Sharp LC-60LE857E-test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel-jeszcze mnie..

ROMAN38

New member
Bez reklam
ej Panowie, kopi pisał o Sharpie, a wy o Panasonicu ;P

co do Sharpa, dziś go oglądałem w Jankach. Tyle, że 60". W cenie wystawiony 10 499 :) Obraz był.... super. Leciała prezentacja Sharpa z BD. Aż poprosiłem o pilota i skopiowałem ustawienia do swojej 840 (mam ją jeszcze przez tydzień, więc się pobawię). Dobre :) W każdym razie w sklepie baaaaaardzo mi się podobało. Nie wiem jak 80", ale na 60" było bardzo dobrze. Nie był to poziom stojących obok Plazm Panasonica i Samsunga (najwyższe modele), ani bardzo kosztownych tv 4K (LG i Samsung), ale też cena dużo niższa. Mnie ten Sharp przekonał i przede wszystkim:
- lepszy obraz, niż na 840 (szczerze mówiąc póki go nie zobaczyłem, nie wiedziałem jak te Sharpy potrafią świecić pięknie - w domu skopiowałem ustawienia i testowo zapodałem Życie Pi - wreszcie poczułem, że mam tv z topowej półki!),
- do ustawień tv wchodzimy bezpośrednio z klawisza menu! a anie tak jak w 840 przez głupie menu home! kur..... jak mnie to wku.... w 840 ;P
- menu jest duuuuuużo szybsze (może pilot tak jak nowe okulary ma BT? nie wie ktoś?),
- opcje typu "tryb filmu" czy "sub pixel control" czy aktywny kontrast" mają ustawienia nie "zerojedynkowe", ale kilkustopnowe! tryb filmu nawet 10 poziomów :)
- ramka jest cieńsza! :) ale.... ma też wady ;P teraz ramka jest półokrągła (w miejscu ostrej jak teraz) i niestety po bokach nie ma ramki od frontu aluminiowej tylko plastikowe czarne panele... w ogóle nie widać tego designu Loewe... chociaż może to kwestia gustu,
- kolejna wada to: nadal ustawienia active motion są zjadliwe tylko na 2 pierwszych poziomach. Na 2 wyższych (400 i 800Hz) się nie da uzyskać satysfakcjonującego obrazu... ciemno...

Już się nie mogę doczekać przyjazdu :)
:shock:Zapewniam cie że Panas 65VT60 duuuuuużo więcej w trybie pro po kalibracji potrafi niż to co widziałeś w sklepie i to pewnie w najgorszym trybie- Normal, bo na pewno nie dbają tam o właściwe ustawienia :( Świecić pięknie to każdy led to potrafi ale kolorami wysiada i dynamiką obrazu.Dla mnie te Sharpy to się nadają ale do gier.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie da się edytować starych postów, więc piszę tutaj.

Telewizor jak pisałem powyżej, oglądałem w sklepie. Tymczasem przedwczoraj już do mnie dojechał. Pierwsze trzy dni użytkowania - REWELACJA. Albo 840 była dużo słabsza, albo u mnie kopnięta była nie tylko matryca, a ogólnie tv. W każdym razie teraz mam 60" w serii 857 (brawo Sharp za takie traktowanie klientów! :)).

Co do tego co pisałem powyżej - drobny update:
Wszystko racja z wyjątkiem:
- pilot nie ma BT. Tylko okulary. Okulary z innych serii na podczerwień nie będą działać. Musi być model "40". Ceny zaczynają się od około 200 zł. Większość za 250 zł - ale szukajcie lepszych ofert),
- pilot jest srebrny, niby pokryty aluminium, ale to raczej plastik. Wygląda ładnie, ale to też kwestia gustu,
- design jednak kupuję. tv dużo delikatniejszy, niż 840. Wygląda na bardzo delikatnie obramowany,
- wydaje mi się (mam prawie pewność), że matryca niby nadal pół mat, ale jednak mniej matowa. Coś jak 2/3 świecąca i 1/3 matowa :) dla mnie super, bo obraz na tym zyskuje, a refleksów słońca nadal nie ma, więc zmiana do 840 na plus,
- co do active motion to jednak poprawa, bo zjadliwe są ustawienia wszystkie z wyjątkiem ostatniego (800Hz). Ale już na pozostałych jst super.
- i teraz tak... ten tv nie wymaga kompromisów (lub bardzo mało). można ustawić DNR, aktywny kontrast i nie jst tak, że coś za coś, tzn. np. nie będzie szumów, ale obraz zacznie pływać. Nie jest tak. Jest bardzo dobrze. Można mieć obraz bez szumu i nadal stabilny (delikatnie tylko, więc akceptowalnie). Można mieć podbity kontrast i nadal widzieć ciemne elementy scen. Rewelacja. 840 tak nie miała, chociaż jak pisałem, może miałem poza zepsutą matrycą, również kopniętą elektronikę

