Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

Mouera

New member
alyjen napisał:
we wcześniejszych modelach Sharp miał ograniczoną rozdzielczość przy współpracy z PC, jak jest teraz musiałby ktoś z dostępem do sprzętu odpowiedzieć

Co Wy uparliście się, aby wypisywać tak komplente bzdury i to przy różnych modelach??? Panowie, nie wprowadzajcie czytelników w błąd - bez żadnego problemu na tym telewizorze (i na każdym innym Sharpie mającym matrycę 1920x1080) można z komputera uzyskać obraz full HD - wystarczy komputer podłączyć do wejścia HDMI przez przejściówke DVI-HDMI - mój laptop ma wbudowane wejście HDMI więc nie musze używać nawet przejściówek i TV bez problemu wyświetla 1080p z komputera. A to, co jest napisane w instrukcji dotyczy tylko ANALOGOWEGO wejścia D-Sub. W tym momencie własciwie każda karta graficzna dysponuje wyściem DVI, więc nie widzę żadnego problemu. Jeszcze raz napiszę - te telewizory NIE MAJĄ ŻADNEGO ograniczenia jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu z peceta!
 

coper

Member
Szanowny Mouera jeżeli przeczytasz co jest napisane na 36 stronie instrukcji do tego telewizora zrozumiesz dlaczego pytamy. Poniżej zamieszczam tabelkę z instrukcji widać jasno że niema nic na temat 1920x1080.
Rozdzielczość (DSub) (HDMI) VESA
640x480 ✔ ✔ ✔
800x600 ✔ ✔ ✔
1024x768 ✔ ✔ ✔
1360x768 ✔ ✔ ✔
1280x1024 ✔ ✔ ✔
1400x1050 X ✔ ✔


Taka mała sugestia do przyszłych testów, aby test podpięcia kompa był standardem a nie tylko sporadycznym dodatkiem.
 

alyjen

New member
Wiesz kolego Mouera ja na swojej Toshibie mogę sobie ustawić ręcznie z komputera 1080p 48Hz i też chodzi pięknie, ale w instrukcji ani w testach nic takiego nie było więc jeżeli kupowałbym taki i taka funkcjonalność byłaby dla mnie istotna to miałbym zasadniczy problem z podjęciem decyzji. Co więcej nie mogę mieć do producenta ani sprzedawcy żadnych zastrzeżeń jeżeli by to nie działało, dlatego ludzie którzy mają dostęp tylko do "testów" i danych producenta mogą mieć pewne obawy co do funkcjonalności tego sprzętu, zwłaszcza że ktoś już się tutaj wypowiadał że z laptopa wyposażonego w cyfrowe wyjście video nie udało mu się przeskoczyć ponad 1400x1050
 

Mouera

New member
Sęk w tym, że trzeba troszkę ogarniać dane techniczne i technologie których chce się używać – skoro TV jest przystosowany do obsługi rozdzielczości Full HD 1080p i jest wyposażony w port HDMI, to specyfikacja tego portu określa, że maks. obsługiwana rozdzielczość to 1080p. Zatem skoro matryca obsłuży 1080p, port HDMI także obsłuży 1080p, właściwie każda nowa karta graficzna obsłuży 1080p, to po jaką cholerę przejmować się jakąś tabelką na 36 stronie instrukcji? Myślicie że TV jest taki mądry i rozróżni, czy do portu HDMI podłączyliście odtwarzać DVD lub Peceta? Dla niego to jedno i to samo – jak dostanie na porcie HDMI sygnał 1080p to go po prostu wyświetli – a krótko mówiąc to Sharp się nie popisał z tą tabelką, ponieważ wprowadza ludzi w błąd.

Edit: Aha i jeszcze jedno wyjaśnienie dla tych którzy mają wątpliwości co do tego jak odbywa się przesyłanie sygnału między komputerem a telewizorem. To komputer wykrywa typ podłączonego wyświetlacza (telewizor przekazuje do komputera dostępne rozdzielczości) – i jeśli mamy poprawnie skonfigurowany system i sterowniki do karty graficznej, wtedy po podłączeniu TV powinna nam się automatycznie wyświetlić lista dostępnych rozdzielczości aż do maksymalnej 1080p – niczego ręczenie nie trzeba ustawiać.
 
Ostatnia edycja:

coper

Member
Mouera i tu muszę Cie zmartwić bo znajomi maja jakiegoś starszego grundiga FullHD dokładnego modelu nie pomnę ale maja problem z osiągnięciem 1920x1080 z kompa i to podłaczonego po HDMI. Pozyczyli z zaprzyjaźnionego sklepu nowa karte graficzną do kompa i nadal nic. Serwis TV odpowiedział że ten telewizor nie wspiera takiej rozdzielczości z komputera ;(.
 

Mouera

New member
coper napisał:
Serwis TV odpowiedział że ten telewizor nie wspiera takiej rozdzielczości z komputera ;(.

Bzdura - jeśli TV wyświetla 1080p np. z nboxa lub nagrywarki, wyświetli także poprzez kartę graficzną - jak już napisałem dla TV nie ma różnicy co podłączasz, a kartę graficzną można lepiej skonfigurować niż zwykłe urządzenia RTV. Zatem albo znajomi nie potrafią porządnie skonfigurować karty, albo sterowniki do niej są do niczego. 1080p to 1080p i nie ma znaczenia skąd pochodzi - to tzw. standard i nie ma zmiłuj - chyba że karta w rzeczywistości nie trzyma się tych standardów.
 

ProSiaczek

New member
Mouera przestań się mądrować, że HDMI powinno wyświetlić.

