SHARP RD8-opinie użytkowników

przemas26

New member
A co sądzicie o stosunkowo niskim kontraście w RD8 (1.500)? To jakiś zauważalny problem czy to tylko cyferki? Czasami nie rozumiem takiej polityki u niektórych producentów. Jak to jest, że model nowszy (RD8 ma niższy kontrast od modelu starszego? np od X20?
 

Evillus

Member
Na stronie producenta jest 10 000:1. ale to tylko cyferki. Obraz w tv musi się tobie podobać i przeważnie nazwa tv nie ma tu nic do rzeczy ;) . Ja chwalę RD8 ( bo mam ) :D
 

zbyniu4

New member
super Tv ten RD8

Witam.
Dzisiaj dotarł do mnie ten tv. Zamówiłem go w sklepie int. dla rodziców. Wg mojej subiektywnej oceny ten sharp jest godny uwagi a nawet powiem więcej -jest super. Fajnie wygląda, ma proste i co bardzo ważne intuicyjne menu
(rodzice nie łapią już tych wszystkich nowinek w lot). Jest mnóstwo ciekawych i funkcjonalnych opcji w ustawieniach. Myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie (ustawi). Tv podłączyłem przez component do dek. PC HD i jest ok. Za kilka dni test na HDMI, ale wiem że różnicy to raczej nie będzie.
Na dzień dzisiejszy to tak: kolorki są super, nie smuży, głośniki mogły by być lepsze i faktycznie dźwięk przestrzenny jest ledwo zauważalny.
Przy większej ilości czasu wolnego przetestuje go jeszcze.
Pierwsze wrażenie -najważniejsze- TV JEST OKI.
Pozdrawiam.
 

maxx22

New member
a ja chciałbym zakupić ten tv tylko że 40 calowy lub (mógłby być ) 37'. pytanie- czy takowe istnieją? A jeśli nie , to moze coś zaproponujecie w tych wymiarach; pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nie produkuje RD 8 w wymiarze ani 40" ani 37".
Na bazie matryc Sharpa produkowany jest JVC 37 P80:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14286&highlight=p80

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...=14360&page=30
p1050788ak4.jpg


Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg
 

maxx22

New member
Mam jeszcze jedno pytanie co do tego JVC 37 P80, mianowicie zauważyłem że 37 calowy jest droższy od 42??? Dlaczego tak jest?
 

szosti

New member
xbox 360!

niestety model sharpa 32 rd8 do gier na konsolach sie kompletnie nie nadaje takiego smużenia to nie miałem nawet na moim starym samsungu CW 29 M 16
w taka przykladowo Gta 4 nie idzie w dzien wiechac do centrum bo sie dostaje oczoplasu od sumuzeniaie gdy jest noc w grze to juz jest troche lepiej ale tez nie jest idealnie!
Kupilem ten telewizor! i teraz żałuje ze nie kupilem czegos lepszego!
A tak ten model w internecie kazdy zachwalał:) chyba sharp zatrudnił od tego agencje Piarowa hehe 8)
 

littleprince

New member
Witam!

Również mam problem z uzyskaniem porządnego obrazu z Xbox'a 360 na tym TV. Mój problem polega na tym, że albo występuje smużenie ciemnych elementów lub (po przełączeniu na inny sygnał i powrotu na component przez który podłączam konsolkę) poruszające się elementy pozostawiają za sobą "ducha" (nie wiem jak to nazwać) po prostu obraz np. przy poruszającym się piłkarzu tak jak by się rozczepia... Wygląda to podobnie do przebicia z anteny analogowej tylko, że za piłkarzem zostają jego kontury.

Czy ktoś sobie z tym poradził?? Może to akurat nasze egzemplarze są wadliwe?

Obraz SD bardzo dobry! Ogólnie telewizor sprawuje się wyśmienicie jeżeli chodzi o telewizje, ale niepokoi mnie ten obraz z konsoli...
 

littleprince

New member
Nie, telewizor nie był kalibrowany... Ale czy to może mieć wpływ na rozdwajanie się poruszających się elementów??
 
Ostatnia edycja:

szosti

New member
Zły kabel!

Witam
Tutaj jest cały problem!

Jakim kablem najlepiej podłączyć konsolę do telewizora?

Jeżeli posiadamy telewizor starego typu, wskazane jest nabycie kabla RGB, który poprawia jakość wyświetlanego obrazu w jakości SD. Posiadacze telewizorów Full HD powinni skorzystać z najbardziej zaawansowanego połączenia za pośrednictwem HDMI. Mogą również użyć dającego nieco gorszy obraz kabla component.

