Sharp RD2 - wszystko o serii

dasiu

New member
kiki napisał:
Sharpy wjadą w sobotę do nas - więc porównania dokonamy w poniedziałek.
A szranki staną nowe modele Toshiby, JVC, Benq, Loewe , Panasonica Pioneera oraz może uda się Sony D 3000
Mam pytanie do kiki w który poniedziałek gdyż jestem zainteresowany Sharpem
 

Gatekeeper

New member
kiki napisał:
Sharpy wjadą w sobotę do nas - więc porównania dokonamy w poniedziałek.
A szranki staną nowe modele Toshiby, JVC, Benq, Loewe , Panasonica Pioneera oraz może uda się Sony D 3000

kiki,
Sony D3000 ????.....czy to nie pomyłka ? chyba miałeś na myśli S3000 ?
Z tego co wiem, to jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim D3000 wejdzie do Europy......

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
test nawet wcześniej - bo już jutro przyjeżdżają osoby z Wawy na testy.
Więc będzie jutro - 37 M 70 KVC , Sharp 37 RD2 , 37 Toshiba regza, 37 Benq, 37 Loewe Modus.
pozdrawiam
 

Xardas

New member
bardzo jestem ciekawy tym Sharp'em 37 RD2 - planuje kupic LCD do dvd ale glownie bede podlanczal XBox'a360 i PC - prosilbym o informacje jak ktos wie jak sie ma czas reakcji podobno na poziomie 4-6ms (rozne strony podaja 4 inne 6).
W samsungu przy szybkich grach jest widoczne smużenie na xbox360 ciekawy jestem ja to wyglada na sharp rd2 i czy warto doplacac do tego lcd wzgledem np: samsunga r/n 71 ?

pozdrawiam
 

Rudeford

New member
Dołączam się do pytania Xardasa. Właśnie pozbyłem się Sharpa 32SA1E, który niestety w grach „trochę” smużył:( . Po obcowaniu z 32” z odległości 2.7m stwierdzam, że 37” to będzie to :D , szczególnie do gier z 360-tki. Nowy Sharp jest jednym z kandydatów z 100Hz dywizji
Pozdrawiam
 

kuba380

New member
jak mozna podlaczac tak lipna konsole pod taki tv!! ja sobie podepne ps3 :) przecie polowa gier jest wyswitlna na xbox360 w 720p!! xbox360 nawet nie wykorzysta w polowie potencjalu tego tv! jak xbox360 nie ma wejscia HDMI i to ma byc sprzet nowej generacji <hahaha> aha czekam na testy tego TV :) no wlasnie niektore sklepy podaja szybkosc matrycy 6 ms a niektore 4 ms i jeszcze jedna czy faktycznie ma kontrsat 10000:1 :)
 
Ostatnia edycja:

Xardas

New member
> kuba
skąd taki lipny user na tym forum :confused:

najlepiej najpierw przeczytaj sobie swój tekst zanim go wyedytujesz

ten sharp jest Hd ready a nie full hd - jak nie znasz specyfikacji to tym bardziej nie zabieraj głosu

niektórzy mogą mieć obie konsole ale w temacie jest o TV i porównaniach wiec wyzszosc 1 konsoli na 2 mozna sobie tutaj podarowac
 

mk1976

New member
Jak wygląda porównanie tego modelu z Samsungiem LE32M71B. Parametry wydają sie zblizone a cena 1000zl nizsza. A matryca sharpa ma 4 czy 6ms czas reakcji, bo jak juz kilku kolegow zauwazylo dane podawane przez roznych sprzedawcow sa rozbiezne
 

mk1976

New member
Czy ktos widzial ten model w "akcji" i np porownanie z modelami innych firm najnowszych trendow 100Hz np Panasonic LX700? Samsung M..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic LX 700 wjedzie do sklepów w Polsce dopiero w tym tygodniu.
Na razie opinia jest tylko jedna - Sharp 32 RD2 - gra rewelacyjnie ale pozcekajmy na porównanie.
 

