Snazzio 1350 już tu jest

halik

New member
Widzę że wszyscy mają nowy firmware do 1350 a cz ktoś go wgrał a jeśli tak to jaki sposób (może opis) bo jak dzwonię do dystrybutora to nie chcą powiedzieć w jaki sposób to zrobić jakaś tajemnica????
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] w ulubionych dodaj:

http://www.mpcclub.com/1350/update.htm

[2] W PC zaznacz w sofcie Snazi w zakładce INTERNET , że IE jest synhronizowany

[3] w playerze uruchom zakładkę INTERNET pokażą się linki / adfresy stron z ulubionych na PC IE

[4] wybierz stronę z pkt. [1]
[5] zobaczysz link do update z rozszerzeniem bin.

[6] akceptuj

pozdrpo
 

halik

New member
To jest profesjonalna pomoc można to by było zarzucić jako temat przypięty.Lepiej i szybciej niż serwis. Wielkie dzięki
 

Piotrek_PP

New member
Witam Serdecznie,
Pozwolę sobie odświerzyć wątek gdyż mam kilka pytań do właścicieli tego ciekawego urządzenia:

1. Czy w przypadku połączenia przez lan można odtwarzać filmy dvd z napędu dvd komputera w sposób pełny tzn. z menu i całą jego strukturą tak jak to wygląda z szuflady?
2. Czy w takim wypadku snazzio oferuje jakiś upsampling, poprawiając jakość obrazu oraz czy wyświetla wplecione w pliki vob napisy?
3. Czy doświadczacie jakiś problemów z odtwarzaniem materiału HD przez lan, szczególnie jeżeli po drodze są jakieś switche czy huby?
4. Czy podczas odtwarzania divx/xvid można jakoś skalować obraz np: zoomować tak aby skorygować dziwne aspect ratio jakie czasami się przytrafiają i walczyć z czarnymi pasami?
5. Czy napisy muszą znajdować się w tym samym folderze co plik avi i czy można regulować wielkość czcionek?
6. Jak sobie radzi szuflada z płytami 800MB/90min czy 99min?

Jak widzicie pytania są cokolwiek szczegółowe ale czasami od takich szczegółów zależy czy zakup w ogóle ma sens.
Pozdrawiam, Piotrek
 

fazi1234

New member
Witam

Z filmami przez lan i po switchu niema problemu i mnie przechodzi przez 4 urzadzenia.


Płytki 99min. bez problemu.


Napisy muszą być w formacie SRT i mieć taką samą nazwę.


Reszty w tej chwili nie sprawdze.
 

Piotrek_PP

New member
>fazi1234
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi. To dobrze, że nie przeszkadzają koncentratory bo u mnie snazzio musiałby współdzielić kabel lan z dbox2. Ale martwią mnie te napisy bowiem mam dużą kolekcję filmów w divx na płytach (właśnie owych 800MB) no i oczywiście z napisami ale w formacie txt. Chciałbym uniknąć każdorazowego kopiowania całej ich zawartości na dysk twardy. Jeżeli można by wybrać napisy z innej lokalizacji niż źródło avi problem by się zmarginalizował... po prostu przerobiłbym sobie wszystkie txt na srt i trzymał na hdd, a płytę ładował obojętnie czy do kompa czy do szuflady snazzio.

Ważna jest dla mnie również możliwość korzystania z dvd, ewentualnie virtualnego napędu w komputerze jak z tacki w snazzio. Wtedy mógłbym rozważyć zakup 1310. Byłoby to dziwne gdyby filmy nie dało się tak oglądać (wraz z menu i innymi typowymi dla dvd funkcjami) ale warto sprawdzić.

I wybaczcie niski poziom pytania ale czy przejście dvi->hdmi przenosi również dźwięk?
 

fazi1234

New member
Wszyscy czekamy na kolejny soft może w nim będzie obsługa txt i polskich znaków.


DVI-HDMI nie przenosi dźwięku tylko nie skompresowany obraz.



Na http://snazio.pl pojawiły sie specjalne przetestowane zestawy HDD zewnętrzne.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
Podobno ez-link umożliwia podpinanie dowolnego pliku napisu (niestety chyba nie txt) do dowolnego źródła nawet znajdującego sie na innym dysku. Niestety jest to aplikacja komercyjna za w sumie dość znaczne pieniądze.

Muszę szczerze przyznać, że frustrują mnie trochę dziwne decyzje designer'ów snazzio jak i innych podobnych urządzeń np.: po co dvi, a nie hdmi skoro w większości takie coś podłącza się do TV a nie monitorów. W konsekwencji muszę plątać sobie życie kolejnym kablem bo wykorzystać głośniki w TV.
Dlaczego nie mogę przez sieć odtworzyć dvd tak jak z szuflady, jedynie pojedyńcze pliki vob. Znacznie ogranicza to funkcjonalność 1310.
Podobno jest upsampling przy odtwarzaniu pojedyńczych plików vob a nie ma przy dvd w szufladzie. No to już jest zdumiewające.

