Snazzio 1350 już tu jest

dvd-r

New member
s2k2 napisał:
Jeśli chodzi o DCDi to sam kiedyś na tym forum podałem definicję.
Wiem co to oznacza, jednak nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać.
Każdy odtwarzacz podczas skalowania obrazu do/z 720p lub 1080i lub innych niższych musi wykonywać szereg operacji na obrazie.
Między innymi musi odpowiednio formatować krzywe, krawędzie, skośne linie. I ta operacja jest wykonywana przez odpowiedni moduł (procesor). Przy okazji wykonywane są inne operacje.
Dobrym przykładem jest właśnie DCDi opracowany przez firmę Faroudja. Dlatego aby uniknąć tłumaczenia o co mi chodzi posłużyłem się tym określeniem.

W zasadzie moje pytanie mogłem przedstawić inaczej:
Jeśli w tym Snazzio umieścimy dobre jakościowo nagranie w formacie DVD (nie HD) to czy uzyskany obraz jakościowo (skośne, szum itd) będzie tak samo dobry jak przy podłączeniu innego odtwarzacza dobrej jakości np. Samsunga HD945 (podobno ma DCDi) lub HD745 lub z innego ale o uznanej i sprawdzonej renomie potrafiącego skalować do np. 720p oczywiście na tym samym TV.


Mój TV posiada ochronę HDCP przez wejście DVI.
Do tej pory myślałem w ten sposób:
Wyjście DVI z odtwarzacza posiada HDCP (szyfruje obraz) i leci do TV. TV odszyfrowuje obraz i wszystko jest ok.
A co jeśli odtwarzacz nie ma HDCP przez DVI. Obraz do TV leci nie szyfrowany, a TV wtedy będzie odbierał normalnie?

Inaczej czy Snazzio ma DVI z HDCP.

Zanudzam pytaniami, ponieważ chcę kupić to urządzenie i chcę mieć pewność, że będę zadowolony a sam nie mogę sprawdzić.
Myślę, że jest on lepszy od Kiss-a.

Pozdrawiam

Moim skromnym zdaniem odtwarzanie zwykłych DVD na Kissie czy Snazio nie może dawać takich samych rezultatów jak odtwarzanie np. na:
http://www.dsv.com.pl/pioneer/Sites/kinodomowe/dvd/dv868avi/start.html
gdzie przetwornik obrazu to: 216 Mhz/14 bit
a nie jak w Snazio czy Kissie 57 Mhz

Chyba, że się mylę i np. przy przekazie cyfrowym HDMI przetwornik obrazu nie ma znaczenia?

Artur
 

pmcomp

New member
Ja mam bardzo podobne zdanie choć same parametry typu bity, kiloherze itp. nie mają dla mnie aż takiego znaczenia. Ja zawsze wierzę swoim oczom i uszom.

Ale moim zdaniem mój "stareńki" wieloformatowy Marantz DV8300 lepiej "gra" DVD, nie mówiąc o odtwarzaniu dźwięku z płyt CD/SACD/DVD-Audio.

Dlatego niestety mam dwa żródłą :cry: i mam nadzieję, że już niedługo za segment playerów 2-ej generacji do odtwarzania materiału HD wezmą się także bardziej ambitni producenci z żyłką audio/videofilską. To, że taki kloecek będzie kosztował parę tysiów ... trudno, za jakość się płaci.

Powiecie zaraz a po co, przecież taki DVD w promocji z 99,- zł "gra" i "świeci" tak samo dobrze jak mój Marantz. Wtedy robimy zakład, wejściowe kosztuje powiedzmy 1.000,- zł, zapraszam do siebie i ... poznamy golasa :D (czyli który lepiej świeci).

Obawiam się, że na takie zabawki ze stajni Denona, Marantza, o innych typu Krell, Preceed już nie piszę, poczekamy ze dwa latka.

Pozdrawiam
 

fazi1234

New member
Re: TV LCD - koszmarne, zaszumione kolory

Dzwoniłem dziś do firmy TAMI i mają już na stanie odtwarzacze SNAZZIO Wiec jesli ktos chce kupic to niech kupuje. Ja już zamówiłem.
 

szarp

New member
dzisiaj widziałe w gazetce Vobisu Kiss'a DP-600 za 1450. Tańszy niż Snazio (trochę) a ladniejszy ... pomijam fakt że go pewnie jeszcze nie mają.
 

janunio

New member
Bez reklam
Na stronach VOBIS jest za 1549 zł.
Zatem ta gazetka jest cenna na 100 zł bo daje możliwość zakupu w tej cenie.


http://www.vobis.pl/pdf.php?symbol=855126

jest kilka sensacji:
[1] Gniazda wyjściowe audio: Analogowe stereo, optyczne, koncentryczne
Już nie ma 5.1 analog po co więc gniazda ?

