Snazzio 1350 już tu jest

pmcomp

New member
No zainstalowałem dziada.
Obsługa bardziej skomplikowana niz sofciku do byka czy nazisty.
Trza sie pobawić, może w święta.
I to szybko bo to trial na 30 dni.

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
To ja przepraszam bo namawiałem.

Badam cały czas ten problem.

Wydaje się, że jedynie Pinnacle SC 200 w dniu 15.12.2005 dostało nowy FW.

Będę miał "to to" we wtorek na warstacie ponownie aby to sprawdzić.
To może być przełomowe FW dla tej generacji.
Podobno czyta DRM Microsoft z oryginalnych nośników.
Takie nośniki mam.
Ostatnio przyszedł OTTONIA Belize 1080p wmvhd z Lipska.
A lipsk to Cars Zaise Jena (SONY - JAPAN)
 

dvd-r

New member
Janunio

Jak będziesz miał SC200 na warsztacie to sprawdź czy idą jakiekolwiek napisy z MPG. Bo do tej pory nie udało mi się uruchomić.

Pozdrawiam

Artur
 

Spamik

New member
dvd-r.pl Wysłany: 12 20, 2005 - 08:46 PM Temat postu: Snazzio 1350 już tu jest

--------------------------------------------------------------------------------

dlatego jestem zdania, że najlepsze na razie połączenie to odtwarzacz HD bez szuflady ( bo po co) + dobre DVD z upscallingiem i wyjściem HDMI........obsługę HD zostawić innej skrzyneczce.

Artur

W temacie źródła sygnału HD mam cały czas braki, stąd następujące pytania:
1. Jezeli dobre DVD odtwarza płyty i skaluje, to jaką rolę pełni odtwarzacz HD bez szuflady ?
2. Co wspólnego z technologią HD ma sygnał skompresowany jak np. DivX

Innym problemem, którego na razie nie rozgryzłem, jest ewentualna możliwośc odtwarzania sygnału HD z internetu w czasie rzeczywistym. Niektóre wypowiedzi sugerują taką mozliwość. Nie rozumiem jak można pogodzić ograniczenia przesyłowe internetu z wymaganą dla jakości HD szybkością przesyłu ?
 

janunio

New member
Bez reklam
Źródła sygnału HD

Odtwarzacz HDVideo daje sprzętowe wsparcie obsługi ogromnego strumienia danych jaki ma miejsce podczas generowania w ciągu sekundy 60 obraców 1920 x 1080 pixeli.
Zrób test: weź *.jpg o oceń ile czasu potrzebuje komp na jego otworzenie. W przypadku filmu ma to trochę podobny przebieg.
To zadanie należy do procecora SigmaDesigne 8620L.
Żródło danych jest sprawą drugorzędną.

Może to być:
szuflada własna (SC200 jej nie ma)
external HDD
HDD sieciowego kompa - po LAN bo Wi-Fi nie wystarcza
szuflada sieciowego kompa - j.w.
pokładowy HDD HDV playera (jeszcze brak takich na rynku - miał być KISS 608)

Obecnie tylko takie HDVideo playery gewarantują płynne odtwarzanie filmów HD.
Kompresja w urządzeniach konsumenckich sięga 25 Mbps.
W urządzeniach pro typu HD Generator obsługuje nawet 50 Gbps.

Resztę opiszę później bo trzeba znowu jeść.
 

Spamik

New member
Janunio !
Czy to oznacza, że wyjście HDMI w wielu rynkowych odtwarzaczach, np. H/K, Denon itp., jest tylko bajerem ? Bo do przesyłu standardowego sygnału można wykorzystać chyba łącze SCART i HDMI nie jest potrzebne ?

Kompresja w urządzeniach konsumenckich sięga 25 Mbps.
W urządzeniach pro typu HD Generator obsługuje nawet 50 Gbps.

Kompresja czy szybkość przesyłu ?

Te wtręty tak w przerwie między kolejnymi "stołowymi" sesjami (-;
 

Spamik

New member
Pioneer - pierwsza plazma 42 cale (komentarz)

janunio Wysłany: 12 25, 2005 - 03:02 PM Temat postu: Snazzio 1350 już tu jest

Resztę opiszę później bo trzeba znowu jeść.