To samo dotyczy posiadaczy telewizorów HD Ready nieobsługujących trybu 1080p. Tutaj jednak pojawia się pewien problem. Otóż dostępne na rynku odbiorniki tego typu mają rozdzielczość 1366x768, podczas gdy tryb 720p to 1280x720. Jeżeli podłączymy telewizor za pomocą HDMI lub kabla komponent, obraz w większości gier będzie charakterystycznie rozmywał się w dynamicznych scenach. Spowodowane jest to faktem, że telewizor musi przeskalować obraz z konsoli do swojej rozdzielczości i w przypadku większego tempa wyświetlania po prostu nie nadąża. Żeby tego uniknąć, wskazany jest zakup kabla VGA (w tym wypadku proponujemy oryginalny kabel Microsoftu za około 120 zł). Dzięki niemu otrzymamy możliwość wyboru rozdzielczości standardowych, wykorzystywanych przez dostępne na rynku monitory komputerowe:
640 x 480
848 x 480
1024 x 768
1280 x 720
1280 x 768
1280 x 1024
1360 x 768
1920 x 1080

Wśród nich znajduje się rozdzielczość 1360x768, która jest na tyle bliska natywnej rozdzielczości telewizora, że praktycznie eliminuje wspomnianą wyżej niedogodność. Poza tym ten kabel jest nieodzowny przy podłączaniu konsoli to monitora komputerowego.



W najblizszym czasie zakupie kabel vga i zobacze czy to cos dalo bo juz normalnie po nocach spac nie moge :) a swoja droga na forum xboxa pisali ze full hd w 32 calach to jest taki "chłit marketingowy" niech no ja ich złapie:) niestety mam teraz nauczke zeby przy zakupie takiego sprzetu nie sugerowac sie tylko opiniami na forach 8)
 

littleprince

New member
Mój przypadek dobrze oddaje ten na szybko nakręcony komórką filmik:

filesend.net/download.php?f=4d21529184527db3ff08a4c6df861794 (musicie sami sobie dodać początek)

Taki efekt uzyskuje przez podłączenie konsolki przez kabel VGA, lecz problem ten występuje również (choć w mniejszym stopniu) przez component...

A żeby było śmieszniej to po przełączeniu na inny sygnał przyciskiem ->O na pilocie i powróceniu na sygnał VGA za każdym razem obraz inaczej się zachowuje tzn. raz smuży, innym razem objawy są takie jak na filmiku powyżej, naprawdę zaczyna mnie to już wkurzać bo zmiana ustawień i kabli nic nie zmienia (raz jest lepiej raz gorzej, ale przez cały czas jest ten sam objaw bardziej lub mniej widoczny, ale jest). Telewizorek kupiłem niedawno tak więc najprawdopodobniej zgłoszę ten przypadek na gwarancje... Chyba, że to normalne w tym TV ;) ale w to wątpię.
 

Evillus

Member
Może KIKI przetestuje ten TV na grach. Sam się wystraszyłem po przeczytaniu tych opinii. Mam ten TV 3 miesiące i jestem zadowolony, ale chcę kupić PS3, a tu kicha :( Może ktoś gra na RD8 i nie ma tych problemów ??
 
Ostatnia edycja:

szosti

New member
Czyli w twoim przypadku kabel VGA nie poprawil obrazu? troche mnie zmartwiles bo teraz mi skoda wydawac 120 zl na kabel ktory nie da poprawy. ;/ kude jeszcze dzisiaj znalazlem martwy pixel ale jest z boku wiec nie ma problemu.
 

JohnLenin

New member
Witam, proszę o informacje jakie jest podawane zużcie prądu w 32 RD 8, bo w opiniach na ceneo ludzie podają że 125W, a w opisie w sklepach internetowych piszą że 180W. Czy ten model Sharpa dobrze radzi sobie z formatowaniem i jaka jest różnica między RD 8 GY, a RD 8 BK ?
 
Ostatnia edycja:

Evillus

Member
Producent podaje że 125W. Szukaj na SHARP Polska. BK to jak mniemam ( ale trudne słowo mi wyszło ) kolor obudowy. Nawet nie wiedziałem że robią RD8 w szarej obudowie ( BK-Black ). Jak dla mnie TV gra extra. Napewno są lepsze ( droższe). Pozdrawiam :eek:k:
 
Do góry