Sharp LC-60LE857E-test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel-jeszcze mnie..

SDman

Banned
A co oznacza podanie obrazu? (Niestety mój drugi post i nadal mieszane uczucia co do inwestycji). Przy ciemnych scenach ewidentne chmurki przy brzegach ekranu i skośna linia w prawym górnym rogu. (np napisy czołowe w filmach na ciemnym tle)
Wspominałeś, że używasz tego modelu. Mógłbyś podać własne ustawienia obrazu? Kombinuję z własnymi i podpatrzonymi w necie, ale subiektywne odczucia to brak "wow".

Witam,
pozostaje firma kalibrująca, to nie powinno być chyba problemem ?
Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ustępuje ani jakością wykonania - bo o obecnie jedyny model wykonany z aluminium. Zdecydowanie nie ustępuje głośnikami - widać że ktoś pisze coś o czy nie ma pojęcia. Sharp od zawsze ma bardzo dobry dźwięk w telewizorach topowych dzięki umieszczeniu suba wewnątrz.
Jakość obrazu to najmocniejsza strona Sharpa.
To jedyny telewizor LCD który zastąpił w z sukcesem w wielu domach w Polsce plazmę Pioneera.
No i wielkość ma priorytetowe znacznie.
Sharp obecnie jest nr 1 na rynku telewizorów z dużym ekranem.
Jeśli bardzo zależy Ci na multimediach starczy dokupić Dongla z Androidem aby cieszyć się nie wiarygodna ilością aplikacji - 900.000.
Obecnie najwięcej ma Samsung bo 110
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...stemem-operacyjnym-android-4-0-ice-cream.html

Jakość rewelacyjna:
011_P1540262.JPG



006_P1540069.JPG


007_P1540070.JPG


008_P1540071.JPG


009_P1540073.JPG

Dostęp do dziesiątek tysięcy filmów, programów, kilka tysiecy telewizji, kilkadziesiąt tysięcy gier itd...Plus kamera skype, klawiatura do gier i obsługi - gratis.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Mam niższy model bez 4 tego koloru ale jakość obrazu jest świetna, pod warunkiem że zapewnisz dobry sygnał hd.
Bo oglądanie sd na 60" to pomyłka niezależnie od producenta telewizora.
Właśnie oglądam narciarstwo na tvp1 hd.
Świetna jakość i kanału i obrazu telewizora.
A wczoraj wlaczylismy smerfy 2 3d. Raz jeszcze super jakość. Po po wyłączeniu wszelkich filtrów i ulepszaczy, bo one skutecznie psuły obraz:-D.
Jeden myk.
Telewizor zapamiętuje ustawienia własne dla każdego źródła, nawet osobno dla jednego źródła obraz 2d a 3d rozróżnia jak by to były różne źródła
Tak że trzeba sobie ustawić dla każdego źródła i on zapamięta te ustawienia.
Niby cały czas ustawienia użytkownika a inne dla satelitarnej inne dla naziemnej cyfrowej inne dla odtwarza 2d inne dla tego samego odtwarzacz ale 3d.
Ale się opisałem:-D
 
Ostatnia edycja:

ROTEL6

New member
No pieknie !!! nie spodziewalem sie ze tak szybko dostaniecie go w swoje rece wlasnie jestem na etapie wymiany mojego starszego sharpa xl1e z ktorego mialem wiele radochy i w zasadzie nadal mam no ale czas leci nieublaganie i trzeba wstawic cos nowego i przede wszystkim wiekszego a ten nowy model jest moim faworytem do zakupu , kiedy mozna spodziewac sie calego testu ?
 

misio777

Member
Może ktoś wytłumaczy taki parametr powyższego TV:

"Rozdzielczość panelu 1920 x 1080 (native); 3840 x 2160 (effective)" ???
=========================================================
Cytat ze strony Sharp.pl (LC-60UQ10E).

Trochę jestem zdezorientowany.


:hihi:
 

ROTEL6

New member
Może ktoś wytłumaczy taki parametr powyższego TV:

"Rozdzielczość panelu 1920 x 1080 (native); 3840 x 2160 (effective)" ???
=========================================================
Cytat ze strony Sharp.pl (LC-60UQ10E).

Trochę jestem zdezorientowany.


