Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

andrearan

New member
Witam ponownie w końcu zakupiłem telewizor Sharp Lc-37xl8e. Obraz jest bardzo dobry z cyfrowego polsatu, z xboxem świetnie współpracuje, gry wyglądają świetnie. Mam pytanie jak można skalibrować, bo coś słyszałem, że tak się robi po zakupie by obraz był jeszcze lepszy, proszę o odpowiedź.
 

Grendel

New member
Znalazłem opis jakoby XL8E był rozwinięciem serii X20E. Jak traktować więc róznicę w specyfikacji odnośnie czasu reakcji matrycy? X20E ma 4ms natomiast podają, że XL8E ma 6ms. Czy to są te same matryce? Czy Sharp zrobił krok wstecz i do nowego telewizora zastosował wolniejsza matrycę? Wiem, że tych danych nie można brać tak do końca jako pewnik ale czy ktoś wie coś bliżej na ten temat?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
andrearan - o kalibracje pisz na
sklep@audiovideo.com.pl

===========================
Grendel
masz zwiększoną płynność wskutek podwajania klatek
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27270

Przechodzimy do kanałów HD aby zachwycić się taką jakością do jakiej został stworzony telewizor.
008_P1010151.JPG
 

Lajuda

New member
Witam. Jestem "zielony" jeśli chodzi o telewizory LCD. Cały czas się waham co do zakupu sharpa 32XL8E. Parametry są OK, ale sprzedawcy, gdzie nie zapytam uprzedzają, że brak kodeka MPEG-4, uniemożliwi odbiór telwizji w przyszłości.
UKE 11.06.08 wydało dokument na temat wymagań dla odbiorników telewizji cyfrowej:

Wspomniany dokument stanowi ważną wskazówkę dla konsumentów, którzy przy zakupie telewizyjnego sprzętu odbiorczego powinni zwracać uwagę, czy dany odbiornik DVB-T lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości) zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem dolby digital plus (E-AC-3). Posiadacze telewizorów szerokoekranowych ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułów CI (Common Interface) oraz widzowie wykorzystujący odbiorniki DVB-T/MPEG-2 również posiadające slot CI, w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2

Czy warto więc kupić ten telewizor? Jeśli tak, to czy pozosaje jedynie zakup modułu transkodującego z MPEG-4 na MPEG-2, czy liczyć na to, że firma SHARP coś wymyśli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz kupić spokojnie. Na dziś kilkadziesią milionów telewizorów jest bez tunera DVB do MPEG 4 i nikt sie wogóle nie martwi.
 

Chop

New member
kyl7777 napisał:
3 godziny temu kurier przytargał wielkie pudło z nowym sharpem (thx kiki).
Tv wyśmienicie współpracuje z komputerem. 8800gt (dvi) -> 37xl8e (hdmi)
Ustawienie 1920x1080 pikseli było bardzo proste. Wystarczyło podłączyć telewizor, ustawić w nim mapowanie piksel w piksel i wybrać odpowiednią rozdzielczość w sterownikach karty graficznej. Działa zarówno w trybie klonowania jak i dualview. Zero problemów.
Kyl7777 czy sharp Lc-32xl8e będzie dobrze działał z hd2600xt, core 2 duo 1,8 na 1020x1080
 

Lajuda

New member
Rozmawiałem w jednym ze sklepoów AGD na temat sharpa 328xl, sprzedawca powiedział ze SAMSUNG LE 32A656 jest dużo lepszy (większy konktrast, lepsze kolory, wbudowany tuner do MPEG-4). Co Wy o tym sądzicie?
 

tdj

New member
Lajuda napisał:
Rozmawiałem w jednym ze sklepoów AGD na temat sharpa 328xl, sprzedawca powiedział ze SAMSUNG LE 32A656 jest dużo lepszy (większy konktrast, lepsze kolory, wbudowany tuner do MPEG-4). Co Wy o tym sądzicie?

