Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

RAF1977

Banned
A jak się podoba i człowiek się w nim dobrze czuje, to ma nie kupić, żeby ktoś czasem nie pomyślał, że chcesz być królem. Hehe.
Uczule kolegę na jenen wkurzający mankament GSa.
Kierunki nie odbijają, trzeba mocno odbić kierownicą , żeby wrócił do pozycji neutranej.
Czytałem o tym na forum i sam tego doświadczyłem na jeździe próbnej.
Wkurzające to.
Za to w E klasie działają jak marzenie ☺
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
O to właśnie chodzi Raf, auto ma się podobać czy jest to Mercedes, Kia, Audi. Jedno jest pewne każdy z nich ma podobną drogę hamowania:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo nie ma szans mogą założyć na maskę w KIA znaczek Porsche i tak nie kupię tej marki ale tak jak napisałem to nie zmienia postaci sprawy, że samochód taki czy inny może się podobać ludziom. Każdy kupuje to co się podoba i na co kogo stać.
Także życzę Ci żebyś dokonał najlepszego wyboru z możliwych i może faktyczne mniej marudź :) bo jak tak z boku ktoś mniej zasobny popatrzy to może nieźle się zdziwić że za powiedzmy 150 tyś nie ma dla Ciebie samochodu :) ale luzik są to odpowiednie pieniądze i trzeba dokonać rozsądnego wyboru.

Pakolo to wszystko kwestia jak się podchodzi do życia.. ja Ci powiem tak jestem osobą dosyć szczerym i gdyby było mnie stać to miałbym dom z basenem, z kortem tenisowym i takie tam, gdyby było mnie stać to miałbym S klasę, a jako drugą zabawkę miałbym coś sportowego choćby taki za 1 mln samochodzik jak ma nasz Lewy :) albo coś w tym stylu by stało , gdyby było mnie stać to miałbym SF Aidy itd mógłbym wymieniać.. nie stać mnie to nie mam.. ale też mam taki a nie inny charakter bo nie potrafię podejść do życia że samochód to ma mnie zawieść od punktu a do punktu b czy też muzykę jak i film można posłuchać na zestawie plastikowym od samsunga i też są tacy co są z tego zadowoleni.. każdy miał i ma jakieś marzenia i po to uważam człowiek żyje żeby spełniać je w mniejszym bądź większym stopniu - bo wiadomo mamy jedno... ja kiedyś chciałem być piłkarzem, potem pilotem wojskowym :) nie wyszło, ale oprócz takich marzeń miałem marzenia mieć fajny samochód, dom itp sprawy...i na ile mnie stać tak żeby rodzina nie ucierpiała na tym to je spełniam i nie ma w tym nic złego, a jeśli ktoś kupuje BMW, Merca bo uważa że się czuje w nim jak król to idiota - przynajmniej ja mam takie zdanie.
A "królem" wiesz kiedy się czułem - kiedy kupiłem mój pierwszy nowy samochód skoda felicja i nigdy w życiu nie byłem szczęśliwszy przy zakupie samochodu jak w tamtym momencie, pomimo że każdy następny samochód był znacznie lepszy od poprzedniego. To tamta chwila będzie najpiękniejszą w moim życiu jeśli chodzi o zakup samochodu.

A propo nowych samochodów - nie wiem czy słyszałeś z rok może troszkę więcej ktoś przeprowadzał sondaż na temat sensu kupowania samochodu nowego i oczywiście jak to w naszym kraju bodajże coś około 65% procent czy nawet troszkę więcej ludzi opowiedziało się że nie ma sensu kupowania nowego auta bo się traci za dużo, za drogo w stosunku do zarobków itp.. ale Ci sami ludzie kiedy mieli drugie pytanie mianowicie czy jeśli byłoby ich stać na nowe fajne auto i nie musieliby sobie niczego odmawiać to czy kupili by nowe czy używane auto? Nagle oświecenia dostali i wyszło że ponad 85% jak dobrze pamiętam (tych samych ludzi nadmieniam) kopiłoby nowe..

W naszym kraju punkt widzenia w wielu sprawach zależy od tego w jakim i miejscu siedzimy - bo gro osób nie jest w stanie przyznać się do pewnych rzeczy - choć nie wiem dlaczego..

Oczywiście to wszystko było pisane ogólnie, a nie w stosunku do Twojej osoby :) Dobrej nocy życzę.

