Sony 32/37/40/46/52 W5500

ortax360

New member
Tak miesiac ,ale po 46x2000 / 46w4000 /46w4500 i 46x4500 juz nie mogę ogladac 32 cali . Zbierałem na 55x4500 maiał byc juz na gwiazdke ,ale nie dozbierałem :D .


W grę jak nie wytrzymam wchodzi 52w4500 i 52z4500 .

W5500 zapowiada sie niezle . Mam małe obawy ,ale najlepiej poczekac do 1 review .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Ortax360 a wg Ciebie jaki wpływ będzie miało na obraz zastosowanie w nowei serii podświetlenia CCFL zamiast WCG-CCFL ?
 

ortax360

New member
Cięzko powiedziec .

Jezeli faktycznie jest to podswietlenie takie jak w najnizszych seriach to moze , ale nie musi :D miec znaczny wpływ na kolor i czern .

Zgaduj - zgadula trzeba poczekac .

Natomiast cenowo W5500 raczej nie jest atrakcyjny w por. do W4500 .




Pozdrawiam .
 

cyber78

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Cięzko powiedziec .

Jezeli faktycznie jest to podswietlenie takie jak w najnizszych seriach to moze , ale nie musi :D miec znaczny wpływ na kolor i czern .(...)
Pozdrawiam .
"WCG-CCFL
Skrót od angielskiej nazwy Wide Color Gamut CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp). Technologia podświetlenia ekranu stosowana w telewizorach Sony BRAVIA, oparta na świetlówce z zimną katodą. W porównaniu ze zwykłym podświetleniem CCFL, to nowe rozwiązanie rozszerza przestrzeń barw o mniej więcej 30%. Zastosowany w świetlówkach WCG-CCFL nowy rodzaj luminoforu pozwala na uzyskanie mocniejszej, dokładniejszej czerwieni i zieleni."

Więc jednak ma wpływ na ilość wyświetlanych kolorów, jeżeli do tego dodasz fakt, że w nowej serii będą panele 8bit (teraz stosowane w TV do 32'', powyżej są 10bit) to wiadomo dlaczego nie będzie x.v.Colour (Dzięki trybowi x.v.Colour można cieszyć się dwukrotnie większą ilością kolorów, niż w palecie RGB. Tryb x.v.Colour umożliwia wyświetlanie na ekranie bardziej realistycznych obrazów, jednak aby w pełni docenić jego możliwości, potrzebny jest telewizor zgodny ze standardem High Definition.) ani Live Colour Creation (Live Colour Creation to nowa, stosowana tylko w telewizorach Sony BRAVIA technologia Sony, która w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami LCD rozszerza przestrzeń barw o 30%. Dzięki niej barwy są o wiele wierniejsze i intensywniejsze, a obraz wygląda dokładnie tak, jak w naturze.)

Generalnie porównując serię w4000/W4500 z nową W5500 można zauważyć, że zrezygnowano z droższej technologi, ale zamaskowano to bajerami np: 2000 stron telegazety, więcej trybów obrazu, wyjście dźwięku 5+1 (to akurat sensowne jeszcze).

Mój wniosek jest taki, przy tej samej cenie kupił bym serię W4500, W5500 musiałby być tańszy żeby być konkurencyjny.
 

Sych

New member
Czyli generalnie w nowych modelach mogą być słabsze kolory.. Innych "nowych" systemów wspomagających paletę kolorów chyba nie ma. Ale z drugiej strony, przecież nie wydali by nowego modelu gorszego od poprzedniego... Kurcze, nie mogę doczekać się tych testów, z czystej ciekawości... No, ale ma 2000 stron w telegazecie:D Tylko kto w dobie internetu i cyfrowej tv korzysta z telegazety?? Wyjście 5+1 dobry pomysł, tu trzeba pochwalić...
 

cyber78

Member
Bez reklam
Sych, jeżeli panel fizycznie może wyświetlić mniej kolorów (8bit) i zastosowano stare podświetlanie (też mniej możliwości wygenerowania barw) to żaden system elektronicznej obróbki obrazu nic nie da.
Generalni wprowadza się podświetlanie LED które ma jeszcze bardziej zwiększyć kontrast i kolory, a tutaj jest ewidentny krok w tył.
Wygląda na to, że jednak to jest słabszy TV - ale jak posłuchasz ludzi w marketach MM, Saturn, EURO i innych to czy słyszałeś kiedyś aby kto pytał o bitowość matrycy albo rodzaj podświetlania? Ja nigdy. Liczyć się będzie 100 000:1 i 2000 stron telegazety. Podłączą to tego specjalnie spreparowane nagranie kontrolne w FullHD, TV oczywiście włączony w tryb Sklep i wszyscy będą zachwyceni.
A jak cenę podniosą to im się sprzeda jeszcze szybciej - bo droższy = lepszy. Tak to już jest.
 

ortax360

New member
Opis jest ok . Tylko ,ze to ładnie wyglada w teorii. W rzeczywistosci moze byc całiem inaczej . Faktem natomiast jest ,ze lcd Sony z podswietleniem CCFL i panelem 8bit maja tendencię do wpadania koloru czerwonego w odcien rózowy .

Dalej uwazam , ze z opinią o jakosc obrazu W5500 trzeba poczekac .

W4500 to udany model . Byc moze Sony strzela gola do własnej bramki . Czas pokaże.

Pnel 10 bitowy teoretycznie powinien byc lepszy - więcej odcieni koloru . Fajnie to wyglad na pokazie ,ale tak naprawde to jest mało zauwazale lub wcale.

