Sony 32/37/40/46/52 W5500

ricki

Klub HDTV.com.pl
vip
Jakby taki zestawik faktycznie wyrwać za 2800zł. to cena byłaby na tą chwilę REWELACYJNA. W euro rtv agd sam ten tv w promocji jest za 3199zł.
 

Yacko

Member
Zakupiłem 40W5500 i jestem pod wrażeniem jakości obrazu :)
Jednak niepokoi mnie fakt, że na wejściu D-SUB (PC) z bliska widać delikatne falowanie obrazu (najprościej na czcionce zauważyć), na HDMI jest brzytwa. Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie ?
Może to być tez wina kabla, ale próbowałem na dwóch (obydwa z 2 filtrami) lub wyjścia na karcie, ale podejrzewam jednak TV.
Czy ten typ tak ma ? Pytam bo mogę w ciągu kilku dni wymienić sprzęt ale jeśli u Was jest podobnie, lub ktoś miał i rozwiązał ten problem to chętnie przeczytam.

Znalazłem przyczynę - słaby sygnał z karty graficznej.
 
Ostatnia edycja:

Marqe

New member
40w5500

Witam
Jak wcześniej pisałem niedawno kupiłem 40w5500 u którego zauważyłem cluding. Towar zakupiłem w rtveuroagd. Jak kupowałem pytałem sie czy mam jakis czas na przetestowanie i czy jest możliwość zwrotu. Sprzedawca poinformował mnie że tylko można wymienić na inny egzemplarz. Po wykryciu źle podświetlonej matrycy pojechałem wymienić na inny egzemplarz, co się okazało na miejscu że mi nie wymienia i że pracownik sklepu źle mnie poinformował. No to nie polecam skór..eli z LUBINA na ZANA. A nie wymienili mi. Powiedzieli żebym go sobie reklamował ale i tak pewnie nic nie wskóram.
 

Ares78

New member
jery-- napisał:
Nie ma tego przycisku. Ale czemu nie ma tych opcji w menu, przecież w instrukcji są opisane.
I czemu nie możemy ustawić trybu PC dla wejścia HDMI (z D-SUBem nie próbowaliśmy) żeby obraz z lapka był prawidłowo wyświetlany?

Pozdrawiam

PS. TV był kupiony w dobrej cenie: 3000,- i raty 0% x10

Brak trybów obrazu jest spowodowany innym pilotem niż w przypadku w5500 w którym nie ma przycisku scene (za to pilot jest podświetlony i programowalny), zmiana na chociażby RM-ED019 rozwiązuje problem. Chociaż nie wiem czy jest sens się bawić bo i tak szybko się przechodzi na ustawienia własne.

Marqe no to faktycznie niezbyt przyjemne zachowanie z ich strony teoretycznie umowy ustne też są wiążące...
 

ricki

Klub HDTV.com.pl
vip
Marqe napisał:
Witam
Jak wcześniej pisałem niedawno kupiłem 40w5500 u którego zauważyłem cluding. Towar zakupiłem w rtveuroagd. Jak kupowałem pytałem sie czy mam jakis czas na przetestowanie i czy jest możliwość zwrotu. Sprzedawca poinformował mnie że tylko można wymienić na inny egzemplarz. Po wykryciu źle podświetlonej matrycy pojechałem wymienić na inny egzemplarz, co się okazało na miejscu że mi nie wymienia i że pracownik sklepu źle mnie poinformował. No to nie polecam skór..eli z LUBINA na ZANA. A nie wymienili mi. Powiedzieli żebym go sobie reklamował ale i tak pewnie nic nie wskóram.

Ja z euro rtv agd miałem taki przypadek. Sklep jest 30km ode mnie więc przed wyjazdem sprawdziłem na ich stronie dostępność (dot. 37 cali 5500), był. Dojechałem do sklepu sprzęt był na wystawie, chciałem dokonać zakupu (za gotówkę) a kolo mi powiedział że niestety jest ale tylko jeden z wystawy, wyśmiałem go bo kto to wie ile już palił na najwyższych obrotach, patrzę jest za 3199zł 40 calowy ten sam model, pytam a kolo mi mówi że też jest jeden jedyny z wystawy. Wku**iłem się i wyszedłem, kupiłem w MM model 37W5720 za 2999zł. na raty 0% dostępny od ręki.
 

kryszakowy

New member
Witam od wczoraj jestem posiadaczem KDL46W5710 czy wie ktoś czy w tym tv można jakoś wloczyc podswietlanie loga sony czy może ten tv nie ma tej opcji pozdrawiam
 

