Sony 32/37/40/46/52 W5500

boby7

Member
Planuję zakup tv, który ma zastąpić starego Sony 29". Myślę o 40W5500.
Mam nietypowe pytanie o... audio :)
W tej chwili mam wszystkie sprzęta (VHS, tuner kablowy, DVD i telewizor) podłączone do amplitunera Sony DB940QS. To dość stary sprzęt i nie posiada możliwości kompensacji opóźnienia audio względem opóźnień obrazu na TV ("sławny" input lag). Pozostaje kupić nowocześniejszy amplitunera, ale...
Gdzieś między wierszami tego wątku ktoś napomknął, że W5500 potrafi podać na cyfrowym wyjściu audio sygnał w formacie 5.1, gdy sam taki sygnał odbiera po HDMI. Teraz pytanie: w jakich okolicznościach tak się dzieje i czy to wyjście podaje sygnał automatycznie zsynchronizowany z wyświetlanym (opóźnionym) obrazem?
Wyobrażam sobie to tak: zmieniam odtwarzacz na DVD z HDMI, tuner kablowy (Inea Poznań, chyba Technisat) na HD z HDMI, podłączam LAN do kompa i odpalam PS3 Server. Kable HDMI podpinam do telewizora, a jego cyfrowe wyjście podłączam do amplitunera. Czy ampli dostanie sygnał w formacie "zgodnym" z tym jaki dostaje W5500 od w/w urządzeń? Potrafi zakodować strumień DD5.1, gdy dostaje na wejściu HDMI wielokanałowe audio?
Jak to piszę, to sam w to nie wierzę, zbyt piękne. Instrukcja telewizora milczy na ten temat.
Z góry dziękuję za kompetentną odpowiedź.
 

Marqe

New member
40w5500

GMARIO
Odpowiedz na twoje pytanie to
rok produkcji nie wiem czy to jest to DATE OF MANUFACTURE 11/2009
MADE IN ???? Nie wiem gdzie znaleść.

Ciągle się zastanawiam czy go wymieniać??
Mam pytanie do gmario jak sprawdzałeś podświetlenie na czarnym tle(jakaś tapeta czy klatka stop filmu na czarnym tle)??
Jeszcze jedno jak zrobiłeś zdjęcia ze to widać.

A o tych łączach AV1 i AV2 możesz mi coś powiedziedz. Bo ja nic nie mam do nich podłączone a wyswietla mi jak wybieram łącza ze cos jest do nich podłączone (taki mały niebieski ekranik przy jednym i drugim łączu)
 

hal17

New member
boby7 napisał:
Gdzieś między wierszami tego wątku ktoś napomknął, że W5500 potrafi podać na cyfrowym wyjściu audio sygnał w formacie 5.1, gdy sam taki sygnał odbiera po HDMI. Teraz pytanie: w jakich okolicznościach tak się dzieje i czy to wyjście podaje sygnał automatycznie zsynchronizowany z wyświetlanym (opóźnionym) obrazem?
TV ma optyczne wyjście cyfrowe. U mnie Dekoder N podaje po HDMI DD5.1 do TV a po optycznym otrzymuje to wzmacniacz i nie ma opóźnień. DD5.1 jest zachowane.
 

sin111

New member
Witam Was,
2 bardzo wazne pytania - prosze tylko o jedna jasna odpowiedz gdyz decyzje musze podjac jutro:

1 zlozylem rodzicom tanszy komputer ktory bedzie podpiety pod 40 lub 32W5500. Zakupilem procesor Core Duo Celeron 2,4Ghz i fimy 1080p oraz 720p na obeznym lcd 26 cali chodza plynnie z obciazeniem procesora 50-60%(dla 1080p). problem pojawia sie przy nieskompresowanych m2ts - obraz tnie neimilosiernie. Przeczytalem ze mui byc grafika z technologia Cuda - obeznie karta jest Geforce 7800GT(4 letnia).
Czy jak kupie GEFORCE GT220(250zl) to powinno wszytsko chodzic cacy?

2 - sprzedawca w jednym sklepie nie mial 40w5500 i zaoferowal NOWSZY model 40W5710 w cenie 3378zl. - zna ktos ten model i poleca?

Dzieki serdeczne

Dziekuje
 

Ares78

New member
sin111 napisał:
2 - sprzedawca w jednym sklepie nie mial 40w5500 i zaoferowal NOWSZY model 40W5710 w cenie 3378zl. - zna ktos ten model i poleca?

Dzieki serdeczne

Technicznie to jest to samo co w5500 poza drobnymi detalami jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i ewentualnie pilot. Ale jeśli chodzi o obraz to samo, także jeśli cena taka sama to nie ma czym się martwić.

Co do konfiguracji komputera ile masz pamięci podręcznej?
 

