Snazzio 1350 już tu jest

miethod

Member
snazio czyta napisy .srt z tego co wiem jest kilka formatów,czy taki czyta:

"1
00:00:44,000 --> 00:00:46,000
Mam na imię xxxx.

2
00:00:46,000 --> 00:00:49,000
Pracowałam w yyy..
"

ej no i jak z tym DVI-HDMI? jak mam podłączyć osobno dźwięk?
 

braavoo

New member
Snazio 1350 to dosyc specyficzny sprzęt i do tego kapryśny.
Jeśli chodzi o połączenia sieciowe to problem leży w samych kartach zarówno Wi-Fi jak i kablowej.
Ja na samym początku miałem problem z odpaleniem połączenia kablowego. Testowałem różne kable i różne routery i nic. Wi-Fi szło pięknie ale kabel nawet nie wykrywał karty. Sprawdzałem różne konfiguracje i nic.
Dopiero po przewertowaniu zachodnich stron związanych z tym sprzętem dowiedziałem się o dziwnym zachowaniu połącznia sieciowego.
Faktycznie problem polega na samym przełączaniu pomiędzy Wi-Fi i kablem.
Można to usunąć fizycznie poprzez drobną ingerencję w sprzęt, ale w przyszłyym tygodniu jak wróci serwisant TAMI postaram się z nim to skonsultować. Moja główna obawa to możliwość utraty gwarancji (wg mnie sami powinni to usunąć)
http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7248

Znalazłem jednak narazie rozwiązanie doraźne.
Jeśli nie wykrywa ci karty sieciowej to zrób tak:
-Ustaw w menu rodzaj połączenia (Wired lub Wireless)
-Ustaw automatyczne DHCP.
-Wyłącz na 10-15 minut sprzęt wyłącznikiem sieciowym
-Włącz po tym czasie sprzęt.
U mnie to działa, ale faktycznie po jakichś 30 minutach zrywa połączenie. Ciekawe, czy po usunięciu zworki jest podobnie.

Ogólnie jednak jakość obrazu mnie bynajmniej zaskoczyła pozytywnie. Nareszcie wiem do czego służy LCD. :)
Filmy HDTV po LAN-ie idą pięknie i płynnie.
MP3 i Zdjęcia również. DivX nie sprawdzalem, ale uważam, ze tego sprzetu szkoda do czegos takiego. Lepiej kupic sobie DVD Manta.
Jedyny minus tego sprzetu to: słaba jakość i poziom dźwięku jak na HD i bardzo ubogie menu ustawien zarowno audio jak i video (poza formatami obrazu).
Audio mam podłączone Coaxialem pod amplituner Panasonic SA-XR55.
Do telewizora po zwyklych Cinch z wyjscia 5.1 (porazka :-().
Mam nadzieje, ze to tylko kwestia wypuszczenia nowego Firmware.
Ale ogólnie zabawka niezła.
Kupiłem go tylko po to żeby zobaczyc co to potrafi. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem to prosze pytac GG- 2587438. Sprzęt kupiony na gwiazdke 2005r.
W przyszlym tygodniu jak czas mi pozwoli to pocykam troszke zdjec tego sprzetu w akcji.

Pozdrawiam

braavoo
 
Ostatnia edycja:

kazik

New member
janunio napisał:
Added NTFS Read Support for attached USB media
NOTE: NTFS support is experimental and there is no official support.
Skąd to znamy: ano z australii Zensonic 500Z
To ominięcie opłat patentowych dla Microsoft za kod NTFS.
Czy teraz mamy możliwość grania z external HDD plików powyżej 4 GB a więc nasze3 ukochane 4,7 GB. Takie ograniczenia ma system FAT32. Kupujemy więc obudowę za 70 - 90 zł , kabelem USB 2.0 i to chodzi jak burza. Żegnajcie BlueRaye i HD DVD.