Ps . Wiesz dlaczego Nawałka wystawia Milika pomimo tylu zmarnowanych okazji ??? :) Na WP można przeczytać - bo to jego ulubieniec :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Mój post również nie byl atakiem na Ciebie. Miałem na myśli, że każdy kupuje samochód wg swojego gustu, potrzeb. Mam inne zdanie na temat Audi i Niemców. Bywam raz do roku u znajomych w Monachium, głównie na Oktoberfest i z tego co widuję i słyszę to Niemcy bardzo sobie chwalą Audi. Niestety, ale przeciętny Polak kupuje samochód używany, którym średnio jeździ z 7 lat dlatego jak ktoś wejdzie w posiadanie audi a4 cieszy się nim jak Ty swoim Mercedesem. Sam myślę o zakupie audi a4 b8 w kombii, ale niestety będę musiał znaleźć coś małego dla mojej kobiety bo ona nie lubi kombi, a i audi jej się nie podobają:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja w poprzedniej firmie jeździłem do Niemiec tak powiedzmy raz na kwartał i z tego co mówili Niemcy z którymi mieliśmy kontakt to Ci dobrze zarabiający to jednak wybierają Mercedesa i BMW co nie oznacza że Audi to słaby samochód i myślę że ciężko byłoby znaleźć kogoś kto by powiedział w ten sposób o tej marce- ja również nigdy bym tak nie powiedział tylko ja bym nie kupił..Nawet odniosłem wrażenie że bardziej są dumni z tych dwóch marek niż z Porsche, ale to tez pewnie bierze się z tego, że te dwie marki na całym świecie są mega popularne, a Porsche to raczej trafia do tych najbardziej bogatych dla których ten samochód to zapewne jest kolejnym w kolekcji :)

A odnośnie radości z kupienia samochodu to ja myślę że wielu się bardziej cieszy z kilku letniego samochodu przy zakupie od nie jednego co kupi sobie nowy.. :)
A Ty tak lubisz samochody w kombi?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj czytałem ilość zarejestrowanych aut w klasie C - najwięcej zarejestrowano opli astr, najmniej BMW seria 1. Ciekawostka jest w środku 4 miejsce ma focus, a piąte miejsce ma KIa ceed ale różnica pomiędzy ilością zarejestrowanych modeli tych dwóch producentów jest 100%, a szóste miejsce ma i30 różnica zarejestrowanych tych modeli w stosunku do forda to około 110-120% mniej .. Dane na koniec czerwca..

Dzisiaj przeczytałem również że coraz więcej ludzi na świecie jeździ na benzynie ilość sprzedawanych samochodów na ropę maleje - również jest to samo w Polsce -na chwilę obecną na benzynie jeździ już 47% wszystkich użytkowników, a na ropie 53%... tylko nie wiem czy było brane pod uwagę wszystkie auta czy tylko osobowe...
A jak myślicie jakie Państwo jeździ w 100% na benzynie ??? Brazylia :), USA 97%
Było też napisane nie wiem skąd to redaktorzy wzięli ale było że producenci coraz mniej będą inwestować w unowocześnianie silników w popularną ropę ze względu finansowych ... a część producentów tych najmniejszych "dizelków " przestanie produkować i będą kupować od innych ..
mam tu na myśli silniki typu powiedzmy od 1.2 do 1.5 itp.. Mercedes chyba nie ma w swojej ofercie silników w ropie tych małych...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek juz teraz Mercedesik ma podpisane porozumienie z Renault i Nissanem. Vito i A klasa o ile dobze pamietam sa zrobione na bazie renault kangoo. Silnikami tez sie "wymieniaja"
Wiec normalne ze niektorym nie bedzie sie oplacalo inwestowanie w R&D, lepiej kupic gotowca.

Ale jakim codem opla astra sie sprzedaje najlepiej? W to nie chce mi sie wiezyc.

Co do benzyniakow, to w sumie szal na dizelki chyba faktycznie mija, benzynka jest tansza w zakupie wiec na jeden ciul wyjdzie w kosztach.
 

enocyl

Banned
Lolek juz teraz Mercedesik ma podpisane porozumienie z Renault i Nissanem. Vito i A klasa o ile dobze pamietam sa zrobione na bazie renault kangoo. Silnikami tez sie "wymieniaja"
Wiec normalne ze niektorym nie bedzie sie oplacalo inwestowanie w R&D, lepiej kupic gotowca.

Ale jakim codem opla astra sie sprzedaje najlepiej? W to nie chce mi sie wiezyc.