MrFunfel

New member
siema ;) a ja czekam do jutra na transport mojego 40W5500 z rtv euro agd ;] dzwonilem wczoraj na infolinie i mi podali ze w kazdym z ich sklepow w krakowie maja ten tv a jak przyjechalem na miejsce to sie okazalo ze nie ma ani jednego ;] zamowilem na miejscu z dostawa do domu - zapłacone z góry.

moje pytanie.. na co powinienem zwrócic szczególną uwage przy odbiorze?sprzedawca mnie zapewnil ze tv mi wniosa do domu i rozpakuja a jak cos bedzie nie tak to moge wymienic.

Z tego co slyszalem tv nie mozna uruchamiac do 2h bo musi sie troche zagrzac po transporcie?wiec jak go najlepiej sprawdzic nie uruchamiajac przy odbiorze?bo jesli oni sobie pojada a ja go wlacze po tych 2h i bedzie clouding etc. to czy juz nie bedzie za pozno na reklamacje?;o
 

gmario

New member
Marqe napisał:
MADE IN ???? Nie wiem gdzie znaleść.

Ciągle się zastanawiam czy go wymieniać??
Mam pytanie do gmario jak sprawdzałeś podświetlenie na czarnym tle(jakaś tapeta czy klatka stop filmu na czarnym tle)??
Jeszcze jedno jak zrobiłeś zdjęcia ze to widać.

to z tego co pamiętam było na tej samej naklejce co data

zdjęcie zrobiłem na niewykupionym kanale cyfry+ stąd też ten pasek na środku z informacją - zdjęcie jest kiepskiej jakości ale jeżeli chodzi o podświetlanie rogów i clouding przedstawia dość rzetelnie sytuację.
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
hal17 napisał:
TV ma optyczne wyjście cyfrowe. U mnie Dekoder N podaje po HDMI DD5.1 do TV a po optycznym otrzymuje to wzmacniacz i nie ma opóźnień. DD5.1 jest zachowane.
Bradzo dziękuję! To jest dla mnie bardzo dobra informacja!
Czy wiesz może w jaki sposób enka dostarcza audio po HDMI? Czy jest to strumień AC3 (który TV dekoduje i ponownie koduje z opóźnieniem na cyfrowe wyjście), czy też enka daje 6 strumieni PCM i taki sygnał jest opóźniany przez TV (zgodnie z algorytmami optymalizacji obrazu) i kodowany do AC3 przez w5500?

W sumie najfajniej by było, gdyby cyfrowe audio telewizora działało na zasadzie pass-trough z opóźnieniem :) Z tego co czytałem w instrukcji sprzętów (Samsung DVD, dekoder kablowy Technisat) ze złączem HDMI, to można je tak skonfigurować, by po HDMI słały strumień AC3, a nie tylko wielokanałowy PCM.

Swoją drogą... Jeżeli to faktycznie działa (kompensacja "input lag" na cyfrowym wyjściu audio), to jest to baaardzo poważny plus dla Sony i spora przewaga nad Samsungiem! Eliminuje to konieczność wymiany amplitunera przy przechodzeniu z TV analogowego na nowy LCD. Aż się dziwię, że mało kto podkreśla ten knyf.
 

ricki

Klub HDTV.com.pl
vip
Napiszcie mi jak to jest z tymi modelami TV LCD SONY. Byłem w MediaMarkt i stały obok siebie SONY KDL-37W5500 i KDL-37W5720 różnica w cenie ok. 1000zł. (5720 był tańszy i w promocji). Czy naprawdę poza obudową niczym się nie różnią? Na stronie sony polska są tylko parametry 5500. Gdzieś (nie pamiętam gdzie) czytałem, że 5720 ma tuner DVB-T mpeg2 podczas gdy 5500 ma mpeg-4, czy to może być prawda? Gdzie znaleźć pełne paramtery 5720 (zużycie prądu, i takie tam dane)
To by wskazywało na dość sporą różnicę między modelami.
 