10-bitowe panele Zwykłe panele 8-bitowe, tradycyjnie stosowane w telewizorach LCD, wyświetlają 256 odcieni pośrednich pomiędzy poszczególnymi kolorami. Firma Sony opracowała najnowocześniejszą technologię 10-bitowych paneli LCD, przeznaczoną dla najnowszej rodziny telewizorów BRAVIA i zapewniającą odwzorowanie 1024 poziomów odcieni. Dzięki temu wszystko nabiera życia, od odcieni skóry, aż po zachód słońca, a widz ma poczucie, że znajduje się tak blisko oryginału, jak to tylko możliwe.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Dokładnie. Z czysto teoretycznych względów cyber78 ma w 100% racje. Teoretycznie jest to gorsze. Różnica między 10 bitową matrycą a 8 bitową jest widoczna. Owszem, w wybranych sytuacjach, ale da się ją zauważyć, na pewno oglądanie jest przyjemniejsze. Do tego w Live Colour Creation i x.v. Colour..
Tylko z drugiej strony tak samo jak ortax360, nie chce mi się wierzyć, że Sony wypuściło by gorszy model, niż poprzednik. Bo W4500 to wysoko postawiona poprzeczka. Dlatego strasznie mnie to intryguje, z niecierpliwością czekam na testy. A są już podane daty, kiedy będzie?
 

Sych

New member
Dzięki Ortax. To kurka, trzeba jeszcze poczekać. Widzę, że też jesteś strasznie niecierpliwy... A to Ty robisz testy? Masz to szczęście:grin:?
 

ortax360

New member
Fotki W5500.


FULL HD RESOLUTION 1920X1080
24P TRUE CINEMA
S-FORCE FRONT SURROUND
4X HDMI
USB 2.0 INPUT
ETHERNET
APPLICAST
PIANO BLACK COLOUR
SWIVEL STAND
XMB MENU
DYNAMIC CONTRAST 100.000:1(32":80.000:1,37":50.000:1)
CCFL BACKLIGHT
BRAVIA ENGINE 3
ADVANCED CONTRAST ENCHANCER
INTELLIGENT PICTURE
LIVE COLOUR
SCENE CELECT
MOTIONFLOW 100HZ WITH IB REDUCTION
ECO SETTINGS
8BIT PANEL
 

Attachments

  • 1k18nu81ovlfkz6iqcih.jpg
    1k18nu81ovlfkz6iqcih.jpg
    447 KB · Wyś: 102
  • 21rnohvkak3uffqc6vp2.jpg
    21rnohvkak3uffqc6vp2.jpg
    380,2 KB · Wyś: 96
  • h57rudrvt7xzhgr5ki87.jpg
    h57rudrvt7xzhgr5ki87.jpg
    395,7 KB · Wyś: 77
  • nn9nks6u8nljv5n9qd6z.jpg
    nn9nks6u8nljv5n9qd6z.jpg
    190,5 KB · Wyś: 91

ortax360

New member
Sprawa jasna podswietlenie CCFL bedzie OK. To samo jest stosowane w Samsungach . Czern , kolor bardzo OK . Więc nie bedzie mowy o kroku wstecz .

Pozdrawiam
 

cyber78

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Sprawa jasna podswietlenie CCFL bedzie OK. To samo jest stosowane w Samsungach . Czern , kolor bardzo OK . Więc nie bedzie mowy o kroku wstecz .

Pozdrawiam
Wiesz że SONY i Samsung to ta sama firma jeżeli chodzi o matryce LCD?
A SONY technologię CCFL stosował jakiś rok - dwa temu a teraz tylko w małych i tańszych modelach - nie w serii W i Z.

To że Samsung ma tą technologie nie oznacza że jest OK, Samsung wchodzi w technologię LED, więc uważałbym z tym optymizmem.
Poczekajmy na testy a jestem pewien, że wiele profesjonalnych witryn testujących telewizory już ostrzy sobie zęby na ten model.
 

ortax360

New member
Tak . Tylko ,ze w najwyzszych modelach Samsunga jest tez CCFL lub led i jest OK . Więz z Sony nie bedzie problemu :D .

Pozdrawiam.
 

cyber78

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Tak . Tylko ,ze w najwyzszych modelach Samsunga jest tez CCFL lub led i jest OK . Więz z Sony nie bedzie problemu :D .

Pozdrawiam.
To dlaczego w najnowszym modelu niema xvColour i Live Colour Creation - czyli dwóch systemów odpowiadających za wyświetlanie rozszerzonej palety barw . Jesteś niepoprawnym optymistą.
Ja po prostu ostrzegam przed kupowaniem droższego modelu z wiarą że nowszy oznacza lepszy, w tym przypadku tak nie jest.

Poza tym różnica między CCFL i LED jest tak ogromna że nie można tego porównywać, jeżeli twierdzisz że to lub to nie robi różnicy to bardzo się mylisz.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
X.V.Color jest przeznaczony tylko dla kamer HD . Natomiast Live Colour Creation zgadza sie nie ma ,ale co z tego . W W4500 jest ,ale i tak przestrzen barw zawsze miałem ustawiona na standart .

Na razie nie ma co otrzegac lcd jeszcze nie ma na rynku . Testy itd - powiedza czy jest ok czy słabiej od w4500:D .

Nie por. podswietlenia CCFL do led .

Pozdarwiam
 
Do góry