robbb

New member
Sharp LC 37 RD2 E

Czy ktoś z forumowiczów ma osobistą opinie na temat wymienionego ? Mam zamiar nabyć wzmiankowany drogą kupna ale niestety - jedynie w oparciu o specyfikację. Ma być do "n" i dvd/hdmi. Mój poprzedni -Samsung LE 32M51B na HDMI miał niezłą ostrość i niezłe kolory ale z SDTV niespecj alnie sobie radził. Smużył też troszkę. Cena Sharpa jw. to ok. 5,7 kzł. Jest tylko "hd ready" ale czasopisma uważane za fachowe piszą, że prawdziwe full HD zaczyna sie od 46 cali. Poproszę o opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
trąciłeś temat który jest przekrojem kilkunastu wątków na forum.
Można rozmawiać godzinami.
Full hd - to full hd. Mówiąc o wielkości 46 " mówi się o komforcie oglądania z określonej / większej/ odległości od ekranu.
Sharp 37 RD 2 - ważne dla sygnału SD - gra rewelacyjnie. Pozwala bez szumów obrysować obraz na ekranie. Czyści i łagodzi obraz na ekranie
, ogranicza liczbę szumów.
Świetnie radzi sobie też z sygnałem Hd.
Ale nic dziwnego bo Sharp oparty jest na technologii 100 Hz.
Dodatkowa zaleta to nowa niższa cena , która się dziś pojawiła na rynku.
pozdrawiam
 

helper

New member
LC37RD2E gra rewelacyjnie zarówno z HD jak i SD, a to, co moim zdaniem wyróżnia ten telewizor to fantastyczna czerń na ekranie. Lepsza niż w jakiejkolwiek innej serii Sharpa (o innych producentach już nie wspominając)
 

robbb

New member
Jeszcze o LC 37 RD 2E

Kiki, helper - dzięki. Dopowiadam o odległości do TV - ok. 3m. Po paru miesiącach z 32-calowym Samsungiem miałem wrażenie, ekran mógłby byc odrobine większy - właśnie 37 cali. Pomieszczenie jest dość jasne i stąd LCD a ten nowy Sharp technicznymi osiągami zabija konkurencję, a przynajmniej te modele które brałem uprzednio pod uwagę. Z braku czasu posiłkuję się recenzajmi w prasie. Tu gazety uznawane za fachowe (?) dość zgodnie twierdzą, że przy 3m, w jasnym pomieszczeniu to raczej LCD, 37 cali i wystarczy 1366x768. Pewnie zależy to jeszcze od modelu ale czy za 5,7kzł są jakieś alternatywy oprócz LC 37 RD 2 E (sygnał tv z "n" a dvd z HDMI) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dla członków jest niższa cena niz podałeś.
Ale w klasie cenowej ma konkurenta :
JVC 37 M 70
Benq Full Hd
Patrząc na obraz 37 Rd2 - ma się wrażenie ze obraz jest super łagodny , i czysty. Ten model cieszy się dużym braniem. Ale ważniejsze że widać świetne działanie wspomagania przy słabych sygnałach.
Dobrze jest to widać na Demo . Poproś o włączenie demo.
Radzi sobie suuuuuper.
pozdrawiam
 

helper

New member
Oglądam z 3m m.in. z kablówki i jest bardzo ok.

Robb, jeśli korzystasz z n-ki oraz kina domowego przy tej odległości swobodnie pakuj się w 37"
 

Xardas

New member
a jak ze smuzeniem w 37 Rd2 -- zamierzam podlanczac PC i ixbox'a360 i zastanawia mnie jak sie zachowuje tv przy szybkich dynamicznych grach ?
za samsungu robi sie 'ziarno'

pozdrawiam

i jaka cena jest na 37' i 40'42 ?
 
Do góry