Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

musstaffa

New member
problem

koledzy..dzis kupilem LC-46D65E mam multimedie.. jakis dekoder ich cyfrowy i analoga w gniazdku.. do tego PS2 syna i moj komputer z karta graficzna GF8800GTS ... powiedzcie jak to wszystko podlaczyc i jakimi kablami.. bo kompletnie sie na tym nie znam.. kabli nie kupowalem bo ja sie nie znam a sprzedawca w rtv agd ... to tez tak gadal jak potrzaskany.. dzieki wielkie za odpowiedz... ps... kable bede kupowal w media markt... no chyba ze polecicie gdzies indziej.... moze byc net... DZIEKUJE BARDZO za POMOC...

ps. jeszcze go nawet do pradu nie wl... bo nie mam kabli..i nie wiem jakie kupic... ps2 mam zostawic na euro czy kupowac jakis lepszy kabel...?
 
Ostatnia edycja:

egon12

New member
Witam!

Wyjscie poprzez power na pilocie tez zapisuje ustawienia, skad masz takie informacje, ze nie ?

Pozdro
egon12

a4tech napisał:
@p0gr0m


.....5. Wyjście z trybu serwisowego tak jak wejście (p. 1 i 2) - lub wyłączyć TV pilotem (o ile nie dokonałeś żadnych zmian).

.....
---------------------------------------------------------------------
ps. @janux - Dzięki za wiedzę (mówiłem, że się jeszcze nie raz przyda) :)
 

dsw

New member
czy lx8 czyms sie rozni od lx8e ?
bo wczoraj w media m. widzialem za cene 2799, a widze, ze sklepy internetowe maja w podobnej cenie albo wyzszej... i cos mi tu nie gra
 

Nick123

New member
Od jakiegoś czasu mam LC-37XL8E i nie wiem jak pozbyć się kilku rzeczy. Wynika to raczej z mojej niewiedzy. Źródła obrazu to: telewizja analogowa z kablówki, telewizja cyfrowa z kablówki (SCART), DVD(HDMI), Xbox 360 (Component)

Pierwsza sprawa to, że czasami postaci w filmach nie poruszają się zbyt płynnie. Czasami za szybko i nienaturalnie.
Druga sprawa. Czasami wkoło postaci w filmie tworzy mi się taka rozmyta aureola.

Ogólnie da się to jakoś usunąć? W niedługim czasie przerzucę się na jakąś telewizję cyfrową po HDMI i Blu-Ray'a, ale jeszcze muszę się trochę pomęczyć.
W zasadzie to kiedy mam właściwie włączać te 100 Hz? Jak oglądam jakiś mecz na C+ to jakoś nie widzę polepszenia. Na konsoli to przy 100 Hz smuży mi piłka, na DVD też nie widzę różnicy. Najlepiej to widać w demie jak na dole napis się szybko przesuwa ;)

Pozdrawiam!
 

lukilodz123

New member
Prośba

Mam propozycję, aby osoby z tym akurat TV (np 37xl8e) podawały jak mają poustawiane parametry obrazu i TV. Wiem, że zaraz ktoś napisze, że tak się nie da bo każdy ma inne warunki ale można też dodać jakie ma się warunki dla tych ustawień, zawsze będą pomocne przy dobieranie swoich ustawień. Ja swoje bym zamieścił ale w domu mam problem z netem więc jutro podam (jak nie zapomnę, tyle na głowie) jakie mam ustawienia, chociaż nie jestem zadowolony dlatego ten wątek.
Może żeby jakoś to ujednolicić to formułka:
1. Model
2. Ogólnie warunki (odległość, sygnał, jasność, preferowane audycje itp)
3. Ustawienia (czy z OPC czy bez, jaki profil-tryb, jakie ustawienia wideo podstawowe i zaawansowane, ustawienia dźwięku i ustawienia WSS, DNR i chyba to tyle)
Z góry dzięki za swoje typy i ewentualne sugestie.
 

lukilodz123

New member
Kameleonik76
Mam kablówke MM po antenie analogowej idzie obraz bardzo ładny z tego co widzę i myślę że jest wszytko OK.
Mam również ok MM ich dekoder cyfrowy i tu właśnie chciałbym prosić o odpowiedz. Mam go podłączonego przez kabel HDMI i jak wszystko już sobie ustawiłem oraz kanały na tym dekoderze to jest możliwość wyświetlenia sobie informacji o programie i pojawia mi się "HDMI 1080i i 50Hz" W ustawieniach TV włączyłem 100Hz wiec czemu pokazuje 50Hz?? Czy to pokazuje częstotliwość jaka wchodzi a TV przetwarza obraz i wyświetla 100Hz ?? ale tego nie pokazuje??

