Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Borixon

Active member
Bez reklam
2ed8ef6987ed0621470c714f7881f8c2.jpg


To już lądujemy Panowie. W piątek robiłem jakieś kosmetyczne zabiegi w wozach 😊
 

syneq

New member
Widzę fan hondy miałem kiedyś honde civic model 1993r(srebrny najlepszy kolor😉) bardo miło wspominam jeździłem chyba z 8 lat dopiero wypadek zakończył przygodę z tym samochodem .
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Tak lubię Honde. To już mój trzeci Civic... Kiedyś miałem jeszcze z 99r. Ufo lata sie pięknie to jest super wygodny i spory wóz.
 

syneq

New member
Pamiętam w mojej był bardzo mały bagażnik w ufo to chyba ma największy w swojej klasie, w mojej była klapa otwierana jak w pickupe na której można było siedzieć ☺
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już lądujemy Panowie. W piątek robiłem jakieś kosmetyczne zabiegi w wozach ��

Widać, że pasjonat z krwi i kości.

Borixon, ja jak wchodzę na wątki "nasze zestawy" (wybrane) to widzę czerwoną plamę (z ostrzeżeniami), napisałem już o tym raz przy okazji wizyty u Kapusty, zakończyło się tak, że wątek Kapusty został usunięty, a ten płakał przez tydzień :)
Nie mam problemów jak wchodzę z tel., ale tu mały ekran i widać tyle co kot napłakał, ale naturalnie podziwiam ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak jest fabryczna instalacja w bardzo dobrym aucie to luzik ... chyba że ktoś na zamówienie zamawiał o ile jest taka możliwość .. nie interesuje się tym to nie wiem.. ale jak ktoś kupuje nowy czy używany fajny samochodzik i sam wkłada gaz to ... może nie będę pisał co o tym sądzę..

No wlasnie nie rozumiem co ludzie maja do gazu. Od bodajze 3 generacji to nie odczujesz roznicy benzyna/gaz. Silnik padnie? Przyjedz do mojej firmy pokaze ci kilkanascie widlakow leciwych w gazie, gdzie na silnik mucha nie siada.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy co tam Mesiki czy Bmki zobaczcie czym K. Wojewódzki się porusza po RP :)

Kuba Wojewódzki przyłapany na szybkiej jeździe - Moto - WP.PL

Powiem szczerze że nie wiem jak takim autem jeździć po naszych drogach nie przekraczając dozwolonych prędkości..

Lolo wyraziłem swoje zdanie dla mnie jest to żenada jak ktoś kupuje auto za 200-300 tys czy też więcej i wkłada sobie gaz.. i nie ma co dywagować, a każdy robi jak chce..

Znam takich co kupili sobie powiedzmy 3-5 letnie BMKI i jak coś im się popsuje to śmigają 150 -200 km w jedną stronę żeby naprawić je - żeby było taniej.. znam takich co kupują sobie auto na które ich nie stać, a potem cała rodzina przez 3 lata siedzi w 60 m w bloku bo tatuś sobie kupił auto na które nie było stać rodziny ale trzeba pokazać więc można i gaz władować do 4 l. czy 5 l. silnika i oszczędzać na gazie żeby było taniej....pytanie po co wtedy taki samochód skoro nie stać kogoś na benzynę ...

Może na fejsie napiszę do Wojewódzkiego żeby do swojego Lambo gaz włoży w końcu nic na tym ( z tego co piszesz) nie starci będzie miał takie same osiągi, a będzie taniej.. luks sprawa takim autem podjechać i zatankować gaz..
Rozumiem te osoby co mają normalny samochód a maja w nim gaz ... dla mnie spoko i całkowicie to akceptuję.

Nie wspominając o tym iż każdy użytkownik który tankuje benzynę czy ropę nadpłaca po to żeby gaz był tańszy niby to podobno "parę groszy" ale niby dlaczego mamy to robić jak mnie nie stać na samochód z 4-5 litrowym silnikiem to kupuje taki na który mnie stać żeby go zatankować.. Życie jest proste jak to powiedział jeden z wielkich biznesmenów, tylko warunek jest jeden - każdy powinien kupować to na co go stać w 100% znaczeniu tego słowa..
A nie kupować BMk-e i na naprawę jechać 150 km w jedną stronę i mało tego jeszcze taki Gość mówi mi że to normalne .. normalne dla mnie to taki człowiek powinien mózg sobie wymienić..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem Lolka i poniekąd się zgadzam, to zdroworozsądkowe podejście, ale są dwie strony medalu, wszak życie jest krótkie a marzenia ludzie chcą spełniać, jak ktoś marzy od 5l aucie, a nie specjalnie go stać na paliwo, to taka instalacja poniekąd pozwoli mu te marzenia spełnić.
Z serwisem podobnie, jak człowiek ma być zadowolony i te 200km trasy do mechanika pozwoli mu zaoszczędzić 50% kosztów, a dalej będzie się cieszył z posiadania auta i domowy budżet przy tym nie ucierpi, to czemu nie ;)
 

