Sony 32/37/40/46/52 W5500

trx

New member
Witam

Zastanawiam sie nad zakupem modelu 52W5500.. Chce go podlaczyc do kablowki (aster) i przede wszystkim do kompa po hdmi.. Zbudowalem sobie kompa z Ubuntu 9.10 x64, zintergrowana karta nvidii a do ogladania filmow uzywam XBMC.. Filmy to mkv 720p.
Spotkaliscie sie moze z jakimis problemami przy podlaczani tego modelu (lub ktoregos z serii 5500) do kompa na Linuxie ? Nie ma moze problemow z wykryciem prawidlowej rozdzielczosci ? Czytalem w tym watku ze najlepiej na kompie ustawic rozdzielczosc na 1920x1080 z odswiezaniem 24Hz.. Nie bedzie z tym problemu ?

pozdro
 

Ares78

New member
Jeśli chodzi o odświeżanie to 24 hz jest najlepsze, ale w przypadku filmów 24p... Przy pracy na pulpicie trzeba jednak ustawić większą wartość. Co do podłączenia dla systemu Linux szczerze mówiąc nie wiem, w praktyce wszystko zależy do oprogramowania do karty graficznej.
 

trx

New member
Stery sa od nvidii ...
Czy na windowsie na tej serii normalnie mozna wybrac rozdzielczosc 1080p z 24Hz bez zadnych dodatkowych kombinacji ?
 

JedrzeJ1337

New member
Ustawiłem sobie 24Hz z przeplotem, tv odrazu wykrywa 1080p/24Hz ale w filmach mam dziwny pasek poziomy, tak jakby był problem z Vsync ( miałem tak kiedyś na słabych CRT) na 60Hz tego paska nie ma.
Jak puszczam film na full screen i mam odpalonego Frapsa to jest ciągle 24 Fps. Co może być winą ? film .mkv nie jest w 24p?
 
Ostatnia edycja:

ken.dzior

New member
Pierwszy post - banalny problem :)

Trzeba cos kupic (OTAKE, lat 21 i tyleż samo cali mówi mi goodbye) - 32 cale - postanowione.
I mam dylemat - czy inwestować w serię W (5500 - 2580zł) czy pojechac po taniości i kupić V (5610 - 1900zł).
Z tego co wiem to praktycznie to samo, oprócz oczywiście 100Hz czyli MotionFlow.
Przez jakiś czas będę używał go wyłącznie do kablówki UPC, jakieś filmy z kompa. Pozniej (za 4-6 miesięcy) mam zamiar zakupić Cyfrę, nigdy nie będę miał konsoli do gier.
Czytam to forum pare dni i potrzebuje chyba bardziej męskiego niźlo moje do tej pory podejścia do tematu :)

I jeszcze pytanko o DLNA - na stronie Sony użyto słowa 'bezprzewodowa' - prawda li to? Po mojemu łączę tv kablem z routerem...

Dzięki za szczerą i kompetentną ;) odpowiedź
 

JedrzeJ1337

New member
Pierwszy post - banalny problem :)

Trzeba cos kupic (OTAKE, lat 21 i tyleż samo cali mówi mi goodbye) - 32 cale - postanowione.
I mam dylemat - czy inwestować w serię W (5500 - 2580zł) czy pojechac po taniości i kupić V (5610 - 1900zł).
Z tego co wiem to praktycznie to samo, oprócz oczywiście 100Hz czyli MotionFlow.
Przez jakiś czas będę używał go wyłącznie do kablówki UPC, jakieś filmy z kompa. Pozniej (za 4-6 miesięcy) mam zamiar zakupić Cyfrę, nigdy nie będę miał konsoli do gier.
Czytam to forum pare dni i potrzebuje chyba bardziej męskiego niźlo moje do tej pory podejścia do tematu :)

I jeszcze pytanko o DLNA - na stronie Sony użyto słowa 'bezprzewodowa' - prawda li to? Po mojemu łączę tv kablem z routerem...