JedrzeJ1337

New member
jery-- napisał:
Mam problem. Szwagier kupił wczoraj 40W5720. Pomogłem mu podłączyć i ustawić Sonego ale jednej rzeczy nie możemy rozgryźć. W ustawieniach-> obraz-> tryb obrazu, można wybrać tylko trzy tryby: żywy, standardowy i własny. Nie pojawia się wybór innych możliwych trybów np. : kinowy, gra, grafika. TV podłączony jest kablem HDMI z dekoderem cyfrowej kablówki, włączony tryb DOM, wyłączony czujnik światła.
Przy podłączeniu laptopa poprzez HDMI do wejścia 1 i wybraniu rozdzielczości 1920/1080 w lapku obraz na TV nie wypełnia całego ekranu (czarne pasy dookoła po około 5 cm.). W tv ustawiony format "wide" i "wszystkie piksele".
Nie ma opcji wyboru gra i grafika.
Co ustawiliśmy nie tak że nie ma wszystkich trybów obrazu wyszczególnionych w instrukcji?

od wczoraj jestem posiadaczem tego samego telewizora, i opcje o których mówisz są dostępne pod przyciskiem SCENE obok pomarańczowego THEATRE...
w tym modelu jest pilot z serii Z z podświetlaniem na niebiesko, masz podświetlanie ?

a co do telewizora, sygnał ze zwykłej kablówki znośny ale na ojca 42 calowej plazmie Panasonica na dodatek prawie 2 letniej jest lepszy obraz, ale jak się coś puści z kompa przed HDMI w HD albo FullHD to poprostu jest jakaś masakra =o na obraz się patrzy z opadniętą szczęką, a oglądam głownie koncerty, to pot artystów na ich czole itd można policzyć, tak wyraźny obraz :)

takie 2 pytania:
- Jest duża różnica między .MKV a BlueRay? czy puszczając ten sam film BDRip a BD jest odczuwalna duża różnica ?

- Gdzie się ustawia 100Hz w tym TV ? tylko FlowMotion czy jest gdzies ukryte? czy trzeba na kompie dać 100Hz?
 

marekpo21

New member
Witam prosił bym o podpowiedż chodzi o włączenie telegazety . Telewizor mam podpięty pod cyfrowy polsat kablem hdmi ,po naciśnięciu funkcji telegazety na pilocie ,pojawia się napis telegazeta niedostępna . W poprzednim telewizorze nie miałem takich problemów a też odbierałem z cyfrowego polsatu . Proszę o radę
 

jery--

New member
Bez reklam
JedrzeJ1337 napisał:
od wczoraj jestem posiadaczem tego samego telewizora, i opcje o których mówisz są dostępne pod przyciskiem SCENE obok pomarańczowego THEATRE...
w tym modelu jest pilot z serii Z z podświetlaniem na niebiesko, masz podświetlanie ?
Pilot jest z niebieskim podświetleniem, ale obok "THEATRE" nie ma przycisku "SCENE" ?!

a co do telewizora, sygnał ze zwykłej kablówki znośny ale na ojca 42 calowej plazmie Panasonica na dodatek prawie 2 letniej jest lepszy obraz...
Faktycznie, z cyfrowej kablówki UPC np. TVP1 czy 2 nie zachwyca, ale już Canal+, czy Canal+ sport 2 w SD jakość bardzo bobra.
 

jery--

New member
Bez reklam
Pilot wygląda dokładnie tak samo ale nie ma przycisku SCENE:(.
Zastanawia mnie tylko czemu te funkcje są dostępne tylko z pilota, a w ustawieniach ta funkcja jest ograniczona?
 
Ostatnia edycja:

Bob30

New member
Można gdzieś kupić tv 40w5500 w pobliżu Dąbrowy Górniczej (odbiór osobisty) taniej niż w euro rtv agd? (3190zł). Mają też w auchanie za 3189zł ale mają ostatnią szt. na magazynie i 1 podłączoną na wystawie. Zastanawiam się gdzie kupić. Chyba, że jest taniej gdzieś w pobliżu Dąbrowy Górniczej.
Pozdrawiam
 

mateuszgreloch

New member
JedrzeJ1337 napisał:
- Jest duża różnica między .MKV a BlueRay? czy puszczając ten sam film BDRip a BD jest odczuwalna duża różnica ?

