Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

tdj

New member
WoocashGDA napisał:
N-BOX N-N-N telewizja, TVN, Fakty, Włącz Ciekawość itd.
X-BOX gry, Halo 3, Gears Of War, Far Cry 2 itd.

hehe:)

nBOX bez problemu wspolpracuje z XL8. Dzwiek ustaw na HDMI przyciskiem RES. Jezeli nie ma dzwieku sprawdz w tv czy jest wlaczony dla HDMI, na nboxie wylacz DD.
 

MagdaKatka05

New member
(tdj)

Wiem, że tak można, ale wówczas przez ampli leci tylko stereo, a chciałbym DD. Wczoraj byłem w sklepie S i zrobiłem rozeznanie. Połączyłem tak:
obraz: LCD _ HDMI --nbox _ HDMI (przyciskając przycisk RES zmieniłem w ustawieniach z HDMI na DVI)
dźwięk: LCD _ AUDIO R/L (wejscie dostępne przy jednym z 3 HDMI [musiałem wtyczkę lekko ostrugać, miała po prostu za szeroki kołnierz]) -- nbox _ Audio R / Audio L.
Teraz jest wszystko ok. Dźwięk DD.

Dzięki
 

SDman

Banned
Witam,
podzielę się swoją opinią o modelu LC-37XL8, miałem możliwość go testować w zeszłym tygodniu.
Moje odczucia i sugestie dotyczą wyłącznie sygnału SD (różne źródła) bo HD wg mojej oceny stanowi 1% eksploatacji Telewizora.
Więc nie biorę tego sygnału pod uwagę .
Jak testowałem:
Podłączony wysoki model DVD Denon (Scart RGB i HDMI) + Film DVD "Obcy 3" , nagrane różne programy z mojego tunera cyfrowego
oraz testowa DVD z różnymi plenerami i scenami (w stosunku do tego materiału zapewniam, że obraz jest lepszy niż nie jeden film Blu-ray)

Jedziemy:
1. Całkowity brak ostrości ! Ustawienia na +10 nic nie dają, na 0 to totalna porażka ! Programy telewizyjne może i bez pikselozy ale i bez ostrości
dla mnie nie są do zaakceptowania !
2. Po wyłączeniu kolorów żaden z trybów temperatury kolorów nie dał czystej czerni i bieli ! Skutkowało to brakiem uzyskania np w testowym clipie
pięknego koloru fioletowo-niebieskiego kwiatów (jak znajdę co to za kwiat to podam) tutaj to ewidentnie róż z czerwienią.
Odcień skóry również zatrącający czerwienią.
3. Stroboskopowe skoki na przesuwanych obrazach (biała ściana i czarne obrazy ) oczywiście włączone 100 Hz ?! Ten efekt również widoczny
na starszym materiale filmowym kamera pokazuję plecy gości którzy stoją w rzędzie , no cóż znów skoki !
4. Poziom czerni i klimatu filmu Obcy 3 mizerny strasznie
5. Dźwięk kiepściutki (4 lata temu miałem w domu model LCD Sharpa z odłączanymi aluminiowymi głośnikami -wymiatał wszystkie teraźniejsze TV LCD)Wysokie tony i nic z grubości masywności w tle plastik.

To tyle głownie dla mnie rozterką i rozpaczą jest brak poprawiania sygnału SD przez nowoczesne TV z natywną rozdzielczością matrycy HD !
Nawet gdy już wszystkie programy będą nadawane w HD (w naszym kraju pewnie jakieś 5-10 lat) a to i tak nie Full HD i jakość HD zostawia wiele do życzenia !
A co z kolekcją DVD , prywatnymi nagraniami z kamer , stare wesela :) do kosza ?

"Mam problem i nie mam" mój 4 letni LCdek 32" nie ma wszystkich tych przypadłości co nowoczesny Sharp i nie tylko Sharp -cieszyć sie nie mam z czego bo chciałbym większy format ale nie kosztem jakości !
Nadzieja jest , Toshiba wprowadzi system Resolution + ponoć już można kupić . Tylko jak kupić markę która musi ponoć trafić do serwisu i do tego ponoć strasznie kiepskiego ?
Pozdrawiam wszystkich.
 

