Sharp RD2 - wszystko o serii

Remik82

New member
Mam 37RD2 drugi dzien ale wyjelem go z kartonu tylko na 1h poczym ponownie zchowalem bo zabieram go do innego mieszkania. Przez godzine zdazylem podpiac kablowke, ps2 (god of war2 ntsc ), X360(graw2), i musze z przykroscia przyznac ze jak ogladalem go wczesniej w sklepie to zrobil na mnie wieksze wrazenie :(. Obraz z kablowki wypadl gozej niz na moim Samsungu 32r72 a gry z konsol nie oczarowaly mnie na nowo. :( Mam nadzeje ze to byl czysty niefart jakis glupi przypadek, moze moje zmeczenie, moze zle podpielem przewody,moze czegos nie wlaczylem, moze cos jeszcze innego. :confused: Mam tylko nadzieje ze jak wszystko podlacze juz na tiptop to wszystko zagra jaka powinno:)
 

Xardas

New member
>> mateozz

rd2 ma wejscie VGA(d-sub) ? i czy obraz z PC po podlaczeniu dvi>vga na pulpicie jest poprawny (bez ucieć) ??

>> Remik82

te bede podlanczal PC,xbox360 i zastanawialem sie miedzy samsungiem R81 a wlasnie Sharpem RD2 -- jak ma sie sprawa szybkosci matrycy bo mozesz porownac , przy szybkich grach podobno samsung troche nie wyrabia jak jest z Sharpem ??
 

kuba380

New member
mdag napisał:
przecież RD2 nie ma component (inne urządzenia podłącza się przez przejściówkę component - D-sub)
rozumiem że podłączenie przez VGA oznacza podłączenie do D-sub ??

dlaczego nie nie można dostosować wielkości pulpitu do do matrycy ? Jak zapodasz karcie graficznej 1360x768 to nie wyświetla pulpitu na całym ekranie ? A jak jakość obrazu po HDMI ?


RD2e ma wejscie component!!
 

Remik82

New member
Xardas RD2 ma wielka wade do kazdego wejscia video jest przypisane konkretne wejscie audio tak wiec do wejscia d-sub przypisany jest maly jack, wynika z tego to ze jezeli podpinasz konsolke po d-subie/componecie to musi podlaczy dzwiek przez przejscowke z 2xRCA(czincz) do tego malego jacka bo na innym wejsci audio nie zagra, totalny bezsensss!!! :(. W samsungu do jakiego wejscia nie podebnieiesz to wszystko gra. Jezeli mowa o 100Hz to ja zadnego szalu nie zaopserwowalem , moze poprostu nie zdazylem!? Co do niewyrabiania sie Samsungow to ja w to nie wieze sam mam ponad rok LE32R72B ktory ma 8ms, uwiez mi ze gralem sporo na Ps2, X360 i nigdy nie spotkalem "niewyrabiania sie" obrazu lub "moze" nigdy mi sie to nie zucilo w oczy
icon11.gif
. Pozatym RD2 nie ma wejscia componet, daja jedynie przejscowke ktora podpinasz pod d-sub
icon8.gif


ps .
nie szkaluje tu RD2 ale prawde mowiac po 1h zabawy z nim nie zwalil mnie z nog. Ale mam wielka nadzieje ze jak juz podlacze wszystko jak nalezy to RD2 zagra mi na 110% i bede mile oczarowany a jak nie to sie w kur..e :)

PEACE
 

hoodlum

New member
Ja bym się tym Sharpem rd2 tak nie podpałał skoro juz przegrał w niemieckich testach z panasonicem lx 70. Jak kiki porówna go z Lx 700 to dopiero sharp przy nim wymięknie. Od dawna wiadomo ze firma sharp do panasonica w dziedzinie tv raczej odstaje i to sporo. wystarczy przejrzec ostatnie nagrody w kategorii EISA wz !0 lat do tyłu za tv by stwierdzić kto rządzi w branzy tV!
http://www.testeo.pl/testy_recenzje_opinie_komentarze/scharf-macher-40208.html
 

kuba380

New member
ja nie mowie ze nie wyrabia sie samsung przy wyswietlaniu obrazu ale napewno jest sharpie lepszy obraz niz w samungu!! a ze przegral jakies testy to nic nie znaczy a od tego panasonicka to na pewno jest lepszy sharp. Panasonic ma kontrast 5000:1 (to na dzien dzisiejszy w lcd jest co najwyzej dobry) a kazdy o tym wie ze kontrst bardzo sie liczy!! taksamo czas martycy samsung ma 8ms a pansaonic 6ms sharp 4ms!! kontrst sharp ma znow najwiekszy 10000:1!! A spytaj sie ludzi z forum tych co sie naprawde znaja np: KIKI czy ar2 czy wiele innych ze Sharp robi bardzo dobre silniki graficzne!! moim zdaniem jezeli ktos kupuje telewizor do 3800zl to zdecydowanie samsung w swojej klasie cenowej nie ma zaden Tv szans ale jak ktos chce wydac okolo 4500zl to zdecydowanie sharp rd2e! aha i nie myslcie ze jestem jakims fanboyem sharpa czy cos takiego :)
czekam na testy z niecierpliwoscio:cool: pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

Remik82

New member
Tak jest testy nie sa do konca adekwatne. Sa rozne kryteria i tez zalezy ktory producent jest chojniejszy;-). Kuba380 mysle ze z tymi klasami cenowymi trafiles w dyche(przynajmniej mam taka nadzieje):eek:k:.
Hoodlum troche pszesadzasz wychwalajac panasonica
 
C

cavarr

Guest
kuba380 napisał:
obraz w sharpie bedzie lepszy!! Jest szybsza matryca i wiekszy kontrast!! a SILNIKI graficzne sa na tym samym poziomie czyli bedzie lepszy! a nawet sharp ma lepsze silnki graficzne !!
bo kto tak powiedział ?? daj źródło tego info, bo tak na słowo to wiesz...
kuba380 napisał:
RD2e ma wejscie component!!
a to ciekawe :eek: ma tylko przejściówkę
Remik82 napisał:
).. Hoodlum troche pszesadzasz wychwalajac panasonica
tak samo mogę napisać, że kuba380 przesadza z zachwalaniem RD2E :p
i jak jesteś zadowolony z rd2e :p


ps
nie jestem żadnym przeciwnikiem tv od sharp, wręcz przeciwnie :) uważam go za najlepszą firmę produkującą matryce LCD, ale trzeba otrzeźwieć i podejść do tematu obiektywnie i z rozsądkiem
to jest nasza kasa i p. kuba380 chce aby bohater twojego avatara wyglądał na tv jak najlepiej :)


pozdro
 

ortax360

New member
Witam

Kontrast 5000:1 lub 10000:1 !! to bełkot marketingowy nazywany dynamicznym kontrastem uzyskanym w warunkaz znanych tylko producentom . Faktyczny kontrast lcd to 800 max 1200 .

Co do szybkosci matrycy i działania 1oohz bardzo łatwo to sprawdzic :

NP: Wystarczy podłączyc obojetnie jaka konsolę powiedzmy X360 z gra gears of war i obracac kamerą - wynik widac wyraznie jak 2 plan sie rozmazuje .

Na Panasonicu LX70 to nie wystepuje 2 plan pozostaje ostry bez rozmycia przy bardzo szybkim .

pozdrawiam
 

mdag

New member
kuba380 napisał:
RD2e ma wejscie component!!
nie mam tego telewizora, LC-42RD2E jest po prostu jedną z opcji zakupu (obok póki co 42XD1E i Toshiby 42X3030D no i mam prawdziwy i wielki dylemat FullHD czy "HD Ready") i nie chciałbym się spacjalnie mądrzyć, ale wedłu specyfikacji i polskiej instrukcji ten telewizor, podobnie zresztą jak XD1E nie posiada component - trzeba użyć adaptera.
 

kuba380

New member
ja nie zachwalalam sharpa uwazam go za najlepszy tv w cenie do 4500zl!! Panasonic ma duzo gorsze parametry ale parametry to nie wszytko poczekajmy na testy od kikiego ;P osobiscie uwazam ze sharp zmiazdzy pansaonicka ale moze sie myle :) a samsung do 3500zl jest bezkonkurencyjny!!za te pieniadze sie go bardzo oplaca kupic :) aha i ja nie ma sharpa rd2e:) mysle na kupnem go ale tez wchodzi w gre ten samsung tylko szkoda ze ma matryce 8ms :( ale ma ten tryb game mode ale czy cos to daje to ja nie wiem :) pozdrowienia
 

Xardas

New member
fajnie jak kiki porowna te tv pod katem PC/Xboxa/Ps

wracajac do Panasonica LX70/700 (jaka jest najnowsza wersja ?) , tylko 32 cale znalazlem ja potrzebuje minimum 37-42 - sa wieksze modele tej firmy ??
 

mateozz

New member
mdag napisał:
przecież RD2 nie ma component (inne urządzenia podłącza się przez przejściówkę component - D-sub)

fakt - podlaczalem component --> vga (d-sub) przejsciowka dostarczona przez sharpa


rozumiem że podłączenie przez VGA oznacza podłączenie do D-sub ??

tak

dlaczego nie nie można dostosować wielkości pulpitu do do matrycy ? Jak zapodasz karcie graficznej 1360x768 to nie wyświetla pulpitu na całym ekranie ? A jak jakość obrazu po HDMI ?

ano dlatego ze to problem raczej po stronie mojej karty graficznej. jakosc obrazu po hdmi wysmienita, no i ta sprawa z dzwiekiem - faktycznie nie do konca rozumiem to ze do kazdego video jest audio, wiec jak idziesz prze d-sub to masz malego jacka :( przeto hdmi (o ile twoja karta graficzna moze) powinno wyjsc idealnie bo jest tak tez super dzwiek.

last but not least - w tym sharpie jest tuner to tv cyfrowej (nawet z miejscem na karte rozszerzen na pcmcia!) tyle ze w polsce nikt tego nie robi. aster cyfrowy daje beznadzieny osobny tuner do cyfrowej no i oczywiscie osobny pilot itp. wiec mimo wielu klawiszy i funkcji w rd2 pod DTV niczego z tego sie nie da uzyc :(
 

mateozz

New member
Xardas napisał:
>> mateozz

rd2 ma wejscie VGA(d-sub) ? i czy obraz z PC po podlaczeniu dvi>vga na pulpicie jest poprawny (bez ucieć) ??

quote]

rd2 ma wejscie d-sub. obraz z PC dvi-->vga jest bez uciec. w dodatku do tego podlaczenia w rd2 jest troche dodatkowych mozliwosci regulacyjnych - obraz w poziomie i pionie a wylaczenie PC wylacza tez po chwili TV. jest tez to spec-wyjscie w TV do sterowania pilotem telewizynym PCta, ale tego nie probowalem bo robie akurat odwrotnie.
 

qnrad

New member
kiki napisał:
bedą jutro , bo muszę powiększyć zdjęcia - aby lepiej było widać.

kiki napisał:
Telewizory testowałem obok siebie , ale nie zdążyłem zrobić zdjęć.

Kiki, napięcie już chyba zbudowałeś odpowiednie. Możesz ogłosić swój werdykt. Wiele osób na to czeka...
Domyślam się, że Sharp zmasakruje konkurencję. Też myślę o tym telewizorze i chętnie przeczytam Twoją opinię.
 

lolek

New member
Myślę, że zadnej masakry nie będzie.
W Niemczech Sharp, Panasonic i Toshiba oceniane są bardzo podobnie, przy czym najsłabiej wypada właśnie Sharp. Przykład:
http://www.idealo.de/preisvergleich/CompareTestProducts/6676K4012.html
W tym teście wygrał Panasonic, ale w pozostałych testach wypada już nieco słabiej. Póki co u naszych zachodnich sąsiadow na czele stawki jest Toshiba, która wygrywa pod wszystkimi względami, a przede wszystkim, dźwięk (glosniki Onkyo) i wyposażenie. Jeśli chodzi o obraz Toshiba też jest oceniana bardzo wysoko (zwłaszcza za Active Vision M100 (100 Hz), PIXEL PROcessing IV, DCDI Faroudja i ogromną liczbę ustawień), ale podkreśla sie też jej jedną poważną wadę: czerń i tu myślę, że Sharp będzie zdecydowanie górą.
Tyle ja. Zobaczymy co powie Kiki.
Pozdrawiam.
 

lolek

New member
Skąd Takie informacje:
Ceny w Niemczech:
Sharp
Toshiba
Ceny u nas:
Sharp
Toshiba
A jest dość znany sklep, gdzie Toshibę można dostać za 3999 zł., że nie wspomnę o allegro gdzie Toshibę WLT (wersja z tunerem DVB-T) można znaleźć za 3250 zł. Chociaż w tym ostatnim przypadku mam wątpliwości, czy sprzęt posiada polska gwarancję.
Sam zastanawiam się nad zakupem jednego z tych telewizorów i musze powiedzieć, ze wybóe miedzy Panasoniciem ,Toshibą i Sharpem jest niezwykle trudny. mam nadzieję, że testy rozwieją moje wątpliwości.
Pozdrawiam.
 
Do góry