem H6400 który trafił do teściów. Dziś w Euro widziałem tego SONY i szczerze, w tej cenie do tego z opcją rat 0% zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie że swego czasu liczyłem na 805B.

Rozumiem, że w temacie obrazu nie ma się o co doczepić, a pochwalcie się jak działanie AndroidTV czy spodziewać się nerwów czy wszystko działa względnie płynnie (pal licho aplikacje, czas zmiany programów itp.)

Drugi temat, jak tam odtwarzanie z USB? U mnie sporo DVD przez konsolę leci (moja kolekcja) ale i na USB się zdarzają. H6400 nie przetestowałem, ale słyszałem o jakiś blokadach i problemach z odtwarzaniem filmów wysokiej jakości. Czy na SONY też spodziewać się problemów z odtwarzaniem jakiś materiałów z USB?

No i w końcu obsługa konsoli... jakieś problemy? Odczuwalny LAG? Budżet do 3500 zł i do 50 cali, UCP + konsola /DVD + USB.
 

ogoorek

New member
Drugi temat, jak tam odtwarzanie z USB? U mnie sporo DVD przez konsolę leci (moja kolekcja) ale i na USB się zdarzają. H6400 nie przetestowałem, ale słyszałem o jakiś blokadach i problemach z odtwarzaniem filmów wysokiej jakości. Czy na SONY też spodziewać się problemów z odtwarzaniem jakiś materiałów z USB?

No i w końcu obsługa konsoli... jakieś problemy? Odczuwalny LAG? Budżet do 3500 zł i do 50 cali, UCP + konsola /DVD + USB.

Mam xboxa 360 -nie mam uwag co do jakości obrazu czy lagów.
Odnośnie USB - jeśli KODI się ścina (miałem tak z 2 filmami MKV, których kodowanie było zbyt obciążające dla tego programu) a używam go w 99% filmów z USB - zarówno zwykłych AVIków jaki bardziej "wymagających" FullHD ripów, to daje sobie radę VLC albo VIDEO, który jest na dzień dobry (i chyba najpłynniej działają filmy, z którymi KODI ma problem). Tyle, że VIDEO ma słabo zorganizowane przeglądanie folderów - a właściwie całkowity ich brak - wszystkie filmy są wrzucone na jeden widok. Mam 1TB podłączony, zawalony filmami i serialami - słabo to wygląda gdy musi przemielić przez wszystko.
Ale poza tym - z filmami z USB nie ma problemów ani żadnych blokad (na 55W809C)
 

Damaranus

New member
Ok, to przydatna informacja. Co do folderów trudno, nie mniej jak sami piszecie, jest opcja instalacji innych odtwarzaczy a więc uznaję że ten temat jest zamknięty i w stosunku do SMART TV np. Samsunga więcej zyskam jak stracę z Androidem.

Nie ukrywam, że rozważałem też opcję powtórki z rozrywki, a więc jakiśH6400 czy nawet serję J i po prostu zewnętrzne urządzenie z Androidem. Nie mniej mam już coraz mniej czasu na takie zabawy. Telewizor to telewizja z UPC, konsola i wspomniane USB.

Chyba, że w podobnym przedziale cenowym, jest coś czym jeszcze warto się zainteresować. Widzę, że masz ten model wyższy, z 3D... czy coś w tym 3D się zmieniło od zeszłego roku? Czy ta technologia w ogóle jest dalej rozwijana czy wszyscy sobie odpuścili, bo patrząc na ofertę Samsunga, widzę że już nie przykłada się do 3D takiej wagi. Szczerze i tak nie lubię tego, ale bardziej o dzieciach myślę, że może to dla nich być dodatkowa frajda.
 

ogoorek

New member
Widzę, że masz ten model wyższy, z 3D... czy coś w tym 3D się zmieniło od zeszłego roku? Czy ta technologia w ogóle jest dalej rozwijana czy wszyscy sobie odpuścili, bo patrząc na ofertę Samsunga, widzę że już nie przykłada się do 3D takiej wagi. Szczerze i tak nie lubię tego, ale bardziej o dzieciach myślę, że może to dla nich być dodatkowa frajda.

Muszę przyznać, że w plazmie Samsunga (walnęła matryca, zmieniłem ją właśnie na Sony) miałem 3D. I oprócz pierwszych 2-3 tygodni zabawy z nową wtedy zabawką, wcale 3D nie oglądałem.
Wydaje mi się, że jest jak piszesz - zachwyty się skończyły, firmy nie bawią się w tą technologię. Ja też jej wcale nie potrzebuję, tym bardziej, że musiałbym specjalnie dokupić okulary.
Przyznaję, że gdy kupowałem mój TV, nie zrobiłem zbyt dobrze rozeznania i wybrałbym 755 zamiast 809, bo w końcu to prawie (albo i dokładnie?) to samo, tylko bez 3D - dla mnie kompletnie niepotrzebnego. Parę stówek zostałoby w kieszeni...
 