Kowal2k

New member
Panowie jak dodac napisy w formie *.txt do filmow ogladanych poprzez PS3 Media Server???:blagam: Szukalem i nic konkretnego nie znalazlem, tylko to a zeby program dodawal automatycznie pliki z napisami z koncowka *.sub i *.srt ??
Zapodalem kilka fimow poprzez WI-Fi i powiem ze nic nie przycinalo (gdzies mi sie obilo o oczy ze ktos pisal ze tylko po kablu bez ciecia a po Wi-Fi tnie - otoz po Wi-Fi mi idzie plynnie!)
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam problem. Szwagier kupił wczoraj 40W5720. Pomogłem mu podłączyć i ustawić Sonego ale jednej rzeczy nie możemy rozgryźć. W ustawieniach-> obraz-> tryb obrazu, można wybrać tylko trzy tryby: żywy, standardowy i własny. Nie pojawia się wybór innych możliwych trybów np. : kinowy, gra, grafika. TV podłączony jest kablem HDMI z dekoderem cyfrowej kablówki, włączony tryb DOM, wyłączony czujnik światła.
Przy podłączeniu laptopa poprzez HDMI do wejścia 1 i wybraniu rozdzielczości 1920/1080 w lapku obraz na TV nie wypełnia całego ekranu (czarne pasy dookoła po około 5 cm.). W tv ustawiony format "wide" i "wszystkie piksele".
Nie ma opcji wyboru gra i grafika.
Co ustawiliśmy nie tak że nie ma wszystkich trybów obrazu wyszczególnionych w instrukcji?
 

bogdanzieba

New member
Ja kupiłem miesiąc temu Sony Bravia KDL-40W5500 i nie żałuję. Jest to bardzo dobry telewizorek. Obraz nawet z analogowej kablówki Aster bardzo dobry. A w HD filmy chodzą bosko. Nic dodać nic ująć polecam w 100% no i 5 lat gwarancji. Jeszcze nie rozgryzłem czegoś takiego jak czujnik światła w tym telewizorku o co to w tym chodzi?
 

sin111

New member
Dokonalem dzis zakupu modelu 37 cali gdyz 40 byl zaduzy dla rodzicow - cena w Euro Agd 2990zl. Jakosc materialu SD BAAARDZO mnie zaskoczyla na plus oczywiscie. Posiadam UPC analogowa i z normalnej anteny obraz wyglada tak dobrze ze zastanawiam sie czy zmieniac na UPC cyfrowy.
posiadam rowniez Sharp 46 cali oraz Nke i nie widze znaczacej roznicy w jakosci kanalow SD.
Jedynie material hd z komputera(mkv m2ts) wyglada dobrze(nie rewelacyjnie) no i sie tnie ale to wina 4 letniej karty grafiki. Jutro kupuje Georce 9800gt z technologia nvidia pure video hd i zdam relacje :)!
 

boby7

Member
jery-- napisał:
Mam problem. Szwagier kupił wczoraj 40W5720... W ustawieniach-> obraz-> tryb obrazu, można wybrać tylko trzy tryby: żywy, standardowy i własny. Nie pojawia się wybór innych możliwych trybów np. : kinowy, gra, grafika.
Ktoś wie o co tu chodzi? Wybieram się na zakupy i myślałem właśnie o tym konkretnie modelu, a tu taki "zonk". Czyżby między w5500, a modelami w57xx były jednak jakieś inne różnice niż tylko pilot i kolor paska?
Czytałem instrukcję i tam nic nie ma na temat braku w/w trybów w modelach w57xx :confused:
 

Ares78

New member
Po pierwsze wszystkie warianty oprócz w5500 i w5710 mają inne piloty niż reszta: w5720 (tutaj głowy nie dam), W5730, w5740....
jery-- u szwagra jest przycisk scene na pilocie? Jeśli nie ma to tutaj jest odpowiedź... Wtedy albo jedzie się na ustawieniach własnych (i z tego sam korzystam mając w5500) albo można kupić inny pilot gdzie ten przycisk jest (najlepszy byłby bodajże od z5500- jest podświetlany).

bogdanzieba czujnik światłą zmienia podświetlenie w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu, w praktyce zazwyczaj się wyłącza.
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
jery-- u szwagra jest przycisk scene na pilocie? Jeśli nie ma to tutaj jest odpowiedź... Wtedy albo jedzie się na ustawieniach własnych (i z tego sam korzystam mając w5500)
Nie ma tego przycisku. Ale czemu nie ma tych opcji w menu, przecież w instrukcji są opisane.
I czemu nie możemy ustawić trybu PC dla wejścia HDMI (z D-SUBem nie próbowaliśmy) żeby obraz z lapka był prawidłowo wyświetlany?

Pozdrawiam

PS. TV był kupiony w dobrej cenie: 3000,- i raty 0% x10
 
Ostatnia edycja:

Krzysztof Jerzy

New member
jery-- napisał:
Nie ma tego przycisku. Ale czemu nie ma tych opcji w menu, przecież w instrukcji są opisane.
I czemu nie możemy ustawić trybu PC dla wejścia HDMI (z D-SUBem nie próbowaliśmy) żeby obraz z lapka był prawidłowo wyświetlany?

Pozdrawiam

PS. TV był kupiony w dobrej cenie: 3000,- i raty 0% x10

ostatnio sąsiadce podłączałem laptop Toshiby do tego telewizora(przez kabel HDMI),obraz pojawił się po sekundzie bez żadnych kombinacji ^^
 
Do góry