Sony 32/37/40/46/52 W5500

Ares78

New member
jery-- napisał:
Pilot jest z niebieskim podświetleniem, ale obok "THEATRE" nie ma przycisku "SCENE" ?!

Faktycznie, z cyfrowej kablówki UPC np. TVP1 czy 2 nie zachwyca, ale już Canal+, czy Canal+ sport 2 w SD jakość bardzo bobra.
Co do pilota to zapewne ma taki jaki jest stosowany w z4500 (takie były dodawane na samym początku, potem od z5500 gdzie ten przycisk już jest)

jery-- jeśli chodzi o menu to nie wiem dlaczego tak jest, sam mam w5500, ale z tego co pisali na forum producenta przy pilotach z przyciskiem scene nie ma problemu ze zmianą trybów.
 
Ostatnia edycja:

Psyko

New member
Telewizor wyswietle ladny obraz, ma niski input lag i nie jest drogi. W samk raz pod konsole i tv. Mam pytanie czy poszczegolnje rozmiary czyms sie roznia w kwestii technicznej, czy tylko przekatna? Ile ma wejsc HDMI? Wczesniej mialem sharpa 32x20e, czy 32W5500 bedzie duzo lepszy? Sony ma rownomiernie pdoswietlona matryce? Jak podlacze kompa i mtv hdmi-hdmi to bede mial na telewizorze dzwiek?
 
Ostatnia edycja:

mateuszgreloch

New member
Psyko napisał:
Telewizor wyswietle ladny obraz, ma niski input lag i nie jest drogi. W samk raz pod konsole i tv. Mam pytanie czy poszczegolnje rozmiary czyms sie roznia w kwestii technicznej, czy tylko przekatna? Ile ma wejsc HDMI? Wczesniej mialem sharpa 32x20e, czy 32W5500 bedzie duzo lepszy? Sony ma rownomiernie pdoswietlona matryce? Jak podlacze kompa i mtv hdmi-hdmi to bede mial na telewizorze dzwiek?

Podłączam lapka z TV kablem HDMI-HDMI i mam dźwięk. Co do podświetlenia - zależy na jaki model trafisz. Mój ma praktycznie zerowy clouding, ale kilka osób w tym temacie narzekało, że u nich jest bardziej widoczny. Mam wersję 40" i mam 4 HDMI [ale uwaga, dwa z tyłu, a dwa z boku]
 

Psyko

New member
Zapewne clouding jest bardziej spotykany na modelach z wieksza przekatna = mniejsze screen uniformity.

Widze, ze masz PS3. Jak telewizor sie spisuje z konsola? Grasz w Trybie Gra? Jak jakosc obrazu (podlaczal bede przez HDMI), czuc input laga, choc i tak jest maly (ok 20 ms) w Trybie gra? Ogolenie jak wyglada obraz w Game Mode?
 
Ostatnia edycja:

mateuszgreloch

New member
Jeżeli chodzi o input lag, to w trybie gry nie zauważam, a grałem dużo w Killzone 2. Kolory/kontrast itp można ustawiać dla każdego trybu z osobna, tak więc obraz można dostosować do swoich potrzeb. PS3 podłączone przez HDMI, filmy na blurayu to coś pięknego, killzone 2 zrywa beret, a o Uncharted 2 nawet nie wspominam.

Nie zamieniłbym go na nic innego.
 

mateuszgreloch

New member
Na pewno motionflow [czyli 100Hz] jak i inne niepotrzebne przetwarzacze obrazu, ale to po to, by obniżyć wartość input lag. O innych opcjach musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej ogarnięty w temacie.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Psyko napisał:
Telewizor wyswietle ladny obraz, ma niski input lag i nie jest drogi. W samk raz pod konsole i tv. Mam pytanie czy poszczegolnje rozmiary czyms sie roznia w kwestii technicznej, czy tylko przekatna? Ile ma wejsc HDMI? Wczesniej mialem sharpa 32x20e, czy 32W5500 bedzie duzo lepszy? Sony ma rownomiernie pdoswietlona matryce? Jak podlacze kompa i mtv hdmi-hdmi to bede mial na telewizorze dzwiek?

Jeśli chodzi o przekątne to lepiej wersje 40 calową niż 37, ale poza tym nie mam żadnych uwag, jeśli chodzi o podświetlenie matrycy u siebie ok, przy 46 calach i większych, mogą być jaśniejsze rogi, niestety LCD już tak mają chociaż przy oglądaniu filmów nie jest to dokuczliwe.

Psyko, praktycznie wszystkie poprawiacze obrazu i jak przedmówca wspomniał 100hz.
 

rivorade

New member
Witam,
Przejrzalem ten watek ale nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Pytanie brzmi: w jaki sposob, jezeli jest to mozliwe, mozna podlaczyc audio z laptopa nie posiadajacego hdmi (video idzie z dvi do hdmi), tak zeby jednoczesnie miec i video i audio. Chodzi o 40W5500. Bede wdzieczny za pomoc,
Pozdrawiam
 

Psyko

New member
Ares78 napisał:
Jeśli chodzi o przekątne to lepiej wersje 40 calową niż 37, ale poza tym nie mam żadnych uwag, jeśli chodzi o podświetlenie matrycy u siebie ok, przy 46 calach i większych, mogą być jaśniejsze rogi, niestety LCD już tak mają chociaż przy oglądaniu filmów nie jest to dokuczliwe.

Psyko, praktycznie wszystkie poprawiacze obrazu i jak przedmówca wspomniał 100hz.

Ok wszystko jest powylanczane, jak wtedy z jakoscia obrazu?
 

JedrzeJ1337

New member
ma ktoś z was jakieś ustawienia, bądź też strone www do trybu: GRA i Kinowy ?
kontrasty, nasycenia itd

włąsnie pracuje na TV w trybie GRAFIKA, no coś niesamowitego, da się wszystko przeczytać na stronach itp, bo na innych trybach rozmazywały się literki :)
 
J

Judash

Guest
Ten TV ma wejscie CI na jakis modul prawdopodomnie,czy ktos probowal wlozyc np modul Cyfry+, by sprawdzic, czy dziala?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Judash napisał:
Ten TV ma wejscie CI na jakis modul prawdopodomnie,czy ktos probowal wlozyc np modul Cyfry+, by sprawdzic, czy dziala?

Na tym modelu nie zadziała Ci moduł Cyfry+,gdyż ten telewizor nie ma wbudowanego tunera DVB-S,ale posiada go Sony W5800.
 

Yacko

Member
Czy ktoś z Was posiada 40W5500 bez odrobiny mocniejszego podświetlenia w górnych narożnikach ? Czy ten typ tak ma ? Na clouding to raczej nie wygląda - a jeśli już minimalny w porównaniu z tym co widziałem na fotkach w internecie. W dzień nic nie widać, jedynie w bardzo ciemnym pomieszczeniu i na czarnym tle. Mój egzemplarz wyprodukowano 12/2009r.
Czy ktoś próbował to reklamować w ramach gwarancji ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry