SHARP RD8-opinie użytkowników

gringo1908

New member
Telewizor SHARP LC32RD8 testuje dopiero 1 dzień. Jest to mój pierwszy LCD TV. Przed zakupem zastanawiałem się jeszcze nad Panasonic LX85P.

Na chwilę obecną jestem trochę zawiedziony. Irytują mnie 2 sprawy:
1. smużenie
widoczne jest na kanałach sportowych - testowałem na Canal + Sport, Orange Ekstraklasa
2. "cienie" - koszulki piłkarzy (przede wszystkim czerwone) jakby były nieco przesunięte względem zawodnika, tak jakby z boku. Widać to już dobrze nawet na zawodnikach nie będących w ruchu. Ten defekt widoczny jest praktycznie z kamery, która pokazuje boisko z daleka. Przy zbliżeniach tego nie widać, nie widać też wtedy smużenia.
Na niektórych programach (scenografia w studio?, jakość sygnału?) na krawędziach, obrysach ludzi widoczny jest jakby cień - bardzo podobny efekt do tego ze strojami piłkarzy.

Telewizor testowałem na:
- sygnale z Cyfry+,
- dekoderze SD (Thomson) podłączonym do wejścia ext1,
- różnych ustawieniach w tv
- po początkowej instalacji automatycznej (analogowej)

W zasadzie nie wiem co jest przyczyną takiego efektu?
1. Telewizor
2. Analogowy sygnał
3. Dekoder
4. Inne?

Jeśli ktoś zna odpowiedź to będę wdzięczy za podzielenie się nią.

Mam jeszcze pytanie odnośnie opcji DTV - na razie nie potrafię z niej skorzystać, czy ona działa?
pozdrawiam
 

mbom

New member
Witam. Mam ten telewizor od 2 tygodni i pomimo to, że jestem totalnym laikiem uważam, że jakość jest bardzo dobra. Pojawił się tylko mały problem, pilot jednego dnia działa a następne dwa nie. Nic nie zasłania diody przy tv, baterie działają, brak jakichkolwiek świetlówek i itp co mogłoby przeszkadzać, oświetlenie nie ma z tym nic wspólnego. proszę o pomoc. Pozdrawiam
 

keruk_r

New member
Poswiata

gringo1908 napisał:
Telewizor SHARP LC32RD8 testuje dopiero 1 dzień. Jest to mój pierwszy LCD TV. Przed zakupem zastanawiałem się jeszcze nad Panasonic LX85P.

Na chwilę obecną jestem trochę zawiedziony. Irytują mnie 2 sprawy:
1. smużenie
widoczne jest na kanałach sportowych - testowałem na Canal + Sport, Orange Ekstraklasa
2. "cienie" - koszulki piłkarzy (przede wszystkim czerwone) jakby były nieco przesunięte względem zawodnika, tak jakby z boku. Widać to już dobrze nawet na zawodnikach nie będących w ruchu. Ten defekt widoczny jest praktycznie z kamery, która pokazuje boisko z daleka. Przy zbliżeniach tego nie widać, nie widać też wtedy smużenia.
Na niektórych programach (scenografia w studio?, jakość sygnału?) na krawędziach, obrysach ludzi widoczny jest jakby cień - bardzo podobny efekt do tego ze strojami piłkarzy.

Telewizor testowałem na:
- sygnale z Cyfry+,
- dekoderze SD (Thomson) podłączonym do wejścia ext1,
- różnych ustawieniach w tv
- po początkowej instalacji automatycznej (analogowej)

W zasadzie nie wiem co jest przyczyną takiego efektu?
1. Telewizor
2. Analogowy sygnał
3. Dekoder
4. Inne?

Jeśli ktoś zna odpowiedź to będę wdzięczy za podzielenie się nią.

Mam jeszcze pytanie odnośnie opcji DTV - na razie nie potrafię z niej skorzystać, czy ona działa?
pozdrawiam

Witam! Mam niestety te same spostrzezenia co użytkownik gringo1908.
Ogólnie wydaje mi się że to musi być coś z odbiornikiem TV. Maiłem okazje sprawdzić kilka modeli sharpa i po podłączeniu laptopa do RD8 efekt jest straszny:
http: (spacja)//images47.fotosik.pl/48/09af87c8d5e71cc7.(spacja)jpg (usunąć spacje)

