Sony 50W755C

Damaranus

New member
Sony odpisało mi swego czasu że 755/8 będa miały max w 3 kwartale, pozostałe modele z wyższej półki niby już mają lub będą miały na dniach. Nowe modele na starcie są z 6.0. więc wszystko wskazuje na to że SONY nie zapomni o nikim. Czy 3 kwartał to zła wiadomość, no cóż, wiadomo, trzeba sprzedać jak najwięcej sprzętu. Od strony Androida, tak naprawdę szału nie będzie - trochę więcej opcji personalizacji + rozszerzenie pamięci na gry np. o pendrive. Poza tym nic specjalnego. Za to na pewno wiele się zmieni w temacie aktualizacji softu telewizora do jego poprawnego działania, ale to jest że tak powiem wpisane w obowiązki producenta.

niestety, jedną z wad która się daje mi we znaki w ostatnim czasie to sterowanie padem, które jak się okazuje (nawet mając DS od PS4) leży nawet w polecanych urządzeniach. Więc o ile market TV rośnie w ilość gier i aplikacji (ufff głowa pęka) to sporą ilością gier po prostu nie da się sterować... a szkoda.

Bum na Androida był i nadal uważam, że pod wieloma względami bije Tizena (Google Play to 90% tych względów) ale do czasu kiedy dostawcy TV nie zaczną wręcz namawiać ludzi na CI+ czy ludzie sami nie zaczną rezygnować z TV na rzecz VOD lub jeszcze innych form pozyskania sygnału (satelita, lepsza oferta cyfrowa) to smart tv będą u nas w kraju jedynie argumentem marketingowców a nie faktycznym powodem dla którego WARTO coś kupić...
 

MemQ

New member
Chciałbym podpytać o dwie rzeczy:

1) ogólnie z TV jestem bardzo zadowolony aczkolwiek trafił mi się egzemplarz z delikatnym cloudingiem. Poniżej zdjęcia, jedno z oświetleniem z boku, drugie w całkowitej ciemności. Jest sens bawić się w wymianę? I czy jest sens bawić się w luzowanie śrubek etc?

(Otwórzcie zdjęcia w nowej zakładce, bo po kliknięciu się nie zwiększa)


2) Opcja "zaawansowane zwiększanie kontrastu" - warto ruszać? Aktualnie mam wyłączoną, ale zauważyłem, że jak dam na "małe" to przy całkiem ciemnym ekranie (wtedy widać ww clouding) matryca się przyciemnia niwelując te bielsze plamy.
 

Damaranus

New member
Jeśli oczekujesz pocieszenia to dodam że ja na środku mam 4 plamy - ogólnie od kiedy wróciłem z telewizorem do domu i zajrzałem tutaj, to nie słyszałem jeszcze aby ktoś trafił W755C bez tego efektu. Zapewne pasjonaci co to to im się chce 20 matryc oglądać może i wyłapią coś lepszego ale generalnie ten model tak ma. Ja tego nie dostrzegam w codziennym użytkowaniu. Jeśli już coś bardziej widać, to to że krawędzie są ciemniejsze czy zmienia się po prostu odcień obrazu.
 

MicHu222

New member
Witam
Posiadam KDL-50W756C z modułem CAM CI+ od nc+.
TV satelitarna z włożonym modułem działa idealnie, ale mam jedno pytanie odnośnie przesyłu dźwięku DD 5.1.
Czy moduł to umożliwia?
Pytam ponieważ korzystając z DVB-T na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD bez problemu był dostępny dźwięk DD5.1, tutaj w nc+ niestety tylko DD 2.0.
Niestety nie sprawdzałem na innych kanałach.
Czy to jest problem modułu CAM czy nc+ nadaje TVP1 HD i TVP2 HD tylko z DD 2.0?
 

