Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze, że ja dziś jeździłem benzyną 141 koni wolnossącym i bardzo przypadło mi to autko do gustu. W środku dużo miejsca, pełna opcja z nawigacją, kamerą cofania, system bezkluczykowy itd w zasadzie nic więcej od samochodu bym nie wymagał. Jedyny mankament tego modelu to 5 stopniowa skrzynia, ja osobiście będę szukać 6 stopniowej bo robię codziennie 100km na autostradzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest ten minus i powiem szczerze nie potrafię zrozumieć dlaczego nie zrobili 6 stopniowej skrzyni..nie wiem czy wiesz tak przynajmniej kiedyś było że silnik do tego modelu był robiony bodajże w Australii to nie jest typowy silnik np od Opla pomimo że sprzedawane są w salonach Opla.. może to dlatego jest ta skrzynia 5 stopniowa..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja nie drażę Kolego tylko wyraziłem swój stosunek do tego.. i tyle każdy ma prawo myśleć tak jak chce.. co do tamtej sprawy to wpływu żadnego nie ma na to człowiek... ale jak czytałeś to co pisałem to w każdej z firm która ma opony tego producenta testowała i ma atesty więc trzeba wierzyć że jest ok... Z ciekawości zadzwoniłem do Porsche i tam Pan powiedział podobnie to co powiedzieli w Mercedesie że również wkładają - mają atest a tym samym biorą całkowicie odpowiedzialność i uważają że są to dobre opony ... jak się pojeździ więcej to można oceniać na razie jest za krótko.. a nie oceniam nigdy z góry zakładając to czy tamto.. co nie zmienia faktu że też mam mieszane uczucia w tej kwestii i też tego nie ukrywam...ale nie wierze że odpowiednie firmy używają tych opon i narażałyby swoje dobre imię żeby na maksa zaoszczędzić.. bo przy nie sprawzdeniu takich opon mogłoby to ich zdrowo kosztować..
Loluś, kończąc OT, tylko nie bierz tego do siebie ;)
Ja z racji wykonywanej profesji widzę jak i z czego wykonywane są samochody i niestety mam świadomość, że nawet do samochodów marki premium wkładane są podzespoły kiepskiej, a nawet bardzo kiepskiej jakości...ale do rzeczy żebyś zrozumiał czemu tak się czepiłem tego detalu.
Nie uważam, że na tych oponach można się zabić czy zaszkodzą one Twojemu autku.

Jak wcześniej Ci napisałem, przy jego właściwościach jezdnych, to nawet na chińskich no-name'ach auto dobrze by się prowadziło.

Teraz tę sytuację przełóż sobie na co innego...idziesz do porządnej knajpy, zamawiasz porządnego steka z wołowiny nowozelandzkiej kosztującej półtorej stówy za porcję- czyli coś premium jak w przypadku Twojego auta- a kelner nie pytając cię o zdanie serwuje ci tanie wino lub piwo.
Zatrujesz się?, Zaszkodzi Ci? Raczej nie...ale niesmak pozostaje ;)
EOT
A auto masz super i oby jak najdłużej Cię cieszyło i obyś jak najmniej stracił jak już będziesz zmieniał na S klasę :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry ja Cię dobrze rozumiem i wiem co masz na myślisz, nie mówię że to tak powinno być jak zrobili.. co też nie oznacza że od razu muszę je skreślić - rozumiesz ... ale sytuacja jest dziwna i tego nie kryję :) ale to też tak jakby skreślić jakiś produkt tylko dlatego bo jest Koreański lub Chiński //// może w tą sobotę pojadę na taki plac gdzie testowałem każdy z samochodów i jest tam dużo ciasnych zakrętów jak również można sobie sprawdzić drogę hamowania nawet jadąc 100-120 km - zobaczę porównam..w jakiś sposób chce to sobie umieć wytłumaczyć bo o ile jakby tylko jedna firma brała te opony to bym mógł jedną wersję przyjąć ale jak kilka i to dobrych to ... sam nie wiem .. niesmak jest i to niepodległa dyskusji ale skoro klienci Audi,Porsche, BMW - chyba też w niektórych modelach biorą opony tego producenta to wydaje się że są na odpowiednim poziomie i gwarantują właścicielowi odpowiednie bezpieczeństwo..
Apropo zmian to wiesz tym już trszki pojeżdżę :) - w sumie już niezły wózek, a na S klasę nie da rady bo musiałbym zmienić charakter, a to nie w chodzi w grę bo dzieci u mnie są na pierwszym miejscu - wyżej jak moje hobby.
Ja lubię akurat z Tobą dyskutować :) Pozdro..