- Gdzie się ustawia 100Hz w tym TV ? tylko FlowMotion czy jest gdzies ukryte? czy trzeba na kompie dać 100Hz?

1. Różnica jest ogromna, ale to też zależy od filmu [Mroczny Rycerz na błękitnym promyku kosi równo wszystkie filmy jakie do tej pory widziałem, choć wczoraj dostałem Taken - Uprowadzona i jakość też miażdży]

2. Motionflow to właśnie te 100Hz.
 

JedrzeJ1337

New member
wlasnie obejzalem Transformers 2 w ripie, po przełaczeniu na maksa motionflow, obraz tak jak by klatkował, albo miał za malo fps, to normalne ?
kompa mam dobrego i na innych trybach się to nie dzieje ?

mam chyba za dobre oczy, zawsze muszę zobaczyć spadek FPS albo róźnice w Hz, czego inni nie widzą :)
 
Ostatnia edycja:

imek10

New member
JedrzeJ1337 napisał:
wlasnie obejzalem Transformers 2 w ripie, po przełaczeniu na maksa motionflow, obraz tak jak by klatkował, albo miał za malo fps, to normalne ?
kompa mam dobrego i na innych trybach się to nie dzieje ?

mam chyba za dobre oczy, zawsze muszę zobaczyć spadek FPS albo róźnice w Hz, czego inni nie widzą :)

Ustaw w kompie rozdzielczość 1920/1080 a odświeżanie na 24 hz. Kursor myszki chodzi wówczas skokowo ale filmy na blu ray bardzo płynie. TV powinien automatycznie przełączyć się na tryb 1080p/24.
 

Fantazyoosh

New member
To jak to w końcu jest z tymi ripami z BluRay? Te, które mam, są w 23,98 fps. To to samo, co 24fps? Takie marketingowe zaokrąglenie? Chcę je oglądać z iMaka przez HDMI (wyprowadzone z DVI-D). Jakie tryby TV zagwarantują najwyższą jakość i brak przeskoków?
 

mateuszgreloch

New member
Tak, to jest zaokrąglenie. Jak napisał kolega wyżej, rozdziałka na max, odświeżanie ekranu na 24Hz, i motionflow wyłączony. Wtedy film powinien być maksymalnie płynny.
 
Ostatnia edycja:

michal_mc

New member
Re..

marekpo21 napisał:
Witam prosił bym o podpowiedż chodzi o włączenie telegazety . Telewizor mam podpięty pod cyfrowy polsat kablem hdmi ,po naciśnięciu funkcji telegazety na pilocie ,pojawia się napis telegazeta niedostępna . W poprzednim telewizorze nie miałem takich problemów a też odbierałem z cyfrowego polsatu . Proszę o radę

Wyjście jest takie, że włączasz telegazetę pilotem od CP a nie od TV.
Na pilocie od CP przycisk od telegazety jest na samym dole po lewej stronie.

Pozdrawiam.
 

dzeq_pl

New member
Marqe napisał:
Witam
Jak wcześniej pisałem niedawno kupiłem 40w5500 u którego zauważyłem cluding. Towar zakupiłem w rtveuroagd. Jak kupowałem pytałem sie czy mam jakis czas na przetestowanie i czy jest możliwość zwrotu. Sprzedawca poinformował mnie że tylko można wymienić na inny egzemplarz. Po wykryciu źle podświetlonej matrycy pojechałem wymienić na inny egzemplarz, co się okazało na miejscu że mi nie wymienia i że pracownik sklepu źle mnie poinformował. No to nie polecam skór..eli z LUBINA na ZANA. A nie wymienili mi. Powiedzieli żebym go sobie reklamował ale i tak pewnie nic nie wskóram.
Marge wal do serwisu Sony
link -> support.sony-europe.com/repair/request/index.aspx?page=IH&locale=pl_PL&modelId=KDL-46W5500
Ja miałem to samo z 46 cali, z prawej strony w narożnikach było jasno jak cholera, na dole po środku jeszcze jedna chmurka. Nie chciałem w sklepie reklamować bo u kumpla w sklepie internetowym kupiłem i nie chciałem mu dodatkowej roboty przed świętami robić. Rejestrujesz zgłoszenie na tej stronie i po 2 dniach w moim przypadku pojawia się serwis.
Dziś był u mnie, popatrzyli ma matrycę i stwierdzili, że do wymiany.
TV nie zabierają, zamawiają matrycę w SONY, jak przyjedzie to przyjeżdżają do domu i wymieniają. I tym sposobem tv został na święta ;)
 
Do góry