Sharp LC-60LE857E-test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel-jeszcze mnie..

SDman

Banned
Witam,
źle zrobione zdjęcie ?
Bardzo często wklejasz zdjęcie Toshiby z fatalnym podświetleniem czyżby tamto zdjęcie było również źle zrobione ?
Wiadomo, nie od dzisiaj, że parametrami zdjęcia można manipulować na korzyść lub niekorzyść :) .

Dla mnie w TV klasy premium takie kwiatki nie przystoją nawet przez 1 ms.

Pozdr.
 

Sochanus

New member
Nie będe sie sprzeczł z kolegami którzy siedzą już długo w temacie sutuacja wyglada tak ze jak leci film wieczorem i jest ciemna scena to da sie zauważyć te białe plamy.

Jak włącze czarny ekran i zostawie na sekunde to podświetlenie sie wyłacza. Dzis wieczorem pokombinuje ze zdjeciami jutro telewizor prawdopodobnie wróci do sklepu o ile go przyjma.

ps: telewizor owszem ma funkcje bit streamingu audio ale tylko po optyku i tylko dts wiec jeśli ktoś chciał zrobić taki setup jak ja czyli:

bd player --> sharp tv --> amplituner (z dekoderem dts-hd ale bez obsługi 3d) to ten model nie obsługuje bitstreamingu powyżej dts

Ktoś ma pomysł na alternatywe dla sharpa ? do 9000 zł 55-60 cali
Przesiadam sie z plazmy panasonica
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostań przy plazmach , ale załóż w dziale plazm wątek- dostaniesz info.
Sharp właściwie ustawiony ma super podświetlenie i czerń.
 

dzidek_o

New member
Chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. Po wielodniowym przeglądaniu różnych wątków i testów na różnych forach oraz porównaniach w naturze w MM mój wybór padł na ten właśnie telewizor. Postanowiłem go kupić. Jako, że jestem laikiem w tych sprawach, a i telewizję oglądam rzadko ( z powodu zbyt małych odstępów czasowych pomiędzy serialami oglądanymi przez żonę) chciałem jeszcze upewnić się, że dokonałem właściwego wyboru. Otóż będzie on wisiał na nasłonecznionej do godz. 10 ścianie , a odległość do miejsca, z którego będę go oglądał wynosi ok. 3m. Do tej pory posiadam ( nie ja - żona ) plazmę Panasonica, ale jest on umieszczony na ścianie, na którą nie padają bezpośrednio promienie słoneczne i nie ma z tym problemu. Telewizję będę oglądał przeważnie wieczorem, ale w dni wolne zdarza się włączać także od rana. Czy w takiej sytuacji telewizor sobie z tym poradzi? Przepraszam za trywialne pytania, ale jestem tak jak wcześniej napisałem w tych sprawach zielony. Rozważałem różne marki Sony KDL55W905, Samsung UE55F8000, Philips 60PFL8708, Panasonic 60DT60. Może któryś z nich byłby odpowiedniejszy? Dodam tylko, że priorytetem dla mnie jest dobry obraz, a telewizor będzie wykorzystywany do oglądania programów i ewentualnie DVD. Proszę o potwierdzenie poprawności wyboru i ewentualne pokierowanie mnie do odpowiedniego ( taniego) sprzedawcy.
 

SDman

Banned
Rozważałem różne marki Sony KDL55W905, Samsung UE55F8000, Philips 60PFL8708, Panasonic 60DT60. Może któryś z nich byłby odpowiedniejszy? Dodam tylko, że priorytetem dla mnie jest dobry obraz, a telewizor będzie wykorzystywany do oglądania programów i ewentualnie DVD. Proszę o potwierdzenie poprawności wyboru i ewentualne pokierowanie mnie do odpowiedniego ( taniego) sprzedawcy.

Witam,
każdy z tych wymienianych potrzebuje kalibracji ale najbardziej Sharp i to tej płatnej -profesjonalnej.
Zawęziłbym wybór do:
Philipsa -rewelacyjny efekt Ambilight
Samsung -najlepszy smart TV na rynku (żona już Cię nie dopuści do TV)
Sharp -da się wycisnąć super obraz.

Gdybyś jednak chciał zaoszczędzić kasę i tą zaoszczędzona już zainwestować na poczet OLED
to wystarczy PDP 55ST60 + BD-F6500.