Czy jest jakis prosty spoób czy te 100Hz jest włączone czy nie?? Próbowałem kamera patrzeć z bliska czy pasy latają ale nie jest to jakieś dobre do wylapania.
Pokazuje ci sygnał wejsciowy, bo tak nadaje ci dekoder (to normalka) a TV przetwarza go na 100Hz.

Trivet
Jest tylko jeden problem :p Wydaje mi się, że obraz na bokach jest lekko rozciągany - niewyraźny. To jest wada ustawień czy tv?
Zmień format obrazu na panoramiczny albo pełny (co bardziej ci pasuje) taki przycisk nad regulacją głośności.

WoocashGDA
N-BOX N-N-N telewizja, TVN, Fakty, Włącz Ciekawość itd.
X-BOX gry, Halo 3, Gears Of War, Far Cry 2 itd.
mój błąd wybacz, chyba za dużo tych skrótów.

SDMan
1. Całkowity brak ostrości ! Ustawienia na +10 nic nie dają, na 0 to totalna porażka ! Programy telewizyjne może i bez pikselozy ale i bez ostrości
dla mnie nie są do zaakceptowania !
a może poszperaj w setupie w odtwarzaczu DVD, u mnie też dużo dało mimo, że sprzęt sprzed 6 lat. A masz włączone DNR (redukcję zakłóceń) zmiękcza mimo wszystko obraz i rozmywa krawędzie.

2. Po wyłączeniu kolorów żaden z trybów temperatury kolorów nie dał czystej czerni i bieli ! Skutkowało to brakiem uzyskania np w testowym clipie
pięknego koloru fioletowo-niebieskiego kwiatów (jak znajdę co to za kwiat to podam) tutaj to ewidentnie róż z czerwienią.
Odcień skóry również zatrącający czerwienią.
Oczywiście w zaawansowanych ustawieniach zmieniałeś temp. kolorów i znowu pytanie czy masz dobrze ustawione DVD, np. czy format sygnału wyjściowego jest taki jaki odbiera TV.
Nie twierdzę, że ten TV jest ideał bo takiego nie ma. XL8E ma podświetlenie RGB+ czyli z 4 kolorów. Wiadomo nie od dziś, że do kolorów to plazma jest lepsza.

3. Stroboskopowe skoki na przesuwanych obrazach (biała ściana i czarne obrazy ) oczywiście włączone 100 Hz ?! Ten efekt również widoczny
na starszym materiale filmowym kamera pokazuję plecy gości którzy stoją w rzędzie , no cóż znów skoki !
A włączyłeś tryb filmu zaawansowany, poprawia płynność. Z tego co opisujesz to wynika, że wysyłany sygnał koliduje z obecnymi ustawieniami i te skoki prawdopodobnie wynikają z tego, że masz włączone 100Hz więc spróbuj wyłączyć.

Co do klimatu to poza TV masz jeszcze otoczenie pokoju, który wpływa na wrażenia oraz dźwięk czyli głośniki z LCD odpadają, pozostaje kino domowe i tutaj ustawienia kina domowego wiele dają.

Reasumując sądzę, że masz źle ustawiony TV i dlatego nie daje ci satysfakcji.

lucas0
Kolory, kontrast, jasność oraz ostrość są ustawione jak na moje warunki i upodobania w miarę możliwości oferowanych przez LCD. Problemem są jedynie odcienie szarości, z którymi XL8E radzi sobie średnio. Obecnie pomijam ten problem - już się po prostu przyzwyczaiłem. Opcje dodatkowe 100Hz, DNR, tryb filmu sprawdzone we wszystkich możliwych kombinacjach i również ustawione wg mnie optymalnie. Mimo wszystko ciężko uzyskać satysfakcjonującą ostrość i głębie. Może to tylko moje fobie odnośnie obrazu ale po prostu lubię jak coś gra perfekcyjnie.
a możesz podać jakie masz ustawienia?