Jeżeli nasyciłeś już swój przewód pokarmowy, to dokończ post, proszę. Z zaciekawieniem czekam na ciąg dalszy wywodu, ewentualnie z uzupełnieniem dot. mojego kolejnego zapytania "w trakcie". Chyba że, jak to w świeta bywa, zaszkodził Ci nadmiar i "dochodzisz do siebie".
Pozdrawiam
 

Trypilis

New member
technologia 3LCD Bravia Sony

jako smaczek moge dorzucić dzisiejszy news od Filipe www.ezlinkng.com

Soon, a new EzLink NG RC3 (Release candidate 3) version will be made available to everyone featuring a new EzLink NG manager, with a very simple user interface.

Among other things, RC3 will include improved Syabas navigation, bugfixes, new reencoding functions based on ffdshow (avoiding the msmpeg codec requirement).
Shortly after this release, RC4 will come adding new UPnP AV extensions providing a new (and faster) browsing method for UPnP players like Snazzio, Zensonic Z500 and many others.
RC5 will add multi-language support (French, Portuguese, Italian, German, Greek, Danish, and more). It will also include a detailed manual, and a help file.

Stay tuned and a Happy new Year! ;)

// FCLage
 

dvd-r

New member
plazma

Spamik napisał:
W temacie źródła sygnału HD mam cały czas braki, stąd następujące pytania:
1. Jezeli dobre DVD odtwarza płyty i skaluje, to jaką rolę pełni odtwarzacz HD bez szuflady ?
2. Co wspólnego z technologią HD ma sygnał skompresowany jak np. DivX

Innym problemem, którego na razie nie rozgryzłem, jest ewentualna możliwośc odtwarzania sygnału HD z internetu w czasie rzeczywistym. Niektóre wypowiedzi sugerują taką mozliwość. Nie rozumiem jak można pogodzić ograniczenia przesyłowe internetu z wymaganą dla jakości HD szybkością przesyłu ?

1. HD z internetu w czasie rzeczywistym to "se ne da".
bo np. 20 Mbps czyli 2,5 MB / sek to takich łącz jeszcze nie mamy

2. Używasz terminu "technologia HD" nie wiem co to oznacza. Ale może tak to ci wytłumaczę:

film na DVD ma rozdzielczość 720x576 pixeli. Dotychczasowe DVD z analogowymi wyjściami do TV, miały problemy z wysłaniem i takiej rozdzielczości. Poziomo najczęściej do 480 linii. Dlatego wymyślono, żeby przesyłać sygnał cyfrowo np. kabelkiem HDMI do TV. Wtedy jest prawie pewne że cała informacja do TV dotrze. Poza tym ktoś jeszcze wpadł na pomysł, że skoro telewizorki umieją przyjść sygnał 1080i czy 720p możnaby im taki syganał posłać prosto z DVD. I dlatego mamy wiele odtwarzaczy DVD, które potrafią z rozdzielczości 720x576 zrobić 1920x1080i albo 1280x720p. Ale jest tzw. "upcalling" czyli najprościej pisząc działa to tak jakbyś zrobił aparatem z komórki zdjęcie 320x200 a potem na photoshopie powiększył do np. 2500x1500 i mówił, że masz aparat 2 Mpx.

Teraz co do urządzeń typu Snazio, ShowCenter, Buffalo, Zensonic, Kiss (którego nie ma ;))

Są to urządzenia, które potrafią odtworzyć film, który został nagrany w rozdzielczości 1920x1080 czy 1280x720. Jako, że wiadomo iż obrazy ruchome o takiej rozdzielczości muszą być kompresowane, dlatego też stosuje się najczęściej kompresję MPG2, potem WMV-HD (Windows Media HD) potem DivxHD, Nero Digital, H-264 itd.
Są to kodeki, które potrafią zapisać film w rozdzielczościach HD. Od oprogramowania i procesora w odtwarzaczu HD zależy, które z tych formatów można odtworzyć.
Jak pisał Janunio urządzenia typu odtwarzacz HD mają również określoną zdolność to przyjmowania filmów które zostały skompresowane kodekiem używającym zbyt dużego bitrate.
I tak na przykład mój Show Center 200 ma podane że przez sieć LAN przyjmuje bitrate do 16Mbps. Nie pisze natomiast jak to jest przez USB2.0. Z moich doświadczeń wynika, że na pewno po USB jest więcej. Testowałem na filmie demonstracyjnym marki Sony, który ma bitrate ok 20 Mpbs.

