SHARP RD8-opinie użytkowników

Rhylfein

New member
Tak, sprawdzałem wszystkie trzy rozdzielczości tj. 1024x768; 1280x768 oraz 1360x768 i na każdej "miganie" ekranu jest mniej więcej takie samo...wygląda to trochę tak jak odświeżanie w starych monitorach biurowych...:( kurcze przyznaje ze podczas oglądania filmu potrafi to być dość męczące...ponieważ ktoś już tu pisał, że nie miał problemów z podłączaniem PC czy to może być wina mojej karty?
 

plaster73

New member
Witam.
Mój model to 32RD8E. Widziałem we wcześniejszych wpisach, że nie tylko mnie dotyczy problem tzw. pływających konturów przy poruszających się obiektach (zarówno SAT przez EURO, jak i DVD przez HDMI). Czy ktoś (być może z wypowiadających się w tej kwestii) znalazł jakieś sensowne rozwiązanie? A może komuś pomogła kalibracja? Proszę o pomoc.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rhylfein napisał:
Tak, sprawdzałem wszystkie trzy rozdzielczości tj. 1024x768; 1280x768 oraz 1360x768 i na każdej "miganie" ekranu jest mniej więcej takie samo...wygląda to trochę tak jak odświeżanie w starych monitorach biurowych...:( kurcze przyznaje ze podczas oglądania filmu potrafi to być dość męczące...ponieważ ktoś już tu pisał, że nie miał problemów z podłączaniem PC czy to może być wina mojej karty?
To spróbuj pożyczyć od znajomego jakiegoś lapka
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
plaster73 napisał:
Witam.
Mój model to 32RD8E. Widziałem we wcześniejszych wpisach, że nie tylko mnie dotyczy problem tzw. pływających konturów przy poruszających się obiektach (zarówno SAT przez EURO, jak i DVD przez HDMI). Czy ktoś (być może z wypowiadających się w tej kwestii) znalazł jakieś sensowne rozwiązanie? A może komuś pomogła kalibracja? Proszę o pomoc.
Powyłączaj 100Hz i DNR ustaw na wartość niską, tryb filmu masz WYŁ?
 

panmaniek

New member
Witam, na podstawie forum, analizy moich potrzeb i możliwości kupiłem ten telewizor - mój pierwszy LCD, dość ciemny pokój, do tego telewizor stoi w ciemnej niszy, sygnał - osiedlowa kablówka, oglądanie wieczorem. Moje uwagi - prosty i bezproblemowy w obsłudze, fajny obraz, co ciekawe mimo iż nie sugerowałem się opiniami na temat tego modelu wszyscy sprzedawcy polecali ten model. Wady oczywiście nie dyskwalifikujące tv - dość wolna reakcja na przełączanie pilotem kanałów, niezbyt rewelacyjny dźwięk i jego natężenie.
 

Graffy

New member
Dołączę się do pytania :)
W trybie TV i DTV nie ma problemu, ale niech mi ktoś powie jak
skalować obraz przy obrazie z N-ki po HDMI ??
W Panasie LX85 nie ma tego problemu w moim Sharpie ta funkcja przestaje działać z tego źródła.
Tak przy okazji co lepiej ustawić na dekoderze N - 1080i czy 720p ??
RD8 ma matryce HD Ready dla przypomnienia :D
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Graffy napisał:
Tak przy okazji co lepiej ustawić na dekoderze N - 1080i czy 720p ??
zabawne pytanie :)
Podłacz na jednym ustawieniu, potem na drugim, porównaj obraz i wybierz sam. Chyba to lepsze niż wierzyc na ślepo komus kto ci tu coś poradzi, prawda?
 

gringo1908

New member
gringo1908 napisał:
Ja nie ma zastrzeżeń do jakości obrazu z laptopa - tu wszystko jest ok, nawet super -lepiej niż myślałem; nie ma żadnych cieni, poświaty, przesunięcia kolorów, itp. Dlatego coraz bardziej jestem przekonany że problem nie leży po stronie TV.

Czkam teraz na dekoder HD z Cyfry (będzie w lutym) i mam nadzieję że będę mógł napisać że problem zniknął lub jest zdecydowanie mniejszy.
====================================================

Kilka dni temu podłączyłem dekoder HD (przez HDMI). Obraz super! Jestem zachwycony i 100% zadowolny z tego modelu. Wcześniejsze moje zastrzeżenia do tv to już przeszłość.
Myślałem że dekoder HD będzie miał jedynie znaczenie przy program jakości HD, ale okazało się że na wszystkich program jest zdecydowana poprawa jakości.