Powstaje taka poświata wokół poruszających się postaci. Kupowałem ten TV z myślą oglądania filmów na TV i mocno się rozczarowałem. Mam podłączoną dekoder N i efektu tego tak nie widać chociaż też daje się zauwarżyć. Może jest to związane z kompresją wideo??
Inna denerwującą mnie rzeczą jest to że mam podłączony dekoder przez kabel HDMI i najpierw muszę uruchomić TV (który uruchamia się dosyć długo oko 5-7s) i odczekać jeszcze ze 3 s i dopiero włączyć dekoder bo inaczej mam tylko sam dzwięk i komunikat na dekoderze HD komunikat "Problem HDCP" Spotkał się ktoś z tym probmemem??
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
keruk_r napisał:
Witam! Mam niestety te same spostrzezenia co użytkownik gringo1908.
Ogólnie wydaje mi się że to musi być coś z odbiornikiem TV. Maiłem okazje sprawdzić kilka modeli sharpa i po podłączeniu laptopa do RD8 efekt jest straszny:
http: (spacja)//images47.fotosik.pl/48/09af87c8d5e71cc7.(spacja)jpg (usunąć spacje)

Powstaje taka poświata wokół poruszających się postaci. Kupowałem ten TV z myślą oglądania filmów na TV i mocno się rozczarowałem. Mam podłączoną dekoder N i efektu tego tak nie widać chociaż też daje się zauwarżyć. Może jest to związane z kompresją wideo??
Inna denerwującą mnie rzeczą jest to że mam podłączony dekoder przez kabel HDMI i najpierw muszę uruchomić TV (który uruchamia się dosyć długo oko 5-7s) i odczekać jeszcze ze 3 s i dopiero włączyć dekoder bo inaczej mam tylko sam dzwięk i komunikat na dekoderze HD komunikat "Problem HDCP" Spotkał się ktoś z tym probmemem??

Sprobuj powylaczac wszystkie polepszacze obrazu, czyli 100Hz i DNR wartosc na wylaczone. DNR przydaje sie jedynie w przypadku sygnalu analogowego.
 

gringo1908

New member
Ja nie ma zastrzeżeń do jakości obrazu z laptopa - tu wszystko jest ok, nawet super -lepiej niż myślałem; nie ma żadnych cieni, poświaty, przesunięcia kolorów, itp. Dlatego coraz bardziej jestem przekonany że problem nie leży po stronie TV.

Czkam teraz na dekoder HD z Cyfry (będzie w lutym) i mam nadzieję że będę mógł napisać że problem zniknął lub jest zdecydowanie mniejszy.

pozdrawiam

keruk_r napisał:
Witam! Mam niestety te same spostrzezenia co użytkownik gringo1908.
Ogólnie wydaje mi się że to musi być coś z odbiornikiem TV. Maiłem okazje sprawdzić kilka modeli sharpa i po podłączeniu laptopa do RD8 efekt jest straszny:


Powstaje taka poświata wokół poruszających się postaci. Kupowałem ten TV z myślą oglądania filmów na TV i mocno się rozczarowałem. Mam podłączoną dekoder N i efektu tego tak nie widać chociaż też daje się zauwarżyć. Może jest to związane z kompresją wideo??
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
A propos podlaczenia RD8 pod konsole (ja posiadam X360), to należy kupic kabel, taki jak do podlaczenia konsoli z monitorem komputerowym, czyli z wyjciem d-sub(RGB) w TV jest to wejscie EXT4. Podlaczajac w ten sposob mamy w ustawieniach konsoli wybór rozdzielczosci, obraz jest super, nie ma smużenia
 

keruk_r

New member
fazi75 napisał:
Sprobuj powylaczac wszystkie polepszacze obrazu, czyli 100Hz i DNR wartosc na wylaczone. DNR przydaje sie jedynie w przypadku sygnalu analogowego.

Witam! Jak podłącza się pod wejście D-Sub to w opcjach wszystkie dodatkowe funkcje wyłączają się jest tylko zmiana rozdzielczości, regulacja kolorów i coś tam z dostrajaniem sygnału :???:. Spróbuje podłączyć inny komputer i dam znać jakie są efekty. Bo przypomniało mi się właśnie że musiałem ostatnio oglądać film na konsoli PS2 bo na laptopie się nie dało patrzeć. Ostatnio też zacząłem eksperymentować z parametrem Ostrość i jak dałem na maksa (=10) to wydawało mi się efekt trochę się zmniejszył.

Z opcji DTV będzie można skorzystać gdy w Polsce zacznie nadawać cyfrowa telewizyjna naziemna.
 

filu11

New member
ja również jestem szczęsliwym posiadaczem RD8 który zakupiłem 2 miesiące temu, obraz rewelacyjny szczególnie teraz gdy podpięty jest od tygodnia dekoder cyfrowy. jak wczesniej ktoś pisał u mnie również z dekodera obraz jest 50 MHz, ale nie sprawia to żadnej różnicy. obraz mam ustawiony jako dynamiczny, troszkę go podrasowałem w ustawieniach i jest żyleta z pieknymi soczystymi kolorami. szczególnie reweracyjnie (ale nie wiem dlaczego) widoczne jest to na reklamach.
niezdecydowanym jeszcze jezeli ktos się waha z zakupem gorąco polecam.
 

ewlu

New member
Od niedawna posiadam dekoder UPC. Dekoder podłączony jest kablem hdmi. I od tego czasu na kanałach innych niż hd nie mogę wyłączyć "tryb filmu" w opcjach. Jak macie pomysł jak można to ominąć to piszcie.
 