Ja się zastanawiam czemu producenci sprzętu się tak uczepili tego NTFSa. Skoro MS nie jest skory do ogólnego udostępnienia tego systemu plików to czemu nie używać np EXT2 lub 3. System ten obsługuje duże pliki i co najważniejsze jest free. Nie trzeba zakupować żadnych licencji czy innych tantiem jak to se MS wymyśla. Faktem jest że dyski sformatowane w EXT nie są windoczne w łindołsach (których to znakomita większość ludu używa) ale wystarczy sobie zainstalować darmowy sterownik i wszystko działa. Tym bardziej że większość wynalazków takich jak snazio czy dreamboxy śmiga na okrojonym linuksie. Ludzie sobie lubią życie utrudniać...
 

braavoo

New member
Faktycznie ludzie lubią sobie życie utrudniać, ale to prowadzi do szukania rozwiązań a jednocześnie tzw. ćwiczenia naszego umysłu :).

Ja nadal testuję swojego Snazio 1350 i co rusz coś ciekawego wychodzi.
 

braavoo

New member
Odpowiedź dla Miethod.

Snazio 1350 mozna polaczyc z telewizorem w nastepujacy sposob:
Video:
Snazio - JVC
DVI - HDMI

Audio:
Snazio - JVC
2 x Chinch z wyjscia 5.1 - wejscie Audio 2 x Chinch

U mnie w takim polaczeniu chodzi na ustawieniach w JVC HDMI i video i audio

Jak sprawdzisz polaczenie to napisz czy działa
 

miethod

Member
dzieki braavoo narazie czekam na snazio ma byc pod koniec tygodnia, czyli wnioskuje ze da sie podlaczyc audio pod jvc bez potrzeby podlaczania audio do wiezy? ( musialbym wtedy kupic kabel audio ze 20metrow hehe)
 

miethod

Member
Kilka spostrzeżen jako świezy uzytkownik SZ1350:

1. Odpalam Snzaio na dvi-hdmi i mniej wiecej co sekunde z głosników telewizora (jvc s60 32') wydobywa się odglos cichego "strzelania"...? spotkal sie ktos z czyms takim? Dodam tylko ze nie podlaczam wogole audio i to wystepuje... strasznie uciązliwe

2. Nie wiem laczego ale czasem film np. .ts chodzi plynnie a czasem (przeważnie skacze i jest strobo na ekranie). wszystkie płytki nagrywam na verbatim advances azo x4.

3. Czasem zacina sie tuz po wlaczeniu na ekranie powitalnym.

4. Mała czcionka w napisach

6. Po podłączeniu snazio audio do tv chinchem, brak dzwieku z wzmacniacza do ktorego podlaczony jest TV, np. z kiss dp-450 podlaczonego w ten sam sposob byl dzwiek ze wzmacniacza, w snazio po podlaczeniu audio pod tv nic nie slychac z kolumn wzmacniacza:(...

7. Za to wygląda ładniej niż na fotkach:)

Na razie tyle, prosze o pomoc
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
to są DVD do różnych celów, jeśli chcesz oglądać filmy z wypożyczalni to snazio będzie słabym wyborem ponieważ jest do plików typu .ts .mpeg2 itp. jakbyś wpisał w wyszukiwarce na forum to byś dowiedział się o snazzio i buffalo.

Pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
Zamiast Snazio polecam dobra karte do komputera i jakiegos dobrego playera. Snazio to namiastka playera HD - tylko taki player albo i lepszy ma juz kazdy w domu w postaci komputera
 

absolus12

New member
Snazio jest playerem High Definition, możesz odtwarzać na nim materiał HD 720p i 1080, możesz także zamiast płyt dvd podłączyć do niego zewnętrzny dysk HDD przez USB. Sygnał idzie componentem.

Snazio to nie namiastka playera HD tylko jest to player HD i to niezły.
Nie każdy lubi szum z komputera czy nawet jego obcność w salonie obok telewizora, jeżeli wszyscy rozumowaliby tak jak Marcin_s to nikt by nie kupował żadnych playerów nawet DVD.

