Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak Kolega tutaj napisał o Poznaniakach sprzedawcach to książki można pisać i to w każdej z dziedzin nie tylko samochody.. Lolo jak się zdecydujesz to dobrze sprawdź bo fajne pieniądze i szkoda byłoby żeby coś nie tak było tym bardziej że samochód bardzo młody jak na sprzedaż.. I koniecznie wszystko w salonie posprawdzać.. zresztą na pewno wszystko wiesz co robić :) powodzenia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No bedzie bolala przesiadka z v8 4.4 litra... ale musze cos kupic i zadne volva, pasaty, skody, kianki... to nie dla mnie jakos nie czuje tych aut. A wolalbym cos nowego maks 2 letnie najlepiej z gwarancja aby wytrzymalo mi te 6 - 8 lat i 150 000km.

Ten meras jest na bdb wypasie.

A motorki 3litrowe to juz sie cenia....

A dlaczego bialy? A bo lubie sie wyrozniac.
Jeszcze sie zastanawiam lexusem serii GS
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To na wyróżnianie się jest lepszy bordowy od merca dzisiaj nowiutkie GLA widziałem w tym kolorze - normalnie żarówa..:) jeśli chodzi o białe to w mercu jest fajny ten ala biały czyli diamentowa biel czy jakoś tak to się nazywa - przy nowym to chyba około 5-6 tys dopłaty jest za ten kolor ale do sedanów pasuje ..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gla boje sie ze mala niewygodna buda, a po drugie suva jednego mam Honde crv. A po 3 w mojej okolicy jezdzi tyle GL ze masakra, po pasacie i audi a6 to chyba nakczesciej spotykane auto.... <zart> Ale ze 6szt jest w mojej okolicy. Szukam jakiejs duzej wygodnej limuzyny.
Bema od 2 tygodni na postoju i juz nie mam sily jej remontowac....
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego popytalem w Poznaniu czy ktoś zna tam ludzi i niestety, jedynie w salonie Merca mogę Ci VIN sprawdzić....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyślij tam fachowca, ogłaszają się chociażby na YT.
Bardzo ok rozeznanie przed zakupem, widziałem ich filmy.

Co do wyróżniania się, to cóż, co kto lubi, biały jest bardzo ok, ale CLS już jest na tyle atrakcyjny, że o to bym się nie martwił. W czerni CLS mi osobiście bardziej się podoba.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fachowcy oglaszaja sie na YT? Pierwsze slysze.

Jeszcze cls na zywo nie widzialem, bynajmniej zaden nie przykol mojej uwagi.
Mam zle doswiadczenie z merasiem ale fakt faktem ostatnio merasie naprawde sa piekne. E klasa, V klasa, G klasa, cls to stara buda z 2011 ale do dzis trzyma klase (wyglad).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prezentują filmy z takich przed-zakupowych testów - właśnie na zlecenie, a z tego co widziałem, robią to rozsądnie, aczkolwiek ASO również do zaliczenia, przy takiej kasie nie warto ryzykować. To tylko auto i aż auto.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek

Kiedy montujesz u siebie?





Bylem ogladac cls-a no i niestety nie jest to auto rodzinne i dla kogos ze wzrostem ponad 190. Wyglad ladny ale wygodne nie jest.

Narazie czekam za nowa optima 240km w benzynie 150tysi na max wypasie
I poczekam jeszcze z miesiac bedzie dostepny Meras E klasa kombi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cls i Cla one takie są że niestety dla wysokich to nie są samochody, fajne bryczki - oczywiście cla to dla tych "biedniejszych" , a jak jeszcze z pakietami AMG i rożnymi "gadżetami" wizualnymi to w oczy się wbijają ale to nie są zbytnio rodzinne samochody.. Wiesz do suva to średnio takie skrzydła pasują :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Narazie czekam za nowa optima 240km w benzynie 150tysi na max wypasie
I poczekam jeszcze z miesiac bedzie dostepny Meras E klasa kombi.

150k za Kia? Dobrze czytam?
Nie dałbym więcej jak 40k za nówkę z pełnym wyposażeniem.
Jak to w ogóle można porównywać z Mercedesem.

Ten spoiler a'la szybcy i wściekli to też pożal się, zdjąłbym to na dzień dobry.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig pojezdzij nowym sportage potem merasiem i porownaj. Siostra kupila teraz nowego sportage GT line w max wypasie za 170k i nie powiem sympatyczne autko, nie umywa sie do nowki Lexusa nx300. A roznica cenowa razy 2.

Lolek wyzwanie dla ciebie, umow siebna jazde probna kia sportage gt linem i porownaj do swojego gla.

Wedlog mnie na dzien dzisiejaszy KIA najlepsze auto cena/jakosc.

Optima nowa kombi ma wyjsc z silnikiem 240 kucy wiec by mnie to zadowolilo. Tylko pozostaje kwestia ze kia to kia.

A meras e-class w kombi i wyposazeniem kianki pewnie cena podskoczy pod 300k.

Jeszcze musze zobaczyc lexa gs

Siedzialem dzisiaj tez w mazdzie ale to nie to, kabina taka waska.

Borixon jakie np??
 