Samifisher mój kumpel ma identycznego w tym samym kolorze - nie wiem ile go masz ale kumpel chwali .. tylko rozwalił turbinę ale to z jego winy - charakter jazdy ma dziwny :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
@Lolek - :eek:k:

samfisher74, też takim jeździłem, tyle, że 1,6 benzyna i też w kombi, auto nie do zajechania, miałem od nowości, a jak sprzedawałem, to miał ponad 300 tyś. i nigdy się nie zepsuł, a trakcja wzorowa :)

@Raccoon, to musimy pogadać, może na AS będzie okazja ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Loluś, kończąc OT, tylko nie bierz tego do siebie ;)
Ja z racji wykonywanej profesji widzę jak i z czego wykonywane są samochody i niestety mam świadomość, że nawet do samochodów marki premium wkładane są podzespoły kiepskiej, a nawet bardzo kiepskiej jakości...ale do rzeczy żebyś zrozumiał czemu tak się czepiłem tego detalu.
Nie uważam, że na tych oponach można się zabić czy zaszkodzą one Twojemu autku.

Jak wcześniej Ci napisałem, przy jego właściwościach jezdnych, to nawet na chińskich no-name'ach auto dobrze by się prowadziło.

Teraz tę sytuację przełóż sobie na co innego...idziesz do porządnej knajpy, zamawiasz porządnego steka z wołowiny nowozelandzkiej kosztującej półtorej stówy za porcję- czyli coś premium jak w przypadku Twojego auta- a kelner nie pytając cię o zdanie serwuje ci tanie wino lub piwo.
Zatrujesz się?, Zaszkodzi Ci? Raczej nie...ale niesmak pozostaje ;)
EOT
A auto masz super i oby jak najdłużej Cię cieszyło i obyś jak najmniej stracił jak już będziesz zmieniał na S klasę :)

Mowa o Hankooku ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak Werf...
Żeby było jasne, to nie są złe opony i broń Boże ich nie krytykuje ;)

Tak na dobranoc:

Nie ma to jak pomoc :)
[youtube]QsUVh44-ZIs[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej Henry byłoby jakby zrobili test polegający dają np dwa samochody powiedzmy Merca i Porsche z jednymi oponami tymi słabszymi - przynajmniej w teorii (bo pod względem marki to nie podlega dyskusji) i dwa identyczne samochody na oponach premium.. te same modele te same warunki, te same rozmiary opon i sprawdzamy jak to się ma w rzeczywistości... droga hamowania na suchej, na mokrej nawierzchni, jak się zachowuje samochód na zakrętach na suchej i mokrej nawierzchni, do tego przejazd na oponach powiedzmy 200 tys km po różnym terenie itp.. i byłoby jasne dla wszystkich jak to jest w rzeczywistości.. a tak to jest jakiś nie smak bo pomimo zapewnień od strony producentów samochodów jednak jest jakieś ale..
 

samfisher74

New member
Tak Werf...
Żeby było jasne, to nie są złe opony i broń Boże ich nie krytykuje ;)

Tak na dobranoc:

Nie ma to jak pomoc :)
[youtube]QsUVh44-ZIs[/youtube]