thatdorian

New member
Panowie, rozmawiamy tu o szerokopojetej motoryzacji, czyli naszych wiekszych i często droższych zabawkach :)
W myśl powiedzenia: "Nie samym sprzętem czlowiek żyje".

Wszystkie tematy zwiazane z auto-moto, w tym car audio, nowinki motoryzacyjne, nasze przemyslenia, ciekawe filmy z sieci, zdjecia, a takze cos co towarzyszy motoryzacji od zarania dziejow... czyli piekne dziewczyny ;)
Kazdy temat powiązany z motoryzacją, mile widziany.

Piękne dziewczyny, takie jak Ty?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig tak jak napisałem ja swoje zdanie napisałem i nie ma co tematu na części rozkładać bo każdy i tak zrobi po swojemu, choć idąc pewnym tokiem rozumowania to wiesz co pewni ludzie powiedzieliby o mnie o Tobie i o wielu innych tutaj na forum co kupują oryginalne filmy, muzykę, oprogramowanie itp. ... oni mogliby powiedzieć że też chcą spełniać marzenia więc ściągają z netu, a inne "barany" czyli My Armanig kupujemy oryginalne więc część z tych marzeń musimy odłożyć na drugie życie ... bo staramy się być zgodni z prawem w 100%.. czy też bycie uczciwym wobec tych wszystkich co zajmują się tymi branżami, a którzy utrzymują swoje rodziny za zarobione pieniądze z tego biznesu.
A osobiście znam 2 co zajmują się sprzedażą filmów czy tez oprogramowaniem i uwierz na słowo nikt z nich nie jeździ Q7 z 4 lit. silnikiem :) i też mają marzenia...

Przy samochodach nikt nie łamie prawa ale jak podjeżdża mistrz ortalionu w Q7 z silniczkiem 4 l. i tankuje gaz to naprawdę Kolego coś zaczyna mi się dziać.. a jak np. słyszę kierowcę obok tankującego benzynę w samochodzie dobrze kilku letnim który mówi do kumpla ;;;..." i my dla takich osób składamy się na każdy jego litr gazu " to co tu dodawać..
I teraz dobrze pomyśl na ile tacy ludzie spełniają marzenia a na ile chcą się popisać przed innymi z posiadanego np. w tym wypadku auta.. ?? Tylko niestety nie do końca stać ich na utrzymanie... więc musza na czymś przyoszczędzić bo tylko dlatego się montuje gaz.
Tyle w tym temacie mam..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, znasz już pewne moje poglądy dot. filmów, muzyki, samochodów....ale niepotrzebnie drążysz, mi to ryba, co kto i za ile zakłada i co do baku leje.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, to niepojęte do dzisiaj jest dla mnie jak do auta takiego jak Twój nowy nabytek można założyć.... wiesz co ;)
Wiem, że wynika to nie z twojego świadomego wyboru, a z oszczędności (a może pazerności) dealera, importera czy nawet producenta.

Przekładając to na nasze, to jak wybudowanie dobrej salki kinowej z instalacją Atmosa i oglądanie tam zripowanych filmów o rozdzielczości 720p i dźwieku 2.0....można? Można, ale pytanie po co ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
"Jak ktos tankuje gaz to nie stac go na utrzymanie"

Brednie dzieciaka co nigdy na gazie nie jezdzil a sie nasluchal. To taka sama fanaberia jak samochody z automatem sa gorsze od manualnych.

Moze po prostu ktos przestal wiezyc w voodoo gazowych silnikow, i tankuje gaz bo nie widzi sensu wyrzucania kasy w bloto. 5l silnik czy 1l silnik roznica tylko taka ze ten z 5l wiecej oszczedzi.