:) tv jest suuuuper - naprawdę czuć klasę premium! i dodam coś co jest unikalne - to jest pierwszy Quatron nie wymagający kalibracji kolorów (cms, rgb, wzmocnienia, itd). Ustawia się tylko - wg. gustu - kontrasty, jasności, dnr, tryb filmu itd. Czyli tylko te łatwe dla oka rzeczy. Natomiast te dotychczas ustawiane przez urządzenia, tj. gamuty i inne pierdoły, są fabrycznie ustawione idealnie. Przyjajmniej dla "standardowy". Innymi trybami AV się jeszcze nie bawiłem, bo na standardzie jest dla mnie super.

Zatem, TV polecam każdemu. Aczkolwiek, czy sam kupiłbym tv za 10+ tysięcy. Pewnie nie. A ponieważ dostałem go w cenie 6k - jestem przeszczęśliwy.

S.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Zgadza się. Kupiłem w Saturnie (Złote Tarasy Warszawa) ostatnią sztukę w sklepie, a zarazem jedną z ostatnich sztuk w Polsce. kiki dał bardzo dobrą ofertę, ale Saturn wyrównał, właśnie z uwagi na ostatnią sztukę. Dokładnie zapłaciłem 6 300. Po 2-3 tygodniach użytkowania z lekkim rozczarowaniem (gorszy obraz mimo wszystko, niż przy poprzednim LC-46LE700E, co tłumaczyłem większą matrycą; dodatkowo potworna powolność menu i kilka dziwnych rozwiązań nieergonomicznych) pojawił się na matrycy pionowy pasek z non-stop świecących pikseli. Reklamowałem do autoryzowanego serwisu. Przyjechali. Obejrzeli. Zakwalifikowali matrycę do wymiany. TV mi zostawili (wymienia się w mieszkaniu klienta) i pojechali. Po 2 tygodniach czekania dostałem info, że matryca już niedostępna, więc szukają całego tv. Po kolejnych 2-3 dniach był telefon, że telewizorów też nie ma, więc pytają czy się zgadzam (?!) otrzymać (bez dopłaty) w zamian model nowszy, tj. LC-60LE857E. Powiedziałem, że się zastanowię. Tego samego dnia obejrzałem tv w Saturnie w Jankach pod Warszawą (cena na wystawie 10 499) i po godzinnej zabawie pilotem nie miałem wątpliwości. Albo 857 jest "sto" razy lepszy od 840, albo moja 840 była zepsuta nie tylko pod względem matrycy, ale też elektroniki (pomijam głupie nieergonomiczne rozwiązania w menu - na szczęście w 857 wrócili do sprawdzonych fajnych rzeczy). Zadzwoniłem, zaakceptowałem propozycję. Po tygodniu przywiezli 857 i zabrali 840 :) Nawet zostawili mi odbiornik wifi, więc teraz mam dwa.

Najlepszy interes jaki ostatnio zrobiłem z tym tv. Jedynie okulary mam teraz 4 pary, bo musiałem kupić nowe. Poprzednie były na podczerwień, a wraz z modelem 857 przeszli na bluetooth. Poszukuję więc kupca na poprzednie - używane może 5 razy.

