Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

Szol

New member
już miałem zamawiać ten lcd-ek ale ktoś wzbudził znowu we mnie rozterkę. czy ten tv obsluguje dvb-t mpeg 4? nie mi ktoś pojaśni jeżeli będzie w polsce telewizja cyfrowa mpeg 4 to jak będzie ona wyświetlana w mpeg 2? jeżeli w ogóle będzie, to jakie będzie porównanie do mpeg 4?
 

tdj

New member
Szol napisał:
nie mi ktoś pojaśni jeżeli będzie w polsce telewizja cyfrowa mpeg 4 to jak będzie ona wyświetlana w mpeg 2?
nie bedzie wcale wyswietlana, TV posiada wejscie na karty CI i to jest jedyny ratunek tylko czy ktos to przetestowal na tym TV?

ma ktos porownanie wersji 32'' z Samsungiem Le32a551, ktory lepszy do TV cyfrowej SD+HD/satelita?
 
Ostatnia edycja:

Szol

New member
to odpowiedź udzielona mi przez firmę sharp odnośnie tego modelu:

cytat:
W odpowiedzi na Pana e-mail, pragne Pana poinformowac, ze telewizory SHARP
wyposazone w tuner DVB-T dekoduja obraz w standardzie MPEG-2, co jest
zgodne z obowiazujacymi w Europie standardami nadawania DVB-T.
Stosowany przez wszystkich polskich operatorów system nadawania DVB-T ma
jedynie charakter testowy i moze zostac dowolnie zmieniany bez uprzedniego
informowania odbiorców, o czym równiez znajda Panstwo informacje na
stronach internetowych poszczególnych nadawców.

Firma SHARP moze zapewnic ze swojej strony, ze w momencie zatwierdzenia
poprzez Ministerstwo Infrastruktury obowiazywania w Polsce odpowiedniego
standardu, zapewnimy do niego wsparcie w naszych urzadzeniach.

Modele serii HD1 odbieraja ten format.

Ponizej aktualne informacje zamieszczone na stronach Ministerstwa
Infrastruktury:

link tu był ale system nei pozwolił mi go dodać..

Projekt telewizji DVB-T w Polsce jest ciagle jeszcze tylko dyskutowany.
Standard MPEG-4 nie zostal jeszcze opracowany, co oznacza rowniez, ze
sprzety radzace sobie z nadawanym obecnie MPEG4 , nie musza sobie z nim
radzic np. za tydzień (jesli parametry MPEG4 zostana zmienione).
Nie ma sensu kupować i szukać kart w tej chwili - nikt nie zagwarantuje, ze
taka dzisiaj kupiona karta bedzie działała za tydzien, za dwa tygodnie, za
miesiac itd.

Po wydaniu konkretnej ustawy, firma Sharp zajmie sie support`em w tej
sprawie.
koniec cytatu.
 

Mikele1

New member
Witam. Czy ktoś z forumowiczów zakupił model 32-calowy i czy może coś powiedzieć jak telewizor sprawuje się przy odbiorze zwykłej kablówki?
 

bemx2k

New member
ProSiaczek

Napisales strone wczesniej o twoich przygodach
z laptopem podpinanym pod rozne TV ?
Ze niby na opisywanym w tym threadzie Sharpie
brak wspolpracy z twoim laptopem w rozdzialce Full HD .

Czy aby napewno smigales z laptopem po sklepie ;)
czy ludzi w blad wprowadzasz ??

Wedle mojej skromnej wiedzy ow Sharp powinien odebrac sygnal 1920x1080 z PC i wyswietlic go natywnie bez problemow . Moze tak naprawde cos nie tak w panelu sterowania twojej zintegrowanej grafiki ??

o rozstrzygniecie sporu poprosze KiKi
 

tdj

New member
nie ma takiej opcji, zeby TV ktory jest FULL HD podlaczony poprzez HDMI z porzadna grafika nie wyswietlil tego full HD!!!
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ja u siebie (co prawda na XL1) uzyskalem bez problemow obraz w fullHD z kompa z grafika Geforce 9600 po HDMI. Natomiast z laptopa ze slabsza karta grafiki nie dalo rady, wiec wina nie lezy po stronie TV tylko PCeta ew. laptopa.
Przypuszczam ze na XL8 bedzie podobnie.
Inna sprawa: czy ktos uzytkuje juz moze Sharpa LC-46X8E? Cena tego TV wg skapca juz od ok 3500 wiec zachcecajaco :)
 

kyl7777

New member
U mnie w 37-xl8e po podłączeniu pc z rozdzielczością 1920x1080 (dvi>hdmi) nie ma żadnego problemu.
 

