Sony 50W755C

dzardzi

New member
Witam. Mój 8 letni sharp powoli przestaje świecić, więc nadchodzi czas na zmianę. W zasadzie bylem zdecydowany na samsunga 55 h6400 lub j6200 ale po wizycie w media i przeanalizowaniu kilku testów i wątków odnośnie tego modelu zmieniam decyzję. Czy słusznie? Na tv chciałem wydac max 3000 - 3500 zl. H6400 lub j 6200 mieścił się w budżecie. Tutaj muszę dołożyć kilka stówek. Mam nadzieję, że zachwalany wszędzie obraz z tego Tv zrekompensuje mi tą górkę z nawiązką . Jedno mi sie bardzo nie podoba - rozmieszczenie gniazd telewizora. Proszę o opinie osoby, ktore mają Tv powieszony na ścianie jak sobie radzą z podłączeniem kolejnych nośników. Czy trzeba wszystko podłączyć przed powieszeniem i później nie ma dojścia do gniazd. Ewentualnie jakaś przedłóżka do usb lub hdmi? Czesto podłączam aparat lub pena. Proszę również o info jak sprawuje się puszczanie filmów z telefonu po dlna. W media połączyłam bez problemu tel poprzez miracast ale wifi bylo za bardzo obciążone i po dlna mi sie nie udało. Podłączam się również o zapytanie odnosnie wieszaka poniewaz tv zawsze stał na półce a teraz będzie wisieć. Aha i zastanawiam się czy warto jeszcze poczekać z zakupem na styczeń/luty. Czy cena jeszcze spadnie - aktualnie jest około 3800 zl. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

bartut

New member
Zamierzam kupić ten model, ale obawiam się tego jak będą wyglądały na nim kanały SD. Mam obecnie plazme Panasonic 37 cali i zastanawiam się nad wielkością: 43 lub 50 cali. Czy na mniejszym ekranie słabe sygnały kanałów będą wyglądały lepiej? Do telewizora będzie podpięty dekoder nc+.

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
Jeśli chodzi o konsole to z tego co wiem i co mi polecano i tu i w sklepie, to SONY ma małe lagi w związku z tym jest jak najbardziej polecany do konsol. Chociaż są i lepsi zawodnicy w tej klasie. Dodatkowo DualShocka powinieneś wykorzystać w Google Markecie, nie wspominając o jakiś innych udogodnieniach dla urządzeń z rodziny SONY (widziałem jakieś aplikacje chyba PlayStation Video). Niestety mój XBOX odmówił posłuszeństwa i i dopiero po nowym roku dojedzie do mnie drugi więc wtedy wrzucę film.

Jeśli chodzi o obraz SD, mam 50 cali i UPC. Odległość od głowy 3,5-4 metry. Wszystko zależy kto nadaje program i co w nim leci. Ogólnie jest ładnie, ale wiadomo im większy ekran tym będzie większa paćka na nim. Moim zdaniem nie ma co narzekać, technologia TV wyprzedziła technologię sygnału w Polsce (pomijam platformy typowo cyfrowe w HQ) więc i tak tego nie ominiesz.

Jeśli chcesz wrzucę film z testu o ile coś na nim będzie widać.

Jeśli chodzi o W755C, wszystkie wtyczki i gniazda poza COmponent scard i lan, kierują w dół lub na boki. w/w kierują do ściany ale istnieje duże prawdoodobieństwo że z nich nawet nie skorzystasz. ja czekam na wieszak, ale wziąłem nie sztywny a ten z 2 ramionami. tyle że ja mam dodatkowo płytę k/g więc wieszak się schowa w nią.
 

seba842005

New member
Wybierz coś lepszego...

Co ma takiego złego ten tv, że polecasz coś lepszego. Mam podłączoną ps4 do tego tv i działa wyśmienicie. Samo to, że pilotem od tv można śmigać po menu ps4, jak i włączać/wyłączać konsole itp. Input lag też jest na tyle niski, że nie ma praktycznie wpływu na rozgrywkę.
 

bartut

New member
Co ma takiego złego ten tv, że polecasz coś lepszego. Mam podłączoną ps4 do tego tv i działa wyśmienicie. Samo to, że pilotem od tv można śmigać po menu ps4, jak i włączać/wyłączać konsole itp. Input lag też jest na tyle niski, że nie ma praktycznie wpływu na rozgrywkę.
A jaki masz rozmiar tego tv? Ja patrzę z 4m, mialem niedawno Philips 6550 50cali,ale obraz na kanałach SD to była porażka, a piłka nożna to już tragedia. Oddałem go. Teraz się zastanawiam, czy nie był on za duży i chyba kupię tego Sony ale w rozmiarze 43 cale.