Snazio - materiał HD - jakość bardzo dobra - materiał DVD - średnia jakość (tu lepiej sprawdzi się Denon 1920

Pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
absolus12 napisał:
Snazio jest playerem High Definition, możesz odtwarzać na nim materiał HD 720p i 1080, możesz także zamiast płyt dvd podłączyć do niego zewnętrzny dysk HDD przez USB.
a czym sie to rozni od chocby takiego MacMini? (to jako przyklad mikrokomputera bez wiatrakow) o minimalnych wymiarach i calkiem dobrych parametrach (zarowno G4 jak i Intel Duocore)
Jedyna roznica macmini moze wiecej... polaczenie z TV po DVI, audio po optyku, systemowe playery umozliwiaja prace z kodekiem H264..
Dla mnie Snazio to namiastka - slepy zaulek w chwili braku prawdziwego standatu HD.
Mam wlasnie dylemat - Kupic cos ze skalerem (DVD player) czy odpuscic temat i dolozyc te pieniadze do nowego komputera (Jak zawsze Macintosh) i tak stoi on 2 m od TV.
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Wczoraj kupiłem SNAZIO 1350 i podłączyłem do mojego KDF 50" (dla niewtajemniczonych jest to tylna projekcja Sony o natywnej rozdzielczości 720p). Wszystko jest niby super ale uwydatnił się jeden problem, który w poprzednim DVD udało się praktycznie zniwelować a mianowicie:
Jeśli mam jakiś kształt na jasnym tle to ma on taką swoistą obwódkę. Jest to najbardziej podobne do odbić przy źle ustawionej antenie. Najbardziej to widać jak wyświetlę na ekranie np. plik tekstowy. Zresztą nawet samo menu w Snazio wygląda kiepściutko. Menu telewizora tych obwódek nie ma więc to raczej nie zły TV. W starym odtwarzaczu DVD też tak było ale ustawiałem sygnał wyjściowy na 1080i i odbić w zasadzie nie było. Tutaj też niby jak ustawię 1080i to menu Snazio wygląda dużo lepiej ale telewizor "zrywa" górną część ekranu (ok 1/4 ekranu drga i faluje) więc oglądać nie da rady. Jedynie ustawiając na 720p i też tylko przy 60Hz. Może ktoś się zetknął z tym problemem i może coś zasugeruje?
hawk70
ps. kable mam naprawdę porządne więc to też nie ten trop. Obecnie TV jest podłączony przez kabel DVI (snazio)-HDMI (telewizor). Może warto kupić kabel DVI-DVI albo podłączać przez component? Sam nie wiem a szkoda mi kasy na kolejne eksperymenty.
 

niko777

New member
Snazio 1350 i napisy POMOCY

Witam kolegów
Własnie stałem sie posiadaczem Nazisty i mam duzy problem.
Po przerobieniu napisów w filmach z txt na srt Snazio odtwarza napisy ale tylko kilka minut , pozniej napisów nie ma . Probowałem też napisów .sub - nie działają;-.ssa -to samo co z srt po 3-4 min giną ; Moze ktoś miał poodobny problem i wie jak pomóc??:x
 

niko777

New member
Re

Po 10 dniach wreszcie udało mi sie dojść do ładu z tym urządzeniem.
Napisze co i jak może sie komuś przyda!

1 Nie działa sieć

Próbowałem na skrętce switchu, ruterze i wifi -porażka nic nie działa.
Po 7 dniach na przekór panom z firmy Tami rozkręciłem sprzet i co???? -wypadnięta karta sieciowa .:(
Po 2 minutach wszystko zaczeło działać... tylko te 7 dni do 1 w nocy i chęć wyrzucenia Nazisty przez okno.

