Sony 50W755C

Witek.AK

New member
Sory, przyznaje się bez bicia, że nie przeczytałem całego tematu ale nie mam za bardzo czasu.

Szybkie pytanko nowego właściciela 55W755C
1. Które ustawienia odpowiedzialne są za obraz odtwarzany przez KODI ?
Chodzi mi o to, że jak na włączonym kodi przez Action Menu zmieniam ustawienia obrazu (tryp, kontrast itp) to po wyłączeniu TV wracają mi do domyślnych
 
Ostatnia edycja:

chomiczki

New member
Jestem na etapie poszukiwań. Niestety muszę pożegnać się z żalem z dotychczasowym 46NX700. Rozglądałem się za czymś UHD, jednak szkoda kasy na to. Celuję w FHD 50-55 cali na tą chwilę 55w755 jest faworytem. Macie jakieś dobre finansowo źródło zakupu? Wczoraj na eMAG kosztował 3280 zeta dziś już 3500....
 

BlackHurin

New member
Witam,

Pozwolę się podpiąc pod temat...

Czytajac Wasze opinie kupiłem TV Sony KDL 55W755C. Wczoraj do mnie dotarł:)

Mógłbym prosić o jakies wsparcie odnoscie kalibracji wstępnej która mogę zrobic sam w domu ? Jakies nastawy ?

Z góry dzieki :p

Pozdr
BH
 

radku86

New member
Witam,
około pół roku temu zakupiłem telewizor z tematu w wielkości 50cali.
Jestem mega zadowolony z jakości obrazu i jego funkcjonalności.
Jedyny problem jaki ostatnio się pojawia to problem z włączaniem. Od czasu do czasu, powiedzmy raz na dwa, trzy tygodnie telewizor się nie włącza. Klikając przycisk power na pilocie czy też z tyłu telewizora nie ma żadnej reakcji. Wtedy telewizor muszę odłączyć na chwilę od prądu, podłączam z powrotem i już na któryś tydzień jest dobrze.
Wie może ktoś jak poradzić sobie z tym problemem?
 

waszek_rmc

New member
Tez tak mam na 65w855c. To chyba w stylu : ten typ tak ma. Generalnie winą obarczyłyby androida i jego tryb uśpienia. Coś go tak zajmuje, ze nie chce się wybudzić ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz na PW - dostaniesz info.
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

photo_iPad_before_after.gif
 

bombka

New member
Witam,
czy któryś z użytkowników wspomnianego modelu W755C miewał problemy z internetem po kablu?
TV mam podłączony do routera TP link, podobnie jak PS4 oraz WDmycloud. Na routerze z kablówki mam ustawiony IP 192.168.0.1, więc na TPlinku ustawiłem 150.10.0.1. Na początku wszystko śmigało pięknie, ale co pewien czas (1-2 tygodnie) telewizor pokazuje brak połączenia z netem. Parametry wyglądają ok, router również otrzymuje sygnał z głównego modemu, więc coś się dzieje w podsieci. Odłączyłem telewizor i nagle się okazało, że bez niego konsola łapie neta, a jakbym chciał mieć znowu internet w TV to jedyne co pomaga to powrót do ustawień fabrycznych. Wówczas wszystko wraca do normy, ale do czasu ponownego zgubienia sygnału. Jak TV nie ma neta to i dysku WD nie widzę w sieci, więc nici z oglądania filmów.
Jakieś pomysły?
 

Zyniu14

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie w/w telewizora. Czy jest gdzieś on jeszcze dostępny do kupienia, z gwarancją że nie jest to model powystawowy?
 

Ziolek512

New member
Ja też szukałem i niestety tylko 55" znalazłem więc kupiłem fakt droższy ale ma być taki najlepszy:) kupiłem kilka dni temu.
A powie mi ktoś z użytkowników czy też ma takie klatkowanie obrazu przy szybkich scenach ale tylko na DVB-T i to nie w HD? Może da się to ustawić albo po prostu taki sygnał.
 

Damaranus

New member
Co do sieci nie wiem, wygląda to jakby problem leżał po stronie samego routera, bo ja mam 5 urządzeń które korzystają z WiFi i 2 ciągną po kablu i problemu nie zaobserowowałem.

50 nie widziałem, 55 są dostępne.
 

strazakp

Banned
Dokładnie, wersje 55" są dostępne m.in na Allegro, oczywiście nowe i nie z ekspozycji. 55" jest chyba nawet za ok 3400zl.
Są też 55w808 lub 809 do 4000zl ale te to chyba nawet w ME stoją.
Gdyby te FullHd miały HDR to bym kupił bo 4K to nic takiego a HDR już robi robotę.
 

strazakp

Banned
Czy ten model Sony nie posiada wbudowanego WiFi???
Kurde! Jak za taki TV to cena niespełna 3400 zł jest bardzo Ok!
Czy modele W808 lub 809 różnią się tylko tym że mają 3D???
 
Do góry