[2] DRM i wmvhd tylko z kompa z platformą WMCenter.
XP odpada tak jak w Xbox 360. Pamiętacie ?
Czyli z szuflady nie zagra wmvhd ?

W tej sytuacji Snazio może okazać się porównywalny ale tańszy.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oświećcie,

1. Czy snazio gra wmvhd z szuflady ?
2. Czy przesył po Wi-Fi g jest na tyle dobry, żeby wmvhd odtwarzać z kompa po Wi-Fi ?
3. Ponieważ filmy WMVHD są za duże, żeby je wypalać w ISO trzeba je wypalać w UDF. Czy Snazio widzi i czyta takie płyty ?
 

gmeru

Banned
Nooo i moj dzisiaj przyszedl ;-)

ogolnie jestem naprawde w szoku. POPROSTU IDEAL na ktory czekalem od dawna. Wszystko smiga jak ta lala. Nawet z szuflady wszystki idzie idealnie. SZOK. Bylem przygotowany glownie na dysk 2.0 i komp a tutaj niespodzianka. Szuflada gra idealnie. Obraz powala. Nareszcie komputer sobie odpocznie:) To tak jak z graniem. Komputer moze i sie nadaje ale nie ma jak konsola:) Tak samo moge powiedziec teraz o tym. Kanapa, pilocik, piwko:) ..i ktos;) Bez dwoch zdan za taką kase to wrecz REWELACJA
 

miethod

Member
gmeru piszesz ze"Wszystko smiga jak ta lala. Nawet z szuflady wszystko idzie idealnie" czyli rozumiem ze .wmv hd i pliki .ts masz na mysli?
pzdr
 

janunio

New member
Bez reklam
Toshiba 27 WL 56 P

Tak ! WMVHD oraz TS idą bez najmniejszych problemów.
Nie mylmy jednak WMVHD z DRM. Takie pliki tylko obejżymy gdy mamy spięty player z Windows Media Center.
Takie jest stanowisko Microsoftu.
Uprawnienia są potwierdzane jedydnie gdy zgłasza to WMC.
Kolejny udany numer Billy Gatesa. Ma to podobno zwiększyć sprzedaż hardwaru właśnie z WMC, który jest tylko w wersji OEM i tylko dla producentów takich komputerów.
W Polsce VOBIS, OPTIMUS i FORMAT.
Tak samo jest z patentem na NFTS ( patrz niżej).

Inny i bardzo prosty sposób:
przyłączenie zewnętrznego dysku twardego przez USB 2.0
Obudowa kosztuje ok. 90zł a dyski HDD tanie jak nigdy.
Bardzo prosty, sprawny i mobilny sposób.
Namawiam na to rozwiązanie bo nowe nośniki ( blue-ray czy HD DVD ) będą bardzo drogie i doskonale zabezpieczone przed kopiowaniem.
Playery do nich także będą bardzo drogie.
External HDD to na pewno rozwiązanie na najbliższe 2 -3 lata.

Ale jest tu ograniczenie. FAT 32 pozwala zapisać tylko pliki do 4GB.
Producent zapowiedział Firm Ware z opcją obsługi NFTS gdzie żadnych ograniczeń już nie będzie. Zwracam uwagę, że nowy zapowiedziany a Polsce player Zensonic Z 500 ( niedługo w testach) pisze w instrukcji :
" obsługa dysków NFST na własne ryzyko" !!!!
To chyba jakieś obejście zbója Gatesa.
 

dvd-r

New member
gmeru napisał:
Nooo i moj dzisiaj przyszedl ;-)

ogolnie jestem naprawde w szoku. POPROSTU IDEAL na ktory czekalem od dawna. Wszystko smiga jak ta lala. Nawet z szuflady wszystki idzie idealnie. SZOK. Bylem przygotowany glownie na dysk 2.0 i komp a tutaj niespodzianka. Szuflada gra idealnie. Obraz powala. Nareszcie komputer sobie odpocznie:) To tak jak z graniem. Komputer moze i sie nadaje ale nie ma jak konsola:) Tak samo moge powiedziec teraz o tym. Kanapa, pilocik, piwko:) ..i ktos;) Bez dwoch zdan za taką kase to wrecz REWELACJA

Napisz coś więcej o tym "jak ta lala"

Mam Pinnacle Show Center 200 i oprócz tego, że śmiga jak ta lala mam takie minusy:

- nie potrafię wyświetlić napisów *.srt do filmów mpg (działa tylko z avi) jak to jest u ciebie

- filmy WMV HD z DRM rwią straszliwie, mimo, że komp to PIV D (mają to naprawić)

- nie mam amplitunera z dekoderem WMA Pro - ale na razie Pinnacle nie wypuszcza tego sygnału przez optyczne/koasjalne - jak to jest u ciebie?