2 Update firmware
Podobno można jak w starym dobrym Kissie wypalić na płycie lub odpalić z pendriva , podobno...... mimo usilnych starań u mnie działa, panowie z Tami twierdzą że u nich tak.:(

3 . Brak Napisów
oczywiście czyta tylko .srt
i UWAGA nie czyta napisów z zewnętrzych zródeł ( dysk USB , Pendrive):(
Ten sam film ale wypalony na płycie działa bez problemu.:D

4 Filmy HD
Odtwarza bez problemu:D

5 Dzwięk 5.1
Nie we wszystkich wersjach fw.
Czasami na starszych wersjach fw działa a na nowszych juz nie:(

6.Filmy DVD
Ogólnie OK zdarzaja sie jednak sytuacje że na 2-3 sekundy staje a póżniej wyraznie przyspiesza ,na szczeście nie zdarza sie to zbyt często.:eek:k:

7. Divx/WMV
divx -wygląda na to że chodzą wszystkie
WMV tylko 9
Uwaga nowa wersja fw 15-88 powoduje że nie odtwarza z zewnetrzych zródeł
MPEG 1. Tzn odtwarza dzwięk tylko obraz jest 0X0 pikseli:(

Toby było na tyle z tego co udało mi sie ustalić
Jesli ktoś ma inne doświadczenia z Nazistą to prosze o kontakt

Podsumowująć może za rok lub dwa gdy udoskonalą fw będzie to sprzęt kompletny,ale wtedy w związku z ciągłym postępem w technologii bedzie się nadawał już tylko na złom jak mój stary KISS DP -500:( :hmm:
 

pawel_71

New member
Ja tez wlasnie nabylem naziste i nie jestem nim zachwycony.
Jakosc obrazu cyfrowego szczegolnie w HD oczywiscie super.
Ale sam sprzet jest bardzo niestabilny, bardzo czesto sie wiesza,
glownie podczas jakichs operacji pilotem, np. przewijanie itp.
Czy u Ciebie tez zdarzaja sie tak czesto zwisy?
Zauwazylem tez ze czasami wrecz musze wylaczyc go z guzika,
bo albo nie dziala juz off na pilocie albo nawet jak sie zrebootuje
to nie widzi plyty w napedzie.
Jest to mocno denerwujace, bo od sprzetu za rownowartosc
7 odtwarzaczy DIVX raczej wymagalbym przynajmniej dosc
stabilnego oprogramowania.

Mozesz opisac swoje doswiadczenia w tej materii?
 

pawel_71

New member
A teraz odpowiedz na Twoja liste problemow:

1. Siec WIFI ruszyla mi drugiego dnia. I to od razu. Pierwszego do pozna
z tym walczylem i nic, ciagle nie dostawal IP. Moze pomoglo wylaczenie
na noc. LANu jeszcze nie testowalem bo nie mam switcha ani na tyle
dlugiego kabla. Jednak WIFI dziala dosc dobrze, normalne DIVXy do 2Mbps
mozna tak ogladac.

2. Nie probowalem, uzylem opcji sieciowej, ale zadzialalo to dopiero za 4 razem,
wczesniej po 20-30% robil sie czarny ekran i wszystko wisialo.
Nie wiem co wnosi nowa wersja, co ciekawe nie ma jej na oficjalnej stronie.

3. Napisy faktycznie tylko srt ale co ciekawe w testach ludzi pisza ze dzialaja smi i sub.
I faktycznie pliki z takimi rozszerzeniami sie nie pojawiaja czyli moze sa jakos interpretowane. W kazdym razie jak testowalem sub to nazista sie zwiesil, bede musial
ponowic proby.

4. To dziala niezle, ale czasami sie cos przycina z plyty. Jak wrzucilem na pamiec SD
+ czytnik to wszystko bylo ok.

5. Dziala ok, ale nie testowalem zbyt duzo. Nie testowalem DTS, ciekawe czy zdekoduje.

6. Zarowno DVD jak i DIVX dzialaja gorzej niz na mojej niemal 2-letniej WIWie :(
Slabo dziala przewijanie, nie ma licznika, itp.

7. Musze sprawdzic tego mpg1

BTW: Skad jestes i gdzie kupowales Snazziego?
 
Do góry