Sony 50W755C

sequ

New member
Witam
Jako, że jestem nowy witam wszystkich serdecznie:)
Teraz do tematu. Jestem na 95% przekonany do zakupu Sony kdl-55w755c tylko jeszcze mam kilka pytań które rozwiążą moje wątpliwości.

1. Czy ten telewizor do oglądania filmów i sportu jest jednym z lepszych wyborów na rynku?
2. Czy w tych pieniądzach (3800 zł) i wielkości ekranu 55'' jest sens rozważania kupna telewizora UHD? Czy to tylko chwyt marketingowy, bo jak zakładam to treści jeszcze za dużo nie ma.

Na 3d mi nie zależy. Odległość od telewizora to jakieś 3-3,5m.
Będę wdzięczny jak ktoś będzie umiał rozwiać moje wątpliwości.
 

cris6

New member
Proszę o potwierdzenie bo dalej nie wiem czy model KDL-55W755C ma tuner satelitarny i gniazdo CI ? czy nie ma. Z tych opisów na stronach różnych sklepów nic nie wynika
 

sequ

New member
Proszę o potwierdzenie bo dalej nie wiem czy model KDL-55W755C ma tuner satelitarny i gniazdo CI ? czy nie ma. Z tych opisów na stronach różnych sklepów nic nie wynika

Dzisiaj ma do mnie dojechać, także dam znać co i jak, ale mam jeszcze pytanie co do powieszenia na ścianie. Poszedłem wczoraj do media obejrzeć go fizycznie i mam pewne wątpliwości.
Czy ten uchwyt Sony, znaczy ten robiony z podstawy i wieszany na ścianie jest godny zaufania. Widziałem filmik na youtube jak gość to wieszał i jakoś to mnie nie przekonuje. Pomijam sprawę regulacji, bo nie jest mi potrzebna. Może ktoś kto wieszał ten tv na dokupionym uchwycie może coś polecić.
 

cris6

New member
Dzisiaj ma do mnie dojechać, także dam znać co i jak, ale mam jeszcze pytanie co do powieszenia na ścianie. Poszedłem wczoraj do media obejrzeć go fizycznie i mam pewne wątpliwości.
Czy ten uchwyt Sony, znaczy ten robiony z podstawy i wieszany na ścianie jest godny zaufania. Widziałem filmik na youtube jak gość to wieszał i jakoś to mnie nie przekonuje. Pomijam sprawę regulacji, bo nie jest mi potrzebna. Może ktoś kto wieszał ten tv na dokupionym uchwycie może coś polecić.

Dzięki kupiłeś dokładnie ten KDL-55W755C ? bo te opisy to jakaś masakra na stronie oficjalnej sony brak tunera, na stronie rtv agd tuner jest.
 

Razahell

New member
Mam 55w755c ma CI+ jak i tuner Sat... Nie ma twintuneraHD i 3D...
Po miesiacu ogladania z odleglosci 2,9m stwierdzilismy z zona ze moglby byc wiekszy ;-) obraz naprawde super.
Dwa dni temu soft sie zaktualizowal i TV dziala jeszcze stabilniej i plynniej... Obydwa piloty dzialaja ok. Filmy z pendrive ogladam na firmowym odtwarzaczu bo Kodi itd... potrafi przycinac. Generalnie jak za TV 55" w cenie 3900pln. Rewelacja...
 
Ostatnia edycja:

sequ

New member
Mam 55w755c ma CI+ jak i tuner Sat... Nie ma twintuneraHD i 3D...
Po miesiacu ogladania z odleglosci 2,9m stwierdzilismy z zona ze moglby byc wiekszy ;-) obraz naprawde super.
Dwa dni temu soft sie zaktualizowal i (przynajmniej u mnie) obraz sie sam nie sciemnia przy ustawieniu Zaawansowanego zwiekszenia kontrastu... Obydwa piloty dzialaja ok. Filmy z pendrive ogladam na firmowym odtwarzaczu bo Kodi itd... potrafi przycinac. Generalnie jak za TV 55" w cenie 3900pln. Rewelacja...
Masz może powieszonego na ścianie. Jeżeli tak to jak ta sprawa wygląda, są jakieś dystanse w komplecie czy trzeba dokupić, albo może jakiś dedykowany uchwyt?
 

sequ

New member
Tak dokładnie ten model. Z tego co się orientuję to CI ma, a co do tunera to czytałem same sprzeczne informacje.

Czyli tak. Telewizor dojechał w całości co najważniejsze. Wejście na kartę CI posiada i tuner satelitarny też, nie zrobiłem zdjechać ale obok wejścia antenowego jest wejście z narysowaną antenką. Takie nakręcane. Pierwsze wrażenia pozytywne. Pierwsze odpalenie przebiegło bez problemów. Aktualizacje także.Obraz dobry. Zainstalowałem już KODI także filmy z pena chodzą dobrze. Narazie żadnych problemów nie zaobserwowałem, ale też za dużo się nie pobawiłem. Czas pokaże. Narazie jestem mile zaskoczony.