Podsumowując:
1. Moim zdaniem pełne możliwości tego tv można zobaczyć gdy mamy:
- dobry sygnał (w moim przypadku cyfra)
- dekoder HD (u mnie Philips)
- najzwyklejszy kabel HDMI - najtajnszy jaki był w Saturnie ok 43pln
2. Obraz z Laptopa także super. Filmy jakości divx/avi na ekranie tego telewizora nabierają nowej jakości. Coś podobnego przeżyłem gdy przesiadałem się ze starego monitara CRT 15'' na 19'' LCD LG.
3. Inne zalety które przychodzą mi teraz jeszcze do głowy:
- bardzo dobre kolory
- funkcja opc
- powłoka antyodblaskowa
- niski pobór prądu
- brak smużenia (na dekoderze SD na kanałach o gorszym sygnale np OrangeE smużenie bylo widoczne, był problem również z przsunięciem/pasowaniem czerwonego koloru)

Zastrzeżenia:
1. wolne przłanczanie się kanałów
2. 100Hz - ciężko zauważyć jego wpływ, jak na razie jego przydatność oceniam średnio.

pozdrawiam

Łódź moim Miastem ŁKS moim Klubem! 100 lat za nami, wieki przed nami!
ŁKS Łódź POLSKA FC Małopolska.
 

mrtwister

New member
hejka

Proszę o pomoc w zakresie konfiguracji telewizora do oglądania programów z kablówki upc (sygnał nie jest rewelacyjny).

Głównym problemem jest nasycenie barw i kontrast, obraz jest zbyt nasycony kolorami i lekko smuży. W pomieszczeniu praktycznie tylko sztuczne światło.

Dzięki z góry za jakiekolwiek rady.
 

g2a2

New member
W przypadku kabla scart trzeba podłączyć do gniazda EXT 1.W telewizorze wcisnąć na pilocie 1,następnie menu-ustawienia-konfiguracja programów nacisnąć ok (jeśli zechce pin to domyślny jest 1234)-dostosowanie ręczne tak-wybrać kanał (np:01),zatwierdzić i z listy wybrać pozycję dekoder,po czym przestawić z wył. na EXT 1. Po tym zabiegu u mnie jest telegazeta. Mam nadzieję że komuś się to przyda
 

ewlu

New member
xBox

Mam ten telewizor już od jakiegoś czasu i naszła mnie ochota na kupno Xbox-a. Po przeczytaniu tematu mam co do tego wątpliwości.
Dlatego proszę o odpowiedź osoby które testowały połączanie RD8->Xbox na pytania:

1. Jak tv radzi sobie z konsolą podłączoną przez hdmi?
2. Jaki kabel będzie najlepszy?
3. Czy obraz jest: a) bardzo dobry :eek:k: b) zadowalający c) zły :(
 

g2a2

New member
nie testowałem x-boxa ale testowałem kompa przez dvi-hdmi i mogę powiedzieć że obraz jest ładny aczkolwiek trzeba w kompie się trochę pogimnastykować zeby ustawić odpowiednią rozdzielczość.Najlepiej użyć funkcji resize w sterownikach nvidia i dopasować suwakami.A tak ogólnie mam go już trochę i nie żałuję zakupu,nie smuży
 

spl

New member
Również skusiłem sie na ten model!Sygnał odbieram z kablowki i jest w miare dobrze!Jednak z biegiem czasu zauwazylem dwie wady
1-jak przełaczam z kanalu na kanal i wracam spowrotem na ten sam to glos jest ciszej i musze podgłosnic pilotem!?
2-przy przełaczaniu na inny kanał nieraz na dole sa jakies paski??
Czy tez macie podobnie!
No i dziwna rzecz gdzie tu sie ustawia zegarek bo za cholere nie moge w menu tego ustawic???
 