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
A jaki masz rozmiar tego tv? Ja patrzę z 4m, mialem niedawno Philips 6550 50cali,ale obraz na kanałach SD to była porażka, a piłka nożna to już tragedia. Oddałem go. Teraz się zastanawiam, czy nie był on za duży i chyba kupię tego Sony ale w rozmiarze 43 cale.

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Z odległości 4m,50 cali za duży???I zmieniasz na 43 cale?Ja mam 3,5-4m i 75 cali i uważam,że jeszcze przydałby się większy.
 

Damaranus

New member
Podobno nie da się kupić za dużego telewizora, ale warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób oglądasz obraz i jak Twoje oczy wędrują po ekranie poszukując fragmentów obrazu. 50 cali przy 4 metrach od oczu sprawia że spokojnie oglądam sobie film. jak siadam na leżance i jestem 2 metry od ekranu, to już zaczynam oczami wędrować.
 

luki198111

New member
Witam. Wczoraj dojechał i do mnie 50w755c i oprócz tego że tv nie zawisł na ścianie jak miał to zrobić tylko stanął na szafce ( panom z rtv euro zabrakło dłuższej śruby! ..., wieszanie przełożone na wtorek) to nie mam się do czego przyczepić:) wszystko hula. Aktualizacja bez problemu, net śmiga.
Polecam jeśli się ktoś waha:) Pytanie już pewnie padło ale zapytam i ja.. Czy jest może w necie albo na forum jakaś uniwersalna kalibracja? ( wiem że każda kalibracja jest indywidualna i zależy od wielu czynników ale szukam takiej podstawowej) Dzięki i pozdrawiam wszystkich Soniaków :)
 

pac

New member
Witam, kupiłem 55w755 w Saturnie za 3999zł. Po trzech dniach testów jestem zadowolony z zakupu.
Największe wrażenie zrobił na mnie klip z youtuba "Costa Rica ultra hd 4K", polecam.
Jedno wielkie WOW! Odpalam go za każdym razem gdy chcę zaprezentować mozliwości tego tv :)
Gorzej np. z GTA V, lub z niektórymi filmami z canal+hd lub hbo hd, myślałem,że będzie lepiej, ale to nie wina tv. Filmy oglądam na opcji Film Pro, piłke nożną na Football, nie bawiłem się w kalibracje, nie szukałem ustawień z sieci, bo chyba nigdzie nie ma.
Jeśli chodzi o android, dla mnie bardzo ok, żadnych problemów.
 

Damaranus

New member
https://www.youtube.com/watch?v=o4ELaJFuc6w&list=PLTp6HdpPN9aLpBms_nqcr86Cd_fNh9ruH

Dodałem filmik z gry WRC4, mogę wrzucić też GTAV, napisz co dokładnie jest nie tak? Sprawdziłem obie gry na każdym trybie obrazu i jest ok. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to krawędzie tekstur/obiektów. Widać pixele ale to już nie wina telewizora a samej konsoli i grafiki jaką generuje. Niestety to nie PC, im większy obraz (ilość cali) tym będzie to bardziej widoczne. Tryb GRA lub ANIMACJA delikatnie rozmazują obraz przez co jest jeszcze lepiej. Pamiętaj, że po ustawieniu danego trybu możesz uruchomić menu akcji i zwiększyć delikatnie jasność chociażby. Poza tym gry chodzą płynnie i bez... bandingu chyba tak? Tego efektu cienia/echa za szybko przemieszczającym się obiekcie. Tak samo w piłce, Polsat Sport HD oglądałem Polska Niemcy... szał!

Jedyny tryb który moim zdaniem mniej radzi sobie z szybką akcją to jest właśnie kino i kino pro. Podczas tego testu: https://onedrive.live.com/?authkey=...E970!1491&parId=E0B927E465B4E970!1489&o=OneUp tylko na tych 2 trybach obraz skakał, pozostałe jak żyleta. Przejrzyj sobie co tam jest ciekawego i potestuj.

Wczoraj poleciał Matrix 1080p w 60 klatkach... 0_0 kopara w dół.
 

bartut

New member
Zamówiłem w RTVEuroAGD Sony W755 w wersji 50 calowej. Mam nadzieję, że wrażenia będą pozytywne. Pierwsza próba z Philipsem 6550 niestety zniechęciła mnie do telewizorów LCD. W czwartek będzie u mnie.

ps. Damaranus, oglądałem twoje filmiki, m.in. z WRC, obraz prezentował się świetnie.
 
Do góry