Pozdr.
 

dzidek_o

New member
Wielkie dzięki za zainteresowane się moim problemem i konkretną odpowiedź, a nawet inną propozycję. Przyznam się , że podobne rozwiązanie też rozważałem z tym, że był to TX-P50VT60 (można go kupić za ok 5,3 k zł), ale nie chciałem go tu wymieniać bo to plazma. Może przeniosę się do działu plazm, do wątku o tym telewizorze i zmienię swój wybór?
 

dzidek_o

New member
Przekonałeś mnie kupię ten zestaw 55st60 + BD-F6500. Muszę tylko znaleźć mało pazernego sprzedawcę. Dziękuję Ci za pomoc w wyborze i ponieważ też jestem z Łodzi, gdybym sobie nie radził z ustawieniami będę pytał.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Przekonałeś mnie kupię ten zestaw 55st60 + BD-F6500. Muszę tylko znaleźć mało pazernego sprzedawcę. Dziękuję Ci za pomoc w wyborze i ponieważ też jestem z Łodzi, gdybym sobie nie radził z ustawieniami będę pytał.
Pozdrawiam
Witam,
ok nie ma sprawy. Zapraszam do wątku o ST60 lub
na priv.
Pozdr.
 

huzarr24

New member
Witam,

dorzucę 3 grosze do opinii o tv sharpa. Przesiadłem się z leciwego 6letniego LG42cale (modelu już nie pamiętam). Różnica w rozmiarze ekranów ogromna. LG wygląda jak znaczek pocztowy. Co do jakości obrazu mam mieszane uczucia (głównie dlatego, że nie mam porównania do innych modeli na dzisiejszym rynku) Musiałem poszukać kalibracji z innych modeli Sharpa, żeby obraz stał się znośny. Rzecz, która mnie irytuje to mega wolne pobieranie danych po kablu z domowego serwera (avatar zawiesza cały tv, zdjęcia otwierają się powoli). Wcześniej do takiego przesyłu wykorzystywałem PS3 z mediaserwer na pc i całość po tym źródle chodzi płynnie.
 

djtomas

New member
jakość obrazu tego Sharpa jest marna, wystarczy poszukać testów zagranicznych na necie

ciekawe jaka będzie jakość obrazu TV Sharpa na 2014 rok
bo 2013 uważam za "spalony"
 

SDman

Banned
jakość obrazu tego Sharpa jest marna, wystarczy poszukać testów zagranicznych na necie

ciekawe jaka będzie jakość obrazu TV Sharpa na 2014 rok
bo 2013 uważam za "spalony"

Witam,
może nie wystarczająco dużo zapłacono testującym ;).
Słowo "marna" to trochę nadużycie.

Pozdr.
 

djtomas

New member
domyślam się, że na tym forum coś wiecie o testach sponsorowanych patrząc na wyniki niektórych telewizorów

jednak w przypadku telewizora z tego tematu, łatwo gołym okiem bez sprzętu ocenić obraz w porównaniu do innych TV, a co do testów w necie to wiadomo, że trzeba podchodzić do nich z dystansem
 

SDman

Banned
domyślam się, że na tym forum coś wiecie o testach sponsorowanych patrząc na wyniki niektórych telewizorów

jednak w przypadku telewizora z tego tematu, łatwo gołym okiem bez sprzętu ocenić obraz w porównaniu do innych TV, a co do testów w necie to wiadomo, że trzeba podchodzić do nich z dystansem

Wielokrotnie to pisałem jest konieczna profesjonalna kalibracja inaczej nie ma co patrzeć.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
djtomas -
Piszesz jakieś bzdury.
Mam ten telewizor w domu i gra wspaniale.
Widać że oglądałeś go ale tylko przez zasłonięte okno.
 

djtomas

New member
dla Pana Panie kiki jak tak czytam forum to wiele telewizorów "gra wspaniale"
le857 jest flagowym modelem i dla wielu będzie zapewniać optymalną jakość obrazu, ale moim zdaniem ustępuje konkurencji w postaci Samsunga i Sony
 

huzarr24

New member
Te zdjęcie jak zawsze jest źle zrobione.
Sharp załącza backlight jak podany jest obraz na ekran.
Wklej zdjęcia z obrazem.
Czerń i równość podświetlenia matrycy jest bardzo dobra.


A co oznacza podanie obrazu? (Niestety mój drugi post i nadal mieszane uczucia co do inwestycji). Przy ciemnych scenach ewidentne chmurki przy brzegach ekranu i skośna linia w prawym górnym rogu. (np napisy czołowe w filmach na ciemnym tle)
Wspominałeś, że używasz tego modelu. Mógłbyś podać własne ustawienia obrazu? Kombinuję z własnymi i podpatrzonymi w necie, ale subiektywne odczucia to brak "wow".
 
Do góry