diablo1

New member
ocena na chlodno

mam ten tv okolo pol roku,tak ze moge juz cos powiedziec na jego temat.jest to moj pierwszy lcd,generalnie jestem rozczarowany.funkcja 100 hz w moim przypadku tylko psuje obraz wiec jest wylaczona,chodzi o to ze podczas ogladanie meczow pilki noznej przy wlaczonym 100hz podczas wykopu pilki przez bramkarza pilka w powietrzu sie rozdwaja albo potraja(jak ktos powiedzial,wyglada jak wzieta w nawias)dzieje sie tak zarowno przy sygnale z kablowki jak i np na eurosporcie z satelity(tuner dsr5001),po wylaczeniu 100hz tego efektu nie ma a przeciez wszyscy pisza ze ta funkcja jest pomocna przy sygnale sd i programach sportowych.druga denerwujaca wada tego tv jest biala otoczka wokol ciemnych konturow ktore szybko sie ruszaja,np wokol glowy(gosc wyglada jak swiety)kolejna wada wg mnie to to ze menu regulacji obrazu zaslania caly obraz co skutecznie utrudnia regulacje ktora bez tego juz nie jest prosta.kolejne wady tego tv (podkreslam wg mnie) to dzwiek ktory jest naprawde slaby(zero wysokich i niskich tonow),do pilota skosniaki tez sie specjalnie nie przylozyly (plastik taki jak przy chinskich pilotach uniwersalnych).dzialania niektorych funcji nie sposob zauwazyc(dnr,czy 3d-y/c).to tyle jesli chodzi o rzeczy ktore mnie denerwuja w tym tv,reszta jest w miare ok,wiem ze achwile mi ktos odpowie ze moze mi sie zdaje albo zebym przeprowadzil profesjonalna kalibracje,ale gdybym teraz kupowal jeszcze raz to nie bylby to sharp(moze panasonic ) o ile drugi raz kupilbym lcd,poniewaz moj poprzedni tv( ctr 28cali)byl jesli chodzi o obraz niedoscignionym wzorem dla lcd.pewnie gdybym podlaczyl do niego sygnal hd to bylbym zadowolony,ale przy kupnie sugerowalem sie opiniami ludzi ktozy pisali ze sharp dobrze radzi sobie z sygnalem sd,tymczasem jest z tym roznie.
 

Evillus

Member
Pewnie masz rację, ale za te pieniądze nic lepszego (raczej ) nie można było wtedy kupić. Ja używam ten model od roku. Po przejściu z Cyfry na Nke zauważyłem dużą poprawę w jakości. TV po kalibracji. Na PS3 chodzi super. Zawsze można kupić KURO :D To tylko moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Evillus napisał:
Pewnie masz rację, ale za te pieniądze nic lepszego (raczej ) nie można było wtedy kupić. Ja używam ten model od roku. Po przejściu z Cyfry na Nke zauważyłem dużą poprawę w jakości. TV po kalibracji. Na PS3 chodzi super. Zawsze można kupić KURO :D To tylko moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam
Moje odczucia na temat tego TV też są mieszane, od skrajnie złych po, bardzo, bardzo dobre. Na TV oglądam głównie CYFRE+oraz gry z XBOX 360. Jest to mój pierwszy LCD więc porównania nie mam, bo co innego miec a co innego widzieć:) Jakość odbioru mocno zależy od jakości nadawania a telwizor był przedsatwiany na poczatku, jako dobrze radzący sobie ze słabą jakością nadawania czyli np. z kablowkami. Niestety na swoim przykładzie musze stwierdzić, że w tej kwestii nie jest najlepiej(posiadam VECTRE:() Z tunera TV sat jest już lepiej i są programy, które mimo standardowych rozdzielczosci czyt. nie HD, cieszą oko, ale są i takie na które nie można patrzeć np. mecz Polska-Irlandia w tvp1:confused: Jakość tragiczna! Na obraz ma też znaczenie posiadany tuner sat. Strong okazał sie sporo gorszy od mediasata pioneer 1430(oba tunery podpiete z TV przez złącze SCART) Niestety jeszcze nie sprawdzałem TV podpiętego do tynera HD a mysle, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie biorąc pod uwagę wrażliwość tego TV na jakość sygnału. Obraz z Xbox360 bardzo dobry, można sprawdzić jak działa 100Hz jednym efekt się podoba innym nie, mnie bardzo:) Zapomniał bym o obrazie z komputera, DIVX w miarę, da sie obejrzeć. Zawsze się zastanawiałem co daje kalibracja, panuje opinia o zbawiennym działaniu na nasze panele, czy w takim razie Evillus mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i ewentualnie napisać w jaki sposób została ona przeprowadzona, przez kogo i ile kosztowała?
 
Do góry