Attachments

  • IMG_4047_resize.JPG
    IMG_4047_resize.JPG
    102,5 KB · Wyś: 244
  • IMG_4048_resize.JPG
    IMG_4048_resize.JPG
    102,8 KB · Wyś: 183

buksu

New member
Tryb film

Hej. Chciałbym się spytać jak oceniacie tryb film po dvi na hdmi pod piecem w full hd. Nie mam przekonania. Co myślicie??
 

alyjen

New member
nadużywasz trochę słowa KŁAMSTWO rowerek ;) wyluzuj, ProSiaczek ma inne doświadczenia z tym samym sprzętem, te kiepskie laptopy jakoś magicznie działają na innych sprzętach więc coś na rzeczy musi być, zwłaszcza, że skoro Sharp pisze w manualu że obraz z PC nie wspiera 1080p to znaczy że firma nie bierze za to żadnej odpowiedzialności i w razie jakichkolwiek problemów możesz się bujać
co zresztą po części potwierdzają sprzeczne opinie, jednym działa innym nie działa a niby technika cyfrowa zero jedynkowa ;)
oczywiście Twoja skromna jak słusznie zauważyłeś wiedza ogranicza się do Twojego przypadku, który jak już inni zauważyli stoi w sprzeczności z deklaracjami producenta (instrukcja) więc jeżeli zmienisz kiedyś laptopa lub komputer i przestanie działać to patrz wyżej ;) możesz się pobujać bo Sharp takiego wsparcia nie gwarantuje
 

ProSiaczek

New member
Proszę bemx2k oto wyedytowany post do Ciebie:

Drogi Forumowiczu

Nie ładnie publicznie nazwać kogoś kłamcą, nie znając osoby i dokładnie problemu.

Skoro jesteś niedowiarkiem opiszę problem:
Laptop jest przywieziony z USA a telewizor kupionu u nas w sklepie. Gdy podłaczyłem pierwszy raz laptopa do tv to od razu komp się wyłączał.Po wgraniu nowego softu do kompa jest o tyle lepiej, że już nie wyłącza się. Zainstalowana jest oryginalna Vista. Może to i szmelc jak to nazwałeś ale dla mnie jest odpowiedni. Być może to wina sterowników lecz niestety nie mogę zainstalować ze strony nvidii ponieważ wyskakuje mi komunikat o możliwych błędach w kompie.Sterowniki na stronie sony do mojego kompa są ostanie z listopada 2007 i tu może właśnie leżeć przyczyna.

Dla dalszego niedowiarka to akurat rozmawiałem z Kikim i dał mi namiar do pracownika Sharpa. Rozmawiałem też z infolinią Sony i tu tak samo powtarzam: i tu i tu potwierdzili, że może być niezgodność poprzez łącze HDMI.

Jak skończe remont przyjedzie do mnie serwis Sharpa i na miejscu spróbują coś pomóc.

I faktycznie po uzgodnieniu z kierownikiem slepu nie miałem najmniejszych problemów z podączaniem lapka do tv w sklepie. A nie musiałem biegać bo wszystkie są obok siebie :wink:

Nigdzie na forum nie napisałem że Sharp X20 to złom i aby ludzie nie kupowali go. Opisałem tylko swój problem z konkretnie podanym modelem laptopa.

W związku z tym, że nazwałeś mnie kłamcą proszę sprostować na forum swoją wypowiedź, inaczej za to poproszę moderatora o danie Ci bana.
A jeżeli chciałeś to mogłeś napisać w innych słowach a nie oczerniać ludzi nie znając ich i dokładnie problemu.

Pozdrawiam


Na tym kończę dyskusję i nie odpiszę już na żadne zaczepki.Możecie wierzyć, możecie nie wierzyć Wasza sprawa.
Tutaj jest topik o XL8 !
 
Ostatnia edycja:

Mouera

New member
ProSiaczek napisał:
Być może to wina sterowników lecz niestety nie mogę zainstalować ze strony nvidii ponieważ wyskakuje mi komunikat o możliwych błędach w kompie.Sterowniki na stronie sony do mojego kompa są ostanie z listopada 2007 i tu może właśnie leżeć przyczyna.

Prosiaczek - od samego początku pisałem, że Twoim problemem są sterowniki w połączeniu z Vistą - na moim HP dopiero stery (chyba z marca 2008 roku) pozwoliły poprawnie i bez bluescreena (tak, tak) wyświetlić full HD po HDMI. I jak napisałem wcześniej pod XP od samego początku było cacy - uaktalnij soft - to jedna z najważniejszych rzeczy jakie należy robić w komputerze.
 
Do góry