Co do benzyniakow, to w sumie szal na dizelki chyba faktycznie mija, benzynka jest tansza w zakupie wiec na jeden ciul wyjdzie w kosztach.
Zależy od sytuacji. U mnie w grę wchodzi tylko diesel, bo wliczam sobie w koszty paliwo. Jak zmienią chore przepisy co do odliczania 50% VATu za samochód osobowy i jego eksploatację to kupię sobie benzynę ;) Póki co jest to nie ekonomiczne bo 1l ON kosztuje mnie 2.8 zł. Robię około 25 tysięcy kilometrów rocznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek juz teraz Mercedesik ma podpisane porozumienie z Renault i Nissanem. Vito i A klasa o ile dobze pamietam sa zrobione na bazie renault kangoo. Silnikami tez sie "wymieniaja"
Wiec normalne ze niektorym nie bedzie sie oplacalo inwestowanie w R&D, lepiej kupic gotowca.

Ale jakim codem opla astra sie sprzedaje najlepiej? W to nie chce mi sie wiezyc.

Co do benzyniakow, to w sumie szal na dizelki chyba faktycznie mija, benzynka jest tansza w zakupie wiec na jeden ciul wyjdzie w kosztach.

Nie wiem jakim cudem ale z tego co tam było napisane to focus miał coś około 5 tys rejestracji do końca czerwca, a astra miała nie pamiętam, ale między 1000-2000 więcej rejestracji.. astry chyba są tańsze jak choćby focusy - może to kwestia ceny ... może jakieś promocje były... ja wybrałbym focusa bez dwóch zdań.

A odnośnie silników od "renówki" wtedy nie zdążyłem dopisać było napisane że w nowej A klasie będą silniki od "renówki" oczywiście te małe ...

Wydaje mi się że może dojść do czegoś jak jest obecnie z matrycami do tv, że małe silniki w "dizlu" (a kto wie czy za kilka lat podobnie będzie z silnikami z większymi pojemnościami) będą robione przez kilku Producentów, a cała reszta będzie od nich kupować bo to i tak będzie taniej, a skoro maleje sprzedaż samochodów z takimi silnikami to i firmy nie chcą w to wkładać kasy. Bo lepiej zając się silnikami benzynowymi tak jak to zrobił Ford i ich benzynowe silniki naprawdę dobrze sobie radzą... W sumie jakby taki zakup silnika od producenta x okazał się później j tańszy przy zakupie gotowego samochodu y to dlaczego nie.. przecież cala elektronika i wszystko inne będzie już od samochodu y.

W tej chwili jak ktoś nie robi minimum 25-30 tys rocznie, to za diabła nie opłaca się kupować nowego "dizla" patrząc jaka jest różnica przy zakupie takich samych modeli w tym samym wyposażeniu, a tylko różnica polega na rodzaju paliwa.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zrobi sie tak jak mowisz bedzie dwoch trzech producentow silnikow w europie i koniec. (Mowa o silnikach malych - hiper masowej produkcji).

Podobnie masz teraz ze skrzyniami i mostami. ZF produkuje praktycznie do wszystkich samochodow (pojazdow) w europie i nikt sie nie bawi w swoje produkcje.

Co do Renault
Tam nie tylko silnik ale i podstawa podwozia bedzie/jest od renault. Meras wtope zrobil z "testem losia" kilka lat temu ze swoja A klasa i musieli praktycznie cale auto na nowo zaprojektowac, niby z tad Reanult w merasiu.
Nie wiem dokonca czy to prawda ale takie posluchy do mnie doszly jak kumple robili w firmie projektujacej auta dla VW group.

No ale widac, po swoich wtopach a mieli ich sporo. Mercedes zwarl poslady, zatrudnili dobrych dizajnerow i teraz Merasi jest od cholery i kazdy jeden wyglada teraz bajecznie.

Taka ciekawostak. Wiedzieliscie ze lewe drzwi i tylnia klapa w nowiutkim Porsche suvie byla projektowana w Poznaniu? :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie Porsche czytałem ile niby pali najnowsza panamera ładnie by było jakby tyle benzyna 3 czy tez 5 litrowa paliła ale to nijak się nie ma w rzeczywistości.. tak jak dane innych firm które podają producenci.. pic na wodę ale papier wszystko przyjmie..

A propo projektowania to te stare A klasa jak dla mnie to były jedne z najbrzydszych samochodów( nie wspominając o tym że na zakrętach właśnie potrafiły się przewrócić) , ale tak jak napisałeś w końcu poszli po rozum do głowy i teraz A klasa jest już taka jak powinna być .. inne modele tez mogą się podobać choć to kwestia gustu.
Nie wiem czy wiesz nowa A klasa w AMG będzie mieć dwa silniki i to naprawdę mega mocne ale cena będzie tez zapewne mega mocna..