Dzięki za szczerą i kompetentną ;) odpowiedź

Przy 32 calach nie bawił bym się w motionflow a wybrał cos tańszego... na 32 calach nie będzie AŻ tak dużej róźnicy między sygnałem analogowym a cyfrowym, na tylu calach oba sygnały wyglądają bardzo dobrze :)
Jeśli pracowałeś na 21 calach tyle czasu, to na pewno z 32 sonego będziesz zadowolony, ale czy to nie za mało?? cena za 32W5XXX to 2580zł a za 40w5XXX 3190zł więc czy nie lepiej dopłacić i nie żałować za jakiś czas, że się nie wzięło czegoś większego ?
 

ken.dzior

New member
z przyczyn prozaicznych te 32 cale - mało miejsca :) Mieszkam w kawalerce i nie chce by TV stanowił 2/3 miejsca użytkowego. 40' to juz w ogóle sie nie zmiesci. Chyba na razie ograniczę ciśnienie i jeszcze chwilę pomęczę się ze zzieleniałym obrazem. W sumie te 100Hz do oglądania chociażby meczów imho się przyda.


a jak jest z tym DLNA?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz powiesić na ścianie - to odzyskasz miejsce użytkowe.
Ale dla Twoich potrzeb wystarczy 32W 5500 tym bardziej potrzebny telewizor z taka płynnością, że odległość od ekranu bliska.
Ja testowałem ten model
063_P1170564.JPG


111_P1170688.JPG


118_P1170698.JPG
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No dobra to juz chyba zdecydowałem sie na ten model tylko kurcze nie wiem czy 46 czy 52''. Dwa tygodnie temu sprzedałem toshibe i powoli zaczyna mi doskwierać brak normalnego tv. Na razie męcze sie z małym crt czekając az spadną ceny. TV bedzie w 90% przeznaczony do N-ki, pozostałe 10% do dvd i xvid. Jest ktos kto użytkuje 52'' w odległości 4 m i może mi powiedzieć jak sobie radzi z N-ka?
 

ken.dzior

New member
odpuszczam na jakiś tydzień - dwa, jeszcze się troche pozastanawiam :) Mam czas do końca stycznia by mieć 5lat gwarancji. Cena V5610 jest promocyjna, ale niestety w Saturnie, z którego boje się wywieźć jakiś szmelc, tymbardziej w czasie poświątecznych wyprzedaży.
 

muszyna2

New member
z przyczyn prozaicznych te 32 cale - mało miejsca :) Mieszkam w kawalerce i nie chce by TV stanowił 2/3 miejsca użytkowego. 40' to juz w ogóle sie nie zmiesci. Chyba na razie ograniczę ciśnienie i jeszcze chwilę pomęczę się ze zzieleniałym obrazem. W sumie te 100Hz do oglądania chociażby meczów imho się przyda.


a jak jest z tym DLNA?
BĘDZIESZ PŁAKAŁ!!!! ja do swojej klitki chciałem 32 kumpel który popełnił ten błąd przekonał mnie do 37 cali razem z dziewczyną wybrałem 40 i CHWAŁA BOGU :)
 

MAdam

New member
Czy ktoś z Was posiada 40W5500 bez odrobiny mocniejszego podświetlenia w górnych narożnikach ? Czy ten typ tak ma ? Na clouding to raczej nie wygląda - a jeśli już minimalny w porównaniu z tym co widziałem na fotkach w internecie. W dzień nic nie widać, jedynie w bardzo ciemnym pomieszczeniu i na czarnym tle. Mój egzemplarz wyprodukowano 12/2009r.
Czy ktoś próbował to reklamować w ramach gwarancji ?

Clouding był w Sony, jest i mam nadzieje, że kiedyś go nie będzie. Trzy egzemlarze były przeze mnie sprawdzane 46W5500, wszystkie miały, oczywiście jeden mniej, drugi więcej. Oczywiście w nocy, przy braku zew. oswietlenia i na podsw 0, wł czujniku i oszcz energi na sł, więc wesoło nie jest, skoro przy tak minimalnych ustawieniach jeszcze go widać. Oczywistym jest, ze jak zwiększymy nastawy podświetlenia robi się bardziej widoczny. Tylko w nocy przy braku zew oświetlenia takie sprawdzenie ma sens. Ci co wypowiadają się o braku cloudingu, a testują przy zew świetle po prostu nie chcą go zobaczyć, może i lepiej. Ja niestety oglądam w 90% w nocy po ciemku, po prostu tak lubię, wiec clouding nawet mały jest uciążliwy. W Samsungu 40B651 (SQ01) na moje oko było duużo lepiej. Po prostu praktycznie nic nie widziałem w takich samych warunkach. Więcej o W5500 i Z4500, a także porównanie W5500 do B651, poźniej w innych wątkach..
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No dobra to juz chyba zdecydowałem sie na ten model tylko kurcze nie wiem czy 46 czy 52''. Dwa tygodnie temu sprzedałem toshibe i powoli zaczyna mi doskwierać brak normalnego tv. Na razie męcze sie z małym crt czekając az spadną ceny. TV bedzie w 90% przeznaczony do N-ki, pozostałe 10% do dvd i xvid. Jest ktos kto użytkuje 52'' w odległości 4 m i może mi powiedzieć jak sobie radzi z N-ka?