Ziolek512

New member
Po 2 tygodniach użytkowania mój Sony po uruchomieniu wraca do ustawień fabrycznych obrazu ale jak wejdę w obcje obrazu żeby coś zmienić wraca z powrotem do moich ustawień. Macie może takie problemy?
 

hanlanda

New member
Witam, rozważam zakup modelu z tematu, dokładnie KDL-50W755C lub Samsunga 55KU6000.

Najczęściej używany będzie do PS4 i kabel UPC

Proszę o opinie
 

tosemjaja

New member
ostatnia szansa na w755

Śledzę wątek Sony bo kupiłem w755 i sądzę, że jest jedna z ostatnich szans na kupno nowego 55w755. MaII podwyższyło po raz kolejny cenę i teraz tv kosztuje 3 749. Na aIIegro mall stara cena 3549. Ale może nie warto kupować już 2015 rocznika ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że nie warto i to z wielu powodów.
Masz bardzo dobre modele 4K i 100Hz z taką kasę. I to jest zakup na lata.
 

flugo

New member
aktualizacja

poradźcie jak wygląda obecnie aktualizacja? Soft mam ten sprzed problematycznego v3.317. Tak naprawdę zrobiłem tylko jedną aktualizację dzień po zakupie rok temu. Więcej się bałem i wyłączyłem automatyczną aktualizację przez co ominęła mnie v3.317. Nie mam nagrywania ani PIP.

Jednak jestem bardzo zadowolony z tego TV z powodu obrazu chociaż mam zero smarta czy androida bo boję się aktualizować i coś zepsuć! W ciągu roku ani razu się zawiesił, i nie mam żadnych problemów z pilotem. Nawet youtube nie aktualizowałem a ostatnio nawet nie oglądam tego.

Planuję dokupić antenę satelitarną za okno taką zwykłą. teraz używam kablówki i ich modemu.

Tak naprawdę przydałoby się nagrywanie na pendrive i odtwarzanie filmów ale jeżeli mam mieć problemy po aktualizacji to jak najbardziej się bez tego obejdę.
 

ber66

New member
Oczywiście, że nie warto i to z wielu powodów.
Masz bardzo dobre modele 4K i 100Hz z taką kasę. I to jest zakup na lata.
Jakież to są bardzo dobre modele 4K i z 100Hz i w tych pieniądzach,
które sygnał z kablówki (nieHD) dobrze upscale'ują utrzymując 100Hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 4K i 100hZ
TCL 58s7806 za 3199 zł
Philips 55PUS6561 za 3699 zł
Philips 55PUS7101 za 4099 zł
I masz jeszcze kalibrację gratis.
 

tosemjaja

New member
poradźcie jak wygląda obecnie aktualizacja? Soft mam ten sprzed problematycznego v3.317. Tak naprawdę zrobiłem tylko jedną aktualizację dzień po zakupie rok temu. Więcej się bałem i wyłączyłem automatyczną aktualizację przez co ominęła mnie v3.317. Nie mam nagrywania ani PIP.

Jednak jestem bardzo zadowolony z tego TV z powodu obrazu chociaż mam zero smarta czy androida bo boję się aktualizować i coś zepsuć! W ciągu roku ani razu się zawiesił, i nie mam żadnych problemów z pilotem. Nawet youtube nie aktualizowałem a ostatnio nawet nie oglądam tego.

Planuję dokupić antenę satelitarną za okno taką zwykłą. teraz używam kablówki i ich modemu.

Tak naprawdę przydałoby się nagrywanie na pendrive i odtwarzanie filmów ale jeżeli mam mieć problemy po aktualizacji to jak najbardziej się bez tego obejdę.

Nie wiem jaką mam wersję softu, sprawdzę wieczorem, ale kupiłem TV w styczniu, od razu zrobiłem aktualizację i mam nagrywanie na HDD i odtwarzanie - bez problemu, pip nie sprawdzałem, bo nie wiem gdzie ;-)
 

tosemjaja

New member
Moja wersja: 5.1.1

Kompilacja:
fa62bd220915d.jpg
 
Do góry