A jeśli dalej silniki"dizlowe" będą się sprzedawać coraz słabiej to kto wie czy np Francuzi nie ogarną rynku silników na ropę i to od nich będą brać inni również te 2 litrowe.. o ile np innym firmom już nie będzie się chciało unowocześniać swoich, a konkurencja pójdzie do przodu.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tak lolek ja bardzo lubię kombi. Stawiam na wygodę, zapakuję mnóstwo gratów i jadę w daleką trasę.

Aktualnie jestem na etapie startu budowy domku, za chwilę ślub więc i pewnie jakiś dzieciak się pojawi, a w takiej sytuacji kombi jest idealne.

Moim marzeniem jest
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pakolo no to gratulacje i powodzonka ja juz jestem praktycznie po tych trzech etapach, nawet drzewka juz zasadzilem ale niechcacy je skosilem..... ale niedlogo jak upozadkuje to zasadze na nowo.

I teraz pozostal etap kombi. Tez jestem podobnego zdania wyglad wygladem ale auto musi byc praktyczne, do hondy crv z wozkiem muszee kombinowac a do sedana rozmontowywac gondole i kolka. Teraz jeszcze podobno kolejny bocian w drodze... wiec. Cls-a napewno bym przeklinal heheh.


A co do tematu:
O spalaniu nie ma sensu sie wypowiadac... oszustwo.

Co do 2 silnikow w a klasie, 2 silniki spalinowe? Jaki to sens to nie wiem.

Mi ogolnie najbardziej podoba sie rozwiazanie bodajze nissana z 4 silnikami elektrycznymi umieszczonymi w kolach. To jest soper rozwiazanie, mozliwosc sterowania poslizgiem teoretycznie nieograniczona.

Ciekawym tez jest (byla o tym mowa) nowej tesli. Auto dostepne dla wszystkich (przystepna cena) jak to im wypali to spalinowki pojda w zapomnienie. Unia nalozy oplaty na kopciuchy i kazdy wymieni na elektryka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo no to gratulacje i powodzonka ja juz jestem praktycznie po tych trzech etapach, nawet drzewka juz zasadzilem ale niechcacy je skosilem..... ale niedlogo jak upozadkuje to zasadze na nowo.

I teraz pozostal etap kombi. Tez jestem podobnego zdania wyglad wygladem ale auto musi byc praktyczne, do hondy crv z wozkiem muszee kombinowac a do sedana rozmontowywac gondole i kolka. Teraz jeszcze podobno kolejny bocian w drodze... wiec. Cls-a napewno bym przeklinal heheh.


A co do tematu:
O spalaniu nie ma sensu sie wypowiadac... oszustwo.

Co do 2 silnikow w a klasie, 2 silniki spalinowe? Jaki to sens to nie wiem.

Mi ogolnie najbardziej podoba sie rozwiazanie bodajze nissana z 4 silnikami elektrycznymi umieszczonymi w kolach. To jest soper rozwiazanie, mozliwosc sterowania poslizgiem teoretycznie nieograniczona.

Ciekawym tez jest (byla o tym mowa) nowej tesli. Auto dostepne dla wszystkich (przystepna cena) jak to im wypali to spalinowki pojda w zapomnienie. Unia nalozy oplaty na kopciuchy i kazdy wymieni na elektryka.

Ale te dwa silniki w AMG to ma być benzyna albo jeden benzyna i jeden dizelek.. ale to dopiero w 2018 roku.. o ile dobrze pamiętam to też ma być jakiś normalny benzynowy i oczywiście mały od "renówki dizelek" ale na 100% nie powiem bo nie interesuje mnie to zbytnio ... te w AMG mi się wbiły bo koników troszkę będą miały,,,

Żona nie "biła" za ścięcie drzewek :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie. Ogólnie nie mam jakiegoś strasznego ciśnienia na fajny samochód, a na takie Audi rs6 może kiedyś przyjdzie czas. Obecnie rozsądnym wyborem dla mnie wydaje się być Cruze kombi. Byłem dzisiaj u swojego mechanika i powiedział mi, że taka rs6 to jak dzieci odchowam bo każdy wjazd na kanał będzie się kończył w kilku tysiach:)

Moim pierwszym autkiem byl Golf4 kupiony na studiach. Człowiek pracował za studencką pensję i radość po zakupie nie ustawała. Koledzy zazdrościli bo siedzieli na utrzymaniu rodziców, a ja zajeżdżałem 1.9 Tdi z klimą, komputerem, tempomatem:)
 
Do góry