Dla mnie super cena !
Telewizor LCD 52" SONY KDL-52W5500

Telewizor Full HD z dynamicznym kontrastem 100 000:1 i ekranem o przekątnej 52 cale. Model z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4, odświeżaniem obrazu 100 Hz i technologią 24p True Cinema. Do kupienia w sieci Astral Sp z o.o. za 4997,3 zł - o 501 zł taniej niż w sklepach internetowych. Promocja ważna do 13 stycznia.

http://technologie.gazeta.pl/techno...sze_promocje_z_marketow__28_grudnia_2009.html
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No cena rewelka. Tylko nadal nie wiem czy nie bede sobie pluł w brode. CZy 4m i 52'' z n-ka bedzie ok? Widze ze masz 46'' powiedz z jakiej odległosci ogladasz i czy masz tv sat.

Szkoda ze to daleko od Bydgoszczy i ze nie mozna zamawiac przez internet.
 
Ostatnia edycja:

trx

New member
Dla mnie super cena !
Telewizor LCD 52" SONY KDL-52W5500

Telewizor Full HD z dynamicznym kontrastem 100 000:1 i ekranem o przekątnej 52 cale. Model z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4, odświeżaniem obrazu 100 Hz i technologią 24p True Cinema. Do kupienia w sieci Astral Sp z o.o. za 4997,3 zł - o 501 zł taniej niż w sklepach internetowych. Promocja ważna do 13 stycznia.

http://technologie.gazeta.pl/techno...sze_promocje_z_marketow__28_grudnia_2009.html



Cena superowa.. Obserwuje ten TV na ceneo i jest dostepny w 97.. Co kilka godzin jest mniejsza cena o kilka zlotych.. na te chwile 5500 z malym kawalkiem..
szkoda ze ta siec Astral nie jest w calej Polsce ;)

pozdro
 

ernet

Active member
Bez reklam
No cena rewelka. Tylko nadal nie wiem czy nie bede sobie pluł w brode. CZy 4m i 52'' z n-ka bedzie ok? Widze ze masz 46'' powiedz z jakiej odległosci ogladasz i czy masz tv sat.
Szkoda ze to daleko od Bydgoszczy i ze nie mozna zamawiac przez internet.

Co do ceny, to nawet nie sprawdzałem, gdzie są sklepy. Ale jeśli nie zbyt daleko, to nawet warto jechać lub zamówić tam( jeśli mozna ) przez internet. Pamiętaj - opcja tylko za pobraniem
Co do odległości od TV. 1) Zobacz mój podpis :) ( znam taką sytuacje z autopsji ).
2) Cytat samego siebie :D z innego wątku na tym Forum : " Właściwie mógłbym napisać tylko: zobacz mój podpis i.. wszystko byłoby jasne. Ale .. krótko: ja oglądam TV 46" z 2,5 m i jestem zadowolony. Ale... z kablówki mam sygnał SD przez "cyfrowy" STB. I to robi róznicę. Zwykły sygnał SD nie jest dedykowany do żadnego LCD powyżej 29" IMO ! I nie mając w/w połaczenia nigdy bym LCD nie kupił.PS. Poprzednio miałem 40" i po kilku miesiącach musiałem sprzedać go ( z dużą stratą ), bo okazał się za mały. Notabene to bardzo znane zjawisko. Kup większy !

Link:http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=47628&page=2 Aktualnie ostatni wpis.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No cena rewelka. Tylko nadal nie wiem czy nie bede sobie pluł w brode. CZy 4m i 52'' z n-ka bedzie ok? Widze ze masz 46'' powiedz z jakiej odległosci ogladasz i czy masz tv sat.

Szkoda ze to daleko od Bydgoszczy i ze nie mozna zamawiac przez internet.
Rzeczywiście , ta cena dotyczy ich sklepów detalicznych. A sklepy.... daleko od Ciebie :evil:.
 
Do góry