Trivet

New member
nadine napisał:
Mialem to samo, tez na 9600 gt. Po wlaczeniu z kompa sygnalu 1080p wejdz w menu tv,i w opcjach (menu->opjce) masz "wybor dzwieku HDMI", zmien z cyfrowego na analogowy - szum zniknie :)

Ja mam problem z szumami i piskami na gef 9800gt na sygnale z kompa 1080p 60Hz. Gdy wchodzę w menu->opcje to tam niestety nie mam "wybór dźwięku HDMI" :( Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
Dodatkowo co jakiś czas (nieregularnie) wyskakuje mi komunikat "Odebrano niekompatybilny sygnał audio. Sprawdź ustawienia urządzenia wyjściowego". Miał ktoś taki problem?
 

mleczar

New member
SDman

Najlepszy post jaki tu czytalem, niezle sie usmialem. SDmanie, to d to od najmniej szlachetnej czesci ciala zapewne. To jakie bzury piszesz to po prostu jest piekne. Bylo od razu zareklamowac swoj sklep+tv tj robisz to w innych miejcach (ojej tu chyba ci nie pozwola tak latwo wklejac linkow). I perelka na koniec:
4. Poziom czerni i klimatu filmu Obcy 3 mizerny strasznie.

Jak ty masz za zle telewizorkowi ze klimat w filmie jest kiepski to moze sobie kup ksiazke i poczytaj...

@Trivet
Sprawdz sterowniki do karty czy masz najnowsze, ja mialem podobnie ze starszymi jak jeszcze posiadalem desktopa. Pozdro
 

SDman

Banned
Napiszę słów kilka : nie jestem pracownikiem żadnego sklepu , nie reprezentuje żadnej marki, nie posiadam własnego sklepu .
Wydaje mi się, że to forum jest po to aby ludzie mogli czytać opinie innych in + or -.
Czy nie było by pięknie jakby pan zadał sobie trud p. "mleczar" i zapytał czy może aby egzemplarz nie był wadliwy czy sprawdzone wszystkie nastawy może coś by pan zasugerował .
Ale nie -najlepiej od razu atak ,obrażanie,domniemania itp i po co ?
Nie ma w tej chwili żadnej marki Full HD , która by poradziła sobie z sygnałem SD -oczywiście cyfrowym !
Dla mnie to wielka szkoda , co z materiałem ze starych kamer , czy nawet nowszych cyfrowych już , z kolekcją DVD, nagranym materiałem z TV
do kosza z tym ? Ja tak nie chcę !
Zapewniam, że egzemplarz nie był wadliwy, a w menu sprawdzone co się dało i nic w SD brak ostrości.
Nie noszę okularów, a o czym piszę wiem :)
No dodam jeszcze, że mam 41 lat, a pan może jeszcze nie ma kolekcji więc ile?
 

mleczar

New member
Mialem sie zapytac czy przypadkiem nie byl wadliwy? No prosze cie, to tak jakbym powiedzial o najlepszych plazmach ze sa slabe bo widzialem trzasniety egzemplarz. Kolekcje DVD mam akurat spora i obraz jest znakomity (chociaz zdarzaja sie nedzne kopie, ale to chyba wina juz samego amterialu filmowego, druga sprawa jak juz puszczasz testowe obrazy to bierz takie w wysokiej rozdzielczosci..). Ostatnio ogladalem na DVD "Oldboya" i niektore sceny sa super ostre i wyrazne a niektore strasznie slabe. Podejrzewam wiec ze moze byly krecone innymi kamerami. Nie wiem dokladnie co na to wplywa ale widac to od razu i rzuca sie to w oczy. Lat mam troche ponad 10 mniej niz ty, i nie wiem co ma jedno do drugiego?
 

lucas0

New member
Posiadam ten TV od tygodnia i niestety muszę sie zgodzić z opinią SDmana.

Oprocz fajnego wyglądu i lepszej od innych lcd płynności obrazu XL8E zawodzi na całej linii.

Ostrość obrazu faktycznie kiepska, co widac szczególnie na wszelkiego rodzaju wyświetlanych napisach. Nie mówie tutaj o przesuwanych napisach informacyjnych lecz nawet o statycznych planszach. Ustawienie większej niż 3 ostrości w menu obrazu powoduje tylko pogorszenie obrazu. Tyczy się to zarówno obrazu sd z dekodera pvr z cyfry, jak i obrazu HD czy to cyfra czy materiały 720/1080p z kompa. Porównując do Toshiby32R3500, która posiadam w innym pokoju xl8 pod tym kątem wypada blado.

Jeśli chodzi o czerń jest faktycznie czarna. Natomiast wszelkiego rodzaju odcienie szarości są często brane za podstawowy kolor czarny co powoduje, ze w ciemnych scenach cięzko jest dostrzec jakiekolwiek szczególy.

Pomijając fakt wolno przelaczających sie programow czy tez brak tunera mpeg4 xl8e nie jest wart swojej ceny. Tv ten nadaje się chyba tylko do oglądania piłki nożnej i to wyłącznie w formacie HD. Za 700zł mniej mam tv o nieco gorszej płynności ale za to radzący sobie znaczniej lepiej w kazdych innych warunkach.