Piszez też jaką rolę pełni odtwarzacz HD bez szuflady.
Jest po prostu tańszym rozwiązaniem

Zostało udowodnione, że odtwarzanie zwykłych filmów DVD czyli 720x576 na odtwarzaczach DVD przynosi gorsze rezultaty niż na dobrych odtwarzach DVD np. Panasonic S-97.
Poza tym filmy HD zajmują np. 3-4 płyty i żąglowanie nimi ma mały sens dlatego lepiej filmy składować na dysku twardym. Szczególnie, że odtwarzacze HD mają możliwość odtwarzania również radia internetowe, zdjęć, muzyki więc i tak do komputera bywają podłączone.
Można również zastosować dysk w kieszeni USB i na nim składować.

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem.

Poza tym polecam ściągnięcie z tej strony kilku filmików HD bądź też ze stron: www.wmvhd.com

I na koniec sygnał HD to nic innego jak filmy w wyższej niż standardowa rozdzielczości.

Pozdrawiam

Artur
 

Spamik

New member
Re: kamera hd panasonic AG-HVX200

dvd-r.pl Wysłany: 12 28, 2005 - 03:08 PM
1. HD z internetu w czasie rzeczywistym to "se ne da".
bo np. 20 Mbps czyli 2,5 MB / sek to takich łącz jeszcze nie mamy
To jasne. Coś musiałem źle zrozumieć. Może komuś chodziło o standardowy sygnał.

...... I dlatego mamy wiele odtwarzaczy DVD, które potrafią z rozdzielczości 720x576 zrobić 1920x1080i albo 1280x720p. Ale jest tzw. "upcalling" czyli najprościej pisząc działa to tak jakbyś zrobił aparatem z komórki zdjęcie 320x200 a potem na photoshopie powiększył do np. 2500x1500 i mówił, że masz aparat 2 Mpx.
Sprawa skalowania w DVD czy monitorze jest tematem, który z grubsza kumam. DCDi, HQX (w najwyższych modelach Denona), czy inne "no name".
Piszesz w jednym z poprzednich postów:
dlatego jestem zdania, że najlepsze na razie połączenie to odtwarzacz HD bez szuflady ( bo po co) + dobre DVD z upscallingiem i wyjściem HDMI
Związane z tym wątkiem, moje pytanie:
...jaką rolę pełni odtwarzacz bez szuflady., nie dotyczyło szuflady, tylko celowości zastosowania drugiego odtwarzacza. Jeżeli mamy już jedno, dobre DVD z szufladą, to dlaczego stosujemy jeszcze drugi odtwarzacz. Teraz rozumiem, że chodzi o to, że ten lepszy, nie odtwarza sygnału skompresowanego w sposób najczęściej stosowany w HD. Wielkie dzięki za to wyjaśnienie, bo wreszcie chyba wiem o co chodzi z tymi, wydawałoby się, egzotycznymi odtwarzaczami !
Nie wiem jednak, jaką rolę pełni wspomniany przez janunio chip SigmaDesignes 8620L. Czy to on odpowiada za odpowiednią szybkość dekodowania?

Wszystkie te moje pytania, poza chęcią łyknięcia trochę nowej wiedzy, zmierzają w jednym kierunku. Chcę dowiedzieć się, co powinien posiadać dobry odtwarzacz, który w jednej osobie, spełniałby rolę odtwarzacza HD i dawał mozliwośc dobrego jakościowo odtwarzania płyt muzycznych. Ponieważ odpowiedzi na dotychczasowe moje pytania nie dały mi takiej wiedzy, więc drążę dalej ! Być może aktualnie takiego odtwarzacza na rynku nie ma. A może te które spełniają taką rolę, mają ceny kosmiczne i bardziej opłaca się kupić dwa ?
 

dvd-r

New member
najkrócej rzecz ujmując - nie ma obecnie odtwarzaczy HD, które są jednocześnie wyposażone w doskonałe układy audio.