Hmmm... chyba poczekam jeszcze... przydałoby się coś ala OPPO OPDV971H z upsamplerem/deinterlacerem Faroudja ale unetowiony/udyskowiony, że tak powiem.
 

RMarek

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy Snazio 1350, a w szczególności do Janunia, jako że ma chyba takie samo połączenia Snazia i kompa za pośrednictwem routera D-Link 624. Otóż mam dokładnie taki sam zestaw i poważny problem z wyświetlaniem zdjęć z kompa (co jest dla mnie ważne) przez Wi-Fi. Po wyświetleniu kilku do kilkunastu zdjęć następuje zerwanie połączenia i czasem pomaga tylko hard reset Snazia poprzez wyłączenie go z sieci. Dodam, że siłę sygnału w setupie Wi-Fi pokazuje jako "Excelence", czyli nie rzecz w ustawieniu anteny. Ponadto pliki video z kompa np. DivX idą bez problemu i bez przycięć.
Próbowałem już różnych ustawień i kombinacji, ale się poddałem. Myślałem, że słabo współpracują Snazio i D-Link 264, ale skoro Janunio nie wspomina o problemach, to może mam uszkodzonego Snazia. Prosiłbym o szybką podpowiedź, bo sprzęt mam od soboty i chyba w razie czego mógłbym go jeszcze wymienić na inny egzemplarz.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 

RMarek

New member
Czy naprawde nikt z posiadaczy Snazzioo nie odtwarzał fotografii z komputera przez WiFi.
U mnie praktycznie to nie działa, serwis mówi, że sprawdzali na różnych routerach i u nich też nie działa bo w Snazziu przepełnia się chyba bufor pamięci. Twierdzą, że zgłosili ten bug do producenta i że ewentualnie następny firmawe to naprawi. Jeśli macie jakiekolwiek obserwacje w tym względzie to napiszcie choć jedno zdanie.
 

Grzegorz

New member
Otóż mam dokładnie taki sam zestaw i poważny problem z wyświetlaniem zdjęć z kompa (co jest dla mnie ważne) przez Wi-Fi. Po wyświetleniu kilku do kilkunastu zdjęć następuje zerwanie połączenia i czasem pomaga tylko hard reset Snazia poprzez wyłączenie go z sieci.

To dziwne ale ja mam tak samo na skrętce, po około 30 minutach transmisja zanika. Pomaga wyłączenie z sieci - co jest, fatum jakieś?

Czy ktoś zaobserwował cos podobnego?
 

stefek100

New member
snazio 1350

tragedia...ciezko mi idzie z tym snazio..do tego potrzeba jakiegos inzyniera a nie starucha 60 letniego jak ja:((niby lan dziala.)..napisy z txt na srt zmienilem i tak nagranego dvd ..niewidzi tj napisow a mial widziec,,jakosc rzeczywiscie wspaniala :) i tu sie geba cieszy na pionierze 50..cali. za 2 dni bede miec humaxa najnowszego tego z mpg4..ale jak ja to polacze...i do tego komp...siade na tym pieknym sprzecie i bede go ogladac ta moja krwawice....a tak jeszcze kcialoby sie ogladnac jakis film hd z napisami!! koniecznie...bo dobra znajomosc angielskiego zostawiam anglikom.moja do netu jest wystarczajaca...ale zeby na luzie przy pyyfcu sobie hdtv,,,ze znajomymi ktorym sczczena staje w poprzek jak to zobacza..moze to kiedys zagra...potrzebuje jakiejs pomocy w Krakowie...kurcze....utopie takiego fachmana w mojej wspanialej sliwowicy 52%..i nietylko...za polaczenie tego wszystkiego..:)
 

stefek100

New member
snazio 1350

aa i nijak niewidzi moj snazio dysku podlaczonego na usb,,,a specjalnie pod niego kupilem 500 gb hammera,,,zeby mial co czytac...bo filmow z lektorem divixa mam ponad 400 gb..:)..a troszke tylko hd..te hd to wogole inny dla mnie temat jak to zdobyc..w jakims realnych jak dla emeryta rozmiarach hm cenowych,..ze tak powiem..
pozdrawiam ...stefek100
 

miethod

Member
JVC 32S60 + Snazio SZ1350 po HDMI?

witam
przystawiam sie do zakupu snazio sz1350,mam juz troche filmów HD i najwyższa pora je oglądnąc z czegoś innego niż kompa.Z tego co wiem to mozna Snazio podlaczyc przez kabelek DVI-HDMI do mojego JVC - uzyskam sam obraz, ok ale jak puscić audio...? wszystko wejscia audio mam z drugiej strony telewizora, EXT2,EXT3 itd, jak ustawie HDMI na TV to przecież nie będzie dźwięku audio jak podłacze samo audio do np. EXT2... :confused:
 
Do góry