Teraz zostałem z TV, który lepiej sprawuje sie jako mebel niz sprzęt do wyświetlania obrazów HD. Nie polecam.
 

SDman

Banned
"lucas0" dzięki za poparcie, mam nadzieję, że właśnie po to jest to forum, przykro mi, że już nabyłeś.
Podziwiam ciebie za to, że chronisz innych, a nie wychwalasz coś co już masz !
"mleczar" nie jest wykluczone, że masz np TV z innej starszej (może o niebo lepszej) partii !
Nie wiemy też jak nasza montownia pod Toruniem się spisuje , trochę to MADE IN JAPAN nie uczciwe jest (nie żebym nie popierał polskich
fabryk) ale info powinno być "Z ORYGINALNYCH CZęśCI JAPOńSKICH MONTOWANE W POLSCE"
Może warto udać się do sklepu i skonfrontować jakość obecnych Egzemplarzy ? Oczywiście podzielić się z nami !
 

skylla1

Member
Bez reklam
Zgadzam się z wami. Dodatkowo ten Sharp ma słabe kąty, już niewielkie odchylenie powoduje szarzenie obrazu.
Nie warto kupować 32'' za więcej niż 2000zł. HD ready zupełnie wystarczy. Dla mnie optymalnym wyborem jest Panasonic 32LX85. Stosunek ceny do oferowanej jakości jest nie do pobicia.
 

a4tech

New member
Mini porównanie XL2E z DH65E ;) Więc jak jest z XL8E...

Od długiego już czasu czytam te Wasze wypowiedzi na temat XL8E i coraz bardziej się cieszę, że wybrałem model DH65E :D

Miałem brać właśnie model 37XL8E ale wtedy mój budżet mi na to nie pozwalał.
Pozatym brak MPEG4 również go wykluczało :???:
Plus marnawe 100 Hz za dodatkowe 700 PLN !!! :hmm:

Wychodzi na to, że....

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :p :p :p


Cały czas testuję i porównuję swój model Sharpa z 46XL2E i powoli stwierdzam, że ma sporo istonych minusów w porównaniu do swojego młodszego brata DH65E :???:


Najwaszniejsze (jak dla mnie):

- słaba czerń
- kiepskie kąty
- brak MPEG4
- kiepskawe usytuowanie wejść zewnętrzych sygnałów (w szczególności uciążliwe gdy TV stoi a nie wisi).

Ciekawe jak naprawdę ma się XL2E do XL8E ?????
Czy 8-ka odziedziczyła przypadłości 2-ki :confused:


Czyżby umierał KRÓL ??? ;)


Mega plus dla XL2E za naprawdę dobre głośniki :eek:k:


DRODZY FORUMOWICZE....
Nie wstydźcie się i opisujcie swoje wrażenia związane z codziennym użytkowaniem waszych TV-ków.
Ich plusy, minusy, za jak i przeciw.

Napewno dla wielu z Nas, Wasze opinie będą bardzo przydatne, wręcz niezastąpione :eek:k:

W końcu po to jest TO forum :D


Pozdro.
 

Mariu

Member
Ja go mam od prawie miesiaca,jak dla mnie obraz :eek:k: ,może jest troche za ciemny,jak włączyłem COD 3 na X360 to w menu gry musiałem bodbić jasność prawie na maxa żeby było dobrze.

Co do tego made in japan to nic nie znaczy ja w moim mam lekki clouding.z 12 swiecacych pikseli i bardziej jaskrawy obrac z lewej strony (chyba nierówne podswietlanie).Pisałem do sprzedawcy narazie nie odpowiada.....,chyba bede musial zgłościć do serwisu.:(
 

mleczar

New member
lucas0 to wrzuc jakies fotki z obrazu HD z tymi slabymi czcionkami bo ciekawi mnie o czym mowisz. Oh i jak masz tydzien dopiero to oddaj szybko do sklepu bo jeszcze mozesz, tylko nie zapomnij zrobic fotek przydadza sie zeby ludzie wiedzieli. Jak widze nagle teraz sporo narzekania a tak to tv chwalony i polecany dla ludzi chcacych ogladac obrazy w hd i grania na konsolkach. Z drugiej strony nawet SHARP ma lepsze tv(i tansze) do uzytkowania telewizji sd.
@Mariu
Mialem podobnie w x360 na kablu component dodanym do konsoli(mowie o cloudingu), zmienilem kabel na vga i jest dobrze (hdmi nie uzywam bo podpinam toslinkiem do ampa).
@SDman
Poza tym myslisz ze ludzie tu chwala tv "bo juz maja"? Tj napisales? Troche powagi przeciez to nie lata 80, teraz kupujesz nie podoba ci sie do sprzedajesz albo oddajesz do sklepu i po klopocie. Ostatnio np tak nacialem sie na laptopa HP Pavilion, oddalem bo to strasznie wolny sie okazal jak dla mnie(a mial sluzyc tylko do przegladania netu itd)
 
Ostatnia edycja:

lucas0

New member
@mleczar

TV dojechal do mnie we wtorek tamtego tygodnia, wiec 10 dni juz raczej minelo. Bo chyba tyle jest czasu na zwrot bez podania przyczyny przy zakupie przez internet.