Zapomniałem dopisać o jednym minusie. Układ wejść na tyle telewizora to jakaś porażka. Kupiłem go głównie do oglądania filmów, ale aby podłączyć pena to trzeba się nieźle nagimnastykować. Pewnie bez jakiejś przejściówki się nie obędzie. U mnie wisi na ścianie, pewnie jakby stał na komodzie problemu by nie było.
Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.
 
Ostatnia edycja:

fryjan

New member
Testuję właśnie zakupionego dla rodziców 40w705c. Nie mogę podjąć decyzji czy dla siebie kupić 48W705C czy dorzucić 600pln do 50W755c. Czy matryca 120Hz i 800MF XR da mi zauważalną różnicę w sporcie(piłka nożna). 40W705 na piłce chodzi całkiem dobrze. TV pracuje bardzo stabilnie. Przełączanie kanałów mogłobybyć trochę szybsze. Czy na androidzie przełącza szybciej?.
 

Razahell

New member
Testuję właśnie zakupionego dla rodziców 40w705c. Nie mogę podjąć decyzji czy dla siebie kupić 48W705C czy dorzucić 600pln do 50W755c. Czy matryca 120Hz i 800MF XR da mi zauważalną różnicę w sporcie(piłka nożna). 40W705 na piłce chodzi całkiem dobrze. TV pracuje bardzo stabilnie. Przełączanie kanałów mogłobybyć trochę szybsze. Czy na androidzie przełącza szybciej?.

Ja osobiscie bym dołożył te 600 do 50w755c, szczegolnie ze TV sie kupuje nie na rok tylko (to tylko moja opinia ofkors) na min.5 lat.
Mój poprzedni TV to byl kdl-40ex710 i niby bylo ok. Kupilem miesiac temu 55w755c i żaluje ze nie mialem kasy na 65" bo niby odleglosc ogladania 2,9m mamy od sofy i te 55" wydaje sie byc takie minimum :-D

obraz naprawde jest ok. (UPC kablowka)
 

ICE...

New member
Witam

Jestem naprawdę zainteresowany tym tv na 99% będe go kupował mam tylko pytanie czy na stronie jest już test tego tv chciałbym go przeczytać i ostatnie pytanie czy poza bajerami jak 3d i uhd w755c nie różnic się w jakości obrazu od seri w8 ??.
 

JohnLenin

New member
Witam. Chciałbym zadać 2 pytanka, czy mógłby Ktoś przedstawić swoje ustawienia obrazu pod kablówkę? Troszkę z tym walczę, ale nie do końca jestem zadowolony. I drugie, czy to normalne w Sony, że na dole matrycy, przy dolnej obudowie występuje mały ciemniejszy pasek, jakby delikatny cień?
Natomiast dziś zauważyłem, że po wyłączeniu z sieci Sony przywraca ustawienia obrazu na standardowe, a zastosowałem kino pro, czy to normalne?
 
Ostatnia edycja:

egzek

New member
Witam

Dzisiaj dostałem telewizor Sony KDL-50W755c po zwrocie philips 50pfh6550/88. Nie ma nawet co porównywać z jakością obrazu. Jeśli o mnie chodzi to sony jest o kilka klas wyżej chyba ze ten philips był jakiś wadliwy.
Mam pytanie odnośnie tego Sony bo podobno nie ma on 3D ale w opcjach jest to dostępne. Odpaliłem film 3D i niby leci no ale bez okularów nie mogę stwierdzić czy to działa czy nie. Ktoś wie o co chodzi z tym 3d w tym modelu?
 

Razahell

New member
Witam

Dzisiaj dostałem telewizor Sony KDL-50W755c po zwrocie philips 50pfh6550/88. Nie ma nawet co porównywać z jakością obrazu. Jeśli o mnie chodzi to sony jest o kilka klas wyżej chyba ze ten philips był jakiś wadliwy.
Mam pytanie odnośnie tego Sony bo podobno nie ma on 3D ale w opcjach jest to dostępne. Odpaliłem film 3D i niby leci no ale bez okularów nie mogę stwierdzić czy to działa czy nie. Ktoś wie o co chodzi z tym 3d w tym modelu?

Ciekawa sprawa z tym 3D... u mnie po podpięciu ps3 konsola informuje ze została podłączona do urządzenia 3D 55" (moj to 55w755c) :bober: nie mam ani jednego filmu ani okularów by sprawdzić co i jak...
 

seba842005

New member
Witam

Dzisiaj dostałem telewizor Sony KDL-50W755c po zwrocie philips 50pfh6550/88. Nie ma nawet co porównywać z jakością obrazu. Jeśli o mnie chodzi to sony jest o kilka klas wyżej chyba ze ten philips był jakiś wadliwy.
Mam pytanie odnośnie tego Sony bo podobno nie ma on 3D ale w opcjach jest to dostępne. Odpaliłem film 3D i niby leci no ale bez okularów nie mogę stwierdzić czy to działa czy nie. Ktoś wie o co chodzi z tym 3d w tym modelu?

Sprawdź, czy na pewno masz W755C, a nie W805C :D
 

egzek

New member
Jest na 100% w755C sprawdzane w menu serwisowym i na naklejce z tyłu telewizora :p
Wszedzie pisze, że ten TV nie ma 3d, a menu jest i obraz niby wyświetla. Może okularów nie da się podłączyć jeśli sony używa aktywnych 3d.
 
Do góry