Nick123
Pierwsza sprawa to, że czasami postaci w filmach nie poruszają się zbyt płynnie. Czasami za szybko i nienaturalnie.
Druga sprawa. Czasami wkoło postaci w filmie tworzy mi się taka rozmyta aureola.
co do aureolki to już tak ma ten model , mnie też to drażni ale chyba jedynie aktualizacja softu coś pomoże. co do płynności to tryb filmu zaawansowany poprawia płynność. Co do 100Hz to włącz przede wszystkim na sygnał SD. Wyłącz DNR na wszystkie źródła. To może też powodować smugę i jeżeli masz aktywną (w zależności od złącza) opcję c/y i jakoś tak dalej (pod trybem filmu, nie pamiętam teraz dokładnie) to wybierz wersję szybką (wg zaleceń instrukcji obsługi dla relacji sportowych).
Ewentualnie komuś tu na forum pomogło zwiękzenie kontrastu, a zmniejszenie jasności i podświetlenia.

Pytanie jeszcze do wszystkich, ktoś wie coś o ewentualnym sofcie dla tego modelu, jakieś aktualki, złącze serwisowe jest więc....

PS to co tu napisałem to moje własne spostrzeżenia amatora LCD TV, jeżeli coś źle napisałem to proszę o poprawienie. :)
 

melon100

New member
Mam od miesiąca xl8e i nie zauważyłem opisanych problemów.Sygnał z Aster i obraz jest ok.Pewnie musisz skalibrować TV na oko będzie ciężko ja zciągłem z netu takie demo divas_sd i wypaliłem jako obraz iso na płytkę.Po zmianie ustawień obraz się poprawił .Ale w tygodniu zakupię płytę DVE HD z filtrami to podam wartości ustawień .
Jakie macie duże podświetlenie matrycy ?
 

lukilodz123

New member
U mnie ze względu na położenie pokoju (okna na zachód) mimo rolet na oknach mam załączoną opcję OPC i jak na razie nie narzekam. Czekam na twoje ustawienia, też próbowałem ściągnąć DIVAS_SD ale chyba coś mają z serwerem.
 

melon100

New member
Zakupiłem płytę DVE HD BASICS na Blu-ray . Pewnie wartości które podam będą inne niż ktoś inny otrzymał u siebie ( różne kable połaczeniowe ,różne odtwarzacze i przede wszystkim różne sygnały tv .
Sygnał z BD :
opc-wył
podswietlenie +6
kontrast +32
jasnosc +4
kolor +1
barwa 0
ostrość +1
Zaawansowane:
100Hz wyłączone
temp kolorow - srednia
tryb film - standart
aktywny kontrast - właczony
3D-Y/C szybkie
dnr - wyłączone
----------------------------------------------
Sygnał SD kabel Aster dobrej jakości .Jeśli bedziesz miał słaby sygnał moze wystepować efekt rozmycia czerni wyłącz wtedy Aktive Contrast jeśli w obrazie występują cienie,smugi wyłacz DNR .
opc-wył
podswietlenie +9
kontrast +32
jasnosc +4
kolor +4
barwa +1
ostrość +1
Zaawansowane:
100Hz włączone
temp kolorow - srednio niska
tryb film - standart
aktywny kontrast - właczony
3D-Y/C szybkie
dnr - niska
 

