Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

coper

Member
Czy może ktoś sprawdził jaka maksymalna rozdzielczość może przyjąć po podpięciu do komputera? W dokumentacji podają że jest to 1400x1050 czyli raczej kiepsko w porównaniu do innych producentów ;(.
 

rudy

New member
Kiki,co ty na to? Aż się wierzyć nie chce ,że to może być prawda.Proszę,ustosunkuj się do postu kolegi jkl211.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale jakiego - bo ja obsługuje różne wątki i różne portele. Więc nie ma otwartych kilkuset jednocześnie. A na Spamy i tak nie odpowiadam . A Ty ?
A temat dotyczy Sharpa i trzymajmy się tego bo obaj wylądujemy na zielonej trawce.
 

rudy

New member
No dobra,to z innej beczki. Jak tam obiecane porównanie Sharpa i Philipsa . twoje słowa ;philips będzie stawał do porównania z sharpem,jvc,toshibą itd....
Jest o sharpie ,a więc nie wylecimy na zieloną trawkę(w każdym razie napewno nie Ty).Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie miałem dojścia do Philipsa. Wczoraj przeprowadziłem kolejną rozmowę z kolejną firmą która jest silna w Philipsie .Ale twierdzą że mają tylko tanie modele. I masz babo placek.
Czekamy znów na odpowiedź z Philipsa.
 

audioza

New member
Wczoraj sobie obejrzałem telewizorek 37 cali (dostępny w MM Ostrobramska cena 4799zł)
Z zewnątrz niczym nie rożni się od serii x20, sygnał z kablówki całkiem przyzwoicie odbiera, 100hz sprawdza się rewelacyjnie zwłaszcza w sporcie
 

alyjen

New member
we wcześniejszych modelach Sharp miał ograniczoną rozdzielczość przy współpracy z PC, jak jest teraz musiałby ktoś z dostępem do sprzętu odpowiedzieć
 

anpi

New member
Wątpliwości co do 32XL83 na SD

Przejrzałem sporo wątków, przeczytalem dyskusje plazma czy LCD. Zapoznalem się z podstawowym wątkiem o wyborze TV i ciągle nie wiem.
Kilka dni temu prawie podjąłem decyzje LCD Sharp 32XL83 .

Moje preferencje to:
- odległość 2,4- 4m .
- miejsce w zasadzie tylko na odbiornik 32"
- oglądanie TV - (np Olimiadę).
- na razie sygnał z kablówki UPC. Z uwagi na miejsce zamieszkania mam problem z zalożeniem np talerza.

Mój problem polega na tym, że w zasadzie rozumiem ,że odbiornik 1080p - Full HD mi nie jest na razie potrzebny. Ale jak to pogodzić z przyszlymi mozliwosciami.
Pytanie zasadnicze brzmi :
Czy jeśli kupię FULHD 100 HZ 6 msek , to na sygnale z kablowki będę miał obraz nie gorszy od obecnego CRT 50Hz(Grundig) - czy może gorszy. Nie wiem jak rozumieć wypowiedzi na forum :
- obraz na SD jest słaby
- czy oznacza to ,że jest słaby w stosunku do oczekiwań dla Full HD i możliwości TV
-czy jest tak slaby ,że gorszy niż na CRT.
Różnica zasadnicza bo w pierwszym przypadku , warto zainwestować oczekując, że sygnał w przyszlosci będzie lepszy a w drugim przypadku chyba kupić lepiej HD READY.

Czy ktoś mi pomoże rozstrzygnąć ten dylemat
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27396
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050734xc8.jpg
 

karhan

New member
czytajac inforamcje na sharp.co.uk na temat tej serii tv widze pewne sprzecznosci np:
nazwa: LC37XL8E 37 inch 100Hz Full HD Slimline LCD TV
HD technology HD Ready 1080p
Screen resolution (pixels) "1920 x 1080" ( wiec może obsłużyć full hd)

wiec pytanie moje brzmi czy jest to tv full hd czy nie?

wogole tv z serii xl8 sa w grupie XL8: 32-37 inch 100Hz HD Ready 1080P a wchodzac dalej nazwa jak wyzej ma w sobie full hd...
wszedlem jeszcze w specyfikacje tv z gruby full hd i tam juz jest:
HD technology "Full HD (1920x1080)"

wiec jak to w koncu jest naprawde?
 
Ostatnia edycja:

anpi

New member
32XL8e a sygnał SD

Witaj Kiki,

1. Czy Twoje wskazanie na JVC po moim poscie jest odpowiedzią na moje pytanie ?
2. Czy ogólnie oznacza to , że lepiej nie kupować FULL HD przy sygnale SD, 3. 3 Czy dotyczy to raczej tego konkretnego Sharp-a , a najlepszym wyborem jest właśnie JVC P80 ? .

pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mój samsung a656 full hd gra lepiej sd niż mój poporzedni a451 hd ready, więc to absolutnie nie jest reguła, że fullhd gra gorzej sd od hdready. Wszystko zależy od bebechów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
generalnie zgodnie z technologią każde skalowanie to strata jakości. Na ile to przeszkadza lub nie - zależy od użytkownika.
Tak to była odpowiedź i konkretne przykłady.
 
Do góry