:)

A sam 857? SUPER. Zawsze w sklapach patrzyłem z zazdrością jak potrafią grać (te dobrze ustawione oczywiście) tv za kwoty 5 cyfrowe. Teraz mam w domu i każdy kanał, każdy kontent wygląda bajecznie. Może 840 też tak umiała grać, ale była zepsuta? Nie wiem. Ten bez kalibracji (tylko podstawowe parametry zmieniłem pod siebie) gra REWELACYJNIE. A naprawde jestem w tej kwestii wybredny :)

Aaa, nawet cloudingu nie ma WCALE. 840 miała 2 małe i jedną dużą chmurę. Naprawdę "nie posiadam się ze szcześcia" :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem kiedys podobnie z wysokim modelem Samsunga, kosztowal cos 12k (o ile pamietam), i to byl jeden z pierwszych full led (zadne krawedziowe), przepieknie sie wygaszal. Dostalem model ktory swiecil srednio, niby wszystko ok, ale mial clouding, a matryca lekko bylo podswietlona (co bylo sprzeczne z priorytetami w tym tv), w menu nie dzialal tez jeden suwak (wlasnie od podswietlania). Bylem zapewniany ze tak ma byc, taka technologia itp. szkoda tylko ze juz mialem pewne doswiadczenia, sporo recenzji i wiedzialem ze gosc wciska mi kit (handlarz cwaniak), nie odpuscilem, wiedzialem ze ten tv jest bajeczny, po podbojach udalo mi sie zwrocic i kupic nastepny. To bylo to! Calkiem inny tv i jakosc! Teraz pomyslec, ile jest takich osob, ktore by odpuscily, daly by sobie wmowic usterke jako standart.
Wracajac do tematu, brawo dla Sharpa. Tak to powinno wlasnie dzialac.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam jedynie wymaga dokładnych ustawień i wówczas jest .... rewelacja , jeden z najlepszych telewizorów na rynku.!!!
 

SDman

Banned
Tam jedynie wymaga dokładnych ustawień i wówczas jest .... rewelacja , jeden z najlepszych telewizorów na rynku.!!!

Witam,
a jak jest z dźwiękiem tego flagowego TV np w porównaniu do W905, Philipsa 8008 , Sams. F8000
bo raczej seria X od Sonego jest po za zasięgiem.

Może wiesz, czy jest jakaś szansa na ten sam lub prawie ten sam model w 50-52" ?

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma szns na mniejszą przekątną.
Dźwięk jest bardzo dobry. Aczkolwiek wszyscy którzy kupili korzystają z podpiętego dźwięku z kina domowego.
 

aeken

New member
sharp 857 vs 657

Kiki mam do Ciebie i forumowiczów małe pytanie - jestem przed zakupem tv, wybór padł na Sharp. I tu nie mogę się zdecydować który model: 80LE857 czy 80LE657 - krawędziowe vs pełne podświetlenie. Nie mam możliwości porównania tych tv - dlatego prosił bym Cię o radę odnośnie wyboru. Z postów wynika że 857 świeci pięknie ale czy w 80 calach też? Czy nie ma cloudingu ? - 657 to full led, ale jak z czernią i obrazem?​
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt z tych którzy kupili nie skarży się na te bolączki o których napisałeś. Nie ma cloudingu. Bo sprawdzaliśmy już kilkanaście razy.
Czerń jest bardzo dobra, jedna z najlepszych na rynku. A Sharp ma zawsze znakomite skalowanie obrazu. Napisz na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich. Oczywiście wybieram 80LE 857 !
 

Sochanus

New member
czy w tym TV (LC-60LE857E) jest opcja by przesyłać dzwiek do ampli przez hdmi ale w bitstremie tak by to ampli dekodował dzwiek ?

Czyli:

podłaczam komp do tv z tv do ampli i ampi dekoduje dzwiek.
komp --> tv --> ampli

(mój ampli nie obsługuje obrazu 3d ale dźwięk z niego jest świetny wiec staram sie znaleźć obejście)
 

Sochanus

New member
_MG_5808.jpg


skusilem sie na sharpa 60el857e i... clouding
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te zdjęcie jak zawsze jest źle zrobione.
Sharp załącza backlight jak podany jest obraz na ekran.
Wklej zdjęcia z obrazem.
Czerń i równość podświetlenia matrycy jest bardzo dobra.
 
Do góry