Sony 32/37/40/46/52 W5500

ortax360

New member

Attachments

  • W5500_transparent_ornament_detail.jpg
    W5500_transparent_ornament_detail.jpg
    172,3 KB · Wyś: 635
  • 12.jpg
    12.jpg
    84,2 KB · Wyś: 5863
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Cena na pewno będzie wieksza od W4500 , ale czy warto trzeba poczekac na 1 review .

Cena : ok 8000zł za 46 cali .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Dane techniczne W5500 podawane w opisie na stronie Sony są z błędami .

Moze w koncu menu bedzie w wysokiej rozdzielczosci i z regulacja balansu bieli .

Nie podali jakie formaty video lcd odtwarza - trzeba poczekac .

4 hdmi i 2 wejscia komponent jest OK .:D

Panel 8 bit W5500 vs 10 bit w W4500 Bład ?
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Wygląda to całkiem fajnie. Ciekawe, kiedy udostępnią na testy. Czyli ogólnie można spodziewać się spadku cen modeli 4000 i 4500:D Byle szybko.
 

ortax360

New member
Raczej na spadek cen modelu w4500 bym nie liczył . Cenowo W4500 obecnie jest bardzo atrakcyjny .

Test na pewno bedą w marcu .

Miałem wziąc 55x4500 , ale ciezko teraz dozbierac . Wiec moze kupię 52W5500 .
 

jtd

New member
Bez reklam
O jak szybko juz sa nastepcy W4500, myslalem ze w Sony kryzys i nic nie robia tylko placza i sie modla o utrzymanie posady, ale jednak pracuja...
 

Sych

New member
Jeszcze w grudniu czytałem na jakiś portalach, że ceny lcd w pierwszym i drugim kwartale mają spaść o ok 20%. Pewnie aż takich spadków nie ma co się spodziewać, ale generalnie ceny muszą spaść. Jest coraz mniejszy popyt... Tylko nasza złotówka strasznie słaba...
 

leonidas18

New member
A mogłem mieć W5500 zamiast W4500

Czuję sie oszukany przez Centrum Sony i sprzedawców z jednej z sieci handlowych w naszym kraju, gdy ich wszystkich pytałem o nowe modele to nikt nic nie wiedział a tu taki klops. Chociaż po przeczytaniu cen tego modelu w 40" 1499 euro aż nie chcę wiedzieć jaka będzie jego cena w Polsce
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
A skąd niby oni mają to wiedzieć:niewiem: ? Przecież niewielu z nich tak naprawdę interesuje się swoją pracą, tylko czekają do 18.00 aby pójść do domu.:D
 

jtd

New member
Bez reklam
A moze doszli do wniosku ze 10bit panel nic nie daje wiec po co maja go wkladac jak drozszy :eek:
 

ortax360

New member
Obecnie nie stac mnie na 55x4500 wiec pozostaje 52w5500 mam nadzieje ,ze będzie ok i bez cloudingu :) . Na razie wszystko ładnie ,ale czy obraz bedzie tak dobry jak w W4500 . Poczekamy i zobaczymy jeszcze ok miesiąca .

Fakt moze własnie tak myslą . Tak naprawdę 8bit czy 10bit jedno to samo .

Miałem 46x2000 i powiem ,ze nie widziałem w nim gorszej palety barw ( w codziennym oglądaniu ) przeisc kolorów od W4000/4500 . Jednak zawsze to cos, jak na naklejce jest cos nowego :D . Dopiero na grach i zdięciach z np: PS3 widac było poprawe na plus dla 10 bit.

Formaty video MPEG1 video z kamer .

Przeleciałem po forach , stronach oficjalnych i faktycznie wszedzie jest panel 8 bit i zmnieniony rodzaj podswietlenia (do tej pory stosowane w najnizszych modelach ) CCFL zamiast
WCG-CCFL , brak x.v.Color dla kamer HD .

Więc Sony troszkę oszczedza oby nie kosztem jakosci obrazu :( mamiąc nas większym kontrastem dynamicznym (marketing) i innymi duperelami .
Obym sie mylił :) .
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
dostalem orgazmu.Chyba sprzedam Panasonic.Nie wazne ze nie rozni sie od reszty modeli znaczaco.Ma Bravia engine 3. To musi byc przelom.Juz zamawiam.
 
Do góry