Fotki zrobie jak tylko bede mial chwile wolnego czasu. Zrobie z porownaniem do 32R3500 gdzie obraz jest duzo ostrzejszy. Moze Tobie wydaje sie, ze TV gra dobrze bo nie masz porownania do innego modelu.
 

mleczar

New member
@Lucas0
Akurat mam porownanie do kilku lcd... Obok w pokoju stoi 32PFL7962 z ambilight i ten jest wyjatkowo slaby jak chodzi o sd a KDL-40E4000 soniaka juz wypada niezle chociaz i tak wole sharpa. Te dwa najczesciej katuje na hd. Sd malo ogladam ale jak juz to i tak nie narzekam obraz na sharpie jest lepszy. Jak tak marudzicie na tv to napiszcie do Kikiego zamowcie kalibracje to pewnie zmienicie zdanie. BTW 10 dni roboczych mija w poniedzialek. Wiec mozesz go zwracac(z tego co wiem dni robocze sie licza a nie kalendarzowe). Poza tym smieszy mnie to co napisales kupujesz tv nie odpowiada ci bo jest dla ciebie dziadowski i orientujesz sie po 10 dniach dopiero? Wyglada na to ze kupiliscie tv w ciemno bo ladna obudowa? Trzeba bylo testowac do bolu..
 

SDman

Banned
No właśnie, mało oglądasz SD, a ja cały czas ! DVD to również SD. Mój post z 22.02 zaczął się informacją, że test TV dotyczy sygnału SD.
Ciekawi mnie co to jest ta kalibracja , czy tylko mieszanie dostępnymi z poziomu menu ustawieniami, czy tzw. menu serwisowe trza uruchomić?
Na temp. kolorów rzecz oczywista, że może mieć wpływ , ale czy na ostrość głębię również ?
Zastanawia mnie to bo jak pisałem chcę kupić TV 37-42" ale 99.9% przewaga SD.
Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak już za tę parę lat (może parę więcej) sygnał HD będzie u każdego i na kżdym programie to sobie zmienię teraz kupione TV może na OLED lub SED (miliony mikrokineskopów zamkniętych w szklanej tafli).
Ale i tak najpierw sprawdzę jak radzą sobie z sygnałem SD z materiałów archiwalnych czyli DVD :)
 

mleczar

New member
To jest ustawienie programowe, chyba wchodza do menu serwisowego takze. W kazdym badz razie uzywa sie do tego jakichs czujnikow nie wiem dokladnie na czym to polega bo mnie to specjalnie nie interesowalo. Jak szukasz tv do sd to po co w ogole rozgladasz sie za tv lcd z full-hd? Bierz jakas plazme dobra hd-ready i po klopocie.
 

lucas0

New member
Przeprowadzałem kalibracje osobiście:

a) kierując się tym poradnikiem

cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

b) używając płyty HD REFERENCE DISC

cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=QVDB-1003

Kolory, kontrast, jasność oraz ostrość są ustawione jak na moje warunki i upodobania w miarę możliwości oferowanych przez LCD. Problemem są jedynie odcienie szarości, z którymi XL8E radzi sobie średnio. Obecnie pomijam ten problem - już się po prostu przyzwyczaiłem. Opcje dodatkowe 100Hz, DNR, tryb filmu sprawdzone we wszystkich możliwych kombinacjach i również ustawione wg mnie optymalnie. Mimo wszystko ciężko uzyskać satysfakcjonującą ostrość i głębie. Może to tylko moje fobie odnośnie obrazu ale po prostu lubię jak coś gra perfekcyjnie.

Jak tylko będę miał więcej wolnego postaram się wrzucić kilka fotek z moimi psikusami obrazu. W tej chwili mogę jedynie napomnieć, że często oglądając mecz piłki nożnej lub tenisa, linie boiskowe są postrzępione. Porównać to mogę do ustawionego na zero antyaliasingu w grach komputerowych.

Ogólnie nie twierdze, ze TV jest do duszy i może w moim przypadku to tylko kwestia przyzwyczajenia do obrazu odrobinę innego niż ten, z którym miałem do tej pory styczność.

I jeszcze jedno takie moje spostrzeżenie, a właściwie potwierdzenie faktu, o którym nie raz było pisane na forum: FULL HD to opcja naprawdę zbędna przy 32 calach.
 
Do góry