Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

tdj

New member
sajonar napisał:
Zastanawiam się też, czy w związku z brakiem MPEG-4 w XL8E może coś ułatwić gniazdo na moduł CI
tak ale bez HD wiec nie ma sensu

Telewizja N ciekawe rozwiazala sprawe, w ciagu 2tyg. maja wprowadzic obsluge DVB-T mpeg4 w nboxach ( po zostosowaniu usb sticka z wyjsciem antenowym )
Chyba dekodery Cyfry+ tez maja taka mozliwosc.
 
Ostatnia edycja:

p0gr0m

New member
no i jak tam wiadomo cos o tym nowym sofcie o ktorym ktos pisal na poprzedniej stronie ? wiadomo jakie wnosi zmiany i czy warto instalowac , no i tam jest do niemieckich tv, czy to mozna na polskich instalowac ?
 

darkbd

New member
jak go sie wgrywa ? na pendrive i pod TV ?? jakies konkretne poprawki wnosi ??

Po ściągnięciu softu należy go należy rozpakowane archiwa
z wersją 1.4 i wersją 1.5 umieścić na sformatowanym w FAT16 pendrivie. W pliku pdf są uwagi dotyczące kolejności i sposobu wgrania softu. Ale uwaga w pierwszej kolejności w/g pliku txt wgrywać należy soft wer.1.4 i póżniej wersję 1.5 (nie można pominąć wersji o niższej wersji). Sposób aktualizacji przedstawiono bardzo dokładnie wraz ze zrzutami ekramu w pliku pdf.

Niestety nie odważyłem się jeszcze instalować - na końcu umieszczoną uwagę ,że procedura może się nie powieść
za pierwszym razem i należy ją wykonywać do skutku lub skontaktować się infolinią sharpa

Tak na marginesie nigdzie nie znalazłem opisu wprowadzonych zmian.

W innych modelach -65 Sharpa zmiana oprogramowania
miała na celu redukcję opóźnień fonii i wizji , ale podobno wiele nie poprawiło ...
 

marpas76

New member
podswietlenie matrycy

32xl8e
czy wie ktos moze w jaki sposob lekko sciemnic w trybie serwisowym ekran aby bylo mniej widoczne zle podswietlenie matrycy?

czy w menu serwisowym u was pozycja PAL CONTRAST ma wartosc 65?

Pozdrawiam
 

lucas0

New member
Witam,

Od pewnego czasu mam problem z lcd 32xl8e. Podczas oglądania telewizor sam się wyłącza - brak podświetlenia, brak fonii, świeci natomiast na zielono dioda standby. Przy naciskaniu czegokolwiek z pilota zielona dioda miga lecz nic sie nie dzieje, nie można również całkowicie wyłaczyć tv pilotem - caly czas swieci dioda na zielono. Po wyłączeniu ręcznie przyciskiem na obudowie i ponownym załączeniu występuje ten sam problem - brak podswietlenia, brak fonii. Odpinam wszystko z listwy na dłuższą chwilę i tv udaje sie załączyć. Sytuacja taka powtórzyła się jak do tej pory 3-krotnie. Do tv podpiety jest dekoder po hdmi oraz pc po hdmi lecz na pewno nie jest to wina źródła. W czym może być problem ? Czy ktoś spotkał się z takimi samymi objawami ?? Dziekuje z gory za jakiekolwiek wskazówki.

soft nieaktualizowany, tv użytkowany półtora roku
 

melon100

New member
Czy jest sens kombinować .Tak na odległość to może być wiele przyczyn .Możesz wejść w tryb serwisowy tam powinny być komunikaty błędu.Ale pewnie bez wizyty w serwisie się nie obędzie .Piszesz że półtora roku masz LCD wiec jest jeszcze na gwarancji .Dzwoń niech usuną usterkę :)
 

EMERTON12

New member
Sharp lc-32le600e

Cześć mam prośbę czy może mi ktoś pomóc wszedłem w menu serwisowe SHARP LC-32LE600E i nie moge znaleść czasu pracy mojego telewizora mam 1\8 a nie 1\11 i pod jaką to nazwą jest . Przechodze po koleji i nie moge znaleść czasu pracy mojego TV . Prosze o pomoc .:blagam:;)
 

lukilodz123

New member
Dowiedziałem się co daje nowy SOFT. Aktualizuje on współprace portu HDMI z nowymi sprzętami (tak usłyszałem na infolinii) aby lepiej się rozpoznawały i komunikowały. Jeżeli nie kupiliście nowego sprzętu podłączanego pod HDMI i wszystko działa OK to nie ma co aktualizować.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
uprzejmie proszę o pomoc.
poszukuję aktualizacji firmware do LCD Sharp LC-37XL8E
szukałem na stronie Sharpa i nic nie widzę.
z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

qbencjusz

New member
Jak wyłączyć tryb DEMO ?

Jak wyłączyć tryb demo w lc-32xl8e ? Po uruchomieniu po kilku minutach włącza się tryb demo, sytuacja się powtarza po każdym uruchomieniu.
pozdrawiam
 
Do góry