SHARP RD8-opinie użytkowników

JohnLenin

New member
Witam, gdzieś czytałem że w RD8 jest wyświetlane zbyt duże info programu. Czy może Ktoś napisać jak to wygąda, czy rzeczywiście jest takie wielki?
 
J

juventino

Guest
Od pewnego czasu mam ten tv. Z kablówką radzi sobie bardzo dobrze, 100 hz robi swoje. Odnośnie formatowanie, to nie ma "tuczników" zamiast ludzi. W kwestii dużego info programu - na początku też mi się wydawało zbyt duże (i pewnie ładniej by wyglądało mniejsze), ale już się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza.

A teraz kwestia rd8+ps3+hdmi. Mam pytanie: jest ktoś na tym forum, kto posiada podobny zestaw i nie dostrzega smużenia? W większości gier (np. motorstorm, skate, grid) nie przeszkadzające to smużenie, ale po bliższym przyjrzeniu, mimo wszystko zauważalne. A teraz fifa i pes - ta pierwsza jest w rozdziałce 1080i i pewnie dlatego mocniej smuży od tej drugiej (? - skalowanie). Odnośnie 100 hz w grach, to w mojej opinii ten układ nie polepsza obrazu, a wręcz przeciwnie, pogarsza go - no przekład w pes'ie, (100 hz - on) i efakt - rwąca animacja, szczególnie piłki w długich przerzutach - zamiast jednej piłki i ewentualnej smugi widzę kilka, kilkanaście białych piłeczek.
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
Kalibracja

Cześć, zamówiłem w sklepiku Rtv Sharpa 32 RD 8, w czwartek powinienem go mieć w domu, teraz mam pytanko, jakie macie ustawienia obrazu u siebie(może po kalibracji?), może doradzicie jak go fajnie ustawić, bo w okolicy nikt zabardzo niewie o co kaman? z ta kalibracją. Więc musze chyba sam to jakoś połapać Pomożecie...?:-D
 

Evillus

Member
O kalibracji pogadaj z KIKIm. Nie wiem czy to coś daje , ale ja kupiłem TV już po kalibracji. Gra dobrze, tylko nie bardzo wiem jak grał przedtem :grin:
 

JohnLenin

New member
Evillus napisał:
O kalibracji pogadaj z KIKIm. Nie wiem czy to coś daje , ale ja kupiłem TV już po kalibracji. Gra dobrze, tylko nie bardzo wiem jak grał przedtem :grin:
A czy możesz podać jakie masz ustawienia w menu obrazu:roll: , byłbym wdzięczny jak chole.a!!!
 

dlurznik

New member
Cosik o sharpie rd8

Wczoraj stałem się posiadaczem modelu RD8 a to moje spostrzeżenia: jakoś obrazu na analogowej kablówce UPC znośna są programy które cieszą oko ale są takie ze powinno się oglądać z 5m:roll:,dźwięk tv rzekłbym normalny po podłączeniu głośników jest dobrze,menu proste,przejrzyste do opanowania w przysłowiowe 5minut.mam pytanie czy może ktoś podać przykładowe ustawienia Użytkownika?
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia po kalibracji PROŚBA

Witam, bardzo prosze osoby ktore posiadaja skalibrowany TV RD8E o napisanie ustawień, bede bardzo bardzo wdzięczny
 

JohnLenin

New member
moje ustawienia

Chyba nikt nie poda, a szkoda, ja u siebie ustawiłem tak:
-OPC Wył.
- Podswietlenie +2
- Kontrast +21
- Jasność +6
- Kolor 0
- Barwa +1
- Ostrość +6
Zaawansowane:
- Temp. kol. Średnia
- Czerń Wł.
- 3D-Y/C Szybkie
- Mono. Wył.
- Tryb film Wł
- 100% Wł
Co do inny ustawień: WSS-Wł, Tryb 4:3 Panoramiczny.
Troszke wydaje mi się że mam za ciemne niektóre ciemne sceny, ale nie wiem jeszcze czy da radę coś zmienić. Mam ten tv od 2dni, ogólnie spoko, jest to mój pierwsze lcd, więc o porównania ciężko, to co mi się w nim niepodoba to taka jak wiele osób zauważyło, poprostu paskudny dzwięk! Nie wiem jak można dać tak kiepskie głośniki, wiem że można sobie podłączyć kino, ale... kto pamięta przywożone kiedyś 2kasetowce " jamniki", to ten tv podobnie gra, zero basu. Oczy muszą się chyba przyzwyczaić do scen filmowych jak w teatrze. Jeśli Ktoś z posiadaczy podpowiedział by jak RD8 optymlnie ustawić to wielkie:D dzięki!!!
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
JohnLenin napisał:
Chyba nikt nie poda, a szkoda, ja u siebie ustawiłem tak:
-OPC Wył.
- Podswietlenie +2
- Kontrast +21
- Jasność +6
- Kolor 0
- Barwa +1
- Ostrość +6
Zaawansowane:
- Temp. kol. Średnia
- Czerń Wł.
- 3D-Y/C Szybkie
- Mono. Wył.
- Tryb film Wł
- 100% Wł
Co do inny ustawień: WSS-Wł, Tryb 4:3 Panoramiczny.
Troszke wydaje mi się że mam za ciemne niektóre ciemne sceny, ale nie wiem jeszcze czy da radę coś zmienić. Mam ten tv od 2dni, ogólnie spoko, jest to mój pierwsze lcd, więc o porównania ciężko, to co mi się w nim niepodoba to taka jak wiele osób zauważyło, poprostu paskudny dzwięk! Nie wiem jak można dać tak kiepskie głośniki, wiem że można sobie podłączyć kino, ale... kto pamięta przywożone kiedyś 2kasetowce " jamniki", to ten tv podobnie gra, zero basu. Oczy muszą się chyba przyzwyczaić do scen filmowych jak w teatrze. Jeśli Ktoś z posiadaczy podpowiedział by jak RD8 optymlnie ustawić to wielkie:D dzięki!!!
Fajnie, ze podales swoje ustawienia, ale chyba na osoby ktore maja skalibrowany TV chyba nie mozna liczyc
 

JohnLenin

New member
dlurznik napisał:
fajnie że znalazł się jeden "sprawiedliwy" i podał parametry kalibracji swojego RD8,zamierzam sprawdzić na UPC.
To nie są ustawienia po kalibracji, tylko moje, jak znajdę kogoś kto kalibruje to zapewne skorzystam.
 

JohnLenin

New member
Witam, dziś rozmawiałem przez tel. z gościem która zajmuje się kalibracją i powiedział mi że w 32-calowym lcd nie ma potrzeby kalibracji, lepiej samemu ustawic, co wy na to? Kasa za kalibracje to 100pln, może dlatego nikt niechce podac jakie ma ustwienia, choc wiadomo że każdy ma inny sygnał. Pozdrawiam, Wesołych Swiąt!
 

Evillus

Member
Z tego co się orientuję , to kalibruje się matryce a nie TV. Ustawienia w menu servisowym. Tam raczej żaden laik (czyli ja ) nie wejdzie, żeby czegoś nie spie..... . Może pogadaj z Kikim, wytłumaczy ci, o co w tym wszystkim chodzi.Chyba że jestem w błędzie.
Pozdrawiam i wesołych świąt przed Sharpikiem ;)
 
Do góry