A moze ten w q7 w gazie ma na uwadze twoje zdrowie i czystrze powietrze i woli jezdzic bardziej eco.

A moze ten w q7 dba o silnik i woli czysty gaz niz niemiecka podrabiana benzyne, ktora znajduje sie w wiekszosci cpn w polsce. Koszt naprawy w takiej q7 pewnie drogi, w lexusie ls600hl to np tylko 27 000zl, za jedno "przymusowe" zatankowanie za 50zl.

Ja w swoim samochodzie nie wstawilem gazu tylko dlatego ze robie 5 000 - 10000km rocznie i po prostu nie ma to sensu.

Jeszcze kilka lat temu chcieli gazowac dizle, no ale malo to rentowne i temat praktycznie umarl.
 

syneq

New member
Panowie a jak ktoś buduje dom za milion i pakuje panele słoneczne na dach to raczej nikt nie powie że wiocha i że jak go nie stać na rachunki to niech lepiej mieszka w bloku😉-też nie mam gazu w samochodzie .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loluś, znasz już pewne moje poglądy dot. filmów, muzyki, samochodów....ale niepotrzebnie drążysz, mi to ryba, co kto i za ile zakłada i co do baku leje.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, to niepojęte do dzisiaj jest dla mnie jak do auta takiego jak Twój nowy nabytek można założyć.... wiesz co ;)
Wiem, że wynika to nie z twojego świadomego wyboru, a z oszczędności (a może pazerności) dealera, importera czy nawet producenta.

Przekładając to na nasze, to jak wybudowanie dobrej salki kinowej z instalacją Atmosa i oglądanie tam zripowanych filmów o rozdzielczości 720p i dźwieku 2.0....można? Można, ale pytanie po co ;)

Ja nie drażę Kolego tylko wyraziłem swój stosunek do tego.. i tyle każdy ma prawo myśleć tak jak chce.. co do tamtej sprawy to wpływu żadnego nie ma na to człowiek... ale jak czytałeś to co pisałem to w każdej z firm która ma opony tego producenta testowała i ma atesty więc trzeba wierzyć że jest ok... Z ciekawości zadzwoniłem do Porsche i tam Pan powiedział podobnie to co powiedzieli w Mercedesie że również wkładają - mają atest a tym samym biorą całkowicie odpowiedzialność i uważają że są to dobre opony ... jak się pojeździ więcej to można oceniać na razie jest za krótko.. a nie oceniam nigdy z góry zakładając to czy tamto.. co nie zmienia faktu że też mam mieszane uczucia w tej kwestii i też tego nie ukrywam...ale nie wierze że odpowiednie firmy używają tych opon i narażałyby swoje dobre imię żeby na maksa zaoszczędzić.. bo przy nie sprawzdeniu takich opon mogłoby to ich zdrowo kosztować..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Co do tego Lambo Wojewódzkiego to kiedyś gdzieś mówił, że to wynajmowane.

Jeździłem przez kilka dni Galantem z porządną instalacją gazową i powiem szczerze, że nie czułem różnicy przełączając na benzynkę. 200 łapał z palcem w d... na A4.

Dzisiaj znajomy udostępnił mi Chevroleta Cruze Kombi full opcję 2012 rok z instalacją gazową i również przyjemnie się nim jeździ, w zasadzie przekonało mnie to autko do zakupu:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też słyszałem że to wynajmowany , ale frajdę ma... co do Cruza to pamiętam jak jeden z moich znajomych kupił kilka lat temu w benzynie w bardzo dobrym wyposażeniu w sumie samochód gdzieś ponad 80 tyś go wyniósł, a drugi ala kumpel stwierdził to to dziadostwo i jego 6 letni golf przebija takiego "szewrolecika" można - można .. :) ale to jest tak jak coś do czegoś się podchodzi z góry i od razu zakłada się że to taka marka, a nie inna - to od razu się mówi że to dziadostwo , a już nie wspomnę że tego drugiego oczywiście nawet na połowę tego cruza nie było go stać ale to już inna inszość..
W USA suvów i nie tylko - tej firmy to pewnie połowa samochodów rządowych się buja i są zapewne zadowoleni .. w przeciwnym wypadku by ich nie brali, oczywiście na pewno też są to inne bryczki ale bez przesady - ja też uważam że Cruz fajny samochodzik.. mi w sedanie najbardziej pasuje...
 
Do góry