Razahell

New member
Muszę przyznać, że w plazmie Samsunga (walnęła matryca, zmieniłem ją właśnie na Sony) miałem 3D. I oprócz pierwszych 2-3 tygodni zabawy z nową wtedy zabawką, wcale 3D nie oglądałem.
Wydaje mi się, że jest jak piszesz - zachwyty się skończyły, firmy nie bawią się w tą technologię. Ja też jej wcale nie potrzebuję, tym bardziej, że musiałbym specjalnie dokupić okulary.
Przyznaję, że gdy kupowałem mój TV, nie zrobiłem zbyt dobrze rozeznania i wybrałbym 755 zamiast 809, bo w końcu to prawie (albo i dokładnie?) to samo, tylko bez 3D - dla mnie kompletnie niepotrzebnego. Parę stówek zostałoby w kieszeni...

...zostalo by na np. zewnetrzny dysk HDD... lub pilota One Flick Remote...

wlasnie 2 dzien testuje prezent od Mikolaja WD My BooK 2TB... rewelka... jak z pendrive filmy w Kodi zdarzalo sie ze cielo tak z tego dysku wszystko ladnie chodzi :grin:
 

luki198111

New member
Witam. Dziś zamawiam w sklepie internetowym sony 755 tylko że 55 cali. Moje pytanie o to jaki wieszak wybrać. Chcę aby jak najmniej odstawal od ściany i ma być uchylny - góra dół. Jaką matryce ma ten model? 120 hz? Ips czy Va? Po trzech latach szukania tv wreszcie nadszedł ten dzień:)
 

Damaranus

New member
https://www.youtube.com/watch?v=lc3ZCs7PEtU
https://www.youtube.com/watch?v=o4ELaJFuc6w

Słuchajcie. Po wczorajszym zakupie, postanowiłem się na szybko podzielić z Wami swoimi pierwszymi wrażeniami związanymi z obsługą telewizora.

W chwili obecnej jeszcze nie wykonałem żadnej ekstra konfiguracji, poza sparowaniem TV z klawiaturą Bluetooth Samsung BT230 oraz instalacją kilku aplikacji jak MX Player i Kodi. Uruchomiłem także kilka nagrań z dysku.

ogólnie wszystko opisałem pod filmami, ale w skrócie: system po uruchomieniu faktycznie potrzebuje ponad 30 minut na start i aktualizację. Później działa bardzo płynnie i na chwilę obecną nie stwierdzam żadnych problemów z obsługą. Matryca moim zdaniem świeci bardzo ładnie, chociaż na środku, ekranu nieco poniżej środka widać delikatnie jaśniejsze plamy. Nie będę jednak z tego powodu robił problemu, a przynajmniej do czasu kiedy nie przetestuję obrazu z jakimiś plikami/tablicami.

Co najważniejsze, Android działa bardzo płynnie. Fakt, że nie wiem czego się po nim spodziewałem, ale też nie powalił mnie na kolana niczym czego nie widziałem w SMART TV. Poza tym że wybór aplikacji nie jest super szeroki, a nawet o mały włos nie skusiłem się na kamerę do TV, a tym czasem nie ma SKYPA. Ciekawe. Albo jeszcze za mało znam ten telewizor.

Bardzo fajne jest to że po wyłączeniu, TV nie wydziela żadnego światła. Brak kropek, światełek itp. Super. Startuje błyskawicznie.

Obraz z UPC - kanały HD robią wrażenie, nie HD, no jak to nie HD na dużym ekranie... paćka. Ale nad tym będę pracował w przyszłości.

Tyle ode mnie na początek, zapraszam do oglądania.

P.S. Kupiłem go za 2800 w Saturnie, wersja 50cali W755C. Razem z ratami wyszło 2880. Myślę, że w tej cenie i do 3200 nic lepszego bym nie trafił.

Jeśli ktoś właśnie kupiłem TV, polecam instalację aplikacji Kodi. Naprawdę rozwiązuje wiele problemów związanych z katalogowaniem plików i powiem szczerze, że poza zainstalowaniem KODI jeszcze nic nie robiłem z nią więcej i póki co wszystko gra.
 

Damaranus

New member
Czy SONY udostępnia jakąś oficjalną platformę do rozwoju AndroidTV dla swoich produktów? Platformę gdzie każdy, w tym Kowalski może zgłosić zauważone błędy, problemy i sugestie?
 

Sugar_beet

New member
Jaką matrycę ma 50w755 bo słyszałem sprzeczne informacje. Jedni mówią o 100Hz a w sklepie Saturna już nie pierwszy raz słyszę że jest 50Hz.
 
Do góry