Dodali subpiksele jest ich ponoc 16mln a nie jak w tradycyjnym full hd 6 tu jest filmik po angielsku wyjasniajacy ta technologie modele europejskie beda sie nazywac QUATTRON PRO

Sharp 85-Inch TV Unveiled at CES 2014 - Sharp AQUOS Quattron+ Q+ - YouTube
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
Dodali subpiksele jest ich ponoc 16mln a nie jak w tradycyjnym full hd 6 tu jest filmik po angielsku wyjasniajacy ta technologie modele europejskie beda sie nazywac QUATTRON PRO


Dalej coś mi nie gra !
================
LC-60UQ10E
UHD (4K) video playback capability YES (through HDMI)
Panel sub pixels (millions) 16
Sposób przetwarzania kolorów przez panel 8-bitowy
UHD (4K) / Full HD / HD-ready - / * / *

LC-60LE925E
Subpiksele panelu 8 Mega / 6 Mega * / -
Sposób przetwarzania kolorów przez panel 8-bitowy
HD ready 1080p / HD TV 1080p - / *

Dalej najbardziej nurtuje mnie NATYWNA rozdzielczość ekranu "1920 x 1080 (native)",
co potwierdza brak gwiazdeczki przy UHD (4K),
jednak "UHD (4K) video playback capability YES (through HDMI)".

To wygląda na jakąś "protezę" ?
Moim skromnym zdaniem to poprawiony panel Ful HD - QUATTRON - może przymiarka do 4K.

TV przyjmuje sygnał HDMI 4K -> wyświetla natywnie 1920x1080 (Full HD + proteza)
czy UHD (4K) ???

Mogę się mylić (jeszcze zbyt dużo niewiadomych, informacje marketingowe itd.),
poprawcie mnie.

Cena przyzwoita => jak na start.

:hihi:
 
Ostatnia edycja:

ROTEL6

New member
Wychodzi mi na to ze jest to taka hybryda dodali pikseli a co za tym idzie tv poradzi sobie z wyswietleniem materialu 4K oczywiscie nie pelnego dla mnie to taki 4K READY jesli by tak bylo to jest to tv godny uwagi jedyny taki na rynku .
Trzeba poczekac na testy wiem ze kiki juz go testowal mysle ze w okolicach marca go opublikuje wtedy sie przekonamy. A co do ceny jest ona rzeczywiscie bardzo atrakcyjna myslalem ze bedzie powyzej 10 tysiecy.
Wiem jeszcze ze ten model ma wyjsc w dwoch wersjach tamten drugi ma byc tanszy tu info ze strony sharpa.



Zaprezentowane na targach CES 2014 modele TV LED serii AQUOS Quattron Plus (w Europie modele te będą nosić nazwę Quattron Pro) są obecnie telewizorami o najwyższej rozdzielczości Full HD. Telewizory serii Q Plus wyposażone są w unikatowy panel Quattron firmy Sharp oraz technologię Revelation, która dzieli każdy piksel, tworząc dwa, co prowadzi do powstania 16 milionów subpikseli. To aż 10 milionów więcej niż w konwencjonalnych telewizorach o rozdzielczości Full HD. Telewizory Q Plus mają wbudowany "Upscaller", dzięki czemu wszystkie wyświetlane obrazy są ostrzejsze i bardziej żywe. Telewizory Q Plus zostały stworzone również z myślą o przyszłości - to jedyne modele Full HD, które mogą odtwarzać materiały 4K, zapewniając wrażenia jakości UHD. Ponieważ telewizory Q Plus są wykonane z wykorzystaniem panelu 1080p, są dostępne praktycznie za 50 proc. ceny telewizorów 4K serii premium. Telewizory serii Q Plus będą dostępne z ekranami o przekątnych 60”, 70” i 80” oraz w dwóch wersjach: linie UQ i SQ . Linia UQ będzie wyposażona w funkcje premium, takie jak AquoMotion 960, Super Bright™, design premium, tryb 3D dostępny dzięki dwóm parom okularów, wydajny system audio 35 W i łącze Bluetooth. Linia SQ będzie dostępna z ekranami o dwóch wielkościach (60” i 70”).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla członków forum cena specjalna, test nowego modelu SHarp UQ 10- dziś wieczorem lub jutro rano.
Ale to nie ten dział.
 
Do góry