RAF1977

Banned
Co do GSa. To ci powiem, że jak coś to f-sport wersję kup.
Bo wyposazeniem i wykończeniem wnętrza się różni bardzo, na plus oczywiście.
Czułem, jak bym do całkiem innego auta wsiadł.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Lolo nie wiem jakie masz wytyczne, rocznik silnik itp... Ja dla siebie za 150k kupiłbym 2 wozy a może i 3, pewien jestem że banan z papy by nie schodził.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam graty stare i w remont pakuje tyle ze placz.

Mam okazje ze firma kupi mi auto ale musi byc z salonu z gwarancja i basta (moje wytyczne to ladne, duze, rodzinne, zebym wozek zaladowac i nie ma byc to suv). A znasz powiedzenie darowanemu koniu....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig pojezdzij nowym sportage potem merasiem i porownaj. Siostra kupila teraz nowego sportage GT line w max wypasie za 170k i nie powiem sympatyczne autko, nie umywa sie do nowki Lexusa nx300. A roznica cenowa razy 2.

Lolek wyzwanie dla ciebie, umow siebna jazde probna kia sportage gt linem i porownaj do swojego gla.

Wedlog mnie na dzien dzisiejaszy KIA najlepsze auto cena/jakosc.

Optima nowa kombi ma wyjsc z silnikiem 240 kucy wiec by mnie to zadowolilo. Tylko pozostaje kwestia ze kia to kia.

A meras e-class w kombi i wyposazeniem kianki pewnie cena podskoczy pod 300k.

Jeszcze musze zobaczyc lexa gs

Siedzialem dzisiaj tez w mazdzie ale to nie to, kabina taka waska.

Borixon jakie np??

Lolo GLA to ja miałem, a obecnie mam GLC :) ale nawet biorąc poprzedni model to wolę jednak mercedesa, troszkę pojeździłem i Kia i "hiundajem" suvy (koledzy mają) i powiem krótko to nie mój target ... Kolega od KIA po jeździe GLC zażartował czy jak dorzuci żonę w pakiecie to czy się zamienię .. :) Drugi znajomy jeździ służbowym największym sedanem od "hiundaja" i40 i nie będę pisał jego opinii o tym samochodzie ale możesz sobie wyobrazić co sądzi , a samochód naprawdę swoje kosztuje.. ale oczywiście to wszystko kwestia gustu i nie neguje kogoś kto uważa że np Kia to dobry samochód.. każdy kupuje to co uważa za słuszne bo to kupujący ma być zadowolony.. ale na pewno nie porównałbym tych samochodów z mercem, BMW czy Lexusem..itp..
To tak jak niektórzy uważają że jak kupią sobie np audi A 4 to od razu myślą że to jest klasa mercedesa c lub BMW 3 to niech pojadą do Niemiec i spytają się rodowitego Niemca czym jest dla niego audi, a czym jest BMW czy Mercedes.. to taka osoba zejdzie na ziemię.. i żeby nie było nie twierdzę że audi to zły samochód :) ja bym nie kupil patrząc po ile sa te samochody ale każdy ma wybór...

Lolo ja na Twoim miejscu kupiłbym E klasę lub Lexusa ewentualnie BMW 5 - nie kręci Cię ..?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gl-em jeszcze nie jezdzilem, ale moim zdaniem jakby zdjeli znaczek kianki to ciekawe czy bys tak samo gadal.

E klasa wyglada ok, poczekam cierpliwie na kombi w polowie pazdziernika bedzie w salonie a na grudzien mialbym w opcji jaka bede chcial, bylem tylko chwile w salonie i tak w sumie nie znalazlem roznic pomiedzy c klasa.

Na optime kombi tez miesiac trzeba czekac az bedzie w salonie.


Bylem sprawdzic audi a6 I zbytnio mi nie przypadla do gustu wiec odpuscilem bmw 5 (myslac ze jest to w sumie to samo).
A po drugie moja BMW ciagle mnie zawodzi w ciagu 3 lat tyle sie w niej zepsulo ze jakos tak "focha" mam na ten znaczek.

Lexusa gs jeszcze nie testowalem, musze gonic az do trojmiasta (w sumie do bmw tez), a to trzeba miec dzien wolnego.

AlfaRomeo, hiundaje, fordy, toyota, nissany, citroen, peugeot, infiniti, volvo jakos te marki sa dla mnie "obce".

Passat, superb, audi a6 zbyt pospolit, po jazdach probnych liczylismy z zona kto ile ich naliczy bo praktycznie chyba 50% nowszych samochodow na drogach to wlasnie te.

Jakos w najblizszym czasie sprobuje ogarnac jeszcze bmw i lexusa.

Krag ciekawych autek sie zaweza :)

Wiem wiem...
Za duzo marudze juz xd
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Mnie osobiście nie zależy na samochodach za 150k i więcej bo uważam, że Samochód ma mi tylko służyć do przewiezienia dupska w dane miejsce, ale gdybym miał wywalić ponad 200k na auto to wolałbym Audi A6 aniżeli coś ze stajni Mercedesa. To są gusta i auto ma się podobać Tobie, a nie kupować stereotypami, że to jest Mercek tzn że właściciel jest królem.
 
Do góry