O rety jaki gosc!:) pewnie mieli tych samsungow duzo na stanie i im 'nie szly'. jezeli masz mozliwosc to sam porownaj obraz przy tym samym zrodle, golym okiem widac roznice, pixeloza w samungu w SD w porownaniu do Sharpa, w HD tez bez porownania.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Sharpy i Toshiby to chyba tylko na tym forum są the best, a wszystko inne to chłam (wiadomo dlaczego). Tylko jakimś cudem a656 w zachodnich recenzjach dostaje niemal max noty a xl8 już nie, ale pewnie na zachodzie za dużo kurczaków jedzą i się nie znają.To takie przysłowiowe "klepanie się po tyłkach" na tym forum. Tak jak pisanie w teście (tylko na tym forum) że a656 koszmarnie smuży (ma ten sam panel co w4000). Gdyby recenzent wiedział że owe "smużenie" to "out of focus bug" (zły algorytm dnr) który likwiduje w 3 minuty update softu, to pewnie większość by nie myślała że a656 to chłam. A jest to jeden z dwóch najlepszych 32 na rynku (drugi to w4000) ale mało kto tutaj o tym wie bo tak jak dla większości sharp robi najlepsze lcd, tak dla wielu ps3 jest the best bo to sony. Pozdrawiam.
 

tdj

New member
mnie najbardziej zastanawia jak mozna zrobic telewizor LCD z blyszczaca matryca? ten fakt dyskwalifikuje A656 juz na starcie...
 

kyl7777

New member
Chop napisał:
Kyl7777 czy sharp Lc-32xl8e będzie dobrze działał z hd2600xt, core 2 duo 1,8 na 1020x1080

Moja konfiguracja Pc wygląda tak: 8800gt, cd e2160@2,8Ghz, 2 gb ram.
Gry działają płynnie w rozdzielczości 1920x1080, mało kiedy się zdarza żeby ilość klatek spadła poniżej 30 fps.
Dla mnie jest to w zupełności wystarczające.

Jeśli chodzi o sam Tv (lc-37xl8e) jest to mój pierwszy odbiornik tv LCD i nie mam porównania do innych tv. Po miesiącu użytkowania mogę napisać o tym tv:

Zużycie prądu
Przy automatycznej regulacji jasności podświetlania około 95W (dzień zasłonięte zasłony) do 180 W (dzień , odsłonięte zasłony )

Input lag (60 hz tryb GRA)
wynik jaki udało się zmierzyć to 32 ms i więcej (nawet do 46 ms)
Wzrokowo zauważyłem że ma opóźnienie około 3 fps w stosunku do monitora crt podłączonego w trybie klonowania obrazu.

Przy oglądaniu filmów efekt płynności obrazu występuje najlepiej w trybie Film i po włączeniu dodatkowo w ustawieniach Opcji tryb filmu>zaawansowane
W tym trybie filmy z dvd działają płynnie

Filmy HD z komputera w trybie FILM oraz zaawansowanym trybie filmu telewizor nie może poprawnie wyświetlić (strasznie szarpie) trzeba zmienić odświeżanie ekranu w sterownikach karty graficznej z 60hz na 50hz
 

andrearan

New member
kyl7777 jak możesz to podaj jakie masz ustawienia (jasność, ostrość, kolor, podświetlenie itd.), bo nie wiem czy muszę skalibrować swojego czy może się wstrzymać. Zauważyłem też, że podczas gdy ekran jest czarny to tak trochę na lewo bardziej podświetla, czy to może być nierównomierne podświetlanie czy raczej nie (widoczne szczególnie w nocy, w dzień nie zauważalne, nie widać), a jak tak to co mam na gwarancję oddawać? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Lajuda

New member
Zamówiłem Sharpa 32xl8e, już nie mogę się doczekać dostawy. Chętnie dowiedziałbym się jak ustawić parametry, żeby obraz był optymalny.
 

gringoss

New member
Kilka uwag co do całego wątku.
W Polsce nie kupisz Sharp'a "made in japan'', poniewaz kazdy z nich jest skladany w Toruniu. Oczywiscie jest to tylko montownia, a cale podzespoly sa made in japan. Jak podkresla przedstawiciel Sharpa tiviki sa montowane pod codzienna rygorystyczna kontrola japonskich inzynierow (na zasadzie fabryki bosha w Łodzi - jesli jest ktos w temacie to wie o co chodzi)

Sierzancie Harris. Skoro matryce Samsunga sa tak swietne to dlaczego Sony konczy wspolprace z samsungiem w zakresie dostawy matryc na rzecz Sharpa? No i Toshiba zacznie stosowac matryce Sharpa nie tylko w wyzszych modelach.

Rzeczywiscie Sharpy sa troszeczke ciemniejsze w stosunku do Samsunga, ale wlasnie 450 cd/m2 jest wg mnie optymalna jasnoscia. Wszystko powyzej razi, bardziej grzeje no i swietlowki raczej dlugo nie pociagna:p.
 
Do góry