Jeśli czekasz na coś ze stajni renomowanych firm - to moim zdaniem nie są one zainteresowane wypuszczaniem takich cudacznych urządzeń. W niedalekiej przyszłości wejdą przecież BD-DVD czy HD-DVD i wtedy firmy pokażą swoją ofertę. NA razie wypuszczanie odtwarzacza HD nie ma dla nich sensu bo przecież oficjalnych filmów jest na lekarstwo a jak są to na kilku DVD - a to średnie przyjemność zmieniać nośnik w czasie oglądania

Pozdrawiam

Artur
 

janunio

New member
Bez reklam
Pytałeś Artur o napisy w Pinnacli SC200.
Właśnie oglądam The Day After Tomorrow.mpg i *.srt i to działa.
Co prawda mam chińskie czcionki ale zmieniłem pod TotalCommanderem kilka linijek i idą także znaki europejskie.
Bez polskich ogonków.
 

dvd-r

New member
Re: jaki sprzęt i konfiguracja PC do HDTV....?

janunio napisał:
Pytałeś Artur o napisy w Pinnacli SC200.
Właśnie oglądam The Day After Tomorrow.mpg i *.srt i to działa.
Co prawda mam chińskie czcionki ale zmieniłem pod TotalCommanderem kilka linijek i idą także znaki europejskie.
Bez polskich ogonków.

ciekawe, może te moje napisy jakieś krzywe - posłałem ci info na priva.

A ogólnie jak oceniasz SC200 z nowym softem - uruchomiłeś już coś DRM?
Ja zauważyłem, że np. Coral Reef... po raz drugi nie odpalił, piszą że najpierw na kompie mam go uruchomić a na kompie pisze, że płytę mam włożyć na chwilę - po tej operacji idzie. Chory ten MS

Pozdrawiam Noworocznie

Artur
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
wejście DVI

Spamik napisał:
Chcę dowiedzieć się, co powinien posiadać dobry odtwarzacz, który w jednej osobie, spełniałby rolę odtwarzacza HD i dawał mozliwośc dobrego jakościowo odtwarzania płyt muzycznych. Ponieważ odpowiedzi na dotychczasowe moje pytania nie dały mi takiej wiedzy, więc drążę dalej ! Być może aktualnie takiego odtwarzacza na rynku nie ma. A może te które spełniają taką rolę, mają ceny kosmiczne i bardziej opłaca się kupić dwa ?

dvd-r.pl ma rację. Nie ma takich odtwarzaczy.
Ale jak już czegoś szukasz konkretnego, żeby te filmy HD również oglądać w oprawie dżwiękowej godnej tego HD (nazwałbym to HDSOUND) ;-) oraz bezproblemowo przesyłać wszystko po HDMI i "wzbogacać" zarówno obraz jak i dźwięk różnymi bajerami (upscaling, DSP, wszystkie dolby i inne gady) i nie chcesz na to wydać więcej niż 7-8 tys. to jesteś w tej sytuacji co ja.
Z obecnych moich badań forów, literatury, internetu i branżowych czasopism wyłania się obraz:
1) Denon 3806 + DVD Denon 3910 lub 2910
2) Yamaha 2600 + DVD Yamaha 2500 (ale nie ma HDMI 1.1)
3) Philips DFR 9000 + DVP 9000 (wychodzi najtaniej)

HK niestety nie ma DVD z HDMI (no chyba, że ze Stanów ściągniesz ten nowy model).

Potem, jak już nadejdą w końcu odtwarzacze HD będzie można je do tego wszystkiego podłączyć ;-)
 

janunio

New member
Bez reklam
Jest nowy FW

http://www.snazzi.com/support/download/netcinema/update_01.htm

Bardzo dobre 2 x info:

10. Added NTFS Read Support for attached USB media
NOTE: NTFS support is experimental and there is no official support.
Skąd to znamy: ano z australii Zensonic 500Z
To ominięcie opłat patentowych dla Microsoft za kod NTFS.
Czy teraz mamy możliwość grania z external HDD plików powyżej 4 GB a więc nasze3 ukochane 4,7 GB. Takie ograniczenia ma system FAT32. Kupujemy więc obudowę za 70 - 90 zł , kabelem USB 2.0 i to chodzi jak burza. Żegnajcie BlueRaye i HD DVD.