Skoro wcześniej był mój przykład przywołany więc Ci przypomnę bo chyba nie wiesz o co chodzi:

Laptop Sony Vaio VGN-AR605E podłączony kablem HDMI=HDMI z tv Sharp X20 nie wyświetla FullHD !!!!
Dodam, że sterowniki są najnowsze w laptopie i najnowszy soft w tv !!!!

Sam w to nie mogłem uwierzyć.Zabrałem laptopa pod pachę i pojechałem do MM.Tam obsługa nie zrobiła problemu i podłączaliśmy do każdego tv:
do trzech modeli sony - bez problemu
do dwóch samsungów - bez problemu
do toshiby - bez problemu
I tu dochodzimy do Sharpów: UWAGA podłączony znów do X20 iii DUPA zero obrazu, podłączyliśmy do drugiego DUPA.Pan z obsługi stwierdził, że może wina kabla.Przyniósł jakiś super wypasiony, powiedział, że bardzo drogi i co znów DUPA!!!!

Oczywiście, że miałem gorącą linie z Sharpem i Sony. I niestety i tu, i tu potwierdzili, że standart HDMI nie jest znormatyzowany tak naprawdę i może się zdażyć, że niektóre sprzęty mogą się nie widzieć!!!

I ci niby HDMI-HDMI a jednak są problemy!! I tv Sharp X20 z moim lapkiem pomimo w/w połączenia daje tylko 1440x1050 !!

Wiem, że tu piszemy o XL8 ale chciałem zasygnalizować, ze jednak są problemy skoro był mój przykład przywołany.Jak ktoś chce podyskutować zapraszam do działu o X20. Tu na mój temat kończę.

Zyczę wszystkim posiadaczom XL8 przyjemnego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

kiziomizio

New member
Nie chcę się za bardzo mądrować ;) ale wydaje mi się ,że założenia Kolegi Mouera są właściwe : jeżeli tewlewizor posiada wejście hdmi to w zasadzie chyba zwisa mu co się po tym hdmi do niego podłączy blu-ray,dvd, dekoder tvsat czy komp. Sam posadam sharpa 42xd1ea, mam do niego podpiety kablem dvi-hdmi stacjonarny komp i wszystko hula w 1920x1080. Ale w moim TV tabelka :
coper napisał:
Rozdzielczość (DSub) (HDMI) VESA
640x480 ✔ ✔ ✔
800x600 ✔ ✔ ✔
1024x768 ✔ ✔ ✔
1360x768 ✔ ✔ ✔
1280x1024 ✔ ✔ ✔
1400x1050 X ✔ ✔
jest podana bez HDMI i bez rozdziałki 1400x1050. Może więc to 'nowa' jakość Sharpa.Jeżeli tak to na pewno bym tego TV nie kupił :p
 

buksu

New member
Na każdym telewizorze full hd da się osiągnąć 1920x1080 z kompa. Przeszkoda to tylko kabel i soft do grafiki. Czasami trzeba niestety uruchomić tylko jedno urządzenie a nie klonować obrazu jednoczesnie na monitorze i tv. Skończcie zaśmiecać wątek. Ja natomiast kupiłem panasa lx 85 ale wymieniam go na początku miesiąca na tego sharpa. Pracuje od 2 lat sprzedając tv, więc gdy ktoś ma pytania zapraszam chętnie pomoge , zrobie zdjęcia i porównam modele.
 

kyl7777

New member
3 godziny temu kurier przytargał wielkie pudło z nowym sharpem (thx kiki).
Tv wyśmienicie współpracuje z komputerem. 8800gt (dvi) -> 37xl8e (hdmi)
Ustawienie 1920x1080 pikseli było bardzo proste. Wystarczyło podłączyć telewizor, ustawić w nim mapowanie piksel w piksel i wybrać odpowiednią rozdzielczość w sterownikach karty graficznej. Działa zarówno w trybie klonowania jak i dualview. Zero problemów.
 

andrearan

New member
Witam, właśnie zastanawiam się nad tym modelem sharpa, a toshibą 37z3030(dg) i Jvc lt-37p80, kyl7777wykorzystujesz go tylko do komputera czy też oglądasz na nim telewizję, a może masz możliwość podłączenia do jakiejś konsoli (xbox360, ps3), jeśli tak proszę powiedz jak on się spisuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O gry mozesz być spokojny :

Kolory są nasycone i ostre.
059_P1000968.JPG



Zarówno w pierwszym jak i w drugim planie.
060_P1000970.JPG


tu masz cały test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27270
 

darkbd

New member
Witam wszystkich forumowiczów.:)
Jest to mój pierwszy post na forum i po analizie wątków wybrałem Sharpa.
Przymierzam się do kupna 37xl8 i mam dwa pytania:
1. czy faktycznie jest "made in japan"?
2. czy nastawy przedstawiane na forum do serii x20 będą pobobne do xl8 ?
 

darkbd

New member
37lx8

Dzieki KIKI za odpowiedż.:D
Czy ktoś już użytuje go w domku?
Jakieś zastrzeżenia, uwagi.....
Jakoś "cicho" na w tym temacie.:eek:k:
 

magik

New member
Sharp LC-32XL8E

Kiki,

Możesz podać na priv cenę jaką masz za ten model Sharp LC-32XL8E ?
Czy warto ten model wybrać zamiast Sony KDL-32W4000
Nie mam dostępu do testu więc nie wiem jak go oceniliście.
Ale chyba opinie są dobre

Jestem już zdecydowany i chciałbym mieć go jak najszybciej:)
Więc podajcie także mozliwy termin dostawy.

Pozdrawiam,
 
Do góry