- są klipy np. J.M.Jarre z Pekiny czy ze stoczni, który sie tnie niesamowice (na kompe w Mplayer też, płynnie idzie tylko z VLCplayera) jak z tymi klipami na Snazio??

Pozdrawiam

Artur
 

miethod

Member
Re: 2005 podsumowanie roku HD

w takim razie chyba sobie sprawie ten sprzęt:) nie ma co czekac na kiss'a dp-600, pozatym mam przykre doświadczenia z kissem dp-450 (software) więc odejście od tej firmy na rzecz snazio jest w moim przypadku jak najbradziej wskazane...

ten sposób z dyskiem to rozumiem jest sposób na obejscie filmów z DRM tak?

pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy ktoś ma ten sprzęt ????- HITACHI 42PD6600 Jaka ocena????

[1] Jest kilka rodzajów *.srt i różnie to z nimi bywa.
Musisz szukać konwersji.
Dodam, że SC200 jak i Snazio mają identyczną obsługę napisów.
Mam mpg z srt które pokazują napisy. Bez polskich czcionek oczywiście.

[2] Jesteś pierwszy na świecie któremu odpalił wmvhd z DRM.
Napisz jak to zrobiłeś.
Otrzymujesz jednak nagrodę "NOBEL DRM by MS" od Billiego Gatesa.
Gratuluję !

[3] WMA Pro; Snazio Tak, SC200 - Nie.
Music: MP3, MPEG-1 layer 2 (MPA), PCM WAV, WMA.
Incompatible audio files (such as WMA lossless, WMA Pro) will be converted to MP3 at 192 kbit/s
Czyli degradacja do stereo.
 

szarp

New member
janunio napisał:
Ale jest tu ograniczenie. FAT 32 pozwala zapisać tylko pliki do 4GB.
Producent zapowiedział Firm Ware z opcją obsługi NFTS gdzie żadnych ograniczeń już nie będzie. Zwracam uwagę, że nowy zapowiedziany a Polsce player Zensonic Z 500 ( niedługo w testach) pisze w instrukcji :
" obsługa dysków NFST na własne ryzyko" !!!!
To chyba jakieś obejście zbója Gatesa.

A to ciekawe ... mam dysk w kieszeni 16GB z NTFS ... i wszystko śmiga. Gorzej gdy urządzonko (np Snazio) nie obsługuje NTFS.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeszcze jeden kwiatek:
Jest taki Zensonic Z500 z Australi.
Piszą, że WMVHD DRM jest obsługiwane.
ale:

DRM will currently come with a firmware update later so cant give you an answer to that question now.

A pisze to chuna admin 01.12.2005.
Bo to chyba jest tak:
Playery są WMVHD DRM READY i oryginalna płyta prosi się Microsoftu : pozwól mnie puścić.
To wtedy MS mówi: Nie , bo nie.

Jest taki kawał:
Hrabia wzywa Jana:
- Janie na obiad zjem świnię.
Jan: Ale nasza ostatnia świnia się prosi.
Hrabia z głodu: A chociaż by sie na kolanach prosiła do rżnij.
 

dvd-r

New member
najnowszy soft do Pinnacle wersja 2.5 pozwala na uruchamianie WMVHD DRM bez potrzeby używania Media Connect.
Chodzi Amazon (rwie!) ale np. Coral Reef Adventyre (w 720p - chodzi płynnie)

Przypominam, że za SC200 dałem 600 złociszy. Inne MPG2 chodzą wymiatająco, po ustawieniu wszystkiego jak pisałem w innym poście

Artur
 

janunio

New member
Bez reklam
Nie widzę 2,5 Firm Ware a tylko 2,2.
Daj link do tego upgrade.
AMAZON masz pewnie 1080p (jest też wersja 720p).
Sprawdź jak trailer AMAZON 1080p będzie chodził. Jest bez DRM.
Od tego testu dowiemy się gdzie jest przyczyna.
SnaZio nie obsługuje DRM.
Twój ShowCenter 200 dostał w międzyczasie bardzo duzo nagród od czołowych pism komputerowych na calym świecie.
To bardzo ważna cecha jeżeli masz rację.
Może to być klucz do sprawy KISS-a i innych.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jak łączysz się z kompem:
kablem (LAN) czy Wi-Fi.
Wi-fi się nie nadaje do dużych bitrate 20Mbps.
Łącz z PC albo kablem krosującym albo zwykłym przez router.
Jeżeli masz kartę Wi-Fi w kompie to ją wyłącz.
 
Do góry