3. Support 5.1 AC3 Dolby Digital

Niestety dopiero jutra to sprawdzę w praktyce, bo własnie wróciłem z gór.

Grzegorz ; ile chcesz za Twój mocno używany SnaZio* ?
Daj cenę na prv.
 

gmeru

Banned
janunio napisał:
Jest nowy FW

http://www.snazzi.com/support/download/netcinema/update_01.htm

Bardzo dobre 2 x info:

10. Added NTFS Read Support for attached USB media
NOTE: NTFS support is experimental and there is no official support.
Skąd to znamy: ano z australii Zensonic 500Z
To ominięcie opłat patentowych dla Microsoft za kod NTFS.
Czy teraz mamy możliwość grania z external HDD plików powyżej 4 GB a więc nasze3 ukochane 4,7 GB. Takie ograniczenia ma system FAT32. Kupujemy więc obudowę za 70 - 90 zł , kabelem USB 2.0 i to chodzi jak burza. Żegnajcie BlueRaye i HD DVD.

3. Support 5.1 AC3 Dolby Digital

Niestety dopiero jutra to sprawdzę w praktyce, bo własnie wróciłem z gór.

Grzegorz ; ile chcesz za Twój mocno używany SnaZio* ?
Daj cenę na prv.

OŁŁ JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NTFS BOSKOOOOOO
Sorry ale sie musialem podniecic bo nieukrywam ze bardzo sie z tego ciesze REWELKA to teraz lece podpinac 300gb ; ) elegancko
 

gmeru

Banned
Ciekawe spostrzenie:

Mam takie jedno demo Panasonica ktore cielo z kieszeni, po kablu z kompa tak samo, a teraz jak zaktualizowalem snazio to z NTFS po USB idzie bez przyciec Ciekaweeeeeeee O_____o
Ogolnie NTFS dziala elegancko.

Sorry za posta pod postem

Edit: Sprawdzilem jeszcze inne co mi potrafily przycic a przez USB idzie plynnie.
Ciekawe czy jakby huba USB podpial i do tego np 3 dyski czy to by zadzialalo ; ) ) ) ))
 

janunio

New member
Bez reklam
Po przerwie nowo-rocznej wreszcie dorwałem się do Nazisty.
Nowy FirmWare jest przełomowy.
Potwierdzam wszystkie nowe cechy SnaZia wyrażone już przez Gmeru współczesnym "językiem emocjonalno - młodzieżowym".

[1] Po raz pierszy działa 5.1 analog autput.

[2] Zewnętrzne dyski formatowane w NFTS są obsługiwane. NARESZCIE grają piliki 4,7 GB. Nawet widać partycje (Samsung Baracuda 200 GB).
To rozwiązanie ma u mnie obecnie najwyższy priorytet. Jest najtańsze i niezawodne.
NFTS to niesamowita wygoda.

[3] WMV HD 1080p tną się niestety. Ale producent zapewnia jedynie działanie 1080i. I tak jest. 1080i jak i 720p działa płynnie. Przypomnę, że jedynie SnaZio* obsługuje WMA-PRO i jest teraz bosko.

[4] Nie jest to jednak oficjalny update. Pewnie z powodu NTFS i braku akceptacji Microsoftu ( opłaty licencyjhne pewnie nie zapłacone przez chińczyków). Wgrywamy go przez zakładkę Internet umieszczając tam w IE (PC) w ulubionych link do http://www.snazzi.com/support/download/netcinema/11-95-051227-01-VNE-242-000.bin

Jest jeszcze kilka innych zmian ale o tym poźniej.

Zdecydowanie nowy i skuteczny FirmWare powoduje, że:
SnaZio to teraz nr "1" w tej klasie.
 
Do góry