@Lolek - :eek:k:

samfisher74, też takim jeździłem, tyle, że 1,6 benzyna i też w kombi, auto nie do zajechania, miałem od nowości, a jak sprzedawałem, to miał ponad 300 tyś. i nigdy się nie zepsuł, a trakcja wzorowa :)

@Raccoon, to musimy pogadać, może na AS będzie okazja ;)

Ja na moją Fokę też nie mogę złego słowa powiedzieć, pali od strzała, zrywna, szybka, pojemna i co najważniejsze bezawaryjna.
 

werf

Active member
Bez reklam
Na jednym z aut mam hankook ventus prime 3 225 szerokości ,generalnie źle nie jest ale nie jest i dobrze
Kilka dni temu miałem okazje wracać A4 w zaje... deszczu,opony mają spory problem aquaplaningiem,wręcz dochodzi do drobnej utraty kontroli
Na drugim podobnym aucie używanym przeze mnie zamontowany jest sport maxx rt 2,tu nigdy takiej sytuacji nie było
Konkluzja jest taka,jeśli ktoś lubi trzymać gaz niech sobie kupi prawdziwe opony

Ps Hankook podobno jest produkowany w technologi dzięki której opona ma się nie ząbkować
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Miałem sport maxx rt a teraz mam rt2 naprawdę dobre opony co prawda nie starczaja na długo ale coś za coś bezpieczeństwo najważniejsze miałem też okazję pojeździć na oponach Meriva na mokrym to była prawdziwa katastrofa .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najdroższymi oponami jakie kiedykolwiek założyłem okazały się paradoksalnie dość tanie Barumy Bravurius 2....po 3 miesiąch poszły na śmietnik, nie dało się na tym jeździć.
Od tamtego czasu nie eksperymentuję, bo nie stać mnie na tanie opony przy rocznych przebiegach rzędu min. 60 tyś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na jednym z aut mam hankook ventus prime 3 225 szerokości ,generalnie źle nie jest ale nie jest i dobrze
Kilka dni temu miałem okazje wracać A4 w zaje... deszczu,opony mają spory problem aquaplaningiem,wręcz dochodzi do drobnej utraty kontroli
Na drugim podobnym aucie używanym przeze mnie zamontowany jest sport maxx rt 2,tu nigdy takiej sytuacji nie było
Konkluzja jest taka,jeśli ktoś lubi trzymać gaz niech sobie kupi prawdziwe opony

Ps Hankook podobno jest produkowany w technologi dzięki której opona ma się nie ząbkować

To widzisz ja jechałem w piątek w dobrym deszczu (nie mega ale naprawdę nieźle padało) i nie było problemu o którym Ty piszesz ale też inny model opon i inne samochody.. też zauważyłem że nie są głośniejsze w stosunku do tego co miałem wcześniej.. o tej technologii też słyszałem przynajmniej tak coś kojarzę ale wiesz jak to będzie w praktyce to się zobaczy..

Jedno jest pewne jeśli chodzi o zimowe opony kupiłbym typowo markowe opony ... choć ulice pokazują że ludzie rożnie podchodzą do tego tematu bo zimy coraz łagodniejsze mamy w RP..
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam

Toż to nie wielki unfal ,na upartego można podciągnąć pod szkodę parkingową : )
Co powiecie na temat tego autka, sie zastanawiam czy w poniedzialek nie.jechac luknac.?
Używane Mercedes-Benz CLS - 189 900 PLN, 8 014 km, 2015 - otomoto.pl
Wiem ze slaby motor, ale z drugiej strony robie od 5000 - 10000km rocznie, a nie chce nic gorszego niz bmw 7 e38.

Zastanawiam sie jeszcze nad uzywanym lexus gs, i nowa kia optima (swietnie wyglada).

Niech ktoś kto ma trochę pojęcia obejrzy ci to autko
To co Poznaniaki wleką z importu to nawet Bułgarzy się brzydzą
 
Do góry