cld

New member
Ja kupiłem jakieś 2-3 tygodnie temu wersję 32 calową LC-32XL8E. Trochę już pooglądałem i uważam, że to dobry zakup. Dałem za niego jakoś 2500 z hakiem. Znajomi twierdzili, że tyle kasy za 32 cale to dużo. Jestem zdania, że nie wielkość się liczy ;P. Nie mam ciągle kabelka, żeby podpiąć telewizor przez hdmi, ale na razie naoglądałem się na nim sygnału SD na cyfrze i mogę śmiało polecić. Kolorki po prostu super. Słyszałem, że prawdziwe kolory to tylko na plazmie, ale jak miałyby być jeszcze lepsze to już nie wiem jakie - naprawdę, bo są zaje***ste. Jeśli chodzi o kąty, jak się siądzie z boku (w sensie pod kątem 45 stopni), widać niewielką różnicę - obraz minimalnie blednie, ale bez tragedii.
Co mnie przestraszyło na samym początku, to to że po włączeniu telewizor mi buczał! I co się okazało? Kupiłem sobie krótki kabelek (używany) marki BANDRIDGE za 25 zeta, no i od razu zero buczenia, także wszystko było winą kiepskiego kabla (zresztą pożyczonego na próbę). Sam nie wierzyłem, że głupi kabel może robić różnicę, ale jak widać kabelki też ważna rzecz.
Funkcje telewizora - jak dla mnie standardowe - nie znam się na rzeczy bo to mój pierwszy lcd;) Na pewno warto włączyć funkcję dzwięku przestrzennego - dźwięk rzeczywiście przestaje być w tym momencie płaski i jest super. Jeśli chodzi o funkcje obrazu, to trochę trzeba sobie poustawiać - można naprawdę poprawić to co się wyświetla na ekranie. Przez dwa dni jakoś mi coś nie pasiło, ale ustawiłem sobie tak, że obraz jest idealny - od razu mówię, że nie mam wszystkich parametrów przestawionych na maksa, po prostu na minimalnie wyżej, niż średnie. Ja wyłączyłem tzw. OPC - czyli automatyczne dostosowywanie podświetlenia - moim zdaniem nic nadzwyczajnego, psuje obraz.
No... to tyle chyba. TV jest fajny, design świetny (wiadomo kwestia gustu) - ale ta chromowana "falka" na dole super ;) - żonie też się podoba! Nie mogę się doczekać jak podłączę go po hdmi do jakiegoś źródła sygnału HD - pewnie bajka, ale tak jak mówię SD super. Jak chcecie poznać jakieś inne oczywiście subiektywne odczucia odnośnie czegoś innego dot. tego sprzętu, jak znajdę chwilę to napiszę.
 

robo-r5

New member
Problem z dźwiękiem z cyfrowego dekodera tv

tdj napisał:
Tez tak raz mialem, chyba jakis blad w sofcie TV. Odlacz wszystko z pradu na minute i podlacz jeszcze raz. Jezeli na tv analogowej masz dzwiek to znaczy, ze nbox zle wysyla sygnal tzn masz np. tryb dvi.
Wielkie dzięki za radę. U mnie też zadziałało-szczęśliwie. Od miesiąca głowił sie nad problemem serwis Aster i Sharp- bezskutecznie. Wymieniono nawet dekoder- a ja nadal nie miałem fonii. Jeszcze raz wielki szacun.
 

apan

New member
A czy przez port USB w LC-32XL8E mozna oglądac filmy z pamieci zewnetrznej - przez pendrive lub dysk zewnętrzny?Czy ten model odtwarza filmy , czy USB służy tylko do serwisu?
 

tdj

New member
apan napisał:
A czy przez port USB w LC-32XL8E mozna oglądac filmy z pamieci zewnetrznej - przez pendrive lub dysk zewnętrzny?Czy ten model odtwarza filmy , czy USB służy tylko do serwisu?
Tylko do serwisu/wgrywania nowego softu ( ktorego nie ma :???:)
 

sajonar

New member
Sharp XL8E a naziemna telewizja cyfrowa

A co z odbiorem telewizji cyfrowej DVB-T w tym modelu sharpa (brak MPEG-4). Od dzisiaj oficjalnie wchodzi platforma cyfrowa TVP. Czy niezbędne będzie dokupienie kolejnego urządzenia (dekodera) -jak w przypadku sieci kablowych ?:confused:?
 

sajonar

New member
Mam kablówkę, ale chyba zrezygnuję z końcem umowy (ASTER). Zastanawiam się też, czy w związku z brakiem MPEG-4 w XL8E może coś ułatwić gniazdo na moduł CI
 
Do góry