J

juventino

Guest
frost65, bierz śmiało, ja mam go potpietego do zwykłej kablówki upc, sygnał dzielony na dwa telewizory, plus jeszcze kilkanaście metrów kabla, a właściwie dwuch połaczonych w jeden :p Jednym słowem - jakośc sygnału nie może być rewelacyjna i nie jest, a mimo to pozytywnie byłem zaskoczony po podpięciu rd8.
 

grisza_1982

New member
Witam wszystkich, właśnie zastanawiam się nad zakupem tego TV. Tylko że wyczytałem w tym poście że fatalnie współpracuje z PC (laptopem).
Mam rozumieć, że ten Sharp nie radzi sobie z sygnałem odbieranym poprzez złącze D-SUB?
Do tej pory mam Sony KDL-32S2510 i musze powiedzieć ze doskonale współpracuje on z moim PC.
Jest to dla mnie ważne z racji tego iż 90% filmów które oglądam na nim pochodzą właśnie z mojego PC.
Mam rozumieć ze Sharp do tego się nie nadaje ?
 

wolise

New member
Z oglądaniem filmów z pc telewizor się jak najbardziej nadaje (rozumiem, że chodzi ci o DivX), gorzej jest z grami.
 

grisza_1982

New member
chodzi mi głównie o filmy Divix, x264 jako skompresowane filmy w jakości HD a poza tym przeglądanie stron stron internetowych.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
wolise napisał:
Z oglądaniem filmów z pc telewizor się jak najbardziej nadaje (rozumiem, że chodzi ci o DivX), gorzej jest z grami.
Po podpięciu konsoli przez złącze D-SUB z grami jest jaknajbardziej OK!:)
 

__pawelos__123

New member
Sharp RD8

Witam

Kupiłem ten telewizorek bardzo mi się podoba wszysko ok ale mam problem. W sklepie widziałem, że po przełączaniu kanałów sam ucinał czarne pasy u dołu i góry ekranu tak że obraz wypełniał cały ekran a u mnie nie ma tej funkcji lub nie wiem jak ja włączyć. Czy ktoś może wie jak to zrobić?

Dzięki
 

martinezkmicic

New member
Proszę cię bardzo robisz to jednym przyciskiem :D dasz radę.

Takim malutkim przyciskiem :D

Jeśli nie dasz rady to zajrzyj do instrukcji :D

Myślę że przekazane informacje powinny pomóc.:eek:k:

Nie umieszczaj postów pod postami. Masz funkcję edytuj!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rhylfein

New member
Podłączanie PC

Witam wszystkich,

od nie dawna stałem się szczęśliwym posiadaczem tego TV. Dziś natomiast wreszcie nabyłem wszystkie kable żeby cieszyć się możliwością podłączenia PC, chodzi mi tylko o filmy nic więcej...no i mam problem...teoretycznie obraz jest...ale zachowuje się tak jakby została źle ustawiona częstotliwość odświeżania...ustawienia mojej karty graficznej nie dają możliwości osobnego zdefiniowania odświeżania w pionie i poziomie...więc nie wiem co z tym fantem zrobić...a ten "migający" obraz może jednak trochę przeszkadzać :)

Czy to wina ustawień mojej karty lub w ogóle samej karty (Radeon Sapphire X1950XT) ?

Z góry wielkie dzięki za odp.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rhylfein napisał:
Witam wszystkich,

od nie dawna stałem się szczęśliwym posiadaczem tego TV. Dziś natomiast wreszcie nabyłem wszystkie kable żeby cieszyć się możliwością podłączenia PC, chodzi mi tylko o filmy nic więcej...no i mam problem...teoretycznie obraz jest...ale zachowuje się tak jakby została źle ustawiona częstotliwość odświeżania...ustawienia mojej karty graficznej nie dają możliwości osobnego zdefiniowania odświeżania w pionie i poziomie...więc nie wiem co z tym fantem zrobić...a ten "migający" obraz może jednak trochę przeszkadzać :)

Czy to wina ustawień mojej karty lub w ogóle samej karty (Radeon Sapphire X1950XT) ?

Z góry wielkie dzięki za odp.
Rozdzielczosc ustawiles taką samą w TV i w karcie graficznej??
 
Do góry